Muziekavond van de muziekschool VASTE HOGE RENTE s\% I SpaarBank Rotterdam GemeenteSchouderklopje voor moeders-klaar-overs 101% Programma UIT IN WADDINXVEEN 7 juni Le Cercle 6 juni De Schaapskooi VOO doet weer aan Goudse avondvierdaagse Rijnlands Orkest grijpt iets te hoog SPAREN ZONDER POESPAS, TEGEN ’N VASTE, HOGE RENTE. II W!i 5 jaar Sparen op een duidelijke, makkelijke manier en zeker zijn van een gegarandeerde vaste, hoge rente. Bij ons kan 't. Door te sparen met zogenaamde Bewijzen van Inleg. Dat kan al met bedragen van f 100,-. Hoe hoog de rente is, is afhankelijk van de looptijd die u kiest. De rente komt jaarlijks vrij. En, mocht u uw geld onverwachts nodig hebben, ook dat kan. Het is en blijft üw geld. Dus u kunt erover beschikken wanneer u wilt! Er wordt dan wel een rentekorrektie toegepast. Loop eens binnen bij een van de kantoren van de Spaarbank Rotterdam. Want zo’n hoge vaste rente kunt u eigenlijk niet laten lopen. WADDINXVEEN Vrijdaga vond 6 juni om half acht houdt de streekmuziekschool Waddinxveen weer haar jaarlijkse muziekavond in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. De avond, die toe gankelijk is tegen betaling van f 3,50, terwijl donateurs, 65- plussers en jongeren f 2,betalen en leerlingen van de muziekschool gratis toegang hebben, wordt ver zorgd door leerlingen en docenten van de in het voormalige raadhuis aan de Zuidkade gevestigde school. Het programma is zeer gevarieerd. Er zijn enkele ensembles gevormd van verschillende instrumenten, er wordt gezongen en er zal een orgelsolo ten ge hore worden gebracht. Waddinxveen/Sjaak Noteboom). f73 0/ 1 jaar 4 4/0 4 jaar 9/0 3 jaar 8 2/0 2 jaar KT' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JUNI 1980 De volwassen verkeersbrigadiers tijdens de ontvangst in de kantine van het gemeentehuis. (Foto: Weekblad voor amerikaanse volk- WADDINXVEEN Speciale Evenementen van de Vereni- L - in Waddinxveen regelt weer de deel name aan woensdag, donderdag en vrijdag Fe Zaterdagavond 7 juni zal de slotavond van jongerensoos ”Le Cercle” gehou den worden. Het gebeuren zal plaats vinden in de TOOS-soos aan de Jan Willem Frisoweg, aanvang 20.30 uur. Uitgenodigd is een groep uit Amster dam, Blue Jack, die voornamelijk blues ten gehore zal brengen. De groep wordt, afgewisseld door een disco, ver zorgd door Punaktua. Entree voor le den ƒ1,voor niet-leden (introdu- cée’s) 2,50. ken, dat in de Vondelwijk drie brigades werk. Naast deze drie brigades fungeert in schoolverband, mede dus t.b.v. eigen V een moeder-verkeersbrigade bij de Theo Thijsenschool (oversteekplaats derklopje uit te delen aan de moeder- Kerkweg). komst in de kantine van het gemeentehuis Schie (CDA) de medewerksters van de moeder- verkeersbrigades in Waddinxveen be dankt voor de verleende diensten bij het helpen oversteken van schoolkinderen. dat zij hun partijen wellicht niet gron dig genoeg had bestudeerd. Brahms werd in elk geval geen recht gedaan, en omdat ik weet dat het Rijnlands Orkest instrumentalisten bezit die veel beter kunnen, Moet dit toch worden gecon stateerd. Veel beter verging het orkest tijdens het concert voor twee hobo's en orkest van Alexander Voormolen. De hoboï sten Otto Bentink en Frank van den Berg verzorgden hier de solopartij, en hoewel het nu een veel minder ingewik keld strijkmuziek betrof, speelde het orkest hier goed geconcentreerd en ondersteunde de beide solisten goed. Tenslotte werd de symphonic 35 in C (Linzer) KV 425 van Wolfgang Ama deus Mozart gespeeld; muziek die zeer geschikt is voor dit orkest. Veel forte, een duidelijke muzikale structuur en eenvoudige lijnen geven de klank sa menhang en gaven het orkest een gro ter zelfvertrouwen. Hoewel nog ver van de perfecte klank is het toch dit soort muziek dat het beste aansluit bij het ni veau van het Rijnlands orkest. Het is prijzenswaardig dat dirigent Bastiaan Blomhert (overigens een zeer goed or kestleider) het Rijnlands orkest met veel muziekgenres in aanraking wil la ten komen, hij moet echter wel uitkij ken dat hij zich niet aan het niveau vertilt. WADDINXVEEN Het gemeentebe- Aan de bijeenkomst werkte stuur van Waddinxveen heeft Vorige dv mee Veilig verkeersbrigade. Uit een door de ge- van Waddinxveen heeft Vorige Verkeer Nederland uit Hilversum.Erbij meente gehouden inventarisatie is gebje- week woensdagmorgen tijdens een bijeen- wethouder werkzaam zijn. Het betreft vrijwillïgers- A. H. van Gent (PvdA) en burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. Al in februari van dit jaar had het college kinderen, van B. en W. besloten een officieel schou- c Winkelcentrum De Passage 15, 2741 HB Waddinxveen. tel. O1B2B - 2468. Op vrijdagavond 6 juni komt in de her vormde koffiebar De Schaapskooi, Henk Binnendijk uit Alphen aan den Rijn. Henk, werkzaam bij de Evangeli sche Omroep en daar onder meer pre sentator van het jongerenprogramma Rond-uit, komt iets vertellen over en met dia’s ook iets laten zien van zijn on langs gemaakte reis door de Derde We reld, o.a. Oeganda. De koffiebar (Nesse 4, naast de Brug- kerk) is iedere vrijdagavond vanaf 19.45 uur open voor iedereen vanaf 15 jaar. Het programma begint ditmaal om 21.00 uur. De toegang is gratis. 1. Mars, menuet, allegro; C. Rossini - (klarinetgroep). 2. Rondo voor 2 piano’s vier handig; B. Smetana - (Henriette Both, Marieke Hakkesteegt, Ca- rolien Hoos, Paulien Wolff). 3. Herinneringen; E. Doetsch - Cancan I; J. Offenbach - (gi- taarensemble). 4. Largo en allegretto; B. Mar cello - (Elles v. d. Louw, hobo en Lisette de Vries, orgel). 5. Drie Noorse dansen; trad. - (vioolgroep). 6. Drie dansjes - (blokfluitgroep en piano). 7. Drie dansen uit de barok-; Four easy pieces; D. Kaba- lewski - (houtblazerensemble) 8. Twee liedjes - (Orffgroep). PAUZE 9. Laideronnette, Impératrice des pagodes, La belle et la béte, Le jardin feérique; uit Ma mère l’Oye, M. Ravel - (C. Klein Haneveld-Visser en W. Wieland, piano vierhandig). 10. Cantabile en allegro uit so nate C dur; C. Ph. Telemann - (Jolanda de vries, fluit en Jacob Mook, gitaar). 11. Collage nr. I Bill Bailey, won’t you please come home Met dank aan Joplin - (Henk Monster en Henk de Jong, hoorn en Raymond Rincheval, bariton). 12. Wooing Hillbilly Hiccup; C. Schwertz berger - (gitaarensemble). 13. Menuet en allegro; W. A. Mozart - (Nanda Voskuilen, Ni cole Eggermont en Elisabeth Nieuwhof, klarinet). 14. Toccata in F; Ch. M. Widor - (J. Nieuwenhuyse, orgel). 15. Largo, andante en allegro; J. B. Loeillet - (dwarsfluitgroep en orgel). 16. Drie sliedjes Three jazzy pieces; D. Krae- henbuehl - (koperensemble). houden avondvierdaagse. De VOO- werkgroep doet al voor de elfde maal ten behoeve van de kinderen van alle Waddinxveense scholen in de leeftijds groep lOtot en met 13 jaar. De kosten, inclusief busvervoer, bedragen 11,50. Voor deelname aan de Goudse avond vierdaagse kan men zich uiterlijk mor- De werkgroep gen (donderdag 5 juni) nog opgeven bij: v,-HeuSi Ernst Casimirlaan 4 teL 7987. ging voor Openbaar Onderwijs (VOO) Houtzager, De Genestelaan 53, tel. C/'L 5098; v. Kesteren, Wingerd 209, tel. de volgende week dinsdag, 7676, Koorengevel, Potgieterstraat 6, WADDINXVEEN Drie muziek stukken, die zowel qua stijl, bezetting als moeilijkheidsgraad sterk varieer den, vormden het programma voor het concert dat de Rijnlandse Orkestvere niging vorige week vrijdagavond in de Ontmoetingskerk aan de Groens voorde gaf en een dag later in het ge meenschapscentrum De Bron in Alp hen aan den Rijn. De uitvoering van het orkest begon met de serenade A opus 16 van Johannes Brahms, wat een symphonisch werk voor blazers, lage strijkers en altviool is. Hoewel ervaring heeft geleerd dat de blazers van het Rijnlands Orkest hun partijtje kunnen meespelen, kon den zij die reputatie nu toch niet hele maal waarmaken. Daarbij was het de vraag of dit nu kwam doordat de strijkers dikwijls aar zelend en onzuiver meespeelden of om- 1010 totJaz 5098;’v. Kesteren, Wingerd 209, tel. tel.4017.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7