B R U G F E S T IJ N ’80 L J b y Modeshow Schotsje lopen Foto’s: Sjaak Noteboom Opening Brug- festijn ’80 Jack Jersey show afgelast Doelschieten op ex-Ajax goalie Heinz Stay Wie heeft er een IMPRESSIE VAN EEN ZONOVERGOTEN 4 LW I ij W iriMBi '^7 S* l IP .b W 4 w ff F to i ff L /P Gijs Krayesteyn. 1 Ciska Peters voor een aandachtig publiek. "AU Ben Erki" als standwerker. door goed overleg vooraf met jes zijn zij er nog diezelfde avond in ge slaagd een nieuw programma samen te stellen. Een vijftal artiesten waren bereid de plaats van Jack Jersey in te nemen. Het publiek dat in zeer grote getalen was gekomen heeft het programma bijzon meer we een met Het schotsje lopen in de Gouwe op za terdagmorgen heeft de volgende win naars opgeleverd: le prijs Nancy Lan ser in 4,1 seconde; 2e prijs Henk van Geloven in 4,4 seconde; 3e Dennis Gooyer in 4,5 seconde. G. P. KRAYESTEYN Voorzitter Winkelcentrum Brug de rijdende autoshow _o_ ij dag op zaterdag overhandigt adjudant Blom haar plaatjes met veel verve. Met haar laatste liedje ’’Naarde kermis”, waarbij ze een heer uit het publiek haalde, deed ze de mensen alles om zich heen verge ten. De man uiteraard ook, want hij ging het podium af met de nodige zoe nen en een van een handtekening voor ziene foto van Ciska peters. Tot slot stond Ciska haar plaats af aan Albert West de klapper van de avond. Een stroom van bekende songs kwa- Een evenement als vrijdag en zaterdag j.l. kan ook alleen tot stand komen als je een hechte winkeliersvereniging hebt. Zelf kan je als voorzitter nog zo enthousiast zijn, maar als je de leden niet meekrijgt kan je het wel vergeten. Ook aan hen een woord van dank. En in het bijzonder aan al mijn overige be stuursleden te weten seer. A. de Bruijn, penningm. P. Bostelaar, J. Dool en D. Baelde aangevuld met de dames M. Verbakel en M. de Graaff. Vele uren, avonden en dagen hebben zij belange loos opgeofferd om het Brugcentrum zo optimaal mogelijk in de balangstel- ling te zetten. Dat wij er met elkaar in geslaagd zijn 2 dagen van gemoedelijk heid en een ontspannen vakantiesfeer te creëren blijkt uit de vele spontane reacties van de Waddinxveense bevol king die één of meerdere bezoeken aan het Brugcentrum hebben gebracht. Ook de standhouders van buiten de ge meente ondervonden een prettig kon- takt met de Waddinxveners. Don ’t step on my blue suede shoes” (Elvis Presley), en Lucile (Everly Brothers). De nieuwste hitsin gel van Albert West ’’Girls and Cadil lacs”, op het moment hoog genoteerd in de top 40 deed de Waddinxveense teeners onder het publiek enthousiast met de armen zwaaien. Dit met veel vaart en variatie gebrachte programma en uitstekend geschikt voor de open lucht is een gelukkige keuze geweest van het Brugbestuur. In een gesprek na het optreden van de artiesten waren het Lowland Trio, Ciska Peters en Albert West allen una niem van mening dat het Wad dinxveense publiek een enthousiast pu bliek was. Dit maakten zij tijdens open luchtoptredens niet veel mee. Na de jeugd van foto’s en handtekenin gen te hebben voorzien gingen de artie sten ieder hun eigen weg en was de le dag van het Brugfestijn ’80 afgelopen. 150 Waddinxveense kleuters verrichtten de opening van Brugfestijn ’80 gekookt ei of een lekke fietsband. Je kon het zo gek niet opnoemen of er was altijd wel iemand bij die het voorwerp bij zich had. Net zo gemakkelijk werd een sok kapot gemaakt om de prijs in de wacht te slepen. Een vermakelijk optreden van Ali Ben Erki. In welke creatie Henk van Erk volgend jaar zal komen wilde hij niet prijsgeven. geslaagd feest, plezier kunnen tijd lukte bleek later bij de uitreiking vande bekers door wethouder A. H. van Gent die hem vroeg hoe het hem vergaan was. Het was Heinz Stuy opge vallen dat het peil van de Wad dinxveense jeugd een stuk verbetera was, dit jaar waren meer ballen voor hem ongrijpbaar dan op Brugfestijn ’79. De bekers werden door wethouder van Gent overhandigd aan Edwin Scheren, Schuberthof 32 (le prijs), de wisselbo- kaal ging naar zijn school de Jan Ligt- hartschool. De 2e prijs ging naar Harrie Moerings, Vondellaan 39 van de St. Paulusschool en de derde prijs naar Marlijn Leeflang, Peuleyen 166 van Mr. A. de Roos school. Tot slot werden door de drie gastvrou wen aan alle deelnemers een medaille met inscriptie uitgereikt. De wedstrijd was in handen van scheidsrechter Bram de Graaf, die regelmatig wedstrijden fluit voor de Goudse Bond van de K.N.V.B. - 1 Met een korte toespraak van voorzitter G. P. Krayesteyn is vrijdagmiddag 6 juni om 14.00 uur het Brugfestijn ’80 of ficieel geopend. In zijn speech verwel komde de heer Krayesteyn alle winke liers en standhouders en in het bijzon der alle kinderen van de Wad dinxveense kleuterscholen. Zij hadden dit jaar de eervolle taak het Brugfestijn '80 te openen. Op het moment dat de ballon, die clown Lexy opblies, klapte lieten de kleuters hun ballon met zelfgemaakte labels los om in de richting Gouda uit het zicht te verdwijnen. Helaas gingen een aantal ballonnen niet omhoog om dat de labels te groot of te zwaar ge maakt waren, maar dit alles mocht de pret niet drukken. Voor de ballonnen die de langste af stand afleggen zijn 3 fraaie prijzen be schikbaar gesteld en 1 extra prijs voor de kleuterschool waar de le prijs valt. Na de ballonoplating werden aan de kleuters een ijsje uitgedeeld. Vóór de opening werden de kleuters bezig gehouden door het clownsduo Lexy en Yocog terwijl ondertussen de 3 getrouwen Elly, Joke en Pia de ballon nen aan de anderen uitdeelden. Ook na de opening gaven de beide clowns een 2e voorstelling voor de Waddinxveense lieverdjes. Geboeid Het publiek was in grote getalen opge komen beladen met tassen vol aller hande voorwerpen om de vele prijzen, die door de deelnemende winkeliers en standhouders beschikbaar waren ge steld, te trachten te winnen. De Wad dinxveense rij-instructeur Henk van Erk heeft zich dit jaar getransformeerd in een heuse Tunesiër alias ”Ali Ben Erk”. Prachtige prijzen vielen aan het publiek ten deel indien zij het voorwerp konden tonen waar ”Ali Ben Erki” om vroeg. Alledaagse voorwerpen, maar ook een - i; P* Ik heb behoefte langs deze weg enkele woorden van dank te zeggen voor dege- nen die hebben meegeholpen het Brug festijn '80 tot een succes te maken. De gemeente voor de prettige en soe- '-^8^ pele medewerking die wij gedurende de maanden van voorbereiding mochten •- ondervinden en de politie voor de fijne samenwerking voor en tijdens het Brugfestijn. Veel waardering heb ik ook voor de ploeg mensen die het terrein in de na cht van vrijdag op zaterdag hebben be waakt. Tot slot bedank ik het Sport- weekcomité voor de prettige samen werking tijdens de opbouw van het Brugfestijn ’80 en het slotfeest in de Gouwe. keken de kleuters naar de malle fratsen van Lexy die clow Yoko steeds in de maling nam. Een ongedwongen star£van het Brugfe stijn ’80 op het podium aan de Zuid- kade waar 2 dagen lang vele festivitei ten zouden plaatsvinden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JUNI 1980 hand kregen met het voetballied Olé” en ’’mijn naam is haas”, na een half uur 'j ci van zo’n korte termijn een nieuwe artiest Ciska peters, bekend van radio en t.v. 7 i en haar vele bij Phonogram uitge- voorzitter G. P. Krayesteyn en secreta- brachte grammofoonplaten. Gestoken Veel belangstelling was er zaterdagmid- Dinsdagavond 3 juni werd het bestuur der gewaardeerd. Als eersten trad het dag voor de modeshow van Verbakel via een telefoontje op de hoogte gesteld Lowland Trio op, stemmingmakers bij b.v., sporthuis Revet en Kindershop Artenelli. In een vlot tempo werden 54 f modellen aan het publiek geshowd. Voor Verbakel showden Bea en Adrie jurkjes, pakjes, pantalons, T. shirts en blouses van o.a. Betty Barclag, Mondi, Gering. Bijzonder fraai stond het zwarte velours jurkje van Adrie en op ris A. de Bruiin en tientallen telefoont- in een turquoise glitterpak zong Ciska vallend goed gesneden waren de ko stuums en kombinaties die Jan showde uit de van Gils collecteie van Verbakel. Ook werd er goed draagbare en spor tieve kleding door bovengenoemd drie tal uit de Torbas Shop geshowd. Giny, Anke en Debora showden o.a. fraai belijnde speedo badpakken. Spor tief maar elegant is de tenniskleding met bijbehorende accessoires. Ook voor de steeds populairder wordende Joggingpakken werd ruime aandacht besteed door Sporthuis Revet. Erg leuk en lief waren de kindermodel- letjes van Kindershop Artenelli die door Sonja, Arjan en Jeannette werden geshowd. Goed zittende kleding van Robbey en wat belangrijk is, alles was baar. Als een volleerde dressman liep Arjan zijn rondjes op het podium. Spe cial voor het Brugfestijn waren alle ge showde jurkjes van Sonja en Jeannette voor de halve prijs. Bij een blik na afloop in de winkel van Artenelli bleek dat vele moeders zich deze kans niet lieten ontgaan hun doch ter in het nieuw te steken. De presenta tie van de modeshow was in handen van Adry de Bruijn. Het doelschieten van 45 zesde klassers „„v, van de Waddinxveense lagere scholen men uit de luidsprekers tevoorschijn, werd zaterdagmiddag in een vlot tempo o.a. Don ’t step on my blue suede afgewerkt. Op het grasveld aan de Nesse stond het doel opgesteld met, evenals vorig jaar, doelverdediger Heinz Stuy. Stuy die de scepter zwaait over z’n bis tro in Driehuis (N.H.) en zich z’n eigen culinaire producten goed laat smaken, gezien de pondjes die er sinds vorig jaar zijn bijgekomen, heeft handen vol werk gehad om de ballen die werden afge- vüurd door de jongens van de Wad dinxveense lagere scholen uit de doel- mond te houden. Dat het hem niet al- D. Baelde organisator van o.a. de rijdende autoshow en de bewakings- groep in de nacht van vrijdag op zaterdag overhandigt adjudant Blom, namens het bestuur van Winkelcentrum Brug, een flesje wijn voor alle man schappen die zich voor het Brugfestijn hebben ingezet. Adjudant Blom was vol lof over de door de extra manschappen die zijn in wijze waarop het Brugfestijn ’80 door gezet en d het Brugcomité was georganiseerd. Het het Brugcomité, geen nare dingen ge- za perfect in elkaar en je wist ook wie beurd. de verantwoordelijke man was voor Zonder i welk onderdeel dan ook. Er heerste en waarop gemoedelijke sfeer en er zijn ook, mede terugzien. dat het optreden van Jack Jersey geen uitstek die al gauw het publiek op de doorgang kon vinden. Zeker nog 1 week moest de zanger rust houden op advies van de dokter. Waar haal je op gaven zij de microfoon in handen haar vele bij Phonogram uitge- vandaan? Na een spoedvergadering van 1 v fr- j» i

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5