Gemeente weet niet wanneer bouw 18 appartementen van start gaat Zeehondenbeeldje helpt Greenpeace Berghuis BV C. A. Ruigrok Stabin-Bennis VOLOP KWALITEIT! Van Schaik Berghuis Verloting van De Gouwebloem Kats Bouwgroep NV moet nog 18/20 vrije sector huizen bouwen WKV Korbis collecteert in Bru geënt rum OPENBARE COMMISSIE* VERGADERING lippen branden”, be- worden getroffen is het nog maar de vraag of Kats Bouwgroep NV in het bestemmingsplan Zuidkade I een flat met 18 appartementen zal gaan neerzetten. ”Ik weet het niet wanneer met de daadwerkelijke bouw van dit complex kan worden begonnen. Maar iedereen weel dat er de laatste tijd verrekte weinig eerste palen worden geslagen. We kunnen niet verder gaan dan het bestemmingsplan klaar te maken voor de bouw van de 18 appartementen. Ik ken echter de vragen die op uw lippen branden”, be toogde wethouder P. F. J. van Schie (CDA) laatst in een vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw. WADDINXVEEN/GOUDA - Wegens Het beeldje zeehond met jong, ontworpen door Marianne Kievits, gemaakt kapitaaluitgaven 1977 en overbren- en te koop ten behoeve van Greenpeace. zou kun- sociale gemeentehuis om half acht in het open- WADDINXVEEN Hoewel daarvoor de planologische maatregelen Door de aanhoudende activiteiten van Greenpeace zijn inmiddels aanzienlijke resultaten bereikt. Zo besloot de Schotse regering vorig jaar de toestem ming in te trekken die Noorse jagers gekregen hadden om 6.000 grijze zee honden af te slachten. Greenpeace had duidelijk gemaakt dat het argument, dat de zeehonden de visstand zouden dan ook als een incident, waardoor de exploitatie van Zuidkade 1 financiële lucht zou krijgen, zodat men dit geld el ders een goed beleid gevoerd nen worden (kernenbeleid, woningbouw). Katwijk aan Zee, als procuratiehouder (adjunct-directeur) H. C. J. Ribbens, Hoofddorp en als hoofd afdeling in koop en projectleider J. W. A. Rui grok, Vogelenzang. Tot procuratiehou der is benoemd J. Ch. van der Velden, Gouderak. Dit alles blijkt uit een wijzi ging in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Stabin-Bennis BV, Woerden, met als vestigingsplaats Waddinxveen, is we gens zijn benoeming tot directeur uit getreden als plaatsvervangend gedele geerd commissaris J. Runia, Abcoude. De handelsnaam van Stabin-Bennis BV WADD1NXVEEN/BLEISW1JK - Om het bekende schip de ’’Rainbow War rior”, van de milieu-organisatie Green peace, welke ondermeer actie voert te gen de jacht op de zeehonden en wal vissen en het dumpen van kernafval in de zeeën, in stand te kunnen houden, maakten de Bleiswijkse Ateliers voor Ambachtelijke Kunst Wotra, in samen werking met Greenpeace Nederland een beeldje waaraan een groot deel van Bethelkleuterschool (nieuwe huis vesting). 12. Krediet ad f 29.184,35 voor de aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Bethel school (lager onderwijs, nieuwe huisvesting). 13. Krediet ad f 33.932,13 voor de aanschaffing van meubilair t.b.v. de kleuterschool Pinkelotje (ge huisvest in de Klaas de Vries- school). 14. Krediet ad f 3.097,voor de aan schaffing van gymnastiekmateriaal t.b.v. de kleuterschool ’t Hazeveld. 15. Krediet ad 2.560,voor de aan schaffing van leermiddelen t.b.v. buitenlandse leerlingen op enkele openbare lagere scholen. 16. Krediet ad f 395.000,voor aan leg C.A.l. in het bestemmingsplan Zuidkade 1. 17. Wijziging begroting 1980 lombui- gingsoperatie). 18. Uitgangspunten opstelen begroting 1981. 19. Begrotingswijzigingen: aanpassing schaden, niet bewezen was en dat een wetenschappelijk onderzoek nog gaande was. Er werd een uitstel van voorlopig één jaar bereikt. Voor deze actie werd ook de ’’Rainbow Warrior” ingezet. In maart 1980 zijn er 6 mensen van Greenpeace in geslaagd om, ondanks alle wettelijke verbodsbe palingen van de Canadese regering, op de ijsvelden van New Foundland de huiden van 344 jonge zeehondjes te be schilderen met groene verf, waardoor deze voor de jacht waardeloos zijn ge worden. Er blijft echter nog veel te doen om de huidige mentaliteit om te buigen. Dit blijkt o.m. uit een uitlating van de per sagent van de Canadese ambassade in Londen, aangehaald in de kwartaal- krant ’’Greenpeace”: ”We zullen de zeehondenjacht handhaven, zelfs al zouden wij er geld op verliezen. Die jacht is een zaak van nationale trots!” Het beeldje kost f 39,75 en kan wor den besteld door overmaking van dit bedrag op gironummer 280297 t.n.v. ’’Greenpeace”, Alfred Nobelstraat 5-7, 2665 KZ Bleiswijk. Dit prachtige ont werp, waarvan een groot deel van de opbrengst bestemd is voor het in de vaart houden van het schip de ’’rain bow Warrior”, van de milieu- organisatie Greenpeace, verdient be slist een mooi plaatsje in uw huiskamer. maar ook die voor de bouw van minimaal 18 en maximaal 20 vrije sectorwoningen in Zuidkade I. De in totaal drie percelen bouwgrond deed een unanieme ge meenteraad van de hand voorde kolos sale prijs van f 4.334.000,(exclusief btw en inclusief aansluiting op de CAI). In totaal ging het om ongeveer 6.150 vierkante meter. Er werden toen ook financiële afspraken gemaakt, indien op de bovenste verdieping van het ap- parlementsgebouw een ’’penthouse” zijn benoeming tot directeur is de heer zal worden gebouwd. J. Runia, Abcoude, bij Van Schaik Berghuis Interieurbouw BV, Wad dinxveen uitgetreden als plaatsvervan gend gedelegeerd commissaris bij dit bedrijf. Uitgetreden zijn verder de ge delegeerd commissaris J. N. W. Voor hoeve, Vreeland, technisch adjunct- directeur P. G. Stuifzand, Katwijk aan Zee en procuratiehouder H. C. J. Rib- bens. Hoofddorp. Tot verkoopmanager is benoemd J. Ch. van der Velden, Gouderak. Dit alles bjijkt uit een wijzi ging in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. ONEVENWICHTIG De betogen van de SGP/HKV/GPV- en PvdA-raadsleden werden door burge meester mr. A. G. Smallenbroek beti teld als onevenwichtig en geen blijk ge vend van een totale visie op volkshuis vestingsbeleid. Tenslotte maakten de zandophoging en de Eminent- verhuizing (ondanks een vorstelijke rijkssubsidie) van Zuidkade I een plan met hogere grondprijzen. Voor het rea liseren van een kernenbeleid en het bouwen van huizen met aanvaardbare huren zijn redelijk forse prijzen in de vrije sector onontkoombaar. ”Men kan niet vrijblijvend spreken over kernenbeleid en sociale woning bouw en vervolgens tegen het college zeggen dat de kavelprijzen voor de vrije sector aan de hoge, zo niet zeer hoge kant zijn”, aldus mr. Smallenbroek, die nog eens benadrukte dat de transactie met Kats mede een deel van het ker nenbeleid wordt mogelijk gemaakt en ook de sociale wonigbouw - zowel wo ningwet als premie - ermee is gediend. Deze grondverkoop dient men toe te juichen”. Intussen heeft Kats Bouwgroep NV, die het appartementengebouw laat ontwer pen door het Waddinxveense architec tenbureau Stuurman BV en laat ver kopen door De Pater Makelaardij BV, de gemeente gevraagd alle planologi sche beletsels weg te nemen, omdat wat meer grond nodig is dan destijds is ver kocht. Op een vraag van de heer C. A. A. Wijnen (PvdA) in de raadscommis sie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw of Kats zou proberen on der de bouw van het appartementenge bouw uit te komen, hield wethouder P. F. J. van Schie (CDA) voor dat de ge meente geen plicht heeft de grond te rug te kopen. ”Er is dan ook geen en kele aanleiding om daartoe initiatieven te nemen”, betoogde de christen democraat er wel op wijzend dat de bouwwereld, gezien de tijd waarin we leven, zeer terughoudend is. Over het bij het te bouwen apperte- mentengebouw staande transformator- station vinden besprekingen plaats om de geluidhinder te doen afnemen. Er zijn geluidmetingen verricht en met deze cijfers in de hand zijn de bespre kingen begonnen. De vraag is of het geen ’’toelaatbaar” is ook ’’gewenst” is. Het transformatorstation met 50/10kV transformatoren staat aan de Schie- landweg en behoort tot het hoogspan- ningsstation van het energiebedrijf ’’Rijnland". De verkoop van de grond voor de bouw niet alleen deze grond in handen, van - toen nog 16, thans 18 - apparte menten kwam aan de orde in de ge meenteraadsvergadering van 18 april 1979. Kats Bouwgroep NV kreeg toen ONDERWIJSZAKEN WADDINXVEEN De raadscom missie voor de onderwijszaken verga dert vanavond (woensdag 4 juni) in het WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JUNI 1980 baar over deze agenda: 1. Opening. 2. vaststelling van het verslag van de vergadering van 2 april 1980 3. medewerking voor de inrichting van het speellokaal van de Bethelkleu terschool in het verbouwde scho lencomplex Heggewinde 22a. 4. Medewerking voor de aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmid delen t.b.v. de Bethelschool (lager onderwijs in het onder 3 genoemde scholencomplex). 5. Beschikbaarstelling van een kre diet voor de aanschaffing van meu bilair t.b.v. de kleuterschool Pinke lotje in het perceel H. Heijerman- slaan 15 (gebouw Klaas de Vries- school). 6. Beschikbaarstelling van een kre diet voor de aanschaffing van gym nastiekmateriaal t.b.v. de kleuter school ’t Hazeveld. 7. Beschikbaarstelling van een kre diet voor de aanschaffing van leer middelen t.b.v. buitenlandse leer lingen op enkele openbare lagere scholen. 8. Wijziging wekelijks aantal uren va konderwijs aan de openbare scho len voor gewoon lager onderwijs voor 1980. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. FINANCIËN De raadscommissie voor de financiën vergadert donderdagmiddag 5 juni om vijf uur in het gemeentehuis in het op enbaar over deze agenda: 1. Notulen vergadering 8 mei 1980. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. a. aanvullende subsidie over 1979/1980 Stichting Streekmuziek- school Waddinxveen; b. subsidiëring Rijnlandse Orkest vereniging; c. jaarverslag kerngroep ontwikke lingssamenwerking TOMA- Waddinxveen 1979; d. rekening 1979 en begroting 1981 WADDINXVEEN - Leden van de Waddinxveense korfbalver eniging Korbis (ex Toos) col lecteren zaterdagavond 7 juni tijdens het brugfestijn ten bate van de financiële middelen voor het sportweekcomite. Ook zullen zij een informatie blad uitdelen over hun korf balvereniging, welke officieel per 1 juli van start gaat. KRITIEK Dik een jaar geleden noemde de heer A. van Doorn (SGP/HKV/GPV) deze transactie een voor de gemeente finan cieel aantrekkelijke zaak, die mogelijk heden en ruimte bood, daar waar de budgetten te krap waren opgezet en on voorziene kosten opduiken. Toch had hij bezwaren en dan niet alleen omdat Kats de kans kreeg als projectontwik kelaar in Waddinxveen actief te zijn. De heer Van Doorn zei echter het sterke vermoeden te hebben dat hier gebouwd gaat worden in een prijs klasse, waar binnen deze gemeente geen vraag naar is. ”Een klein som metje, waarbij alleen de winst voor de projectontwikkelaar ingeschat moet worden, leert, dat woningen in de prijs klasse van een half miljoen gebouwd zullen worden. De kavels zijn te klein en de woningen staan netjes in een rijtje. Mag dit huisvesten van de Wad dinxveense bevolking worden ge noemd?” Maar de heer Van Doorn zei anderhalf jaar geleden ook nog dit: "De praktijk leert, dat op duur verkochte kavels in het plan Zuidkade I de aanvang van de bouw nog steeds achterwege blijft. Dit komt veelal, doordat de kavelprijs reeds een te groot deel van het beschik bare budget heeft beslagen. Er is dan een te gering bedrag over om te bou wen. Het gereedkomen van een uitbrei dingsplan geschiedt dan niet evenwich tig. Ook leert de praktijk dat dure wo ningen in Waddinxveen vrijwel onver- WADDINXVEEN/GOUDA - Wegens koopbaar zijn, waardoor leegstand re- zijn benoeming tot directeur is J. Ru- gelmatig voorkomt”. nia, Abcoude, uitgetreden als plaats- Juichend over de transactie tussen de vervangend gedelegeerd commissaris gemeente en Kats Bouwgroep NV was ook al niet de heer D. Lont (PvdA). Er de opbrengst bestemd is voor dit schip. Dit bronskleurige beeldje, voorstel lende een zeehond met jong, die bij zijn moeder angstig bescherming zoekt te gen het dreigende gevaar, is ontworpen door Marianne Kievits. Dit beeldje kunt u bezichtigen bij de Ateliers voor Ambachtelijke Kunst Wotra, Alfred Nobelstraat 5-7, Bleiswijk en tevens bij de 27 verkooppunten van Greenpeace in ons land. Het eerste exemplaar van het beeldje is aangeboden aan de Noorse ambassadeur in ons land. Ie prijs: Radio/cassetterecorder, no. 3000; 2e prijs: Fiets naar keuze, no. 4764 3e prijs: Grill/bakoven, no. 0015; 4e prijs: Sprei, no. 0414; 5e prijs: Grote poppenwieg pop, no. 0869. cedures voor inventarisatie, planning Verder alle loten die eindigen met het en inspraak op het terrein van sociaal- cijfer 2 hebben een prijsje. Prijzen en culturele activiteiten en opstelling van prijsjes kunnen worden afgehaald op dinsdag 10 juni, ’s avonds tussen 7 en 9 uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. WADD1NXVEEN/GOUDA - Wegens zijn benoeming tot directeur is J. Ru nia, Abcoude, bij Berghuis BV, Wad dinxveen uitgetreden als plaatsvervan gend gedelegeerd commissaris. Verder traden uit J. N. W. Voorhoeve, Vree land als gedelegeerd commissaris. Tot procuratiehouder van Berghuis BV is van de Vereniging "Het Gesproken benoemd J. Ch. van der Velde, Goude- Weekblad”; rak en tot projectleider export is be- e. begroting 1980 van de Stichting noemd H. C. J. Ribbens, Hoofddorp. Behartiging Belangen Wad- Dit alles blijkt uit een wijziging in het dinxveense Peuterspeelzalen; handelsregister van de Kamer van f. rekening 1979 van de Stichting Koophandel en Fabrieken'-voor Mid- voorzieningsfonds voor kunste- den-Holland. naars; g. advies inzake meerjarenbegro ting 1980-1984; h. rekening 1978 en wijz. begroting 1978, 1979 en 1980 van het recrea tieschap Reeuwijkse Plassen; i. begroting 1980/1981 Stichting Jeugdtandverzorging Midden- Holland; j. rekening 1978/1979 en begroting 1979/1980 van de gymnastiekvere niging T.O.O.S.; k. rekening 1979 en begroting 1980 van de Schaakvereniging Wad dinxveen; I. begroting 1980 Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Waddinxveen”. 3. Wijziging legesverordening i.v.m. inwerkingtreding wet algemene bepalingen milieu hygiëne. 4. Principe-besluit inzake energiebe sparing zwembadcomplexen (rap porten dienst openbare werken d.d. 7 en 16 mei 1980). 5. Krediet kamerconcerten 1980/1981. 6. Subsidiëring ”Le Cercle”. 7. Huurprijzen tennishal zomersei zoen. 8. Krediet ad f 8.000,t.b.v. toet sing factoren onroerend- goedbelastingen. 9. Aanpassing tabel van factoren voor ligging onroerend-goedbelastingen. 10. Aankoop grond Kanaaldijk. II. Krediet ad 13.515,39 voor de in richting van een speellokaal van de is gewijzigd in Interieur Groep 3 in op- 1 1 richting, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. bestaat een spanning tussen deze tran sactie en het volkshuisvestingsbeleid, dat in wezen is afgestemd op de be hoefte van de eigen bevolking”, zei hij. bestaat aan dit soort woningen. De PvdA-fractie beschouwde dit voorstel bij C. A. Ruigrok Industrie BV, Kat wijk aan den Rijn, met als vestigingsp laats Waddinxveen. Verder zijn uitge treden als gedelegeerd commissaris J. N. W. Voorhoeve, Vreeland, als techni- a a _j, sch adjunct-directeur P. G. Stuifzand, zich afvragend of er werkelijk behoefte afgestemd op ging restanten naar 1978 (D nr. 93, T1a fj O» llM/OFMrMArri dienstjaar 1977 en D nr. 78, dienst- -L/LZ vJVFUVTvUlvVlll jaar 1978). di ivviwxcdoip WADDINXVEEN - De trekking door PLANNINGsGKOEP notaris J. in ’t Hol van de ten bate van De planningsgroep sociaal-culturele de Waddinxveense therapieclub De activiteiten vergadert maandagavond 9 Gouwebloem gehouden verloting heeft juni om acht uur in het gemeentehuis de volgende resultaten opgeleverd: over deze agenda: --- 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de derde vergadering d.d. 29 april 1980. 3. Bespreking van de reacties op de conceptverordening, regelende de pro- inspraak op het terrein van sociaal- J van een advies terzake voor het college van burgemeester en wethouders. 4. Rondvraag en sluiting. JFT

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5