Gondelvaart RK WSE winnaar van de van der Hooft trofee Schoolzwemwedstrijden WEEKBLAD - SPORT WITTE PRIJZENHAL De Waardt kampioen van het bedrijfsvoetbal Sportweek Waddinxveen afgesloten Bedrijfsleven bedankt Woensdagavondcompetitie van T.V. Waddinxveen groot succes VASTE LAGE PRIJZEN! Ss I ss Bi I T j WADDINXVEEN Hierboven het kampioensteam VI J IgjV (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Exceisior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JUNI 1980 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen Voorafgaand aan de prijsuitreiking vond een demonstratiefinale plaats tussen de nummers 2 en 3 van de dames, met daartussen de laagst- geplaatste heer en de nummers 2 en 3 van de heren, met daartussen de laagstgeplaatste dame. Met 6 lijn rechters en een niet al te serieuze en bekwame scheidsrechter werd de overwinning tenslotte door de dames behaald. Na afloop van deze wedstrijd overhandigde de voorzit ter van T.V. Waddinxveen, de heer G. Okkerse, de doorbet bestuur be schikbaar gestelde beker aan alge meen winnares Beatrix van Kempen. De totale uitslag was als volgt: Dames: 1. Beatrix van Kempen, 2. Gerda Bouman, 3 Virginia Mouw. Heren: 1. Dolf de Vries, 2 Ruud Homes, 3 Ad ten Berge. De dubbelpechprijs, bestaande uit een piepklein bekertje en een doos met oude tennisballen werd onder grote hilariteit overhandigd aan Corry Kieft. Als blijvende herinne ring aan de woensdagavondcompeti- tie mocht de voorzitter een door Ad ten Berge ontworpen wanddecoratie onthullen. Een runderhuid gespannen in een fraaie lijst met daarin gebrand de namen van de winnaars van de le woensdagavondcompetitie van T.V. Waddinxveen 1980. De maker van deze decoratie heeft tevens het jaar tal 1981 vermeld, omdat hij er van overtuigd is dat volgend jaar in een nog groter verband en met nog meer enthousiasme dit spektakel herhaald zal worden. «ft- In het kader van de Waddinxveense Sportweek organiseerde Roubos De Gouwe de jaarlijkse schoolzwemwedstrijden. Van de zijde van het middelbaar onderwijs was de deelname zeer matig. doordat de gehele defensie van Be Fair wegens vermeend buitenspel bleef staan en de voorhoede geen moeite had het doel van Kees Verhoef te naderen. Kees zag zich genoodzaakt binnen de beruchte lijnen de Waddinxvener on deruit te halen. De daarop volgende strafschop werd feilloos in het net ge werkt door ’’good old” Cor Honkoop. Het programma werd voortgezet met de wedstrijd Waddinxveen-WSE. Met aantrekkelijk voetbal probeerde WSE het Waddinxveense team schaakmat te zetten, hetgeen inderdaad zou gelukt zijn, zij het dat de afwerking niet geheel naar wens ging. Met snel en aantrekke lijk spel konden de partijen elkaar in evenwicht houden. WSE kon haar veld- meerderheid niet in doelpunten omzet ten, anderzijds waren de aanvallen van Waddinxveen gevaarlijk maar stond Peter Rijnbeek bij WSE op zijn plaats en was niet van plan zich te laten ver schalken. Als laatste traden WSE en Be Fair in het strijdperk. WSE goed gemotiveerd Zonder het bedrijfsleven is een sportweek niet mogelijk daarom bedankt het Sportweekcomité de volgende bedrijven voor hun financiële onder steuning. Tybex B.V. Internationaal Transport, Rotterdam; v. d. Pools Aanne- meningsbedrijf, Waddinxveen; VIVO v. d. Sluis - Supermarkt, Wad dinxveen, C. Been en Zoon Carrosseriebouw, Waddinxveen; Plaatselijke banken;Formido doe-het-zelf, Waddinxveen, De Waardt Keukentegels, Waddinxveen; Garage Boonstoppel, Waddinxveen. Verder politie, brandweer, EHBO, reddingsbrigade, diverse commissies, Openbare Werken en iedereen die er daadwerkelijk bij betrokken is geweest. 5 x 50 meter vrije slag meisjes basis scholen 1. Klaas de Vriesschool 207,5 pt., 2. Kon. Julianaschool 240,5 pt., 3. Reho- bothschool 241,6 pt. 5 x 50 meter vrije slag jongens basis scholen 1. Kon. Julianaschool 207,2 pt., 2. Sav. Lohmanschool 236,7 pt., 3. Rehoboth- school 252,7 pt. Totaal uitslag alle scholen basis) 1. Kon. Julianaschool 1554,0, 2. Klaas de Vriesschool 1568,3, 3. Rehoboth- school 1629,1, 4. Eben haezerschool 1730,6, 5. Mgr. Beckerschool 1748,7,6. Willem van Oranjeschool 1761,0, 7. Leon van Gelderschool 1785,9, 8. Sav. Lohmanschool 1787,7, 9. Paulusschool 1797,9, 10. Bethelschool 1824,7, 11. St. Josefschool 1869,8. Totaal uitslag niet basisschool 1. De Rank 790,0 pt. Buiten de puntentelling - 50 meter vrije slag meisjes: 1. Susan Zijlstra, 35,0, 2. Jolanda Har- dendool 39,3, 3. Lia v. d. Schee, 43,8 te als volgt: In de categorie ’’fraaiste ontwerp” werd de le prijs gewonnen door de heer Mulleman met zijn ont werp ’’Oranje Boven”, de 2e prijs door de heer Janmaat met zijn ver sierde ’’Bruinvis” terwijl de 3e prijs toeviel aan De Jong B.V. met ”Ons Bloementuintje”. Bij de ’’originele” ontwerpen werd de le prijs gewon nen door Vera Nugteren en Pauline Laan in hun ’’Bedstede”, compleet met stilletje. De tweede prijs ging naar Joke Verhoeven met haar cre atie ’’Meer water in zee; meer zand op het strand”. De derde prijs in deze categorie werd gewonnen door de combinatie Audicom/Formido met een van een moderne geluidsinstal latie voorzien Vikingschip compleet met lanceerinrichting voor zakjes snoep die dan ook in grote hoeveel heden het publiek in werden gescho ten. Het Aannemersbedrijf V.d. Pool sloot de rij met hun grote, prachtig versierde 2-master waarop een boe renblaaskapel zich duchtig weerde tot groot vermaak van de gasten op het schip en de toeschouwers langs de Gouwe. Een geslaagd onderdeel van een zeer geslaagde happening Hier volgen de uitslagen: 50 meter schoolslag meisjes basisscholen 1. Greet den Haan 39,1, 2. Susan v. d. Heiden 42,6, 3. Renata v. d. Kraats 43.0. 50 meter schoolslag meisjes niet basis school 1. Susan Zijlstra 45,1, 2. Esther Fer- werda45.0, 3. Ria Hogendoorn 53,0. 50 meter schoolslag jongens basisscholen 1. Johny Zijderhand 47,0, 2. Peter Ou- dijk 48,4, 3. Peter v. Tilburg 48,7. veel diepte. Het was wederom WSE dat duidelijk de toon aangaf en zowaar lukte het WSE een 1-0 voorsprong te nemen toen Captein een ’’spin” losliet op Kees Verhoef, die met deze bal geen raad wist en hem dus maar liet lopen, helaas kwam de bal te gen het net, 0-1 Nu WSE en Waddinnxveen gelijk wa ren geëindigd moesten strafschoppen de beslissing geven. Voor WSE schoten raak Leo Wesse ling, Martin Moons, Renee Moons en Theo de Heer, terwijl Waddinxveen niet verder kwam dan doelpunten van Cor Honkoop en karei Binnendijk. Peet Rijnbeek bewees nog eens goed in vorm te zijn door de schoten van Ron Coppejans en Teus de Zwart feilloos te stoppen, terwijl Pim Sluijs voor WSE net de verkeerde kant van de paal raakte. Na afloop kon de voorzitter van het Sportweekcomité de trofee overhandi gen aan WSE aanvoerde Martin Moons. en Be Fair reeds uitgeschakeld, door dat Waddinxveen 3 punten uit 2 weds trijden had weten te vergaren probeer den een aantrekkelijk spel op de gra smat te leggen, waarbij Be Fair niet tot oprichting van een alternatieve verder kwam dan enig breiwerk zonder competitie. Uitgangspunt voor haar Op initiatief van onze vroegere burgemeester van der hooft werd in 1975 door het toenmalige Sportweekcomité besloten om naast de sportweek een onderling tournooi te houden tussen de drie Waddinxveense voet balverenigingen Be Fair, Waddinxveen en WSE teneinde een beter con tact te krijgen tussen de verenigingen. Aanvankelijk hadden de voetbalvereni gingen deze wedstrijden gepland in hun oefenwedstrijden aan het begin van het seizoen. daar toch iedere voetbalvereniging zijn eigen oefenschema wenste te maken werd de strijd om de Van der hooft tro fee in 1978 half afgewerkt en in 1979 geheel niet gespeeld. Tot dan was Be Fair in 1975, Wad dinxveen in 1976 en opnieuw Be fair in 1977 voor één jaar in het bezit van deze trofee gekomen. Het Sportweekcomité gaf dit jaar een nieuwe impuls aan de strijd om deze trofee, door het in haar activiteiten ge durende de Sportweek te betrekken, waarbij werd bepaald dat om deze tro fee in tournooivorm zou worden gestre den. Zo kon op 5 juni j.l. de strijd be ginnen. Als eerste traden in het veld Be Fair en Waddinxveen. Een matige wedstrijd zonder veel spanning, die uiteindelijk door Waddinxveen met 1-0 werd ge wonnen. Het doelpunt kwam tot stand WADDINXVEEN Hierboven het kampioensteam van het afgelopen be- drijfsvoetbaltoemooi. Het elftal van De Waardt bouwmaterialen B.V. Via 2 overwinningen (1-0 tegen Sliedrecht, 1-0 tegen de Gemeente) en 1 gelijkspel (0-0 tegen de P.T.T.) behaalden zij de wisselbeker. Staand v.l.n.r. K. Schinkel, C. Vermeulen, K. Angenent, P. Tiel, K. van Tien- hoven, C. Hamstra, A. Berckenkamp, H. van Dijk, L. Pol en leider C. Blonk. Zittend v.l.n.r. K. van Helden, K. van Roon, H. Timmermans, W. Los, D. Angenent en L. Blonk. de deelnemers(sters) speelden ieder 45 minuten en het aantal ge wonnen games van iedere speler (ster) werden op een origineel score bord, voorzien van recente en ’’min der” recente pasfoto’s, genoteerd. Mede omdat de weergoden meehiel pen en dankzij een groot enthousi asme van de deelnemers kon de grote slotavond jl. vrijdagavond plaatsvinden. 50 meter rugslag meisjes basisscholen L Greet den Haan 40,0, Renata v. d. Kraats 43,7, 3. Susan v. d. Heiden 44,1. 50 meter rugslag meisjes niet basisschool 1Susan Zijlstra 47,0, 2. Jolanda Berke- stein 47,0, 3. Esther Ferwerda 48,0. 50 meter rugslag jongens basisscholen Peter v. Tilburg 39,9, 2. Wini v. d. Wouden 42,0, 3. Gert Jan van het Spij ker 47,3. WADDINXVEEN Als onderdeel van het grootse slotfeest in de Gouwe ter gelegenheid van de 35e sport week in Waddinxveen, stond een gondelvaart op het programma. Rond de afgesproken tijd (21.00 uur) ver zamelden zich ter hoogte van Alblas’ Houthandel aan de Zuidkade een 20- tal vaartuigen groot en klein voor deelname aan dit evenement. De ver sierde vaartuigen getuigden van veel inzet en veel enthousiasme. Er waren verrassend goede composities, zowel in vormgeving, kleur en stijl als in ori- ’tC" ginaliteit. De jury bestaande uit de heren Hollemans, Spoor en Van der Steen stonden voor de niet geringe opgave om voor elk der categorieën ’’originaliteit” en ’’decoratief” drie prijswinnaars te selecteren. De jury ondervond het daarbij als een gemis dat de presentatie door de deelne mers niet bij de beoordeling kon wor den betrokken. Was dit wel het geval geweest dan zou de schouw van de personeelsvereniging van de hout handel Alblas met luid schreeuwende peddelende ’’inheemsen” zeker in de prijzen zijn gevallen. De uitslag van de jury luidde tenslot- WADDINXVEEN Gerda Bouman nam in november 1979 het initiatief tot oprichting van was, dat alle leden van T.V. Waddinx veen, die om welke reden dan ook, niet in de gelegenheid waren om aan bal met veel de officiële competitie deel te nemen de gelegenheid te geven op andere wijze toch aan hun ’’tennis-trekken” te komen. Na een oproep in het club blad ”de lob” meldden zich al spoe dig ongeveer 50 van de totaal 400 Seniorleden. Een nieuw gevormde woensdagavondcompetitiecommis- sie bestaande uit: Gerda Bouman, Hans Piers en Ad ten Berge ging vol enthousiasme van start en binnen enkele weken kwamen zij met een uitgewerkt plan bij de voorzitter van T.V. Waddinxveen, de heer G. Okkerse. Van het bestuur kregen zij tenslotte de beschikking over 2 vaste banen op de woensdagavond. Na overleg met de technische com missie werden de reglementen op pa pier gezet. de competitie begon op 16 april jl. en duurde in totaal 7 weken; JA-.,4. WzïS. ..s*» F,»»»- Ss iff j

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 21