Koperen schutters hebben straks WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters WITTE PRMZENHAL Korbis-korfbal snijdt banden door met TOOS misschim districtswedstrijden in huis UW WINSTWINKEL! Jubillerende club heeft 66 leden en 8 banen Competiewed- strijd H.S.W. Op tweede algemene ledenvergadering Springen aan de Piasweg Leden vergadering hockeyclub Een moment tijdens het 15e Hemelvaartsdag-jeugdconcours in manege Reigersburg aan de Piasweg. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Hans Daeter/ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JUNI 1980 i NAAM pioenschap Associatie is georganiseerd, werd op AKTIVITEITEN RESULTATEN bal, badminton) werd op 6 septem ber 1978 opgericht. Korbis, welke naam is bedacht door Dick Haagsman die als dank daar voor eerder dit jaar een trainingspak kreeg aangeboden, telt op dit mo ment 111 leden. Vorig jaar werd al uitgekeken naar het moment waarop men op eigen benen zou kunnen gaan staan. Voor een zelfstandige korfbal vereniging stemden op de eind vorig jaar gehouden buitengewone leden vergadering maar liefst 29 van de 32 aanwezige stemgerechtigden. De af deling korfbal van de multisportver- eniging TOOS (gymnastiek, basket- De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen 3000 gram 2. J. Pellekoren 2600 gram, 3. J. Verhoef 1860 gram, 4. P. Dorresteijn 1630 gram, 5. W. d. Wal 1550 gram. Donderdag 5 juni wordt de eerste zomeravondwedstrijd gehouden. Er wordt twee en een half uur gevist in de Gouwe. Verzamelen om 18.30 uur nabij brug aan de Noordkade. Het tweede concours voor de zomer competitie, tevens kasconcours, wordt a.s. zaterdag 7 juni gehouden in de Ringvaart nabij Lissebroek. Vertrek van het station om 05.30 uur. al 10 jaar beheerd door Marcel Toe bak, die tevens het oudste lid van de vereniging is, want hij is een man van het eerste uur. Tijdens de gezellige jubileum-bijeenkomst in het clubge bouw benoemde voorzitter Aad van Vliet zijn penningmeester tot erelid van de vereniging en overhandigde hem een passende herinnering aan dit erelidmaatsch ap Tijdens z’n toespraakje bedankte Aad van Vliet, de verraste penningmeester voor het vele werk dat hij voor de vereniging in de afgelopen 10 jaar heeft gedaan. Voorzitter zijn is niet altijd even plezierig, aldus Aad van Vliet maar de funktie van penning meester is zeker niet de benijdens- waardigste, zoniet de vervelendste taak in het bestuur. Elke week achter aan de Schiet-In’s die telkenmale weer goed verloopt door veel inzet van de leden en gulle giften van het bedrijfsleven) is dit eigen ’’home” aan de Alberdingk Thijmlaan tot stand gekomen. De leden die nog niet zo lang lid zijn, beschouwen het uiteraard als nor maal, dat er een gezellige kantine is dat er 9 goede schietbanen zijn, maar de betrekkelijk kleine groep (ong 20 man) die in 1977 met de bouw van het eigen clubgebouw te maken had den, weten maar al te goed, dat er heel veel voor komt kijken, voor iets dergelijks van de grond komt. De Gouwe Rijders (autoclub: Bridgeclub Waddinxveen (bridgen: Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Henk Groen in de C-Klasse ook nog beslag wist te leggen op de 3e plaats van Nederland, maar ook John An- genent kan tevreden zijn met z’n 4e plaats in de B klasse. Het was voor de tweede keer dat de schuttersvereniging op nationaal niveau aantrad. Het bestuur kan dan ook terecht trots zijn op de bereikte resultaten, want uit voorgaande blijkt wel, dat de Waddinxveense schutters ook op top niveau meetellen. Aan deze in Delden (Overijssel) gehouden kampioenschappen deden zo’n ca. 1000 geklasseerde schutters mee. WADDINXVEEN - Zaterdag 31 mei, gelijktijdig met de opening van het visseizoen, hield de hengel- KENNISMAKING Op uitnodiging van de schuttersver eniging ’’Waddinxveen” zijn de afge lopen twee jaar diverse personeels verenigingen zoals gemeente, poli tie, De Waardt, Eminent) een of meerdere avonden op bezoek geweest en beleefden een plezierige kennis making met de schietsport. De opzet hiervan was een goede naam te kwe ken en nieuwe leden te winnen. En die slaagde redelijk, want een aan tal werd enthousiast voor de schiet sport en lid van de schuttersvereni ging ’’Waddinxveen”, één van hen was o.a. Henk Groen, die nu met trots kan zeggen bij de drie beste schutters van Nederland te horen in zijn klasse. Dat de schuttersvereniging trots is op haar eigen onderkomen is terecht, want door veel zelfwerkzaamheid van een aantal enthousiaste leden, en fijne sponsoring door het Waddinx veense bedrijfsleven,(denk maar eens De schuttersvereniging kent ook een jeugd-afdeling, die elke maandag avond begeleidt door enkele senior- schutters, in competitie verband schieten. Deze jeugdafdeling werd opgericht om ook de jeugd de kans te geven, om op veilige manier de schietsport te beoefenen en uit de jeugd nieuwe leden te winnen. Door de inwoning van de tennisver eniging ’’Waddinxveen” waren er wat minder aktiviteiten het vorig seizoen, maar nu zijn er weer plannen voor verbetering van de schietbanen. Dit is noodzakelijk, omdat er misschien een kans bestaat dat er dit jaar in Wad dinxveen de districts-kampioen- schappen zullen worden gehouden en dan moeten de banen aan de voorge schreven eisen voldoen. Al met al een vereniging die leeft en die nog dik wijls van zich zal laten horen. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsport ver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportV ereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloën Basketbalvereniging TOOS (basketbal). Viert de gezelligheid bij de schutters vereniging ’’Waddinxveen” hoogtij, de resultaten mogen er ook zijn. Driemaal achtereen werd Ton Ver vers jr. kampioen van Waddinxveen tijdens de Schiet-In van 1978,1979 en 1980. Sinds voor een week is het C- Korps van de schuttersvereniging, bestaande uit; Rob van Dijken, Paul Waser, Henk Groen en Jan Holleman, kampioen van Nederland, terwijl WADDINXVEEN Met een gezelli- een hapje en een Op de vorige week woensdagavond gehouden tweede algemene ledenver gadering sprak ook nog de voorzitter van de voetbalvereniging ’’Waddinx veen”, Hij bedankte voor de uitste kende samenwerking (de korfballers maken gebruik van her gravelveld en de sportaccommodatie van de voet balvereniging) en sprak de wens uit ook voor het nieuwe seizoen deze samenwerking voort te zetten. Spor tief gezien mag melding worden ge maakt van het feit dat het eerste korfbalteam van ex- Toos thans Kor bis in de veldcompetitie het kam pioenschap van de vierde klasse in de afdeling Rotterdam door met 18-0 RWR te verslaan. f. 15,-- per maand) EERSTE GROTE UITGAVE Op 23 oktober 1967 werd de eerste grote uitgave gedaan. Er werd name lijk een verenigingsgeweer aange schaft voor het bedrag van f. 114,60. Nu zijn die bedragen even anders ge worden. De schuttersvereniging ’’Waddinxveen” heeft nu 9 geweren die een waarde vertegenwoordigen van zo’n f. 9.000,-- en een wedstrijd- luchtpistool van f. 800,--. In de loop der tijd is de vereniging en vooral de laatste jaren sterk gegroeit, thans zijn er 55 senioren leden en 11 junioren leden. De financiën worden WADDINXVEEN - Zoals be richt hebben zo’n 200 ponyrui- ter-combinaties meegedaan aan het vijftiende Hemelvaartsdag- concours van de ponyruiter- vereniging Reigersburgh aan de Piasweg. Bij de welbekende manege waren twee springtui- nen opgezet waar, begunstigd door het mooie weer, ponyrui- ter-combinaties uit heel het land de beste prestaties pro beerden te behalen. Vieren twintig van de te behalen 102 prijzen werden door combina ties van Reigersburgh gewon nen. In het weekblad van van daag nog een foto van het 15e Hemelvaartsdag-jeugdconcours. Ponyruitervereniging Reigersburgh organiseert op zondag 29 juni een open nationaal ponyconcours op de terreinen van Manege Reigersburgh aan de Piasweg. Aan dit concours kunnen ponyruiters van de N. P.C. en K.N. F..deelnemen. Wij zijn u nog uitslagen schuldig van de door de schuttersvereniging ’’Wad dinxveen” gehouden Schiet-In ’80. De belangstelling was redelijk tot bij zonder druk voor dit tweedaagse evenement, terwijl de belangstelling voor de aangesloten KNSA-Schutters overweldigend was. Tijdens de Schiet-In werden 8.000 kogeltjes ge bruikt. Winnaar werd Ton Ververs, die eenkaart met 50 punten inleverde (het maximaal haalbare). John Ange- nent veroverde 47 punten en Jan Holleman 46 punten). Bij het schieten doen de dames in het geheel niet onder voor de heren want daar waren de verschillen in punten tijdens de Schiet-In nog kleiner. Helma de Bruin wist zich weer de eerste plaats te veroveren door een kaart met 42 punten te schieten, na dat Linda De Winkel zich al zeer vei lig voelde met 41 punten (een uit stekende prestatie), als derde eindig de MW. Heeren. Bij de bedrijven- competitie veroverde Bruwa Meubel fabriek de eerste plaats. Tweede werd Rabobank-team 2 en derde Bruwa Meubelfabriek 2. Voor het eerst dit jaar had de schut tersvereniging ’’Waddinxveen” tijdens de Schiet-In’80 de Waddinxveense scholen uitgenodigd voor een school- sjoelkampioenschap, helaas werd er maar door een zeer beperkt aantal scholen positief gereageerd, maar dat kon de pret niet drukken, van de wél deelnemende scholen, want er werd verbeten strijd geleverd, zoals uit de uitslagenlijst blijkt, toch is het wel jammer dat aan dit goede initiatief sportvereniging Waddinxveen HSW haar eerste competitie-wedstrijd. Er werd gevist in de Oude Rijn, waar de vangst niet bepaald groots was. De grootste vis van deze morgen, een brasem van 40 cm, werd gevangen door ’’nieuwkomer” P. Dorresteijn. I WADDINXVEEN Woensdagavond 25 juni om kwart over acht houdt de hockeyclub Waddinxveen in het club huis in het sportpark ”de Sniep” de I algemene ledenvergadering. Dat ge beurt dus in de periode dat de hockeyers een paar maanden rust hebben. Daarin kan iedereen - van mini tot senior - fastand nemen van het hockeygebeuren. Vrijdagavond 6 juni wordt in het I clubgebouw van de hockeyers om I negen uur een kampioensborrel ge- I schonken voor de titelveroveraars I dames I, heren 2, dames 2 en semi- I veteranen. Hierbij zijn ook alle overi- I ge senioren van Waddinxveen” van harte welkom. WADDINXVEEN De Waddinxveense Korfbal Vereniging ’’Korbis” is een feit. Op de vorige week woensdagavond in de kantine van de voetbal vereniging ’’Waddinxveen” in het sportpark ’■’de Sniep” gehouden tweede algemene ledenvergadering is definitief de band met de multi-sportvereni- ging ’’TOOS” doorgesneden. Een nieuw - conform de voordracht - bestuur Cees Visser, Henegouwerweg 12 (voorzitter), Dirk Visser, Wingerd 310 (secretaris), Arie Leenheer, Sweelinckhof 27 (penningmeester), Frits van Amen (TOOS-korfbal-voorzitter), Willem Domburg, Gré Karsten en Ria Dijkhuizen pakt nu de (korfbal) zaken zelfstandig aan. De officiële datum is dinsdag 1 juli. Naast de bestuursverkiezing passeer den een week geleden ook de versla gen van de secretaris, de wedstrijd secretaris en van diverse commissies de revue. Bij goedkeuring van de be groting 1980-1981 kwam een voor stel tot verhoging van de contributie ter sprake, nodig in verband met de almaar stijgende kosten waarvoor de korfbalvereniging WKV Korbis zich geplaatst ziet. Bij Korbis betalen senioren f. 192,-- per jaar (was f. 156,--), junioren f. 156,-- (f. 120,-), adspiranten f. 120,- (f. 96,—), pu pillen f. 102,- (f. 84,-) en mini’s f. 60,- 54,-). niet door alle scholen werd medege werkt. Uitslagen: 1. St. Paulusschool 415 pnt., 2. Jan Ligthartschool 402 pnt., 3. MGR. Bekkerschool 401 4. Rehobothschool 390 pnt. De Waddinxveense gymnastiekver eniging TOOS behoort tot de gym nastiekverenigingen die mensen leveren voor de openingsceremonie van de in Arnhem vanaf zaterdag 21 juni te houden Olympische Spelen voor Gehandicapten. Elke maandag avond wordt er door tientallen meis jes voor dit doel in de gymzaal bij het Koningin Wilhelminaplein getraind met vrije oefening met springtouw. Wie er precies in Arnhem acte de presence zullen geven is nog niet helemaal bekend maar voorlopig doet iedereen zijn best, daarbij geleid en begeleid door Ank De Ruiter en mevrouw L. Borg. Het zaterdag op de velden van Be Fair in het Burgemeester Warnaarp- lantsoen gespeelde jubileumtournooi van de afdeling Gouda van de KNVB werd bij de dames winnend afgesloten door Haastrecht, dat met 3-1 van Ze venhoven won, terwijl de cup bij de heren ging naar het zegevierende GSV, dat in de finale Floreant met 1-0 ver sloeg. De bokalen werden uitgereikt door voorzitter Jan Bredie van de 75- jarige KNVB, afdeling Gouda. Het vrijdagavond in de sporthal ”de Sniep” gehouden Verzijl-Sport- zaalvoetbaltournooi is gewonnen door het Zwijndrechtse Ceverbo, dat in de finale 1-1 speelde tegen het Molukse FC Toma-team uit Moordrecht, maar ge bowlingavond, de strafschoppen beter nam. Op de drankje heeft de schuttersvereniging derde plaats kwam Eweno, op de ’’Waddinxveen” het twaalf en een vierde plaats Waddinxveen, op de half jarig bestaan gevierd.De koperen vijfde plaats VI, op de zesde plaats Tel- schuttersvereniging, die landelijk kamp, op de zevende plaats de Goudse Koninklijke Nederlandse Schutters selectie en op de achtste plaats het Bel- Associatie is georganiseerd, werd op gische Maaseik. De opbrengst van het 12 september 1967 opgericht door Verzijl Sport-zaalvoetbaltournooi, die een aantal Waddinxveners, die het zoals elk jaar een goed doel ten deel schieten aangrepen om er eens per valt, was dit jaar voor de afdeling ge- week een avond gezellig tussenuit te handicapten van Be Fair. Een tevreden zijn. De club bestond uit de heren v. organisator Bert Koetsier overhan- d. Bijl, Maris, Geleedts, Lodder, digde f 1.000,aan het bestuur. Schreuder en Treep. In de kantine van het veilinggebouw aan de bredeweg werd een onderko men verkregen, Er werd in die tijd, knielend, liggend en staande gescho ten. Als men lid wilde worden moest „wn. <wui.vi f. 22,50 entreegeld worden betaald de ’’centjes” aanzitten wordt op de en een contributie van f. 5,- per lange duur een vervelend karwei. U*}3118 bedraagt het entree- ’’Daarom en omdat we je niet graag geld t. 25,- en de contributie is willen missen en omdat het al die tijd voortrettehjk is gegaan willen we je benoemen tot erelid van onze vereni ging”, aldus de voorzitter.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 21