Brugfestijn 1980 Groot lunapark aan de Nesse Alles is Klaar voor Gouwe-waterskishow I VLAGGEN PARADE PARA-SAILlNG I Piramide: een fraai staaltje stuntskiën. De Brugfestijn '80-gastvrouwen Joke, Pia en Elly. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom FIETSCROSS Een bijzonder spirtonderdeel tijdens het Brugfestijn op zaterdagmiddag is een demonstratie fietscross, verzorgd door tweewielerspecialist Gijs Kraije- steijn. Uit Amerika overgewaaid begint sedert kort ook Nederland warm te lopen voor de fietscross. Wat is fietscross. Hetzelfde als een motorcross maar de wielen worden niet via een motor aan gedreven maar puur op spierkracht. Het belangrijkste voor de crosser is een goed terreininzicht en het nodige uit houdingsvermogen en spierkracht om met de speciaal geconstrueerde fiets zo snel mogelijk rond te komen. Normaal worden er. afhankelijk van het circuit, 1 of 2ronden per heat gereden. In totaal komen de renners uit één en dezelfde heat driemaal tegen elkaar uit. Degene met de meeste punten (nummer I krijgt 5 punten, nummer 2 vier punten enz.) wordt direct geplaatst voor de finale wedstrijd. Elke heat wordt gereden door maximaal 7 rennertjes. Het is een sport voor de jeugd en kan op elk willekeurig terrein worden beoe fend. Een braakliggend terrein met een baan van pakweg 150-250 meter, een harde ondergrond, springbulten, kuilen, kombochten, een knippenstuk en welke moeilijkheden er ook maar te bedenken zijn. WADDINXVEEN Doordat het bestuur van het winkelcen trum Brug tijdens het op vrijdag 6 en zaterdag 7 juni te houden Brugfestijn ’80 samenwerkt met het Sportweekcomité zal er in de eerste week van juni aan de Nesse een lunapark worden ge houden. Deze kermis is geopend op woensdag 4, donderdag 5, vrijdag 6, zaterdag 7 en maan dag 9 juni. kien op blote voeten, dus zonder wa terski’s. Dat gaat met een erg hoge snelheid en er is een vlak oppervlakte water voor nodig. Dit onderdeel van het programma kan dus alleen maar doorgaan, als het weer het toelaat. Dan is er ook nog een demonstratie ski- vliegeren. Het woord zegt het al: een waterskier wordt met behulp van een vlieger opgelaten. Dat ski-vliegeren lukt volgens de organisatoren altijd wel, tenzij er erg veel wind staat. Iets kwetsbaarder is de geplande demons tratie para-sailen: het omhoogtrekken gebeurt hierbij niet met een vlieger maar met een speciale parachute. 2 t Zeer bijzonder kan de rijdende auto- op de show worden genoemd op zaterdag- MODESHOW Bijzonder is ook de modeshow die mo dellen van Verbakel BV, Artenelli en Sporthuis Revet op zaterdagmiddag 7 juni zullen verzorgen op het podium dat tussen Verbakel BV en het oude raadhuis zal zijn opgesteld, zodat het Waddinxveense publiek zeer goed zal kunnen kennis nemen van al het moois dat de kledingzaken in het Brugcen- trum hebben te bieden. Het lunapark Waddinxveen zal uit de volgende negen attracties zijn opgebouwd: autoscooter zweefmolen fotoschietsalon holly cranes stoplichtspel schuivenspel zig zag rolbalspel bingo gebakkraam. gen, Ford, Peugeot en ga zo maar door deel. Geshowd zullen worden 45 auto’s. Dat wordt op en rond het Raadhuisp lein een uniek gebeuren. RENÉSCHARFF Bijzondere aandacht vraagt ook Shao Lin Kempo-specialist René Scharff (33). Deze Waddinxveense jongen, die wekelijks in het gymnastieklokaal van de wijkschool St. Jozef aan de Kanaal- weg traint met zo’n 36 leerlingen, zal tijdens het Brugfestijn opnieuw laten zien hoe het is gesteld met de Chinese zelfverdedigingsport en de gebruiken daar omheen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JUNI 1980 Crossfietsen. Een demonstratie hiervan zal worden gegeven tijdens het Brugfestijn '80. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Met spectaculaire en snelle waterskishows op de Gouwe en een gondelvaart besluit het Sportweekcomité zaterdagavond 7 juni tussen 19.00 uur en 22.00 uur in samenwerking met de organisato ren van het Brugfestijn '80 de 35e Sportweek Waddinxveen. De ver wachtingen wat de bezoekersaantallen betreft zijn uiteraard hoog ge spannen en het zit erin dat dit watersportevenement één van de grote publiektrekkers zal worden. Het Gouwe-programma zal beheerst worden door een optreden van het Nederlandse Waterski-Show-Team uit Hoorn. Daarnaast ontbreekt het parachute springen niet. Omstreeks 20.00 uur zullen drie parachutisten in de Gouwe landen. trekkelijke show kunnen samenstellen met waarschijnlijk als onderdelen: vlaggen parade figuren liften schansspringen clownerie piramide ballet blootvoet parasailing glides slides slalom vliegeren schijfstoel snelle boot, waterski’s en een hoop oe- Twaalf van de beste nationale waters- fening mogelijk is. Door keiharde kiërs zullen laten zien wat er met een training heeft de ploeg een zeer aan- morgen 7 juni rond elf uur. In het Brug- centrum is niet alleen sprake van een permanente autoshow, maar ook een speaker” de bekende autojournalist Henk Stemmer uit Waddinxveen. Hij zal vertellen wat de kwaliteiten van be paalde auto’s zijn en hoeveel ze kosten. Aan de autoshow nemen dealers van de Jr merken Toyota, British Leyland, Re nault, Alfa Romeo, Citroen, Volkswa- p>e Waddinxveense autojournalist o u Henk Stemmer. WADDINXVEEN Het staat natuurlijk al in iedereens agenda dat vrijdag 6 en zaterdag 7 juni het Brugfestijn ’80 aan de voet van de hef- brug zal worden gehouden. Een festijn dat het winkelcentrum ’’Brug” nu voor de derde maal gaat houden en naar mag worden verwacht vele duizenden mensen op de been zal brengen, zeker als het weer net zo goed is als deze weken het geval blijkt te zijn. Op de Nesse, aan de Kerkweg-Oost langs de oprit naar de hefbrug ent Zuidkade zal een tweedaags feest wor den gehouden dat klinkt als een klok, dat oog en oor zal strelen en waarbij je - om nog wat beeldspraak te gebruiken - rijdende autoshow met als je vingers letterlijk en figuurlijk aflikt. Het bijzondere van brugfestijn '80 is dat het winkelcentrum Brug voor het eerst gaat samenwerken met het Sport weekcomité, dat het sluitstuk van de 35e Sportweek Waddinxveen (zaterdag 17 mei-zaterdag 7 juni) laat samenval len met het marktgebeuren aan de voet van de hefbrug. MOBIELE SCHANS Op het programma staat, zoals u ziet, ook een demonstratie schansspringen. De mobiele schans steekt op het hoog ste punt bijna twee meter uit het water en het resultaat is dan ook een sprong van 15 tot 30 meter (afhankelijk van weer en water). Tussendoor is er ook een hoop clownswerk op het water waar we nu nog niet teveel over willen zeggen, omdat dan de verrassing eraf is. Verder komt er een demonstratie sla- lomskiën, waarbij geprobeerd wordt om een aantal boeien heen te komen. Erg sensationeel is verder het waters- Clownerie op het water. YW r Ik t’.V*’- - 'dC •é’A..

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9