Nieuwe dienst nieuw seizoen nu vastgesteld regeling trein en bus WITTE PRUZENHIL Schoolvakanties Pergo Hamel overweegt sluiting Pergo, Pergo Leys, Pergo Hamel J Massada in Boskoop op 13 juni SUPER VOORDEEL! Bij zonweringsbedrijf werken ruim 40 mensen Kaartverkoop I fe. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JUNI 1980 al te klein. Het Goudse gemeentebe- het gedachte Het bedrijfspand van Pergo Hamel Vof aan de Mercuriusweg 14. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak No- nieuwè, efficiënte pand. WADD1NXVEEN/BOSKOOP - werden de bedrijven samengevoegd en als Pergo-Leys BV in structuur van de HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! teboom) Dit leidde tot het bouwen van nieuwe ciale constructies en binnenzonwering) bedrijfsruimten, kantoren en een toon- leveringsbedrijven van de zonwerings- branche in Nederland een belangrijke marktpositie zou kunnen innemen. 1 t ver geten. ”U bent er helemaal klaar voor om goed te functioneren”, consta- het bedrijf afvloeiingsregelingen. OFFICIËLE HEROPENING Pergo Hamel, eerst Pergo Handel- smaatschappij, toen Pergo leys en sinds nog maar kort Pergo Hamel, werd 28 april 1978 officieel heropend door bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek. Waddinxveens eerste burger zei toen verheugd te zijn, dat er weer een bedrijf klaar was om goed te functioneren. "Door de overname van een ander be drijf werd de capaciteit vergroot en heeft u eraan meegewerkt voor Gouda het probleem van de stadsvernieuwing op te lossen”, aldus mr. Smallenbroek, die toen vergezeld werd door de heer A. M. Zwamborn. directeur van open bare werken en -bedrijven. De heer Smallenbroek wees twee jaar geleden ook op het belang van een stuk werkge legenheid in ons gebied, dat gezien de structuur over enkele jaren moet reke nen op werkloosheidsproblemen. ”De ontmoeting van overheid en bedrijfsle ven kan alleen maar winnen, als we be reid zijn naar elkaar te luisteren", aldus de burgemeester. Directeur W. Willems van Pergo Ha mel, schetste in 1978 de hele ontwikke lingen binnen het bedrijf en zag de weg vrij voor een betere mogeijkheid tot export. In de nieuwe opzet zou boven dien een stuk continuïteit verankerd liggen, dat zeker voor de grote toele veringsbedrijven van wezenlijk belang is. Ir. C. van Suylen, toenmalig groeps- nieuwe, efficiënte pand, waar men directeur SHV feliciteerde de jonge decentraal een heleboel handelingen "dochter” Pergo Hamel met het zelfstandig kan verrichten. vennootschap onder firma Pergo Hamel aan de Mercuriusweg 14 in Waddinxveen al terug te vinden in de naam die het bedrijf door de ja ren heen had. Het zonweringsbe- drijf, gestart door een Gouwenaar, heette eerst Pergo Handelmaat schappij BV, toen Pergo Leys en nog niet zo lang Pergo Hamel Vof. WADDINXVEEN Zondag 1 juni zijn twee nieuwe dienstregelingen van kracht geworden: die van de Nederlandse Spoorwegen (geldig van 1 juni 1980-30 mei 1981) en die van NV Verenigd Streekvervoer Westne- derland (ook geldig tot 30 mei 1981). Beide dienstregelingen bevatten voor de reizigers veranderingen en verbeteringen, en dan vooral die van Westnederland. De bekende groep Massada komt vrijdaga vond 13 juni naar Boskoop voor een optreden in de haf van Florida. De populariteit van deze band groeit nog steeds en in 1978 verscheen de eerste elpee van deze groep op de markt. Twee singles belandden in de hitparade en in 1979 verscheen een tweede elpee, waarvan de single ’’Arumbai” de tweede plaats in de Nederlandse top 40 bereikte. WADDINXVEEN Middels districtsbestuur Jos Duinhoven van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) is onlangs aan de openbaarheid prijs gegeven het bericht dat het aan de Mercuriusweg 14 gevestigde zonweringsbedrijf Pergo Hamel (vennootschap onder firma) overweegt het bedrijf, dat in 1970 naar Waddinxveen kwam en in 1978 nog fors uitbreidde, te sluiten. Bij Pergo hamel werken ruim 40 men sen. Zij zijn door de directeur W. J. Willems (zelf bij het bedrijf werkzaam sinds 1971) vrijdag van de situatie rond het bedrijf, een onderdeel van de Steen kolen-Handels-Vereniging (SHV), op de hoogte gebracht. Het bedrijf kampt al jaren met slechte bedrijfsresultaten en een tekort aan vakmensen. Deze week worden de ge sprekken met de vakbonden over de mogelijke levensvatbaarheid van het bedrijf voortgezet en als daarvan geen sprake meer kan zijn natuurlijk de door Het jaar 1980 was voor Massada het moment om de absolute top van de Ne- I derlandse hitparades te bezetten met i het religieus getinte lied ’’Sajang dat nu ook Duitsland en Engeland ver- overt. Deze maand verscheen de derde langspeler ’’Pussaka”. Massada ging als groep in 1975 van start en was eigenlijk een voortzetting van een nachtcluborkest uit het midden I van de jaren zestig. ’’The Eagles”, die nummers speelde met een duidelijk samba- en merenque ritme, dus hitpa- I rade muziek en Latijns-Amerikaanse I muziek. I De naam Massada ontleende de groep I aan een berg in Israël. Massada heeft I de laatste jaren veel naam gemaakt, werd razend populair en Veronica en de VARA hebben aan de groep door I TV-specials aandacht besteed. B De lezers van de Hitkrant verkozen vo- Brigjaar de formatie tot de beste Neder- landse Latin-disco groep, waarvoor ze tijdens een speciaal televisiepro- B gramma een prachtige trofee in ont- B'angst mochten nemen. De zaaloptre- B dens van de formatie zijn vaak vooraf al B uitverkocht en het wordt voor de lief- hebbers van deze muziek dus zo snel B mogelijk kaarten te bestellen. De groep bestaat uit: Johnny Manu- Bhutu, solozang, percussie: Eppy Manu- Bhutu, drum, zang; Zeht Mustamu, solo- Percussie, zang; Nico Latuny, ritmegi- '•aar. zang; Peter Kuyt, trompet, bugel; Rudy Queljoe, sologitaar, basgitaar; B "alter Sell, toetsinstrumenten; Jan Stam, saxofoon, dwarsfluit, soprano. I tijdens de live-optredens wordt het ne- ?en man sterke Massada-team begeleid ■hoor maar liefst vijf geluids- en twee ‘ichtroadies. kaartverkoop voor dit optreden is ■°P4, 5, 11 en 12 juni van 17.00-20.00 ■“ur aan het kantoor van de grote hal ■*an Florida, zij-ingang. De toegang- 'Prijs bedraagt f 10,—. ter was van de Steenkolen-Handels Vereeniging (SHV) heeft daar geen ver andering ten goede in kunnen brengen. De SHV, waarvan Pergo Hamel een onderdeel is, heeft het hoofdkantoor in Utrecht en bestaat uit een aantal groe pen. We noemen de groepen: Kolen handel, Olie en Gas, Schroothandel, Bouwprojecten, Haventransport en Scheepvaart, GTI (Groep Technische Installaties) Technische handel, Zelfbe- dieningsgroothandel Europa en Zuid- Afrika, Zelfbedieningsgroothandel Zuid-Amerika, Grootwinkelbedrijf Brazilië, Winkelbedrijf Berlijn en de groepen Adema, Bedema en Cedema. De geschiedenis van het bedrijf kreeg 13 jaar geleden een nieuwe impuls. In 1967 werd namelijk door de Steenkolen-Handels (SHV) het Goudse zonweringsbedrijf van de heer Goudkuil gekocht en on der de naam Pergo Handelmaatschap pij BV in de SHV-structuur opgeno men. Goudkuil was de Nederlandse vertegenwoordiger van het Zweedse bedrijf Perma op het gebied van onder delen voor binnenjaloezieën. De zon- Pergo beschikte niet over de ’’produc- neschermen namen slechts een be- tie know-how” en koos voor het han- het werken met twee vestigingen (in leden een fusie werd aangegaan met scheiden plaats in. delsprincipe, d.w.z. men besteedt alles Gouda en Waddinxveen) een veel te Hamel en dat men tenslotte een doch- WADDINXVEEN De besturen van alle Waddinxveense scholen voor kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs zijn dezer dagen de volgende na genoeg eensluidende vakantieregeling voor het schooljaar 1980/1981 o- i; vereengekomen: Herfstvakantie 20 t/m 24 oktober. i: Kerstvakantie 22 december t/m 2 januari 1981. Voorjaarsweek 2 t/m 6 maart. Paasvakantie 13 t/m 20 april. Koninginnedag 30 april (indien geen schoolactiviteiten), b Mei-week (waarin Hemelvaartsdag) 25 t/m 29 mei. j: Pinkstervakantie 8 juni. - Zomervakantie *)4juli t/m 16 augustus. door enkele scholen met een middag vervroegd. i door enkele scholen met een dag verlengd, j Gereformeerde school alleen 28 en 29 mei. Het opnemen van én een voorjaars- én een mei-week is mogelijk gemaakt b door de schooltijd van het gewoon lager onderwijs op de woensdag met b een kwartier te verlengen tot 253/4 uur per week. De Waddinxveense b Schoolvakantieregeling is met uitzondering van de mei-week nagenoeg ëe"jk aan de regeling van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Midden- Ho land, op welk voorstel eveneens de vakantieperiode voor het kleuter- en.'a8er onderwijs en het voortgezet onderwijs gelijk is gesteld; dit in af wijking van het spreidingsvoorstel van de minister van Onderwijs en Wetenschappen. Elke groep is of een firma op zich en wordt dan vanuit een punt geleid, of is precies het tegenovergestelde. Dan zijn er zoveel verschillen, dat een compacte organisatie niet mogelijk is. Een van deze laatstgenoemde groepen is "Adema”. Hierin zijn een aantal SHV- dochters ondergebracht, die totaal van elkaar verschillen en geen enkele ge meenschappelijke noemer hebben. Tot deze groep behoort Pergo Hamel. De nieuwe geïntegreerde vestiging ster mr. A. G. Smallenbroek feestelijk geopend door middel van een druk op de knop, waardoor een aantal zonne- In de nieuwe dienstregeling van West- dienstregeling ook grote gevolgen. Het nederiand zijn 6 nieuwe lijnen opgeno- aantal chauffeurs is met 113 uitgebreid, i wordt verhoogd. Op 15 lijnen zullen een aantal ritten extra worden gereden. De vorig jaar genomen proef om de dienstregelingen op alle postkantoren te verkopen is een groot succes geble ken. De nieuwe dienstregeling zaj dan ook zowel bij de chauffeurs op de bus- gestegen met circa 8%, mede als gevolg sen, als op alle PTT-kantoren verkrijg- van de uitbreidingen van zowel perso- baarzijn. De verkoopprijs is 2,50. neel als materieel. Dit betekent dat in CHAUFFEURS 1979 circa 2,7 miljoen reizigers meer zijn vervoerd dan in het voorgaande Voor Westnederland heeft de nieuwe jaar. nieuwe dienstregeling van West men, terwijl op 14 lijnen de frequentie waarmee het totale aantal komt op 1.149 chauffeurs. Het wagenpark is uit gebreid met 50 autobussen. In totaal zijn er op 1 juni 530 autobussen in be drijf. In 1979 is het aantal reizigers dat van Westnederland-bussen gebruik heeft gemaakt ten opzichte van 1978 zodat naar Waddinxveen werd uitgewe ken. In juni 1970 werd daar de nieuwe vestiging geopend aan de Mercurius weg en i U men aan de slag. werken maakte Men was nauwelijks actief in de vesti- onafhankelijker, ging Waddinxveen of de jaloezieënhan del klapte in elkaar; andere wegen moesten worden bewandeld. 1972 en 1973 waren moeilijke jaren. De grond niet voldoende om tijdens tegenval- naast het bedrijf aan de Mercuriusweg, waar al een optie op was, werd ver- Vereeniging kocht. De Nederlandse markt vroeg schakeling. De kleine seizoenge- grootte teveel tijd in beslag 'IJ* 1 n r-/-( o 1 t za non nor! nar VUVIIgV Z.W11 VI 1 1 IgOL/VUl IJ Vil gvvinvu ---- I--IV I U1IV11VI1V1 Vil VUlldld" gen door de schaarste en het duurder Het collega-bedrijf George Leys Co. teerde burgemeester mr. Smallenbroek worden van de arbeidskrachten, zoch- CV uit Gouda bleek in de behoefte te twee jaar geleden. Maar ondanks het ten naar leveranciers met een compleet kunnen voorzien. Per 1 oktober 1975 geloof dat iedereen in de toekomst had, product. werden de bedrijven samengevoegd en bleven de afzetmoeilijkheden in als Pergo-Leys BV in structuur van de binnen- en buitenland voortduren. Het SHV opgenomen. Al spoedig bleek dat feit dat nog maar betrekkelijk kort ge- het werken met twee vestigingen (in Gouda en Waddinxveen) een veel te WADDINXVEEN Eigenlijk is De SHV wilde Pergo uitbreiden, want uit dat op lijnproductie lijkt. Er is in kostbare aangelegenheid was. het getob om het bestaan van de het pand in de Goudse binnenstad was Waddinxveen wel enige productie (spe- r-v ol o lz1 i r» L-Iot iz4c<* o propp nt p ixp. pinl/* nnnctrnofipc #>n Ixi n npmnnuiorin o) stuur gaf echter niet veel medewerking maar de complete zonneschermen wor- zaal aan de Mercuriusweg in 1977/1978. bij het beschikbaar stellen van grond, den geassembleerd in bedrijven waar Pergo geen enkele financiële binding werd op 28 april 1978 door burgemee- mee heeft. - Hetzelfde geldt voor een aantal metaal- met’ 16 man personeel ging bewerkingsprocedures. Deze wijze van werken maakte het bedrijf schermconstructies werd neergelaten. Het bedrijf beschouwde de opening als \iHAVPt\n afsluiting van een periode en naar werd gehoopt het begin van een tijd, waarin De omzetgrootte van Pergo was echter Pergo Leys als één van de grootste loe iende seizoenen de continuïteit van de winstbijdrage te waarborgen. Daar groei van het bedrijf zelf tot voldoende Daarbij werd de exportmarkt niet om omschakeling. De kleine seizoenge- grootte teveel tijd in beslag zou nemen, voelige zonweringsbedrijven, gedwon- werd besloten een partner te zoeken. CV uit Gouda bleek in de behoefte te ié

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9