s jïïïwmïWl UITTEPMJZ0L_ 'Noodtoestand peuters Amusements- avonden De Sav. Lohman Brassband Voorwaarts 2 juni in Bomenwijk Opgave van Op 6 juni in uitgebreid kantoorgebouw aan Middelburgseweg Open huis bij Treffers en Polgar lijk architectenbureau sedert 1954 werkzaam, sinds 1963 als NV en sinds 1973 als BV. Het bureau is lid van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA). Vakgebieden zijn niet alleen stedebouw, woningbouw, stadsvernieu wing, bijzondere huisvesting, sport en recreatie, onderwijs, centrumvoorzie- ningen en handel en industrie, maar ook constructie, bouwtechniek, bouw fysica, kostenbeheersing en planning en bouwmanagement. Gemeente schrijft ministerie over bar hoge huurprijs ’’Veriiuurpraktijk Wilgen- en Peppel horst nodigt uit tot kraakacties” Waanzinnig” Kraken” VASTE LAGE PRIJZEN! I 1 t TE HUUR 4-kamerappartementen in WADDINXVEEN ff F" werd een Over de verhuurpraktijken van Bemas Holding BV is ook gesproken in de laatst gehouden vergadering van de raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid, die wordt voorgèze- ten door wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester 1 H. J. GROENENDIJK- BERNARD(CDA) Kale huurprijs f 512,- per maand. Alleen voor inwoners en economisch gebondenen. Inschrijven bij: Van 't Hof Beheer B.V. Lekkenburg 15 2804 XA Gouda Telefoon: 01820-20111 tst. 22. Treffers en Polgar werkt met verschil lende projectteams waarbinnen ont werpers, bouwkundigen en medewer kers van andere disciplines een werkge meenschap vormen waarin in teamver band wordt gewerkt met behoud van ieders creativiteit. De teams werken zelfstandig, de onderlinge binding wordt gegeven door de gemeenschap pelijke doelstellingen van het bureau en door gecoördineerd overleg. Binnen de teams wordt onder eindverantwoor delijkheid van de directieleden door de ontwerpers met een zelfstandige ver antwoordelijkheid gewerkt aan de pro jecten. Voor de opdrachtgever heeft deze structuur het voordeel van de di recte aanspreekbaarheid. Om tussen de verschillende projectteams de noodza kelijke onderlinge contacten te onder houden wordt het systeem van regel matige stafbesprekingen gevolgd. GREEP Wie-een greep uit de projecten van Treffers en Polgar doet komt daarin te- WADD1NXVEEN - De protestants- christelijke De Savornin Lohman- school (Lindengaarde) heeft vier suc cesvolle amusementsavonden gehou den. De hoogste klassen hebben de avonden zelf verzonnen, zoals de toneelstukjes e.d. met uitzondering natuurlijk van wat de leerkrachten ten tonele brach ten. Dit laatste is alle vier de avonden gedaan, maar aangepast aan de klassen. De twee laagste klassen hebben onder leiding alles ingestudeerd, wat ook niet anders kon, want dat zijn nog zulke hummels. Intussen is ook het schoolkamp van de De Savornin Lohmanschool gehouden. Dat was in Natuurkamp Oisterwijk in Huize Morgenrood. De zesde klassers van de De Savornin Lohmanschool zijn daar samen met de Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) geweest, delburgseweg Het was een schoolwerkkamp, waar de kinderen zich buiten alle spelletjes en sportwedstrijden ook bezig hielden met het schonen van de heide en het uit dunnen van bos. voor servicekosten”. "Zij beroept zich bij de vaststelling van deze nieuwe huurprijs op de bepalingen van de nieuwe Huurprijzenwet, in wer king getreden l juli 1979, en het daaruit voortvloeiende landelijke puntenwaar- deringsstelsel ter vaststelling van de "redelijke huurprijs”. Het gevolg hier van was dat geen van de aangezochte woningzoekenden nog belangstelling had om zo’n woning te huren. Hierdoor ontviel ons de mogelijkheid om de be- WADD1NXVEEN - In verband met lange wachttijden (ongeveer acht maanden) is het noodzake lijk dat in Waddinxveen de peu ters voor de peuterspeelzaal zo snel mogelijk worden aangemeld. Dit blijkt uit een mededeling van de Stichting Behartiging Belan gen Waddinxveense Peuterspeel zalen, welke de peuterspeelzalen Hummelhof, Kaboutertje, Ketel binkie en Pieter Pierebas beheert. Het stichtingsbestuur wijst de ou ders van peuters erop dat hun kinderen vanaf het tweedè le vensjaar opgegeven kunnen wor den en van 2'/2 jaar ook feitelijk geplaatst worden. Peuters kunnen worden opgegeven tussen 10.00 en 16.00 uur bij mevrouw E. Sta- lenberg, Heggewinde 25, telefoon 3377. M.BOERE PvdA L.M. OOSTERBROEK- WAAGMEESTER (VVD) gen 220 huizen in Naaldwijk, 161 hui zen in Den Haag, 63 huizen in Der Haag, 136 huizen in Den Haag, 125 hui zen in Rotterdam, 236 woningen ir Nieuwegein, 135 woningen in Nieuwe gein, 330 huizen in Rotterdam, 70 eta gewoningen in Voorburg, 296 woninger in Spijkenisse, 190 huizen in Leiden er nog veel meer ontwerpen in de sfee van wonen en woonomgeving, stads vernieuwing, utiliteitsbouw en scholen bouw. Treffers en Polgar wordt gelek door ir. K. E. Polgar, architect BNA er G. C. Sundermeijer, ing. techniscf directeur. om juist niemand te krijgen”, veronder stelde de heer J. Havenaar (SGP/HK- V/GPV) - die nog sprak over een ’’noodtoestand” - in deze commissie, waar het liberale collegelid sprak over een patstelling. Zij vroeg zich af hoe lang de huiseigenaar zich een derge lijke leegstand nog kan permitteren. "We zullen zien hoelang hun adem is”, zei drs. G. Blom (CDA). Vervolgens de heer M. Boere (PvdA) heeft Bemas Holding BV het er zelf naar gemaakt als de woningen zouden worden ge kraakt. ”Ik wil niet pleiten voor kraa- kacties, maar dit is onaanvaardbaar”, betoogde de socialist over de in derde Holding BV, bleek hierna wél bereid te hand gekomen flats aan de Wilgen- en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MEI 1980 Boomkweker 25) ’’Patstelling” mag in weekeinde niet autorijden WADDINXVEEN/DEN HAAG - Een 25-jarige Boskoopse boomkweker, die door de plaatselijke rijkspolitie was aangehouden nadat hij op de Onder weg met zijn auto in een sloot was te recht gekomen na te diep in het glaasje gekeken hebben, heeft van het Haagse gerechtshof een bijzondere straf gekre gen. Zijn rijbewijs mag hij houden, maar het autorijden in het weekeinde en op feestdagen is hem ontzegd. Het bloedonderzoek bij de boomkwe ker had een alcoholpromillage van 2.20 aangetoond. Het ongeluk betekende voor de verdachte een schade van drie duizend gulden. De politierechter had hem in eerste instantie veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Voor het Haagse Hof betoogde ver dachte, dat hij het rijbewijs voor het ui toefenen van zijn werk dringend nodig had. De procureur-generaal eiste de straf, die de politierechter had opge legd. Maar het gerechtshof hield reke ning met de omstandigheden van ver dachte en veroordeelde hem tot twee weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende een jaar, uitgezonderd de gewone werkdagen. WADDINXVEEN - Het aan de Mid- 1 a gevestigde architecten- en ingenieursbureau Tref fers en Polgar BV houdt vrijdag 6 juni open huis. Deze zomer is het namelijk 10 jaar geleden dat de fusie tussen de bureaus van Treffers en Polgar tot stand kwam. In de jaren zeventig heeft het Waddinxveense bureau, dat voor heen ook in Voorburg een vestiging had, een gestadige groei meegemaakt en kreeg het een brede bekendheid. Het open huis van vrijdag 6 juni wordt gehouden in de laatste uitbreiding van het mooi gelegen kantoorpand aan de Middelburgseweg. Het architecten- en ingenieursbureau Treffers en Polgar BV is als onafhanke- WADDINXVEEN - De Brass band ’’Voorwaarts” gaat maanda gavond 2 juni het vierde open luchtconcert van dit seizoen ge ven. Dat gebeurt om half acht in de Bomenwijk. Eerder bezocht de Waddinxveense muziekvereni ging Groenswaard 1, Groens- waard 3 en de Zeeheldenbuurt. Op het programma staan popu laire werken. De drie tot nu toe gegeven openluchtconcerten vie len zeer in de smaak en konden rekenen op een behoorlijke pu blieke belangstelling. ADVERTEREN Ondanks herhaaldelijk adverteren is de eigenaar erin geslaagd slechts één wo ning te verkopen. Van de overige leeg gekomen flats, aanvankelijk 18 stuks, staan er enkele reeds langer dan een van de handelwijze van Bemas Holding jaar leeg- Dit 's *n deze tijd, mede ge- - let op het aantal woningzoekenden m deze gemeente, uiteraard een moeilijk te verteren zaak", aldus B.en W. Teneinde meer grip te kunnen krijgen op de woningmarkt is door de gemeen- treffende woningen nog te vorderen”, teraad van Waddinxveen op 20 novem ber 1979, een woonruimteverordening vastgesteld, die op 1 januari 1980 in werking is getreden. Krachtens deze verordening dient voor woningen welke laatstelijk verhuurd werden te gen een huurprijs van maximaal f 540,per maand en vervolgens te koop aangeboden worden en die deel uitmaken van een woningcomplex van meer dan 9 woningen de woonvergun ning aan de nieuwe eigenaar, die de woning voor zelfbewoning in gebruik wenst te nemen, te worden geweigerd. Deze bepaling wordt momenteel door Bemas Holding BV aangevochten. De directie van Bemas Holding BV zal de Woonruimteverordening voordragen ter vernietiging blijkens een van haar J. HAVENAAR (SGP/HKV/GPV) advocaat P. de Boorder, door de ge meente ontvangen brief. ”Wij vinden dit begrijpelijk, omdat de kansen om de woningen wederom te verkopen, door het inwerkingtreden van de Woonruim teverordening aanmerkelijk zijn ver kleind”, oordeelt het college. ’’Vordering van de reeds geruime tijd leegstaande flats werd door ons college overwogen. Een aantal hiervoor in aan merking komende woningzoekenden werd benaderd. Zij bleken in principe bereid te zijn die woningen te huren te gen de toen geldende huurprijs van f 460,per maand (incl. f 120,ser vicekosten). De huiseigenaar, Bemas Een aantal voorbeelden van ontwerpen van het Waddinxveense architecten en ingenieursbureau Treffers en Polgar B V. Van links naar rechts woonhuis met tandartsenpraktijkruimte van L. B. Baas (ontworpen in 1973,, gereea eind 1973, bouwkosten exclusief btw f 186.000,—), woning van J. Tofielc. (ontworpen in 1973, uitgevoerd 1973-1974, bouwkosten exclusief btw f 276.500,woonhuis van J. van Herk (ontworpen in 1974en project van 54 koopwoningen in Zuidkade 1 volgens opdracht van de Stichting Be vordering Eigen Woningbezit Groenswaard. Zo prijst Van 't Hof Beheer BV (VVD), de 4-kamerappartementen aan de "Wordt de huur zo hoog opgeschroefd Wilgen- en Peppelhorst te huur aan. WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening ge vraagd een reactie te geven op de verhuurpraktijk van Bemas Holding BV uit Rotterdam rond de flats aan de Wilgenhorst en de Peppelhorst. De door de huiseigenaar in 4-kamerappartementen omgedoopte wonin gen welke leegkomen worden alleen verhuurd - nu verkoop niet lukt - tegen 640,— per maand, inclusief 140,servicekosten. De huur prijs van de nog bewoonde huizen bedraagt echter ongeveer f 460, per maand, inclusief 120,servicekosten. Een huurverschil derhalve van zo’n tweehonderd gulden "Uit ingewonnen informatie bij uw Deze huidige eigenaar wenst vrijko- ministerie en bij de huuradviescommis- mende woningen op haar beurt ook sie is gebleken dat de handelwijze van weer door te verkopen en wel tegen de huiseigenaar legaal schijnt te zijn, een koopsom van ƒ120.000,k.k. per Niettemin kunnen wij ons moeilijk woning (koopsom destijds door I e eige- voorstellen dat dit de bedoeling van de naar betaald bedroeg f 57.000,zijn de woningen te verhuren, echter Peppelhorst waarop geen cent winst wetgever is geweest”, aldus schrijven waarbij een rijksbijdrage werd tegen een nader vastgestelde huurprijs meer is te behalen en met een ”waan- B. en W„ die dan ook hebben gemeend verstrekt). van f 640,per maand, incl. 140,zinnige verhoging van de huurprijs” om deze kwestie middels een brief uitdruk- ADVERTEREN voor servicekosten”. met de woorden van mevrouw H. J. kelijk onder de aandacht te brengen "Zij beroept zich bij de vaststelling van Groenendijk-Bernard (CDA) te van het ministerie van Volkshuisvesting Ondanks herhaailaelijk adverteren js de deze nieuwe huurprijs op de bepalingen spreken, en Ruimtelijke Ordening. GEVOLGEN Volgens de gemeente zijn de gevolgen BV en de namens de huiseigenaar op tredende Van 't Hof Beheer BV in Gouda dat de woningen aan de Wilgen horst en de Peppelhorst nog langer leeg zullen blijven staan, ’’hetgeen niet ver antwoord is te achten", dat mensen die aan dergelijke woningen behoefte heb ben niet aan zo’n woning geholpen kunnen worden, dat een dergelijk ver- huurbeleid uitnodigt tot kraakacties met alle gevolge^ vandien en dat er in één complex woningen twee sterk ver schillende huurprijzen zijn ontstaan voor een gelijk wooncomfort. De in 1970 klaar gekomen flats langs de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda zijn destijds met rijksbijdrage gebouwd. De eerste eigenaar was de Stichting Philips Pensioenfonds te Eindhoven. Deze heeft de woningen met winst ver kocht aan Reh-Bex BV, die door haar beurt de woningen weer doorverkocht aan Bemas Holding BV, gevestigd te Rotterdam, Schiedamseweg 204-210. S Ux

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7