Brugweg-bewoners lopen te hoop tegen nieuw plan TWEE AUTO’S TEWATER Berkengaarde-festijn bracht buurt bij elkaar I I I I I I I Bestemmingsplan afgekraakt Onder één bezwaarschrift 57 handte keningen tegen Brugweg’80 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN I T MM F weg Geen goed woord hebben de Brugweg- niet optimaal tot zijn recht kan komen, sluitweg en bovendien wordt juist de versa Reeuwijk. Aan de problemen van Wilhelminakade. schap) naar het sloopterrein gegaan en hadden reeds diverse auto-onderdelen lig gesteld. KOP-STAART AANRIJDING Op maandag 26 mei om 13.35 uur vond op de Henegouwerweg een aanrijding plaats tussen 2 personenauto’s en een vrachtauto, die trachtte in te halen. Daar dit niet lukte, moest deze auto weer invoegen, reden waarom de voor ste van de achtervolgende personen auto’s moest afremmen. De vrachtauto kon niet tijdig afremmen en tot stil- van de oneven nummers aan de Ber- kengaarde, die er in zijn geslaagd een prima feestje te bouwen rondom het feit dat de meesten van hen tien jaar ge leden in dit deel van Groenswaard 2 een huis betrokken. Het kinderfeest in de middaguren om vatte een landenspel. De meisjes en jongens maakten een interessante reis richt naar soort nabij de oprit van de 1 x - J keersintensiteit ter plaatse. De verou derde, beperkte verkeerstelling in het prioriteiten. Hier komt nog bij dat zo wel de kapitaalslasten van het ontwerp- bestemmingsplan als de onderhoudsko sten van de nieuw aan te leggen voor- -1 een extra belasting zullen beteken voor de delijk niet goedgekeurde plan uit 1973 blijkt bij de Brugweg-bewoners om verschillende redenen kwaad bloed te hebben gezet. Het feit dat in het plan is gekozen - na afweging van een aantal alternatieven - voor een voor auto’s afgesloten oprit naar de Henegouwerweg, een kortsluit- weg voor bestemmingsverkeer en een gedeeltelijke omleidingsweg ten noor den van de Brugweg - blijkt de Brug- wegbewoners tot het maken van hun bezwaren aanleiding te hebben gege ven. verkeersontwikkelingen op Reeuwijks autoverkeer -geven boven voetgangers (brom)fietsen. Bovendien creëert het plan een omleidingsroute welke ver- keersaanzuigend werkt. Een nieuwe WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JUNI 1980 (brom)fietsers. Men heeft slechts aan genomen, dat hierdoor een verbeterde situatie zou kunnen ontstaan, zonder aan te geven, in hoeverre dit het geval is. Het feest voor de jongelui werd 's middags in de Berkengaarde afgesloten met een optreden van de Cormula’s (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). te hoge prioriteit te gerealiseerd, afhankelijk van andere en INBRAAK HUISHOUDSCHOOL Gedurende het Pinksterweekeinde werd ingebroken in de huishoudschool "De Rank” aan de Esdoornlaan. Door een raam te verbreken, wist men toe gang tot het complex te verkrijgen. Uit de school zijn enkele goederen ontvreemd. hem rijdende personenauto, die op zijn beurt tegen de daarvoor rijdende per sonenauto botste. Er ontstond aanzien lijke materiële schade. Eén auto was zodanig beschadigd, dat deze door ta- kelbedrijf Hijkoop moest worden afgevoerd. WADDINXVEEN Een groot aantal bewoners zijn in een gezamen lijk ondertekend bezwaarschrift in actie gekomen tegen het ontwerp- bestemmingsplan ’’Brugweg ’80”, dat in de afgelopen maand in het ge meentehuis ter inzage heeft gelegen. Het nieuwe plan voor het gebied ter weerszijde van de Brugweg, de Zeeheldenbuurt en gedeelten van de Henegouwerweg en de Middelburgseweg ter vervanging van het uitein- WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie kreeg weer te ma ken met auto’s te water, zonder dat daarbij gelukkig iets ernstigs ge beurde. Vrijdagavond 30 mei om tien minuten over elf reed de 26-jarige meubelmaker A. L. uit Alphen aan den Rijn met zijn personenauto op de Henegouwerweg richting Boskoop het water in en zaterdagmorgen 31 mei om tien minuten over één raakte een auto te water langs de De Boskoper schrok in de bocht bij het gemaal aan de Henegouwerweg van een tegenligger. Door te sterke stuur- correcties verloor hij de macht over het stuur, ramde frontaal een lantaarnpaal, welke geheel omver werd gereden en belandde vervolgens in de sloot naast de weg. Hierbij raakte de auto total loss. Bij technische controle bleek de auto geen technische gebreken te ver tonen. De Alphenaar kwam er met een paar schaafwonden vanaf. Twee uur later kwam de melding bin nen dat er een auto te water was ge raakt langs de Wilhelminakade ter hoogte van Boonstoppel B.V. De be stuurder bleek bij komst van de politie te zijn gevlogen. Hij vertelde later op onverklaarbare wijze van de weg te zijn geraakt en vervolgens de sloot te zijn ingereden. STUNTRIJDER WADDINXVEEN - Het geza menlijk bezwaarschrift tegen het ontwerp-bestemmingsplan ’’Brugweg ’80” werd ondertekend door: W. Karreman; M. J. van Leeu wen; P. W. Kloet; Van Kune; J. F. pruijmboom; Zwarteweg 1; Zwarteweg 2a; Brugweg 155; Brugweg 114; Zwarteweg 3; B. v. d. Flier; Zwarteweg 4; Brugweg 141; Brugweg 147; Brugweg 120; Brugweg 135; Brugweg 145; Brugweg 51fam. Jongeneel; E. J. van Beek; fam. v. d. Waal; fam. Straver; M. Donker; P. Steen- land; fam. de Heer; H. Olie; H. van Paasen; P. A. Konijn; G. K. Gouw; Caravan Centrum Gouda; B.V., Henegouwerweg 26; J. J. van Veen; D. Otter; J. Pols; Over dam; V. d. Berg; Wubbe; Ver sluis; R. van Tilburg; A. J. van Rijn; B. v. d. Meulen; E. Vinger ling; A. C. Moons; De Groot; A. v. Laan; fam. Hofman; J. Kraye- steyn; Vavier; J. Knoester; fam. Vlasveld; H. v. d. Meulen; W.M.F., Brugweg 8; J. J. Geluk; J. van Dorp; fam. v. Veen; J. C. Prins; fam. Bergsma. i t 5_e7z_„.j_o...122_g In 1985 wil men het feest overdoen, ter- en zaterdagavond was de hele buurt de wijl er plannen zijn gemaakt voor een dere Cor de Ree, Peter Rijnbeek, Hans ."-■Mv door Europa in een compleet versierde Shj Berkengaarde, die voor die gelegen- Ui politie dat delaatste weken vele fietsen heid van de gemeente mocht worden WV1MVI1 U11LVI WHIM. Ill UL IllttdlC gt Vdl' wv.uuw aj uu len stonden de fietsen niet op slot. In Het jongerenfestijn in de feestvierende i een J “r fiets/bromfiets weet men over het alge- x ii j_ gedemonteerd en in plastic zakken vei- fieke kenmerken van de ontvreemde VERKEERSSITUATIE Over de verkeerssituatie sprekende totaalplan wordt gepresenteerd als een wordt in het gezamenlijk bezwaar- verkeersahalyse! schrift, tot stand gekomen na breed- F voerig overleg in ”De Unie”, gesteld kwalitatief verricht. Er is dus geen in- Bij de opzet van het plan is aan ont wikkelingen, die reeds hebben plaats gevonden voorbijgegaan, te weten: 1verplaatsing van de magazijnen van de Witte Prijzenhal te Reeuwijk; 2. realisering van de nieuwe Reeuwijk-Boskoop; en ontwikkelingen die nog zullen plaatsvinden, te weten: 3. het gereedkomen van de Goudse Poort; 4. Gouwetunnelcomplex. SLOOT In hun gezamenlijk bezwaarschrift zeg gen de Brugweg-bewoners nog maar eens dat zij tegen welke demping dan ook van de karakteristieke sloot langs de gehele Brugweg zijn, zoals vele be woners reeds eerder hebben duidelijk Er zijn geen verkeersmetingen ver- gemaakt en in verschillende bijeen- komsten hebben uitgesproken. De om- brug, zodat er geen inzicht is in de ver- leidingsweg, die zou moeten lopen van de Henegouwerweg tot ongeveer 200 meter ten westen van de Winterdijk, zien de betrokkenen als een aantasting van het landelijk gebied. Voorspeld De geproduceerde tellingen zijn niet wordt dat de nieuwe weg ook ecolo- c - r'-- - J gisch de aanliggende natuurgebieden dat het beoordelen van de voorgestelde zicht, welke herkomst en bestemming ongunstig zal beïnvloeden, oplossing voor de verkeersafwikkeling het specifieke verkeer ter plekke had. C J' niet optimaal tot zijn recht kan komen, Op het gepresenteerde plan wordt de bewoners ook over voor het feit dat een aangezien informatie over toekomstige verkeersvermenging opgelost door het aantal plangedeelten pas zal worden --een t- -J - ..j... en Gouds grondgebied ontbreekt. geven boven Over de verkeersperikelen wordt ver- naai uun iiivumg ia nut umnvtp- bestemmingsplan ontworpen op basis der nog gezegd. r Het is weinig zinvol, zo niet onge wenst, om over te gaan tot het aanleg- sluiproute wordt gecreëerd via de kort- zieningen én bestaande faciliteiten J - sluitweg en bovendien wordt juist de als er voor het gehele tracé richting verkeersonveiligheid versterkt door 2 x gehele gemeente, zeker afgewogen te- gen het nut, waarvan hoofdzakelijk niet-inwoners van Waddinxveen profijt van hebben. ”De keuze van een halve Naar hun mening is het ontwerp- van het ongenoegen van de bewoners terzake van een destijds aanwezige ver- keersituatie. Maar deze is in de laatste tijd zodanig veranderd dat de proble matiek van toen een onjuist uitgang spunt voor het nieuwe plan ’’Brugweg ’80” wordt genoemd. Rond de Pinksterdagen werden twee aangiften terzake diefstallen van tuin week een surveillancewagen van de selijke rijkspolitie. Deze stoelen zijn uit de tuinen ontvreemd. INBRAKEN OPGELOST van een aanhouding op «X ---1 X Schiedam van 4 knapen, onder wie 2 Waddinxveners, is door de groepsre- cherche van de rijkspolitie Wad dinxveen een nader onderzoek inge steld. Men blijkt ook in de gemeente Waddinxveen actief geweest met in- braakjes, diefstallen, vernielingen etc. Zuidkade/Zuidelijke Buiten de reeds te Schiedam aangehou- standers, bedrijven, gemeente en ande ren nooit gehouden zou kunnen kun- feest rond het tienjarig bestaan van hun nenzijn. straat achter de rug. Zaterdagmiddag E. 1725 ---- c..2 straat opgegaan om het tweede lustrum jaarlijkse barbecue. In ieder gevaHs ie- niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Het festijn was in de afgelopen maan den knapen werden nog 2 jeugdige kna- den op poten gezet door de bewoners pen bekend, die bekenden te hebben J‘ D“‘ ingebroken in en diefstallen te hebben gepleegd in diverse scholen, zoals kleu terscholen, basisscholen, LTS- Sniepweg, bouwkeet, gemeenteloods, diefstal geld uit kleding zwembad, dief stal geld uit woning, winkeldiefstallen en diefstal van een fiets. DIEFSTAL FIETSEN Evenals voorgaande keren vermeld de politie dat de laatste weken vele fietsen heid van de gemeente mocht worden en over te geven aan de politie. De jon- worden ontvreemd. In de meeste geval- afgesloten en autovrij was gemaakt. straat werd als verrassing afgesloten door een optreden van de drumband De Cormula’s. ’s Avonds hielden de bewoners een ge zellige barbecue, werd er volop ge draaid aan het rad van avontuur en kon er tot half twaalf worden gedanst. On danks de sinds de late namiddag neer vallende regen bleef de stemming op perbest, natuurlijk mede veroorzaakt door het feit dat alle festiviteiten kon den plaatsvinden onder een tentdak. De organiserende bewoners hebben het in alle opzichten bijzonder naar hun zin gehad op hun feest, waarvoor ze de kosten zelf betaalden en dat zonder de belangeloze medewerking van midden- DIEFSTAL TUINMEUBILAIR Rond de Pinksterdagen werden f--f.- -i ji r...n - Na enkele pogingen lukte het vorige stoelen en een kruk gedaan bij de plaat- rijkspolitie een 35-jarige inwoner uit ’s- Gravenhage aan de kant te zetten en te verbaliseren. Deze chauffeur reed als een stuntman in zijn Mercedes op rijks- Naar aanleiding weg A12. Hij was druk doende automo- heterdaad op woensdag 16 april te bilisten, die hem aan de linkerzijde pas- seerden, tegen de vangrail te drukken. Toen dat niet lukte ondernam hij di verse pogingen auto’s aan de rechter zijde voorbij te rijden. ONWEL GEWORDEN Op de hoek 7 Dwarsweg werd een fietser onwel en viel op het wegdek. Na onderzoek van een plaatselijke arts werd de man naar het Bleulandziekenhuis te Gouda over gebracht om nader te worden onderzocht. JEUGDIGE DIEVEN Door een werknemer van sloperij Bras aan de Noordkade werden 2 jongens betrapt op diefstal van goederen van het sloopterrein. Na een korte vlucht wist hij de jongens in dé kraag te vatten c-•- --J gens, 2 15-jarige Boskopers, waren voorbereid (gewapend met gereed- geval van aangifte van diefstal van meen weinig te vertellen over de speci- fiets/bromfiets. Met ’n goed ingevulde fietsregistratiekaart kan dat wel. Deze kaarten zijn verkrijgbaar op het groeps- bureau aan de Kerkweg-Oost. RIJDEN ONDER INVLOED Vorige week werden 4 automobilisten verbaliseerd terzake het besturen van hun voertuig onder invloed van alco holhoudende drank. In twee gevallen was er sprake van zwaar onder invloed zijn, getuige de alcoholpromillage van stand komen en botste tegen de voor 2,4. getroffen c.q. de zekerheid voor gelijk- gegeven. In het bijzonder geldt voor de vanuit Gouda en vrachtverkeer vice Bloemendaalseweg, dat deze in een to- versa Reeuwijk. Aan de problemen van taalplan ontbreekt. Middels verkeerstechnische progno- lijk aandacht besteed. ses is niet aangetoond, dat de voorge- Bezwaren bestaan tegen een extra stelde voorzieningen zullen leiden tot kruispunt met de Henegouwerweg, wat optimale verkeersdoorstroming en op- de verkeersafwikkeling aldaar nog timale veiligheid voor voetgangers en méér zal bemoeilijken en vertragen. gen van enkele of dubbele fietspaden, Reeuwijk en in het bijzonder Gouda, afslaand en 2 x invoegend verkeer op niet dergelijke voorzieningen worden de Henegouwerweg. „otrr>ff/>n r- n Ha Tfirprhciri vnnr opiiju. Het plan gaat uit van een oplossing, tijdige uitvoering niet kan worden aan- welke tegemoet komt aan sluipverkeer omleidingsweg is géén beslissing, welke door de bewoners is gewenst, hetgeen ten onrechte gesuggereerd is in het ver- de Brugweg-bewoners wordt niet feite- slag van de in december gehouden hoorzitting”, aldus de Brugweg- bewoners, die ook nog aangeven dat een oplossing voor de nadelen voor een aantal bedrijven ter plaatse onvol doende is aangegeven. Gezellig en droog was het tijdens het rad van avontuur, de barbecue en het dansen onder bet ajdak in ae iu-jarige Berkengaarde. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen]Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De bewoners van standers, bedrijven, gemeente en ande- Berkengaarde-feest de buurtbewoners de Berkengaarde hebben een geweldig ren nooit gehouden zou kunnen kun- weer dichter bij elkaar heeft gebracht. En dat is toch maar weer het resultaat van al die inspanningen van onder an- Jacobi, Kees Schouten en Nico van dereen het er over eens dat het 10 jaar Driel -f

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3