B R U G F E S T IJ N ’80 Primeurs en lekker eten Crossfietsen René Scharff Gastvrouwen Sigarenrokers- wedstrijd Foto’s: Sjaak Noteboom Slotfeest Gouwe Aantrekkelijke rijdende autoshow IMPRESSIE VAN EEN ZONOVERGOTEN ff dB/1 i.4 - Hh h 5, en Het jongste deelnemertje aan het crossfietsen in actie. Autoshows op het terrein voor het gemeentehuis. IJ Deze demonstratie werd verzorgd door Tweewielerspecialist Gijs Krayesteyn. Als volleerde crossers gaven 7 jongens zaterdagmiddag een demonstratie op een op de Nesse uitgezet parcours. De ene springschans na de andere werd feilloos genomen. I I I I I I I I I I I B WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JUNI 1980 A In een gesprekje met Henk van Gelo ven, grote moter achter het Sportweek- gebeuren, na de gondelvaart uitte hij zich zeer positief over de afgelopen we ken. Zeker driekwart van de bevolking is op de been geweest om naar wedstrij den en evenementen te komen kijken. Fijne reacties kreeg ik van bejaarden die het allemaal zo geweldig vonden. Datje als amateur zo’n spektakel op de been kunt brengen doet mij goed. Prettig was ook de samenwerking met het bestuur en comité van winkelcen trum Brug. Het is allemaal goed ver lopen, weliswaar zijn er foutjes ge maakt maar ik geloof niet dat je daar elkaar voor mag aankijken bij een zo’n omvangrijk gebeuren. Als je dit alles dan na afloop de revue laat passeren dan kan ik maar één ding zeggen: Mensen allemaal hartelijk be dankt, het was fantastisch ker aan het werk zien, alles met de hand gemaakt. De Gouwebloem hadden zich weer in gespannen voor de Waddinxveense ge handicapten. Bij naaimachinehandel Flipse werd de nieuwste pfaff tiptronic naaimachine met electronisch oog gedemonstreerd. Een machine om het hoofd van iedere vrouw op hol te brengen, met elektro nisch gecontroleerde spoel, met tip- toetsen, automatische naaldhoogte- en diepteinstelling. Aardig waren ook voor f 4,de automatische draadin- stekers. Bij de kraam van Hoodie lagen een keur van hengelsportartikelen uitge stald, waar elke rechtgeaarde henge laar van watertandde. Aardig was ook de aktie van foto de Rooy in samenwerking met Eumig. 7 Dagen krijgt u een filmcamera tot uw beschikking om de ze uit te proberen. Alleen de film kost u f 10,Zodra de film vol is wordt deze met spoed ont wikkeld en na het resultaat gezien te hebben kunt u beslissen of u tot aan schaf wilt overgaan. De Kouwe Hoek kwam met een pri meur in de vorm van de Triumph TR7 comfortable, een werkelijk schitte rende wagen met 5 gesynchroniseerde versnellingen plus achteruit, vermogen 78 Kw bij 5.500 omw./min. (106 DIN PK) voor f 28.950,Prachtig was ook de Rover V8s voor f 40.900,met Pullman bekleding. Bij de stand van Boonstoppel stond het raspaardje de Peugeot 505. Een nieuwe Peugeot is altijd een evenement, een ideale reiswagen. In standaarduit voering f 25.475,in een wat luxere uitvoering met schuifdak f 28.975, De stand van automobielbedrijf van Leeuwen aan de Nesse had een keur van Toyota’s in vele prijsklassen en oc casions van 3 tot 12 maanden oud, waaronder velen met fabrieksgarantie. Ook voor trucks kon men bij van Leeu wen terecht waar men met gedegen vakkennis uitleg gaf van o.a. de M.A.N. 9136, de M.A.N. 19.321 en de Volkswa gen LT28. één voorgesteld aan het publiek door de bekende Waddinxveense autojour- nalist Henk Stemmer. Zeer deskundig gaf hij daar voorlichting aan het pu bliek van elke wagen en noemde vele eigenschappen op. Eén bezwaar kleefde er echter aan, het ging het pu bliek te lang duren om het blijvend te kunnen boeien. Dit neemt echter niet weg dat de opzet van deze autoshow perfect was en zeker, zij het in een ho ger tempo, een herhaling waard is. Bijzónder spectaculair was een demon stratie van Shao Lin Kempo-specialist René Scharff. Met ruim 20 leerlingen, waaronder 2 dames, gaf hij voor een groot publiek een demonstratie Chinese zelfverdedigingssport met de daarbij behorende gebruiken. Dakpan nen en grote bouwstenen werden net zo gemakkelijk met handen en voeten doormidden geslagen of het lucifer houtjes waren. Dat het ook vVel eens mis kon gaan bleek door een rondvlie gende scherf die één leerling boven het oog raakte. De winkeliers en standhouders hebben dit jaar op het Brugfestijn beter uitge pakt dan ooit te voren. Een geur van bakken en braden hing over het feest terrein. Bij slagerij Wijnjeterp (De Bas) waren heerlijke saté’s, shashlicks, slaat jes en broodjes knakworst verkrijgbaar. Banketbakkerij de Vlaam kwam met heerlijke aardbeienvlaais, boterbrok- ken en caramella’s) koeken met cara mel en walnotenvulling die door de ga stvrouwen te keur werden aangeboden aan het publiek. Wim Tanis stond met o.a. verse aard beien, asperges, vers sinaasappel- of grapefruitsap, aardig waren ook de boekjes die hij verkocht over tuinkrui den en het groenboekje met 150 recep ten en 60 menu’s. Bij bakkerij de Graaff vonden de verse sauzijzenbroodjes en berlinerbollen gretig aftrek. Bij de stand van ’’Warung Kebab” op de Nesse kwam men handen te kort om aan de vraag van exotische broodjes te kunnen voldoen. Bakkerij Markus was ambachtelijk be zig met het maken van overheerlijke verse siroopwafels en bij J. v. d. Broek op de hoek Kerkweg/Zuidkade lieten de mensen zich de satés en loempia’s goed smaken. Dat men van dit eten en de warme zon dorst kreeg, bleek op het terras welke Arie Versloot op de Zuidkade had op gericht. Doorlopend zat de tent en het terras vol met mensen die onder het ge not van een tappilsje of een glas limo nade de duizenden mensen aan zich lie ten voorbijgaan. V. Leeuwen zuivelspeciaalzaak stond met verse noten en prachtige opge maakte delicatessenmanden. Het was echter niet alles eten of drin ken wat de klok sloeg. Verbakel bij voorbeeld had een stand ingericht waar je voordelig overhemden en T. shirts kon kopen. Bij de stand van Boonstoppel vonden de ”27 M.C. bakkies” gretig aftrek. Veel belangstelling hadden de racefiet sen van tweewielerspeciaalzaak Kraye steyn. Tot slot ging de gondelvaart in de Gouwe aan de mensen voorbij, fraai uitgedoste scheepjes en bootjes met vlaggen en verlichting en aan het eind een groot zeewaardig jacht met op het middendek een boerenkapel uit Gouda die voor de stemming zorgde. Met het neergaan van de hefbrug was het einde van de Sportweken en Brugfestijn ’80 een feit. Ronald Enger kwam met zilveren ivoren sieraden. In de kraam van de fa. Roskam lagen leuke Pierrots met porceleinen hoofd, handen en voeten voor f 11,50, aardig waren ook de wattenpotten in de vorm van een Konijn met een staart van wat ten 6,50). Fa. Neeleman had een stand ingericht met lux schakelmateriaal (een persoon lijke toets voor uw interieur). Ook voor de caravan kan men bij Neeleman te recht b.v. 12 volts TL balkjes, koel boxen in koffermodel, aardlekschake- laars voor beveiliging enz. enz. Bloemboetiek Dick Baelde had een stand ingericht met Bonsai boompjes, rechtstreeks geïmporteerd uit japan, waaronder 1 exemplaar van 193 jaar oud. Deze miniboompjes ontstaan door het op vakkundige wijze snoeien van wortels en takken, hiervoor zijn spe ciale schaartjes en mesjes verkrijgbaar. Er bestaat zelfs een speciale Bonsai club voor de echte liefhebbers. De heer Baelde is deze vorm van Japanse kunst erg mooi gaan vinden tijdens zijn oplei ding van Japanse bloemsierkunst, waarvan hij reeds 2 diploma’s op zak heeft. Het Brugfestijn ’80 heeft hij nu aangegrepen om het bij het publiek over te brengen. Bij sporthuis Revet en Artenelli kon men in de stand T. Shirts laten bedruk ken met prachtie dessins. Bij Blitterswijk was het de lieve wereld van Sarah Kay en originele Oud hollandse gravures a 1,perstuk. Radio Dool kwam met de primeur van het door Grundig op de markt ge brachte Video 2000 systeem met een 2- sporige casette van 2x4 uur max. speelduur en natuurlijk niet te vergeten de speciale aanbiedingen in scheerap- paraten voor vaderdag. In de kraam van sigarenmagazijn v. d. Krans kon men een heuse sigarenma- Negen jongens en 2 heren hebben za terdagmorgen gestreden om de langste aspunt te verkrijgen bij de door siga renmagazijn v. d. Krans georganiseerde sigarenrokerswedstrijd. De wind gaf aardig tegenspel en dat was dan ook de reden dat vooral de jongelui zich in allerlei bochten wron gen om toch maar de as uit de wind te houden. Een vermakelijk gezicht. Wat witjes weggetrokken ging de jeug dige Martin de Jong met de le prijs, een fraaie eiectronische tafelaansteker van 67,50 strijken. De 2e prijs een eiectronische tafelaansteker van f 35,75 ging naar John Tol, de 3e prijs een pijpenstandaard met pijpen viel in handen van Wouter van Eek en Max Borger kreeg een troostprijs in de vorm van een handgevormde Bulgaarse pijp. Ware acrobaten deze crossers in spé op deze speciaal geconstrueerde fietsen waar het louter op behendigheid en spierkracht aankomt. Deze uit Ame rika overgewaaide sport begint steeds meer terrein in Nederland te winnen. Vanaf de IJsermanweg startte zaterdag morgen 7 juni om half elf (de 2e dag van het Brugfestijn ’80) een rijdende autoshow door heel Waddinxveen, voorafgegaan door de uit 1931 stam mende A-ford van garage Thalia uit Gouda, welke regelmatig voor trouwe rijen gebruikt wordt. In de Ford had den de 3 charmante Brugfestijn gast vrouwen in hun cyclaamkleurige overalls plaatsgenomen. Deze auto show is een uniek gebeuren voor deze streek. De volgende autodealers: Hulleman Gouda (Ford), De Pater Boskoop (Re nault, N.A.M. Waddinxveen (Occa sions), v. Leeuwen Waddinxveen (Toyota), Alfa Romeo Centre Reeu- wijk, Noordegraaf Waddinxveen (Ci troen), Boonstoppel Waddinxveen (Peugeot), Kouwe Hoek Waddinxveen (British Leyland), Hooftman Boskoop (Volvo), v. Leeuwen Truckservice Waddinxveen, van Beynum Wad dinxveen (Volkswagen) namen aan deze show deel met een totaal van 40 wagens min één. Deze ene wagen een Porsche van de N.A.M. met een verkoopwaarde van f 80.000,is in de nacht van vrijdag op zaterdag door nog onbekenden met een scherp voorwerp dusdanig bescha digd. dat deze niet representatief was voor de show. Al ciaxonerend reden de van vele door bloemboetiek Dick Baelde voorziene wagens in ongeveer drie kwartier hun route door Waddinxveen. Onderweg trok de stoet zeer veel be langstelling. Aangekomen op het Raad huisplein werden de wagens één voor Slotfeest. Moe maar voldaan, een uitspraak van gastvrouw Elly die dit jaar voor het eerst de brugwinkeiiers vertegenwoor digde. Zij nam de plaats in van haar zus Petra, u welbekend van de Knalaanbie- dingen die om de 14 dagen in het Weekblad voor Waddinxveen staan, daar zij op dit moment op vakantie is. Elly vond het erg leuk om als schakel te fungeren tussen de winkelier en het pu bliek en betrokken te zijn bij het uitrei ken van prijzen en overhandiging van bloemen aan deelnemers en artiesten. Ook de gastvrouwen Joke en Pia heb ben het prima naar hun zin gehad, ze konden nauwelijks nog op hun voeten staan. Joke, Elly en Pia vonden dat de 2 dagen van Brugfestijn ’80 veel te vlug voorbij gegaan waren en hebben geno ten van de gemoedelijke sfeer die er heerste. Ongeveer 1 uur te vroeg vielen 3 para chutisten naar beneden, zodat veel mensen dit programma-ondedeel heb ben gemist. Na de watershow was er om 9 uur een optreden van Benelux op het podium aan de Zuidkade. Zoals het woord al verraad 1 dame uit België, 1 uit Neder land en 1 uit Luxemburg. Het kwam al lemaal wat hard en schreeuwerig uit de speakers. Deze 3 blondines moeten het meer van hun lichamen en sexy kleding hebben dan van hun zang. Voor het optreden van Benelux be dankte Sportweekorganisator Henk v. Geloven alle medewerkers, zoals EHBO, Waddinxveense Reddingsbri gade, Politie, Openbare Werken, Sportweekcomité en Bestuur van win kelcentrum Brug, die het hele sportge beuren en het slotfeest mogelijk heb ben gemaakt. Naar schatting tienduizend mensen hebben zaterdagavond het slotfeest in de Gouwe bijgewoond. Aan beide kan ten van de Gouwe en op de hefbrug I hadden de mensen zich samengepakt om toch maar niets te missen. Om de duizenden mensen in goede ba- I nen te leiden had de politie gezorgd I voor een gedeeltelijke afzetting van de I Henegouwerweg. I het Nederlands waterskiteam uit I Hoorn toonde een werkelijk uniek I programma. Dat er veelvoorbereiding I en oefening aan vooraf is gegaan bleek I wel in de ongelooflijke toeren die men I op het water uithaalde. Het programma I met onderdelen als schansspringen, I clownerie pyramide, parasailing, figu- I ren op de ski’s kreeg vee! waardering I van het publiek. I Een dissonant was het kommentaar van I he in geel/rood gestoken clown die had I o.i. achterwege kunnen blijven en daar- I voor in de plaats een wat uitgebreidere I voorlichting over het tot stand komen I van bepaalde stunts. O r W 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7