J Piet Noordijk Quartet zaterdag 14 juni in ”De Bonkelaar” UIT IN WADDINXVEEN 13 juni Gospelgroep in De Schaapskooi 17 juni De Zangvogels 21 juni Ganja 16 juni Concert Voorwaarts I ORLANDO KWARTET MAAKTE GROOTSE INDRUK OOK VOOR UW REISVERZEKERING F Vrouwenfilm k X' K \v f AZéér een service van Van Ginkel! f f '7^ Piet Noordijk is gratis. i I’ i radio en tv-kombinaties. Hij begeleidde o.a. Charles Aznavour, Chet Baker, Shirley Bassey, Gilbert Bécaud, Fred die Cole, Art van Damme, Johnny De werkgroep jongeren van de Bonke- laar sluit dit eerste deel van het seizoen af met een regionale popgroep van de eerste werd in de Rhythme Poll in I960. Verder zat Cees uiteraard in meerdere Nederlandse groepen zoals Cees Smal Combo, Wessel llckencombo, Ted Powder Quintet, de groepen van Eddy Christiani, Harry Verbeke, Rob Pronk, Dick v. d. Capellen en John Engels. De bassist Rob Langereis, geboren in 1939 te Amsterdam werd al heel snel beroeps in het amusementsbedrijf en WADDINXVEEN - Het optreden van het Orlando Kwartet in de raadzaal van het gemeentehuis was het vierde en laatste kamermuziekconcert dat deze uit religieuze liederen, terwijl na de pauze een keuze is genomen uit een ge heel ander genre. Het geheel staat onder leiding van A. C. Jongeian, terwijl M. Oosterom voor Evert de begeleiding zorgt. Amsterdam Alle belangstellenden zijn van harte welkom. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JUNI 1980 men; Waddinxveen had daardoor de primeur van de eerste uitvoering van dit ensemble. Na de pauze werd het strijkkwartet in Bes groot, K.V. 589, van Mozart ge speeld. Ook hier geldt de gemakkelijke en pretentieloze manier van uitvoering van deze prettige en goed in het gehoor liggende muziek. Tussen Haydn en mo- zart was het tweede strijkkwartet van Bela Bartók geprogrammeerd. Niet al leen dus in zijn uitvoeringspraktijk, maar ook in de programmakeuze is het ensemble verrassend. De vertolking van het werk van Bartók maakte duidelijk dat het Orlando Kwartet inderdaad een gezelschap van wereldformaat is. Het kwartet is ver moedelijk in 1917-1918 geschreven en draagt duidelijk de sporen van de angst die de eerste wereldoorlog heeft opge roepen. Op een formidabele manier gaf het kwartet vorm aan dit sterke emoties oproepende werk. De wisselende stem mingen, hevig geëksalteerd en diep ontroerend, kwamen volledig tot hun recht. Dit werk eist een grote betrok kenheid van de spelers op elkaar en een ervaring die over het algemeen pas na jaren bereikt kan worden. Het Orlando Kwartet bezit beide eigenschappen en wist mede daardoor het publiek met dit toch niet gemakkelijk toegankelijke werk te boeien. Zoals gezegd: een in drukwekkende afsluiting van een boeiend seizoen. zaterdag 21 juni met de groep Ganja. Wij verwachten vele Waddinxveense jongeren en muzikaalminnend Wad dinxveen beloven we een gezellige avond, waar de muziek de pan uit zal s- wingen. Zoals ieder jaar, zullen de kinderkoren reisde heel Europa door. Kreeg in 1965 ”De Zangvogels” ook dit voorjaar hun 11. j j gezang weer laten horen. Op dinsdag 17 juni a.s. geven zij om 19.30 uur een uitvoering in "De Hoek steen”, Esdoornlaan. Op^vrijdagavond 13 juni a.s. zal in de .na ast de Brugkerk), de bekende Gospel groep Light Up The Fire optreden. Deze Woudenbergse formatie ontstond in 1974 en bestaat nu uit 2 meisjes en 7 Johnny Griffin, Dexter Gordon, Ben derlandstalige teksten werden groten- -deels zelf geschreven. Deze composi- Kenny ties worden op een country-achtige Famer, Stephane Grappelli, Astrud Gilberto, Don Lusher, Cleo Laine, Mark Murphy, Charly mariano, Sal Ni- toetsen), Piet de Klerk (drumsen zang), stico, Rogier van Otterloo, Ferdinand - Povel, André Previn, Al Porcino, Lou Rawls, Rita Reys, Frank Rosolino, Toots Thielemans, en vele vele anderen. Piet-Jan Ottenhof (saxofoon) en Ron Baggerman (basgitaar, zang en toet sen). Op dit moment is de werkgroep hard winter en dit voorjaar aan het Raadhui- 1..; l„.i splein is gegeven. Hoewel de laatste in- het komende seizoen (augustus t/m druk over het algemeen het sterkste is, kan - daarmee rekening houdend - toch worden gesteld dat dit concert de grootste indruk heeft gemaakt. Istvan Parkanyi, eerste viool, Heinz Oberdorfer, tweede viool, Ferdinand Erblich, alt viool en Stefan Metz, cello, hebben voor een waardige afsluiting gezorgd. Het concert werd geopend met het strijkkwartet in Es groot, opus 76 van J. F. haydn. Meteen al in dit eer- Op vakantie^ Wij verzorgen óók de bestelling^^^^^^^^H^B^^^rW It 1 van Uw 1 1 B 1 a 1 wijze gezongen. De zang wordt o.a. be geleid door een akoestisch 12-snarige gitaar, basgitaar, orgel etc. Vanaf 19.45 uur staan de deuren voor iedereen vanaf 15 jaar open. Het optre- Maandag 16 juni geeft de Brassband Voorwaarts een concert in de Victor- 1929, speelt behalve piano ook de Fen- wijk. Aanvang 19.30 uur. bezig het programma samen te stellen voor 1 december). Wij kunnen vast verklap pen dat er bijv, weer fock-avonden gaan komen (op de zaterdagen en ook vormende programmal en thema’s voor jongeren. Ook worden er plannen uitgewerkt om iets te gaan doen voor de grote groep mensen tussen de 20 en 30 jaar. Maar t.z.t., als alle plannen rond zijn, zullen wij u op de hoogte brengen. Maar eerst sluiten wij dit seizoen af op ste werk toonde het ensemble zijn grote kwaliteit. De klassieke compositie werd vertolkt met de speelsheid, waar mee Haydn steeds weer zo frappeert. Het Orlando Kwartet heeft dit werk eerst onlangs op het repertoire geno- -H Aan-en verkoop vreemd geld zónder kosten Si De bekende valuta’s direkt uit voorraad leverbaar Intvisselen overtollige vreemde valuta’s H na terugkeer in Nederland zónder koersverlies U. [gelimiteerd] w 11 REIS EN PASSAGEBURO'S Waddinxveen Passage 222 S F. Den Haag ■2 01828-7522De La Reijweg 11 H - -2- 070-469648- - Zoetermeer I s' L, Dorpsstraat 138 M 079-167555- A t XZ Korte ^n*±eg 2-4 I X ~zz J-"" 2---X 'Z’ 01820-21922* Zeist Slotlaan 231 03404-25824^ M Op zaterdag 14 juni a.s. zal er weer een gezellige- en swingende jazzavond plaatsvinden in De Bonkelaar aan de Beukenhof nr. 5 te Waddinxveen. Op die avond treedt op het beroemde Piet Noordijk Quartet. De avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt slechts f 7,50 en voor c.j.p. en 65+ slechts f 5,00. Het Piet Noordijk Quartet bestaat uit de volgende personen: Cees Slinger - piano, Rob Langereis - bas, Evert Overweg - slagwerk en Piet Noordijk - alt en saxofoon. Het Piet Noordijk Quartet is een reeds jarenlange, stabiele kombinatie van vier volledig op elkaar ingespeelde volbloed-musici, die nergens nader ge ïntroduceerd behoeven te worden. Toch nog wat nadere informatie betref fende de groepsleden van dit quartet: De leider, alt-saxofonist en clarinettist Piet Noordijk werd in 1932 te Rotterdam geboren. Hij stamt uit een markant mu zikale familie. Twee oudere broers, twee ooms en een neef zijn eveneens musici. We kennen PieUNoordijk voor namelijk als jazzmusicus, en dan wel als de allergrootste op zijn instrument in Europa. Doch ook op commercieel gebied mag men hem gerust de grootste op zijn ins trument noemen. Begonnen met cla rinet, volgde hij een klassieke opleiding aan het conservatorium en begon hij zijn loopbaan bij het Rotterdams Ka merorkest van Piet Ketting.In 1955 be gon hij, aangetrokken door de jazzmu ziek van o.a. Charly Parker en Connon- ball Adderley op tenor- en altsax te spelen. Piet kreeg privé-lessén van H. Steenwijk, J. Bijster en ook van zijn broer Kees, met wie hij later ook een eigen groep oprichtte. Piet volgde ook het conservatorium te Rotterdam bij H. Vlag en is autodidakt op alt-, tenor- en sopraansax. Hij be haalde het orkestdiploma voor klarinet. Hij werd eerste in de polls van Ryytme (’58, ’59 en ’60), Jazzwereld (’66, ’67, ’68, ’69, ’70 en ’73), Oor (’71). Neder land wist Piet te waarderen door hem in 1965 de Wessel llckenprijs toe te ken nen. Een der grootste complimenten viel hem ten deel toen hij na een optreden met Boy Edgar’s Big Band op het jazz festival van Juan les Pins een kritiek te lezen kreeg van een vooraanstaand Frans journalist die zijn soli beschreef als het hoogtepunt van het festival. En dan te bedenken dat daar ook nie mand minder dan John Coltrane speelde. Zo tussen 1957 en 1962 had Piet het behalve met zijn eigen groep ook erg druk met radio werk met Ger van Leeuwen, Pia Beek en Frans Pop- tie. Hij vertoefde enige tijd bij de Mil lers en werd daarna freelance. Hij vormde tussen ’64 en ’67 een quartet met Misha Mengelberg, met welk quar- koffiebar’De Schaaps'kóoi^Nessê 4," tet hij in 1966 ook optredens in o.a. An- - - - tibes en als enige Nederlanders op het Newport Festival. Speelde daarna o.a. met Benny Baily, Ted Curson, Gary Peacock^ Lee Konitz, OJiver Nelson, jongens. Zowel de muziek als de Ne- Webster, Phil Woods, Roland Hanna, Les mcCann, Clare Terry, I' Clarke, Slide Hampton, Herb Geller, etc. In de latin-American sfeer bij Tom Kel- ling, Wim Kuilenburg en Malando, in de dixieland-sfeer bij de Storktown Dixie Kids, in de avond-gardesfeer bij Jen begint om 20.15 uur en de toegang Han Bennink, Willem Breuker, Leo Cuypers, Misha Mengelberg, met de vocalistes Rita Reys, Greetje Kaufeld, Ann Burton, Astrud Gilberto, Nina Si mone, de zangers Mark Murphy en Tony Bennet. Verder veel radio- en t.v.-werk, vaste eerste alt bij de Skymasters, Metropole-orkest, Ramblers, Ma lando, Tony Nolte, Ruud Bos en wijlen Boy Edgar. In de combo’s van Rob Madna, Frans Eisen, Pirn Jacobs en Louis van Dijk. De pianist, Cees Slinger, geboren in i.i i i 1. J r? der Rhodes elektrische piano. Hij is al vanaf ca. 1948 zeer aktief in de jazzmu ziek en gaf daarvoor zelfs in 1974 zijn carrière in het bedrijfsleven op. Sinds dien is hij full-prof. musicus, swing tot en met geavanceerde bop. Hij wordt al gemeen tot de beste pianist/begeleider Zr_ -- - steevast gevraagd de op tournee ko- Vrouwenemancipatie mende grootheden tijdens hun tournee te vergezellen, zowel in- als buiten Eu ropa. Enkele van hen zijn o.a. Stan Getz, Charlie Rouse, Julian Adderley, Sahib Shihab, Phil Woods, Ted Curson, Meszaros. Het Clifford Jordan, René Thomas, Jack Pelser, die na een 1 _.o- Benny Baily, E)on Byas. Betty Carter, Johnu zelfstandigheid vindt. Griffon, Thad Jones, Philly Joe Jones, worden, er, platen ged George Coleman, Joe pass, T Lockjaw en onlangs Benny Baily. Verder is Cees nog steeds de leider van "Just in Case”, T Summit Quintet en de Diamond Five, met wie hij in 1960 een Edison kreeg en geavanceerde bop. Hij wordt al- in De Bonkelaar van Europa gerekend en wordt daarom WADDINXVEEN De Werkgroep la Waddinxveen sluit woensdag 11 juni het seizoen af met een filmavond in De Bonkelaar. Er zal een vrouwenfilm gedraaid wor den van de Hongaarse Marta gaat over een vrouw lange strijd de weg naar In de pauze - platen gedraaid en is er Eddie gelegenheid om vrouwenboeken door te kijken. De koffie is klaar om 20 00 -1 “ur; De fllm- die 1 1/2 uur duurt, Dusko Goykovich begint om 20.30 uur. Alle vrouwen - - - van Waddinxveen e.o. zijn welkom. Toegang gratis. bekendheid door zijn begeleiding van Ted Curson en later Lee Konitz en René Thomas tijdens het VARA jubileum-concert in Groningen. Werd daarna in razendsnel tempo één der Het programma bestaat: vóór de pauze meest gevraagde bassisten en bege- J* leidde een ontelbaar aantal Amerika nen die ons land bezochten. Ook in de radio- en t.v.-studio’s is hij zeer regel matig te vinden en werkte mee aan een enorm aantal platènprodukties. De slagwerker/percussionist Overweg werd in 1936 in geboren. Evert is evenals Piet Noordijk en Rob Langereis werkzaam bij het Metropole-orkest. Evert is all-round met de specialisten big band en latin- style, doch doet behalve jazz ook radio, toneel, tv en filmmuziek. Is tevens één der meest gevraagde studio- slagwerkers. Hij keeg van-1946 tot 1952 privélessen van J. Straatmans. verder was hij aktief bij o.a. Hera Boptet, John Leverdingen, en nog steeds bij Ma lando, Rob Meijn Sextet, de skijma- sters, Tony Nolte, Cees Smal, Herman Schoonderwalt, Wim Overgauw, div. hoogste klasse, nl. de groep Ganja. Dit i i ii i i_ jj. zal gaan gebeuren op zaterdag 21 juni a.s. De avond zal aanvangen om 21.00 uur en de entree bedraagt f 5,00. Ganja Dankworth, maynard Ferguson, Art speelt een unieke kombinatie van funk- reggae en rockmuziek. De groep be staat uit Bram Schenk (zang, gitaar en g7.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17