Waarom onze 35e Sportweek Waddinxveen WEEKBLAD - SPORT Sportweek zo zeldzaam is 35e Sportweek Waddinxveen is bijna aan het einde van het 7e lustrum Wielrennen Prestatietocht Wandelen Vissen Vrijdag 6 juni Fietstocht van NIVON Woensdag 4 juni Zaterdag 7 juni Donderdag 5 juni Voetbal De Sperwer WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JUNI 1980 WADDINXVEEN De zaterdag na Hemelvaartsdag van start gegane 35e Sportweek Waddinxveen, officieel geopend met aftrappen voor voetbaltournooien door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en zijn echtgenote, nadert deze week het einde van het zevende lustrum. Afge lopen zaterdagavond vonden op de voetbalvelden van Be Fair in het Burgemeester Warnaarplantsoen de finalewestrijden plaats. De eerste plaatsen werden hier opgeëist door de Waardt (bedrijfsvoetbal), de Groen van Prinstererschool (schoolvoetbaltournooi jongens), de Jan Ligthartschool (schoolvoetbaltournooi meisjes), en Antilope (damesvoetbaltournooi). gezellig en sportief ge- 18.00 uur Schoolzwemmen 10.00 uur Finalefeesten. Vanavond (woensdag 4 juni) zullen er op het parcours in Groenswaard 2 (Beethovenlaan-Peuleyen-Wadde- Groensvoorde) wielerwedstrijden wor den gehouden tussen Avanti uit Alphen aan den Rijn en Excelsior uit Gouda. 18.30 uur Voetbaltournooi. Be Fair, WSE en Waddinxveen spelen om de befaamde Van der Hooft-bokaal op het terrein van Be Fair-voetbal. Toegang: één gulden voor de jeugd en twee 19.00 uur Prestatiezwemmen. In het openluchtzwembad ”de Sniep” prestatiezwemmen over 400 en 800 meter. 14.00 uurFinalefeesten. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van het NIVON houdt zondag 8 juni de traditionele fietstocht door het Groene Hart van Holland. Deze keer gaat men in de richting van de Nieuwkoopse Plassen en de Meye. Er wordt vertrokken om 9.30 uur vanaf het begin van het Wilgenlaantje aan het eind van de Alberdingk Thijmlaan. Vrijdagavond 6 juni gaat om zeven uur in het openluchtzwembad "de Sniep” het prestatiezwemmen van start, waar bij aanwezig zullen zijn wethouder A. H van Gent (PvdA), C. Kramp (Sport- weekcomité), W. van Minnen (chef- badmeester) D. P. Delissen (voorzit ter van de organiserende Wad- dinxveense Reddingsbrigade) en A. R. Bakker (ambtenaar sportzaken ge meente Waddinxveen). Voor de prestatietocht, die voor de vijfde maal wordt gehouden, kan ge start worden op de afstanden 800 en 400 meter, geheel ter beoordeling van de deelnemer zelf. De kosten zijn f 2,50. De start voor de 400 meter is vanaf 19.00 uur en de start voor de 800 meter vanaf 19.30 uur. Er kan individueel en in groepen ge start worden. Voor iedere deelnemer is een fraaie herinnering beschikbaar, af hankelijk van het aantal malen dat de prestatietocht door de deelnemer is verzwommen. Groepen van meer dan 10 personen ontvangen tevens een van dank van het Sportweekcomité aan alle deelnemende elftallen voor deze positieve instelling. In de finales bleef de spanning tot het laatste ogenblik bewaard, na span nende wedstrijden waarin soms bijzon der goed voetbal te zien was, werd za terdag de eindrangschikking als volgt: 1. De Waardt met 5 pnt., 2. P.T.T. met 4 pnt., 3. Sliedrecht met 2 pnt.en 4 Ge meente Waddinxveen met I pnt. De bekers en wisselbekers van het school-, dames- en bedrijfsvoetbal wer den uitgereikt door de voorzitter van het Sportweekcomité, Henk van Ge- looven. De feestreugde was algemeen en bracht tot laat in de avond gezellig heid in de kantine van de voetbalvere niging Be Fair, die ook ditmaal weer goede gastvrijheid verleende aan deel nemende elftallen en organisatie. SCHOOLVOETBAL Op het Be Fair-terrein vond zaterdag niet alleen de finale plaats van het be- drijfsvoetbaltournooi, maar ook van het schoolvoetbaltournooi en het da- mesvoetbaltournooi. De rangschikking van de 4 finalisten van het schoolvoet- bal voor jongens was: 1. Groen v. Prin- stererschool, 2. W. v. Oranjeschool, 3. Mgr. Beckersschool en 4. St. Jozef school. Bij de meisjes ging de strijd om de leen 2e plaats tussen de Jan Ligthartschool en de Koningin Julianaschool. Een strijd die door de Jan Ligthartmeisjes met 2-0 werd gewonnen. De eindrang schikking: I. Jan Ligthartschool, 2. Kon. Julianaschool, 3. St. Jozefschool en 4. Klaas de Vriesschool. Een geslaagd tournooi waaraan deelne- mers(sters), toeschouwers, leerkrach ten en organisatoren veel plezier heb ben gehad. DAMESVOETBAL Als altijd bij het damesvoetbal werd met veel inzet om elk kostbaar puntje gestreden. Opvallend was dat de kwali teit van het spel duidelijk weer was vooruitgegaan vergeleken met vorig jaar. De strijd om de le en 2e plaats was een spannend duel tussen "Antilope” en ’’Hockey" dat gelijk eindigde, doch na verlenging door "Hockey” met 2-1 in haar voordeel werd beslist. De eindrangschikking bij het dames voetbal werd als volgt: 1. Antilope, 2. Hockey, 3. ’t Kleijntje en 4. I.H.N. wacht: een beuren. Zelfs in de finales, waar de spanningen soms erg hoog opliepen, werden deze uitgangspunten door de ploegen ten slotte toch goed in acht genomen. Vanaf deze plaats nogmaals een woord De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN Het was de gewoonte ieder jaar aan het be gin van de Sportweek Waddinx veen in het weekblad voor Wad dinxveen een voorwoord te schrijven. Echter, dit zevende lustrum heb ik gemeend eens te moeten evalueren wat er alzo de eerste veertien dagen is gebeurd en een beschouwing te geven op hetgeen nog te gebeuren staat. Over de eerste veertien dagen van de 35e sportweek Waddinxveen kan ik met anders dan redelijk te vreden zijn. De weergoden waren het Sportweekcomité gunstig ge zind. Niet alleen belangrijk voor hen die deelnamen, maar ook voor de toeschouwers en de or ganisatoren. Wat is er zoal gebeurd. We be gonnen met een recreatieve fiets tocht met zo’n 300 deelnemers. Verenigingen of groepen van buiten Waddinxveen kunnen hun kaarten op de avond van de prestatietocht afhalen aan de kassa. Vorig jaar waren er ca. 500 deelne mers.Dit was een overweldigend suc ces. Dit jaar rekenen de organisatoren dan ook op minstens hetzelfde aantal. Zaterdagmorgen was het dan weer zo ver! Op de allereerste visdag van het jaar verzamelden zich 's morgens weer een flink aantal jeugdige visliefhebbers om met elkaar te strijden om de drie hoofdprijzen van de jeugdviswedstrijd, uitgeschreven door het Sportweek- gulden voor volwassenen, comité en de plaatselijke hengelsport- vereniging HSW. Aanvankelijk wilde de vis niet goed bij ten waardoor de stand lang gelijk bleef. Langzaam maar zeker zetten de meest talentvolle" visserijs door en zo werd tenslotte de eerste prijss (een mooie vis- koffer) gewonnen door Ruud de Koter. De 2e prijs (een uitklapbaar schepnet) ging naar Eduard Glasbeek. De 3e prijs (een leefnet) ging naar Reinhard jr, kennelijk een goede leerling van een goede leermeester, zijn vader is name lijk wedstrijdleider van de plaatseiijke hengelsportvereniging. groepsherinnermg en de grootste groep een speciale herinnering. (In 1979 is deze weer door de Leon van Gelderschool veroverd met over de 100 deelnemers). Individuelen kunnen in schrijven aan de kassa van het zwem bad. Groepen kunnen zich opgeven bij J. M. M. A. Verweij, Alpherwetering 66, telefoon 7168. Bij het opgeven van groepen dienen de volgende gegevens bekend gemaakt te worden; Namen, voorletters, woonplaatsen, groepsnaam, geboortedata en per deel nemer voor-de hoeveelste maal is deel genomen tevens het volledige adres van de contactpersoon. De verschuldigde kosten dienen bij inschrijving te wor den voldaan. De heer Verweij zorgt er voor dat de inschrijfkaarten tijdig bij de aan oen Kijn en excelsior uit uouda. C0nlactpersOon terug te zijn. De in- Begonnen wordt om half zeven en er schrijfkJ;arlen moeten op de avond van wordt gereden m twee categoneen: de p;estatietOcht. aan de start worden nieuwehngen/amatuers en liefhebbers/- ;nee|everd yeteranen/junioren. Het wielerspekta- Verenieineen of aroeoen van buiten kei m het kader van de 35e Sportweek Waddinxveen zal om ongeveer half tien zijn afgelopen. Het Sportweekcomité: ’’Voorwaarde voor het goed verloop van deze wieler ronde is een ’’schoon" parcours; een parcours vrij van obstakels en kruisend verkeer. Het Sportweekcomité doet dan ook bij deze een dringend beroep op uw medewerking om langs het par cours geen auto’s te parkeren. Ook in het geval dat u voornemens bent uw 1 cours is gelegen - per auto binnen de Sperwer u dankbaar zijn indien u tevoren, vóór (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem-en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloën)Basketbalvereniging TOOS basketbal van de wedvlucht Corbeil. Afstand 411 km. In concours 304 duiven. Gelost om 07.15 uur met matige Z.W. wind. Aankomst eerste 11.51.00 uur, laatste duif 13.55.25 uur Snelheid eerste duif 1488.51 m. per min., laatste duif 1026.25m. per min. Gebr. Anders 1-5-11-14-24-28-32-35- 62; W. Slagboom 2-48-56-74; W. Heuvelman 3; D. Heeren 4-51; A. Rietveld 6; J. Jansen 7-27-38; C. Toor en Zn. 8-16-22-39-58-65; J. Koren 9-26-67; H. Metselaar 10-13- 66-69; N.v.Tol 12-19-21^46-61; v. Vliet-Dijkstra 15-23-57; F. Rip 17; Smit-Troost 18-37-43-63-73; T.H. Twigt en Zn. 20; de Kok-Bijmans 25- 31-40; C. Bode 29-70-75; W. Metse laar 30-41; P.Bonefaas 33; H.v. Dijk 34; J.Versloot 36-52-76; A. Bone- faas 42-54; D. Oskam 44-47-53; J. v. Erk 45-50-64; den Ouden -v. Gent 49; N. Rupke 55-59; W. Bree- dijk 60; L. de Bruyn 68; M. Ver beek 71; C. Hofman en Zn. 72;. Onder stralende weersomstandigheden startte vrijdagavond om 19.00 uur de jaarlijkse Sportweek-wandelmars, die de 800 deelneem(st)ers over 8 resp. 12 km langs Gouwe en polderland rond Waddinxveen voerde. De groepen wer den onderweg door een deskundige jury beoordeeld en werden gerang schikt volgens de behaalde punten. De prijzen (bekers) van de 8 km cate gorie vielen blijkens het jury-rapport ten deel aan: De St. Paulusschool le prijs 339 pnt., Pr. Beatrixschool 2e prijs 337 pnt., Bethelschool 3e prijs 331 pnt. Voor de verenigingen was de uitslag in deze categorie: TOOS-gym le prijs 345 pnt., Korbis (korfbal) 2e prijs 329 pnt., TOOS-gym 3e prijs 328 pnt. De 12 km-uitslag: 3 groepen van de Sa- vornin Lohmanschool vielen in de prij zen (le, 2e en 3e prijs. TOOS-gym haalde hier de le prijs voor groepen weg. De drumband ”de Cormula’s”, onder leiding van de heer Langedam, brach- Er wordt schoolgezwommen in het openluchtzwembad ”de Sniep”. ten muzikale verlichting in de laatste 18.30 uurWielrennen. loodjes van de terugkerende Wielerwedstrijden tussen Avanti uit Alphen aan den Rijn en Excelsior uit wandelaars. Gouda in twee categorieën: A - nieuwelingen/amateurs, B - liefhebbers/vete- ranen/junioren. 20.00 uur Bridgedrive. In het Gereformeerd Verenigingsgebouw "Het Trefpunt” houdt de bridgeclub ’’Waddinxveen” een drive voor 48 paren. Inschrijfgeld tien gulden per paar. Sportweekcomité-voorzitter H. van Aan het damesvoetbal deden 14 Gelooven. elftallen (210 deelnemers) mee. Het bedrijfsvoetbal kende 20 deelne mende elftallen (300 deelnemers). Voor het schoolvoetbal kwamen 35 jongens- en meisjeselftallen inactie (625 deelnemers). Met de ouderen is geklaverjast en bingo gespeeld (200 deelnemers). Vier zeventallen (35 deelnemers) speelden waterpolowedstrijden, er werd door 900 mensen gewandeld, er was klaverjassen voor iedereen (120 deelne mers), er was een zaalsportprogramma voor iedereen (100 deelnemers), er was aan de Sniepweg ook een badmintontournooi (80 deelnemers en er zijn vanavond (woensdag 4 juni) schoolzwemwedstrijden met ongeveer 100 deelnemers. Op het programma staan nog wielerwedstrijden, bridgen, voetballen om de Van der Hooft-bokaal, prestatiezwemmen en finalefeesten op en om de Gouwe. Aan deze festiviteiten zullen in totaal zo’n 900 mensen naar ver wachting deelnemen. Zoals u ziet zijn dit bij elkaar al gauw 4.000 actieve sportbeoefenaren. Als u dan ook nog bedenkt dat intussen ongeveer 6.000 mensen de diverse sportgebeurtenissen in het kader van de 35e Sportweek Waddinxveen één of meer malen hebben bijgewoond zeg ik als voorzitter van het Sportweekcomité: Het kan niet meer kapot. En dat is niet alleen plezierig om te horen voor de comitéleden, maar ook voor de voetbalcommissies, de scheidsrechters en overige groepen mede werkers zoals de EHBO, de Waddinxveense Reddingsbrigade, zwem- en ploclub Roubos De Gouwe, kantinepersoneel, de dienst Openbare Wer ken en -Bedrijven van de gemeente en anderen. Intotaal zo’n 100 mensen. Waar ziet men in dit land nog kans om 10.000 mensen - dat is de helft van het Waddinxveense inwonertal - tot nu toe één of meerdere keren van de televisie af te houden? Een zeldzame gebeurtenis, durf ik u te beweren. Maar de koek is nog niet op. Het Sportweekcomité gaat z’n medeburgers komende zaterdagavond een watersportfestijn aanbieden met de meest dolle dingen die een mens op zijn tijd nodig heeft. Ik nodig bij deze dan ook iedere Waddinxvener uit deze avond bij ons te gast te zijn. Deze uit nodiging geldt voor jong en oud. Op het programma staan een groot luna park, bekende artiesten, waterskishow op wereldniveau en - last but not least - een grote gondelvaart. Dit betekent naar mijn mening 21.000 plaatsgenoten aan de Gouwe-oever. Te optimistisch? Ik geloof het niet dat er één Waddinxvener te vinden zal zijn, die dit festijn aan het einde van deze week zou willen missen. Op de slotfeestelijkheden in de Gouwe, komende zaterdagavond, wil ik nog even terugkomen. Wat wij u in het kader van de 35e Sportweek Wad dinxveen in samenwerking met het winkelcentrum ’’Brug” gaan aanbie den kost veel geld. Entree skunnen er Niet geheven worden gezien de af- zettingsmoeilijkheden. Maar als een paal boven water staat dat voor een dergelijk waterspektael doorgaans een flinke toegangsprijs moet worden betaald. Om de kosten toch zoveel mogelijk te kunnen opvangen wordt er zaterdagavond gecollecteerd door leden van Waddinxveens nieuwste korfbalvereniging ’’Korbis”. Geef naar waardering en alvast bij voorbaat bedankt. Zoals u al meerdere keren jn het Weekblad voor Waddinxveen hebt kun nen lezen werkt het Sportweekcomité voor wat de slotfeesten om en in de Gouwe betreft samen met de winkeliers in het Brugcentrum. Komende vrijdag gaat dan ook het ’’Brugfestijn ’80" van start. Ook op deze plaats wil ik de bestuursleden van het winkelcentrum "Brug” veel dank zeggen voor hun medewerking en prettige samenwerking. Tot ziens allemaal op het slotfeest van de 35e Sportweek Waddinxveen op zaterdag 7 juni. U zult er geen spijt van hebben. H. VAN GELOOVEN Voorzitter Sportweekcomité Waddinxveen. BEDRIJFSVOETBAL Het bedrijfsvoetbaltournooi is ook dit jaar gelukkig weer geworden wat het Sportweekcomité ervan heeft ver- woning - wanneer deze binnen het par- WADDINXVEEN - Uitslag P.V. de genoemde uren te verlaten, zouden wij -,:j_ :_j:-- ---- 18.00 uur uw auto reeds buiten het par cours zoudt willen parkeren. De veilig- duif ste plaats voor uw huisdier is uiteraard binnenOns comité hoopt dat u dit on gemak zult willen aanvaarden terwille van de veiligheid van zowel de bewo ners, toeschouwers en deelnemers, als voor het kostbare materiaal (auto's en fietsen.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17