WEEKBLAD - SPORT 250 Kinderen deden mee aan de Promotie drie kampioenen van Waddinxveen-tennis judokampioenschappen van Dm Edel Ideale opbouw nu bereikt Voetbalstraf WSV-competitie nadert einde Reigersburgh Eerste prijs Saskia Best Bijna 80 deelnemers badminton- tournooi Vergadering BC Florida Tribune sporthal ”de Sniep” steeds vol met mamma’s en pappa’s Prestatietocht in Boskoop Zege voor Be Fair I 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 33 31 27 27 27 24 24 23 23 23 22 18 11 I vertrekt naar 4. Gé van der Vinne I WADDINXVEEN Ponyruitervere- niging Reigersburgh nam op Tweede Pinksterdag met negen combinaties deel aan hhet nationale ponyconcours in Waalwijk. Op het prachtige gemeen- teppark bij het Lidostreden ruim 350 combinaties om de prijzen in diverse klassen en rubrieken. ABCOUDE Op zondag I juni vertrokken 17 com binaties met de veewagen richting Ab coude. Op dit concours wonnen in de klasse B dressuur Clasien Bouwman op Aram Star en Yvette Ribbens op Arco een tweede en vijfde prijs. Linda de Vries op Eastern Echo won in de klasse L dressuur een vijfde en Jeannet Ben ning op Juweel won in de klasse Z dres suur de eerste prijs. In het klassiekspringconcours klasse L was de derde prijs voor Linda de Vries met Eastern Echo. Succesvol op deze dag was Tinneke van Vliet op Polly. Zij wonnen zowel het klassiek als het jachtspringconcours voor de klasse Z. Tenslotte wonnen Clasien Bouwman, Sandra Nieuwstraaten, Wilma Bloem kolk en Jeannet Benning met hun indi viduele prestaties in de dressuur de ver- enigingsprijs voor de dressuur. Het tweede team (3e klasse) moest deze promotie in een uitwedstrijd be vechten, en wel tegen Triomf I uit Be- rgsenhoek. Rob Kreder en Mei Yiu Boere kwamen er al direct achter, dat Triomf I niet voor niets kampoen in een andere afdeling was geworden: bei den kregen ze "zware” tegenstanders, die ze slechts met moeite konden "pak ken”. Rob deed er drie sets over, waar bij vooral de vermoeidheid van de te genstander in de laatste set beslissend bleek. Mei Yiu maakte tweemaal 6-4 hoewel ook zij geen gemakkelijke op- ponnete had. Marjan Christiaans, de hele competitie prachtig meedraaiend, had nu haar zwaarste "kluif’. De eerste set met 7-6 verloren hebbend leek zij in de tweede ook haar backhand een beetje kwijt te zijn, die set ging met 6-3 naar de Triomferende) dame en daarmee de partij. Ook Ron Groot kreeg in zijn partij problemen. In de eerste set liep hij nog wel in van 5-1 tot 5-5, maar daarna verloor hij 5 games achter el kaar. Set-verlies en 3-0 achter dus. Toen wist hij door de tegenstander te ontregelen van de volgende 13 games er twaalf naar zich toe te brengen. Na de enkelspelen stond Waddinxveen dus met 3-1 voor. De damesdubbel was verder nog de enige partij, die de Waddinxveners uit handen moesten geven. De mixed van Rob en Mei Yin gaf zelfs een 6-0, 6-0 overwinning, terwijl ook Marjan mét assistentie van Ron de kans kreeg zich te revancheren. Uiteindelijk met 6-2uit deze promotie wedstrijden komend heeft dit team aan alle verwachtingen voldaan. ONVERWACHT Aanvankelijk nogal onverwacht en ver rassend werd team V (4e klasse) kam pioen. Steeds beter spelend, vooral in de dubbels, zette dit team zijn lijn voort. Zondag moesten zij de promotie bevechten tegen Naaldwijk II. Paniek beving dit team, toen zondag morgen eerste heer Rob v. d. Pol met een koorts van ruim 39° inbed bleek te liggen. In zo,n geval mag alleen een in valler uit een lager team worden ge haald. Edwin Baan uit team VI nam de partij over en zich krachtig werend moest hij die tenslotte in twe sets ge wonnen geven. Frank v. d. Gevel,Jaqueline v. d. Plasse en Linda van den Eeckhout brachten door alle drie te winnen de stand op 3-1 voor Waddinxveen. Rob v. d. Pol WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JUNI 1980 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub "Sooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN In de voorlaatste ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV scoorde Van Gils in de A-groep anderhalve punt. Eerst kwam hij in zijn afgebroken partij tegen van Oort remise overeen en ver volgens pakte hij tegen de Roodt het volle punt. De partij Wolfs-Kardol eindigde in een gelijkwaardige remise. In groep B bleef Oosterloo aan de leiding door een zwaar bevochten remise tegen Versluis. In de C-groep blijft Burger aan de winnende hand. Nu bond hij Muit aan zijn zegekar. Bloem blijft, met 1 punt achterstand, goed volgen. Ket kon daar geen verandering in bren gen. De D-groep wordt nog steeds aangevoerd door v.d. Ree, al moest hij Torenbeek de halve winst toe staan. v.d. Starre, jammer dat hij zo weinig kon spelen anders had hij hoge ogen gegooid, versloeg niet zonder moeite v.d. Berg. Pensioen kon tegen Hulsman de stand zeer lang in evenwicht houden. In het eindspel ging hij toch nog de boot in. In de competitie voor het keizersy- steem wist v. Oort zijn afgebroken partij tegen Ellers in winst om te zet ten. V.d. Heyde ging tegen Besemer eervol ten onder. De volledige uitslagen luiden: W.S.V. JEUGD (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal WADD1NXVEEN/BOSKOOP A.V.’47 te Boskoop organiseert op za terdag 7 juni in het kader van de Bos- koopse sportweek de 3de Snijdelwijk- Prestatieloop over afstanden van 2650, 5300 en 8000 m. Start 14.00 uur. Inschrijving vanaf 13.00 uur a f 4, (onder 16 jaar 2,in de sporthal aan de Puttelaan (achter het winkel centrum). Kleed- en douchegelegen- heid aanwezig. Iedere deelnemer ont vangt een fraaie herinnering en een verrassing van Boskoopse bodem. Inlichtingen: J. van der Drift, Dr. Ham- burgerlaan 92, Boskoop, tel. 01727- 3701. wedstrijd^ tegen Krimpen l.(ov. gend seizoen in ieder geval zonder Fred Schoonderwoerd moeten aantreden, want deze speler Waddinxveen. STAND 2B: Nw. Lekkerland Heerjansdam Lisser Boys ASWH Rijsoord Spirit Lyra Bolnes Jodan Boys Be Fair Doto Excelsior PPSC FOUT Twee weken terug is een hinderlijke fout geslopen in de verslaggeving over de ----- klasse). Niet de Krimpenaren wonnen, doch de Waddinxveners: Ton Rutten, Jaap Derks, Gert Boere en Tom Kau- dou bonden hun tegenstanders met 5-1 aan hun zegekar. Hiermee is het team Heren I op een machtige wijze tweede geworden in hun afdeling. In de laatste ronde van de winter competitie van de jeugdafdeling van de Waddinxveense Schaakvereniging is het in de A-groep zeer spannend geworden. Huug de Vries, Marcel de Haan en Eric Claassen hebben alle drie 8 winstpunten. Dus drie kandi daten voor het jeugdkampioenschap. Huug de Vries staat er echter het beste voor omdat hij een wedstrijd minder gespeeld heeft. Asa Dirksen en Arie Smitskamp volgen op de voet met alleen nog maar een zeer theoretisch kansje op de titel. In de B-groep is alles uitgespeeld. Alleen een paar uitgestelde hang par tijen werden uitgespeeld. Richard Wientjens kroop hierdoor nog naar een goede 4e plaats achter Lucas Blom, Claudia Torenbeek en Hans Woudenberg. De laatste 3 speel avonden zullen nog volop spanning en zenuwen brengen voor de top van het Waddinxveense jeugdschaak. Voetbalstraf: A.J. Bey (Waddinx veen) is uitgesloten voor één wed strijd. WADDINXVEEN Ook voor Be fair zit het Voetbalseizoen 1979-1980 er op. Zaterdagmiddag werd de laatste uit wedstrijd voor de competitie afgesloten met een 1.-0 zege op PPSC. Het werd tegen het reeds gedegradeerde PPSC een bar slechte wedstrijd omdat de spe lers het wel voor gezien hielde, nu de beslissingen reeds waren gevalen. PPSC toonde nog wel enige inzet, maar werd in de twintigste minuut geveld toen Aad Bos uit een hoekschop van Koert van Rijn scoorde. Be fair zal vol- WADDINXVEEN Volgende week dinsdag 10 juni houdt badmintonclub "Florida" in café-restaurant "De Unie" de jaarlijkse ledenvergadering. Aanvang om 19.30 uur. Op deze verga dering zal o.a. afscheid worden geno men van de huidige voorzitter, de heer J. W. Stelling, die 10 jaar lang deze functie heeft bekleed. judo met meisjes) De laatste groep kon om 17.45 uur hun prijzen in ont vangst nemen. Dit was de groep met de hogere banden. De ouders konden leuke wedstrijden zien en het was een leuke, sportieve middag om op terug te kijken. De waddinxveense judoka’s die in de prijzen vielen zijn: Poule 1 - jongens 6 jaar 23 kg. witte banden. 1. Bas de Rooy. Poule 2 - jongens 7 jaar 23 kg. witte banden. 1. Edwin, v. Vliet, Ricardo v.d. Krans. Poule 3 - jongens 6-7 jaar 25 kg. witte banden. 3. Harvey Poule 4 - jongens 6 jaar 27 kg. witte banden. 1. Marcel Pentier, Menno Meijer. Poule 5 - jongens 7 jaar 27 kg. witte banden. 1. Stefan Hildebrand 2. Peter Smit. Poule 7 - jongens 6 jaar 29 kg. halve gele band. 2. Jeroen Derks 3. Marcel v. Delden. Poule 8 - jongens 32 kg. witte banden. 1. Jur gen Roos. Poule 10 - jongens 39 kg. witte banden 3. Erwin Versluis. Poule 11 meisjes 29 kg. witte banden 3. Claudia Rauch. Poule 12 - jongens/ meisjes 23 kg. gele banden. 2. Marie ke Russcher. Poule 13 - jongens 6-7 jaar 25 kg. gele banden. 2e. Bas Bautz. Poule 15 - meisjes 10-11 jaar 39 kg. 1. Nathalie v. Delden, 3. Linda de Vries. Poule 16 - jongens 29 kg. gele banden 2. Coenraad Spaans. Poule 17 - jongens 32 kg. gele ban den. 2. Tako Houtzager. Poule 19 - meisjes 35 kg. witte en gele banden. 1. Marleen v.d. Haagen, 2. Pam Wen- nekes, Ellen Dijkstra. Poule 20 - jon gens 39 kg. gele banden 1. Martin Derks, 2. Sven Thijs. Poule 21 - jon gens 39 kg. gele banden. 1. Eelco Derks, 3. Iwan v.d. Kraats. Poule 22 meisjes 35 kg. gele banden plus 3. Saskia v. Veen. Poule 23 - jongens 14 jaar 70 kg. hoge banden. 2. Jan Kersbergen. Poule 24 - Jongens 12 jaar toe 39 kg. hoge banden 3. Ton- nie Steenwinkel. Poule 26-12 jaar tot 44 kg. hoge banden. 1. Danny Liem. Poule 27 - jongens 25 kg. 6-7-8 jaar hoge banden. 2. Pim Wennekes. Poule 28 - jongens 12 jaar tot 64 kg. hoge banden. 1. Peter Keizer. Poule WADDINXVEEN Begon het weer afgelopen zondag nogal triest met een lichte regen, het einde van de dag bracht zon voor de tennisvereni ging ’’Waddinxveen”, de bespeelster van het park ”De Woerd” aan de Alberdingk Thijmlaan. Alle drie de kampoensteams van ’’Wad dinxveen” uit de zondagcompetitie promoveren. speelde toch de mixed en won deze sa men met Jaqueline. De andere mixed ging in 3 sets verloren. Voor de heren-dubbel kon Rob niet meer optreden, zodat deze partij bij voorbaat opgegeven was. De dames dubbel bleek de sleutelpartij te worden. Met één set winst, had men geteld, zou de promotie behaald zijn. Die set kwam er en méér nog: de dames wonnen met 6-1, 6-3. Prachtig spel van Linda en Jaqueline maakten de eindstand 5-3 een feit. De opdracht, die captain Marjolein v. d. Berg had: handhaven in de 4e klasse, is verre overtroffen. Dit team heeft voor een hogere klasse gezorgd en ver dient alle lof. Hun voorspelling: we ha len de promotie met 5-3 is uitgekomen I HEREN 2 Tenslotte heren II. die ook thuis- spelend, de promotie binnen haalden. Na de 4 singles gaven de tegenstanders (’t Laer 11 uit Laren) de dubbels maar gewonnen zodat hier 6-0 het batig saldo was voor de 4 jongelui: Alleen Wouter Kleist en Tino Schouten hadden 3 set ters nodig, om hun partij te winnen. Huib Nederhof en Carl Hasselbach "rolden" eik hun tegenstanders in twee sets op. Ze mogen nu 4e klas spelen en hebben ruimschoots bewezen, dat de 5e klasse veel te laag is voor hun spelcapaciteiten. IDEALE OPBOUW BEREIKT Met deze promoties heeft competitie- tennissend Waddinxveen een ideale op bouw bereikt. De vereniging heeft nu in alle klassen, vanaf overgangsklasse- B tot en met de 5e klasse, teams in de competitie-. Er zijn geen hiaten meer. Deze opbouw garandeert een optimale "doorstroming" voor de steeds beter spelende jeugd, waar de vereniging rijk van voorzien is. Hiermee is ook de kroon gezet op jarenlange arbeid van vele leden en is de, enige jaren geleden doorgevoerde, verhuizing naar een gro ter park, volledig gerechtvaardigd. T.V. Waddinxveen kan blij met en trots zijn op de competitie-resultaten van dit jaar. WADDINXVEEN Zaterdag werden er door sportschool Den Edel in de sporthal ”de Sniep” judokampioen- schappen gehouden, waaraan 250 kinderen uit Waddinxveen en om geving aan deelnamen. Alle kinderen waren onderverdeeld in 39 poules, omdat er rekening mee gehouden moest worden met de kleur band, het gewicht en de leeftijd. Na een toespraak, met uitleg over het wedstrijdjudo, van Bert den Edel konden de wedstrijden om 14.00 uur beginnen met de groep witte banden. Het was ontzettend leuk die kleine judoka’s op een speelse manier te zien strijden om een plaatsje op het erepodium en af en toe kijkend of pa en ma hen wel goed konden zien zo. Aan gebrek aan belangstelling van ouders was zeker niet te klagen, want constant was de tribune bezet met enthousiaste ouders en bekenden. Om 15.15 uur begon de tweede groep, waarvan het bijzonder opviel, dat vooral de meisjes zeer fel waren (het wordt ook steeds drukker op In de dressuurrubrieken wonnen Saskia Best op Remoor een eerste prijs in de klasse L en Jeannet Benning op Juweel een tweede prijs inde klasse M. In het klassiekspringconcours klasse L was de dertiende prijs voor Catharina Reigwein op Anouska. De overige combinaties uit Waddinxveen werden in de barrage van zowel de klasse L als in de M en Z klasse door springfouten uitgeschakeld. In de rubriek "Best- gaande rijpony grote maat" won ten slotte Saskia Best met Remoor de vijfde prijs. WADDINXVEEN Zaterdag voor Pinksteren hield de badmintonclub Florida het jaarlijkse Sportweektour- nooi voor Waddinxveense scholieren. Bijna 80 jongens en meisjes van de 4e en 5e klassen konden die dag kenni smaken met de badmintónsport. Na een korte inleiding en een demonstratie door twee van de beste Florida-heren begon het toernooi, waarin velen een grote inzet en strijdlust toonden. Een vijftiental voornamelijk jeugdige Florida-leden zorgden de hele dag voor de telling van alle partijen. Twee banen waren beschikbaar voor vrij spelen, zo dat niemand zich hoefde te vervelen. Het toernooi verliep bijzonder plezierig en rond half vijf kon onder flinke be langstelling aan de finales worden be gonnen, waarin enkele zeer spannende partijen te zien waren. De voorzitter van de Florida-jeugdcommissie, D. v. Gemeren, dankte hierna alle medewer kers en voor hun sportieve gedrag ook de deelnemers. Alle deelnemers ont vingen een herinneringsvvaantje. Voor de 4 poule-winnaars waren er wedstrijdrackets, voor de andere prijs winnaars verschillende racketbalsets voor buiten. Dit was het slot van een geslaagd toernooi, mede dank zij de steun van de gemeente (zaal), de Ned. Badminton Bond, het Sportweek- comité en het ’’Kinderpaleis” (Alp- hen). Nadere inlichtingen over badmin ton voor de jeugd bij het Florida- secretariaat, tel. 01727-2877. EINDSTANDEN: M eisjes-4 eklas 1. Yvonne Sparrentak 2. Olga Albers 3. Sabrina Duyvenstein 4. Ester de Bruin Meisjes-Se klas 1Cora Bos 2. Sandra Uyterwaal 3. Nathalie de Graaf Jongens-4e klas - meisjes 14-15 jaar hoge Hubert Welleman oj— j o 2. Michiel Verweij 3. Adri Blonk 4. Simon Bloem JongensSe klas 1. Paul Hendriks 2. Paul Peters 3. Martin van Ofwegen 29 jongens/meisjes 27 kg. 6-7-8-9- jaar hoge banden. 1. Robert J. Aart- sen, 2. Hugo Hoogendoom, 3. Henk Galavazi en Carola Koop. Poule 30 - jongens 12 jaar tot 49 kg. hoge banden. 3. Fokko Keizer. Porde 31 - jongens 29 kg. 8-9-10 jaar hoge ban den. 1. Frank v.d. Graaf, 2. Ronald Driesse, Alexander v.d. Hoek. Poule 32 meisjes 12 jaar 39 kg. hoge ban den. 2. Jeanet v.d. Drift. Poule 33 - meisjes 14-15 jaar gele en oranje ban den. 2. Yvonne Driesse, 3. Tanja Gel- derblom. Poule 34 - jongens 32 kg. oranje band en hoger. 2. Otto Kemp- kes, Ronald Kleinnagelvoort. Poule 35 jongens 35 kg. oranje band en hoger 2. Thijs Jansen. Poule 36 jon gens 39 kg. oranje band en hoger. 2. Ronald v. Aggele, 3. Erik Noorland. Poule 37 - - - - - banden. 2. Sandra v.d. Drift, 3. Wil ma Scheurwater. Poule 38 - jongens 39 kg. oranje band en hoger. 1. John Gelderblom. Poule 39 - jongens 44 kg. oranje band en hoger. 3. Robert Kaufman.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19