<■1 foto “film sjaak noteboom Algemene ledenvergadering badmintonclub Florida had uw Na zeer geslaagd seizoen Musical Leon van Gelderschool Waterpicknick Afscheidsfeest Schaak mee met WSV Geslaagd? Voigtlander VP 135 A Ricoh 35 EF De Jong Waddinxveen B.V. vierde groots feest Kodak 22 EF ”De Rank V.l.n.r. de heer Nico Koster, mevr. C. Merkestijn-de Jong, de heer J. Merkestijn (directeur), de heer H. de Greif(die Th8+ forceert HENK VAN GILS beterd is. SUPERVETERAAN De Tovenaar van Alk- nog één plek aan het lijf droog te hou den. werkzaam). Ze kregen allen een schit terend zilveren horloge aangeboden en de echtgenotes een prachtig boe ket bloemen. Ook de heer en me vrouw J. de Jong Sr. werden erbij be trokken, vanwege het 35 jarig be staan van de zaak. GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Telefoon 01828-2620 Een pracht diaprojector met vele mogelijkheden f 179, Kleinbeeldcamera met ingebouwde flitser 199,inclusief taS WADDINXVEEN Met een vrolijk waterfestijn in het Rietveld bij Hazers- woude vierden de vierde klassers en docenten het afscheid van de geslaagde leerlingen van de Chr. School voor LHNO ”De Rank” te Waddinxveen. Na de heerlijke barbecue kon men een dansje maken en was er een op treden van de imitator-parodist Appie Brommert, dat geweldige lach salvo’s uitlokte en tot slot nog een wervelende muzikale show van de groep ’’Balloon” uit Enschede. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 JUNI 1980 Zoals een ieder weet leeft er in Alk- tie-spelers, (die maar nog een tovenaar. Een vriendelijk is het mis. De vreselijkste dingen ge beuren. Gelukkig loopt alles goed af. Ouders en belangstellenden zien in ie der geval het gehele gebeuren ’s avonds den in de zaal van het Anne Frankcentrum. WADDINXVEEN Op vrijdag 13 dicht en daarbij behorende kado’s in het zonnetje gezet, vanwege hun zil veren huwelijksfeest. Daarna werd er enthousiast gebowld, terwijl men van een glaasje en heer lijke hapjes kon genieten. Het tweede gedeelte van het feest, een verras- singsbarbecue, en de huldiging, met veel lovende woorden, ter gelegen heid van het 25-jarig dienstverband van de gebr. Nico en Wim Koster, de heer Merkestijn en als verrassing ook mevr. C. Merkestijn-de Jong (Zij is nl. al veel langer dan 25 jaar in de zaak Met een vrolijke diavertoning over ”De scheidende leerlingen vroeger en nu” en een gezellige receptie werd het afscheidsfeest van ”De Rank” besloten. WADDINXVEEN Op de algemene ledenvergadering van de badminton club ’’Florida”, die op 10 junij.l. in café-restaurant ”De Unie”gehouden werd, is de aftredende voorzitter (1970-1980) Jan Willem Stelling be noemd tot Erevoorzitter. Hij werd toegesproken door ’’zijn” secretaris, Arie Pieter van Nes, die iets vertelde over de gebeurtenissen in die 10 jaren, o.a. over de zaalpro- blemen, die de club in 1975 en 1977 normaal gesproken fataal waren ge worden, maar die men onder leiding van Jan Willem te boven was geko men. ”Hij beschikt over de mijns in ziens belangrijkste eigenschap van een goede voorzitter en dat is het vermogen een bindende factor te zijn voor alle leden; vooral door zijn steeds positieve instelling en sympa thieke persoonlijkheid”. Dat dit geen loze beweringen waren, bewees bij voorbeeld wel de spontane inzamel- aktie, die enkele maanden geleden onder de leden was gehouden (tij dens een buitenlandse reis van J Willem). Nadat Arie Pieter de bij de Pocketcamera met ingebou»de flitser f 129, Passage 47 - Waddinxveen - Tel. 01828-2477 ’s Avonds werd in aanwezigheid van ouders, familie en niet te vergeten vrienden door de directrice van de school, mevrouw L. C. v. d. Bijl, het diploma uitgereikt aan de 61 geslaagde leerlingen waaronder ook Jackie El- bring en Yvonne van Leeuwen, in de gemeenschapsruimte van de Huishoud school. Tevens werd afscheid genomen van mevrouw H. Kleiweg-Peters, die 7 jaar de administratie voor de school heeft verzorgd. Behalve enige discussie over een voor gestelde eigen bijdrage van kompeti- er tenslotte wel kwam) verliep de vergadering vlot. l ent- superveteraan Joop Neder- 4 r?i:j_ i--J voor gespeelde kompetitie wedstrij- ,max. 14 per seizoen,dus dat duurt even). Joop speelt steeds in de heerschap, maar ja als hij kwaad wordt, Tot zijn verrassing kreeg de altijd i_ r-, housiaste r;-- J hof (51) de Florida-herinnering 100 Om Middernacht was dit geweldige feest afgelopen, waarna de terugreis met tevreden mensen naar Waddinx veen werd aanvaard. hoogste versnelling en maakt als eni ge bij Florida al drie jaar achtereen deel uit van een kampioensteam. Als algemeen bestuurslid werd gekozen Rudolf Feijen uit Waddinxveen.De laatste officiële daad van de voorzit ter was de benoeming van Arie Noor- land (35) tot Florida’s eerste lid van Verdienste. Arie was één van de pei lers van de club, vooral in de periode 1970-1975. Negen jaar bestuurslid, waarvan vijf als penningmeester en 12 jaar toemooi-organisator zijn en kele van zijn verdiensten. Hij is nu ge stopt. Arie (en de vergadering) toon den zich blij verrast. De bijbehorende oorkonde, een fles wijn, een zeer mooie bos bloemen voor echtgenote Fransje en een enthousiast applaus onderstreepten de waardering van de vereniging. Hierna volgde het reeds aangehaalde afscheid van de voorzit ter, die zich zeer ingenomen toonde met alles en de afgelopen periode als waardevol en plezierig omschreef. Dat er voor zijn ’’hobby” geen opvol ger te vinden was geweest, verbaasde hem eigenlijk toch wel. Hierna werd de vergadering gesloten. Het bestuur en de kommissies gaan aan het werk en op 19 augustus be gint het nieuwe seizoen. a.s. wordt door de leerlingen van de vijfde en zesde klas van de openbare la gere Leon van Gelderschool opgevoerd de musical ”De Tovenaar var. Alk maar”. oenen (o.a. team 1 en 2) en 4 als tweede geëindigde teams, waarvan er één alsnog promoveert, (totaal 9 teams). Bij de jeugd 4 kampioenen (o.a. team 1 en 2) en een tweede plaats, (totaal 7 teams), en in de meer recreatief ingestelde Dames- en Herenkompetitie ook nog twee teams kampioen (hier totaal 6 Florida teams). Niemand degradeerde! Algemeen werd gekonstateerd, dat meer leden zich bij Florida betrok ken voelen en dat de sfeer en de saamhorigheid ondanks de uitbrei- WADDINXVEEN Dinsdag 24 juni ding van het aantal leden verder ver- (zie diagram) Zwart kan meteen winnen: 1. Ta8! De promotie van de witte pion heeft dan geen zin wegens 2Kd7+ en op 2. Txf7 wint zwart met 2Dgl+ 3. Tg7, Dxg7+ 4. Kxg7 (4. fxg7, Ke7 mat) 4Ta7+ 5. Kg6, Txh7. Mar shall zag dit echter niet en speel de: 1Dxf6 2. h8D, Ke7 3. Dhl, Td7 4. Kh7, Df5+ 5. Kh6, e5 6. Tgl, Td8 7. Db7+, Dd7 Dameruil verliest voor wit, en op 8. Dxb6volgt8Dd6+ 8. Df3, De6+ Weer kiest Marshall niet de snel ste weg, want 8Dh3+ ge volgd door 9. dameruil 9. Kh7, Dd5 10. Da3+, Dd6 11. Del, e4 12. Tg2, Dc5 Eindelijk wordt de dameruil afge dwongen, als wit deze nu ontwijkt loopt hij mat. Er volgde nog: 13. Dxc5, bxcS 14. Tg5, Kf6 15. Txc5, Te8 16. Tel, e3 17. Tfl+,Ke5 18. Kh6,f5 En wit legde de wapens neer. Tot besluit wil ik er bij wijze van errata op wijzen, dat vorige week de zwarte toren op c8 is weggevallen. Maar, om met de heer O. B. B. te R. te spreken: ”de oplettende lezertjes zullen dat al wel hebben begrepen”. Dan gaat nu de poppenkast weer dicht. echtgenote,werd namens de leden door Elly v.d. Klugt en Christa van Ham een prachtige, ingelijste litho aangeboden en een omslag met een getekende afbeelding van de erevoor zitter met daarin handtekeningen van vele leden. De aanbieding van het ka- do werd ingeleid door Ton van Berge- ijk, die samen met Arie Pieter van Nes als plaatsvervangend voorzitter gaat fungeren, want een opvolger is nog niet gevonden. Geslaagd seizoen 1979-1980 Er werd ook nog vergaderd natuurlijk. De 52 aanwezigen, een mooi aantal op een ledenvergadering tegenwoordig, kre gen vooraf de verslagen van de diver se bestuursleden en de zes kommis sies uitgereikt. Uit deze in totaal 27 pagina’s tekst kwam naar voren, dat het seizoen in vrijwel alle opzichten zeer geslaagd was geweest. Bijzonder veel aktiviteiten, niet in de laatste plaats voor de niet-wedstrijdspelers en een boven verwachting verlopen opvang en integratie van de meer dan honderd nieuwe leden waren enkele Jan opvallende punten. De wedstrijdafde- Hng sloeg werkelijk alle rekords. In benoeming behorende oorkonde had' de gemengde kompetitie 4 kampi- overhandigd en een buitengewoon ------ fraaie bos bloemen aan Jan Willems WADDINXVEEN - In 1953 kwam in Duitsland Knaurs Schachbuch uit, geschreven door ene Martin Beheim- Schwarzbach. In dit boek, dat overigens ook in het Nederlands is vertaald, tracht de auteur te breken met vele vaktermen. (Hij verzet zich vooral tegen de uit de hand gelopen benamingen van de openingen) en dus zijn boek voor een breder publiek toegankelijk te maken. Toen ik het voorwoord van dit boek las, moest ik denken aan mijn eigen, wekelijkse verzame ling van wartaal in deze krant. Want uit de vele reacties die ik op dit gezwam ontvang, is mij duide lijk geworden dat ik moet leren, geen moeilijk woord te kiezen als er een eenvoudiger synoniem voorhanden is Kennis van de spelregels wordt verondersteld, en vanuit die basis proberen we verder te werken naar een beter begrip van onze a- sociale hobby. Het is niet moeilijk om een inte- ressant partijfragment uit het boek van Schwarzbach te putten, Schwarbach die soms, net als ik, zijn doelstelling ’’even” vergeet en begint te zeuren over Zugz wang. We kiezen het slot van Janowski-Marshall, Cambridge Springs 1904. Dat alles letterlijk zó in het water zou vallen als woensdag 11 juni is gebeurd, was niet geheel de bedoeling, maar de stemming bleef opperbest; figuurlijk was de zaak dus kurkdroog. Tijdens de huldiging namens de directie uitsprak) en de heer Wim Koster. een gezellige vaartocht vanaf de uit spanning ’’Klein Giethoorn” werden de roeiende meisjes en hun docenten overvallen door fikse plensbuien, zodat ook in de bootjes de boel behoorlijk vochtig werd en er zelfs hier en daar moest worden gehoosd. Kortom: ’t was lachen geblazen.... En de nattigheid no digde menigeen uit ook met de roeispa- juni j.l. vierde de firma de Jong Wad- nen flink te keer te gaan. De geplande dinxveen B.V., handel in draadpro- picknick op één van de eilandjes moest dukten, bloemisterij-,tuin-en kerstar- staande worden genoten om ten minste tikelen, Mercuriusweg 11 feest ter ere -lli-i.-i__. i:.t j-i van zaken. en familiejubilea. Om 15.15 uur vertrokken 2 bussen met personeel, zakenrelaties, familie en vrienden, richting Bowlingcen trum, Woerden. Onder het genot van een kopje koffie en gebak werden de direkteur de heer J. Merkestijn en zijn echtgenote door hun drie kin deren met een leuk toepasselijk ge- 3?

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 11