in successie WEEKBLAD - SPORT WITTE PRUZENBAL ”6 van Rijn en Gouwe voor de derde keer LAATSTE PARTIJEN IN WSV-COMPETITIE Amazones van Reigersburgh waren in Barendrecht Dammen met Excelsior W. van Oort wint zomeravond- snelschaak- wedstrijden HSV-vangst mager Zes van Rijn en Gouwe 30 JUNI t rn 5 JULI m g g Jeugdturn- interland bij TOOS P.V. De Sperwer M a I K 8 J GOED EN GOEDKOOP! s' W WIELERZESDAAGSE BEROEPSRENNERS i 8 W 8 3 1 1 i MM ^M j B 33-28 32x14, 35-8 17-22,8-3 14-19, 3-8 19-23, 8-13 22-28, 13-24 28-32, 24-20 wint. t Cor barelds. Reinilde, 3e Jennifer v. d. Berg op 1-0 1-0 0-1 0-1 0-1 0-1 verreden. De volgende combinaties wonnen een prijs. twee punten en de vierde renner die de meet gaat krijgt één punt. Behalve de In de afgelopen weken werden aan de Piasweg ook de clubwedstrijden die WADDINXVEEN De ALPHEN- BOSKOOP- GOUDA- BODEGRAVEN- WADDINXVEEN- ALPHEN laan in Gouda ruim 100 veteranen en liefhebbers voor een wedstrijd over 50 kilometers. In de kaas- en pijpenstad zullen de beroepsrenners om 19.15 uur Zaterdag 5 juli In navolging van vorig jaar wordt de finale van de ”6” van Rijn en Gouwe” voorafgegaan door een drietal jeugdwedstrijden voor jon gens én meisjes van 12,13 en 14 jaar die daarvoor prachtige ereprijzen in de Het diagram is een probleem, welke werd gecomponeerd met de bedoeling een zo groot moge lijk aantal reglementbepalingen in één stand te verwerken. 1. 27-21 26x17 Een Schijf slaat ook achteruit. 2. 47-41 36x47 Een schijf, die de damlijn be reikt, wordt tot dam gekroond. 3. 39-34 47x49 Meerslag. De geslagen stuk ken mogen eerst na de slag van het hord worden weggenomen. 4. 30-24 49x30 5. 35x13 met winst. Gedurende een slag mag men dezelfde ruit meermalen pas seren. Men mag echter niet tweemaal over hetzelfde stuk slaan, bijv, na 35x13 mag Wit niet wederom over schijf 9 en op veld 4 stoppen. Een schijf, die tijdens het slaan de damlijn passeert, blijft een- schijf, zonder dam te zijn ge worden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 JUNI 1980 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) -Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen gr., 4. J. Pellekoren 550 gr., 5. M. Rei chard 410 gr. De eerstvolgende avond- wedstrijd is 24 juni a.s. aan de Oude Rijn. Zaterdag j.l. was de derde wedstrijd van de zomercompetitie. Dit concours werd gehouden in de Hollandse IJssel, waar de vis zich ook niet gemakkelijk liet verschalken. De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen 1750 gr., 2. B. v. d. Laan 1700 gr., 3. M. Reichard 1550 gr., 4. W. v. d. Wal 1400 gr., 5. J. de Wit 1160 gr. De leden die zich opga ven voor het jubileumconcours van de HSV Zevenhuizen/Moerkapelle dienen zich te verzamelen om 11.15 uur aan het station. Dit concours wordt a.s. za terdag gehouden in de Rotte. 3 vertreken na het startschot van de Bur gemeester van Gouda, tevens voorzit ter van het Ere-Comité ”6 van Rijn en Gouwe”, de heer Chr. van Hofwegen. Donderdag 3 juli staat in het voorpro gramma het kunnen van eigen streek in de belangstelling. Vertegenwoordigers van de W.T.C. uit Woerden, Gr en TC Excelsior uit Gouda en R TC Avanti uit Alphen aan den Rijn zullen om de ere-prijzen hun rondjes rijden. Deze westrijd in Bodegraven begint om 17.45 uur op het parcours Vijverlaan en om geving. Bodegraven kent tijdens deze derde ”6 van Rijn en Gouwe” de derde wijziging in het parcours. Na de renovering van de Vijverwijk is het oude parcours van de Ronde van Bodegraven weer in ere hersteld. Ook in Bodegraven starten de beroepsrenners om 19.15 uur. Vrijdag 4 juli Om half zes ’s avonds ver trekken in Waddinxveen rond de 80 ju nioren voor een wedstrijd over 60 ki lometer. Oud-wielrenner en mede organisator Piet Versluis uit Wad dinxveen verwacht op het snelle par cours rond de Peuleyen een even span nende wedstrijd als vorig jaar toen Wim de Ruiter daar aan het langste eind trok. De profs starten op de voorlaatste dag eveneens om 19.15 uur. WADDINXVEEN Op zaterdag 21 juni a.s. organiseert Multisportverening A. v. d. Berg-P. v. d. Heyde G. Torenbeek-B. Joosten H. Hulsman-W. v. Randwijk C. v. d. Ree-J. Muit G. Besemer-L. Ellers WADDINXVEEN Uitslag P.V. De Sperwer van de wedvlucht Orleans. Af stand 506 km. In concours 204 duiven. Gelost om 08.00 uur met vrij krachtige Z.Z.O. wind. Aankomst eerste duif 12.39.13 uur. Laatste duif 13.36.34 uur. Snelheid eerste duif 1876.74 meter per minuut, laatste duif 1550.88 meter per minuut. H. Metselaar 1-13-19-27-43, Gebr. An ders 2-4-12-34-36-38-41-42-44-50, J. Jansen 3-11, C. Toor en Zn. 5-7-18-33, W. Breedijk 6-37, Smit-Troost 8-9-17- 25-35, N. Rupke 10-20, de Kok- Bijmans 14-48, J. Versloot 15-22, T. H. Twigt en Zn. 16, D. Heeren 21-45. A. Rietveld 23, D. Boere 24, J. Koren 26, v. Vliet-Dijkstra 28-32, C. Bode 29, W. Metselaar 30-39-51, P. Bonefaas 31-46- 47, A. Bonefaas 40, N. v. Tol 49. WADDINXVEEN Donderdaga vond werden de laatste restanten in de W.S.V.-competitie weggewerkt. In de A-groep verzekerde Wolfs zich van de tweede plaats, achter v. d. Laan, door een overwinning op van Gils. Philipse, reeds met vacantie, eindigde als derde. Kardol klom, via een overwinning op W. v. Oort, op naar een met de Roodt schikking. In de B-groep is Oosterloo, die deze week niet speelde, als eerste geëindigd. Joosten werd hier een goede tweede. In de onderste regionen wist Smitskamp zich wat omhoog te werken ten koste van Versluis. De titanenstrijd in groep C tussen Bur ger en Bloem werd door Bloem ”op de klok” gewonnen. Dit veranderde ech ter niets aan de eindstand, omdat Bur ger reeds zeker van de eerste plaats was. Bloem werd dus tweede met Bese- mer op de derde plaats. Ondanks zijn overwinning op v. d. Berg, kon v. d. Heyde koploper v. d. Ree, die er procentuéel iets beter voor stond, net niet van de eerste plaats ver dringen. Hulsman werd een goede derde voor v. d. Berg die vierde werd. In de competitie voor het Keizersy- steem kon Torenbeek het mede bestuurslid Joosten lange tijd erg lastig maken. Toch moest hij tenslotte het hoofd buigen. Hulsman bleek (nog) niet opgewassen tegen de routine van v. Randwijk. Ook v. d. Ree moest de eer aan een speler uit een hogere groep, nl. antwoordelijkheid van het KNGV afde ling keurturnen Dames en Sectie Top sport Heren, een jeugdinterland meis jes Nederland-Spanje en de finales Ne derlands Kammpioenschap per toestel voor heren. De wedstrijden beginnen om 15.45 uur in de sporthal ”de Sniep”, Sniepweg te Waddinxveen en zullen worden ge opend door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. De meisjesploegen van Nederland en Spanje zullen op 21 juni om 11.00 uur officieel worden ontvangen door bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek op het Gemeentehuis. De sporthal zal met bloemen en plan ten worden versierd door bloemen- en 1-0 plantencentrum Verklij uit 1-0 Waddinxveen. Muit, laten. De partij tussen Besemer en Ellers tenslotte, leverde de enige re mise van de avond op. De volledige uitslagen luiden L. Wolfs-H. v. Gils A. Kardol-W. v. Oort H. Smitskamp-A. Versluis L. Bloem-G. Burger (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal WADDINXVEEN Vijftien amazo- Josien Frinking op Iwan. Klasse BO springen: le Ageeth van Es op Mini Boy, 2e Jos de Graaf op Mini Boy, 3e Wendy Moerings op Fresco, 4e Renee Coenen op Spetter, 5e Nicole HET EINDSPEL Het is duidelijk, dat het spelen met een klein aantal schijven ge makkelijker is dan met vele. Maar de schijnbare eenvoud (met zeven of minder schijven) van het eindspel is bedriegelijk. Het einde van een partij heeft zijn eigen ka rakteristieken, verschillend van de opening of het middenspel. Als in de opening of in het midden spel overwicht van één schijf de winst garandeert, dan betekent in het eindspel zelfs een overwicht van 2 schijven nog niet altijd de overwinning. Op de randvelden verschijnen één of meer dammen, die beweeglijk zijn en in het eind spel krijgen de randvelden een grotere betekenis. In geen enkel stadium worden er zulke nauwkeurige berekeningen van de absoluut juiste zetten ver eist al in het eindspel. De kleinste onnauwkeurigheid kan duur ko men te staan. Het doel van het eindspel is de realisering van het in de vorige stadia verkregen positionele of materiële overwicht, dit te ge bruiken om de overwinning te be halen en zoveel mogelijk de kans van de tegenstander te bemoeilij ken, wanneer het overwicht niet voldoende voor winst mocht zijn. Een leuk eindstandje: Wit: dam op 35 en schijven op 19 en 33. Zwart: schijven op 19 en 33. In deze stand, waarin wit aan zet was, werd het remise, daar wit geen schijven offerde. Winst was: voor een wedstrijd over 45 kilometer de strijd aanbinden in het Boomkwekers- dorp aan de Gouwe. Op de A. P. van hense nieuwbouwwijk Ridderveld Neslaan in Boskoop starten de profs om 19.15 uur. Woensdag 2 juli starten jop de Kruger- Burgemeester Bruins Slotsingel zal ten slotte om 15.30 uur het spektakelstuk van de "Zes van Rijn en Gouwe” moe ten beginnen: de finale over 100 kilometer. Reinilde, 3e Jennifer v. d. Berg op Uitslag: 1. A. Hordijk 1440 gr., 2. P. Ducko, 4e Jeannet Benning op Juweel Dorresteijn 850 gr., 3. C. Stolker 710 en 5e Saskia Best op Remoor. Klasse M dressuur: le e.a. Cora v. d. Valk op Shyla en PatriCia v. d. Plasse Klasse BO, ring 2: le Marko Bosgra op op Isolda. Hannes, 2e e.a. Annemieke Brons op Klasse Z dressuuur: le Jeannet Ben- Hannes, 3e e.a. Katja v. d. Vlies op ning op Juweel. Iwan, 4e Jos de Graaff op Oritia, 5e e.a. Klasse M/Z springen: le Cora v. d. Valk Esther Chambers op Hannes, 6e e.a. op Shyla. naar van de ”6” ligt naast de eer, de be ker, de bloemen en de kusjes van de LUBA-Uitzendbureaumiss een geld- r.”j van het Rijn en Gouwe- jeugdloder Torenbeek nog juist ^een klassement klaar. Dagelijks zijn er pun- u.„. xz i u..i ten te verdienen voor de klassementen van Hobbycentrum Hans Verkerk, Luba Uitzendbureau, Gazelle en Bri tish Leyland. Bovendien stelt de Rabo bank een Leidersprijs over zes dagen beschikbaar. Daarnaast is er weer de zo belangrijke medewerking van Ola IJs, Daf Trucks en Mantano en de plaatse lijke sponsors. Om voor het eindklassement in aan merking te komen moet men elke dag de wedstrijd uitrijden. Alleen de jury kan hiervan ontheffing verlenen inge val van overmacht. De eerste vijftien aankomenden per dag krijgen punten. Vijftien voor de winnaar, veertien voor nummer twee enzovoorts tot één punt voor de vijftiende. Bovendien worden elke dag twee klas sementen over elk drie ronden verre den voor extra punten, die bij de dag- klassering worden geteld. Nummer één van een puntenklassement krijgt drie punten, nummer twee twee en nummer drie één punt. De vier klassementen van de sponsors worden eveneens over drie ronden verreden. Per sprint is hier voor de puntentelling: nummer één vier, nummer twee drie, nummer drie nes van de Ponyruitervereniging Rei gersburgh namen op 14 juni deel aan de NPC Rayon West Kampioenschappen te Barendrecht. Door de Wad dinxveense combinaties werd op deze Ellers op Little Bóy, 6e René Ammer- dag in het algemeen niet slecht gere den. De meesten van hen wisten zich zowel bij de dressuur als bij het sprin gen bij de eerste tien te plaatsen. Ma riska v. d. Plasse met Reinhilde werd in ring 2 eerste en Elisabeth le Clercq met Iwan won in ring 1 de tweede prijs. In de klasse L springen wonnen Mariska ‘/j-’/i v. d. Plasse met Reinhilde de 4e prijs, Donderdag a.s. zal een gecombineerde Linda de Vries met Echo de 8e prijs en simultaan- en snelschaakwedstrijd ge- Jennifer v. d. Berg met Ducko de 13e houden worden. Op 17 juni wordt het prijs. Eerder genoemde combinatie - seizoen besloten met een gezellige spe- werden dan ook geselecteerd voor het Vler°e P'aats ln de eindrang- lavond (zonder schaken), waarop de vertegenwoordigende rayon west team, schakers, vergezeld door echtgenote, die op 4 en 5 juli in Apeldoorn tegen de verloofde of vriendin, hun krachten of overige drie rayonteams uitkomt. Op geluk zullen meten met bingo, sjoelen, deze data worden ook de NPC natio- biljarten e.d. nale kampioenschappen verreden. Tineke van Vliet zag een zekere kam pioenstitel haar neus voorbij gaan door een dubieuze besissing van een offi cial in het veld. Zij moest nu genoegen nemen met de derde prijs in het spring concours voor de klasse Z. WADDINXVEEN/ALPHEN AAN f DEN RIJN Maandag 30 juni klinkt in Alphen aan den Rijn het startschot voor de derde editie van de ”6 van Rijn en Gouwe”. Een wielerspektakel voor professionals dat wordt georganiseerd door het Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. in samenwerking met de Ren- en Tourclub Avanti uit Alphen aan den Rijn en de Ren- en en Tourclub Excel sior uit Gouda. In een periode waarin de Tour de France veel aandacht voor zich opeist, kan in Midden-Holland de wielerliefhebber zich zes dagen achte reen tegoed doen aan interessante prof wedstrijden. De ’’thuisblijvers”, de ren ners die in de Tour niet aan het vertrek kunnen verschijnen, willen tijdens de zesdaagse zoals in de voorgaande jaren gebleken is hard strijd leveren om de ereplaatsen. Zes dagen lang rijden de coureurs in vijf verschillende plaatsen in het groene hart van Holland criteria van 100 ki- - lometer. Met medewerking van vele I tegenstanders gewaarschuwd waren, 45.000,te verdienen. Voor de win- beroepsrenners komen in het .voorpro- gramma ook vele andere categonen in actie. Het programma komt er dan als volgt uit te zien: Maandag 30 juni 17.00 uur Prominen tenwedstrijd met o.a. de D.O.F.-leden Fred Oster, Uf Blokker, Bram Sleeu- wenhoek. 18.15 uur Liefhebbers. Om 19.45 uur direct na de opening van de Alphense Fietsvierdaagse LAURA ko men de beroepsrenners aan het vertrek voor het eerste criterium in de Jong- kindt Coninckstraat in Alphen aan den Rijn. Dinsdag! juli 17.45 uur zullen de dames wachtVünnenslëpen.Öm ÏToÓ uur ko men amateurs> aiweer zo’n 100 in schrijvingen zijn binnen, naar de Alp- l--1- -i n jj voor de ’’Bezemer Wielersport Ronde van Alphen aan den Rijn". Op de brede laan op Iwan, 7e e.a. Kim Born op La vina, Karin de Graaff op Mini Boy, Tin- neke Mertens op Hannes, Andrea An ker op Iwan, Annemieke Brons op Hannes en Esther Veldstra op Castroc. Klasse BO slalom: le Ingrid van Leeu wen, 2e Inge Zaat, 3e John Verlaan, 4e Caroline Helsoot, 5e e.a. René Am- merlaan en Katja v. d. Vlies, 7e-Nicole Ellers, 8e e.a. Karin de Graaff en Jos de Graaff, 10e Annet Oskam, He Sandra v. Wijngaarden, 12e e.a. Ageeth van Es, Jan v. d. Heide. Klasse B2: le Diana Dorst op Beatrix, 2e Jan Willem Lucas op Fresco, 3e Yvette Ribbens op Arco, 4e Anita Geerts op Castroc, 5e Elma Lucas op Castroc. Klasse B2 springen: le Jan Willem Lu cas op Fresco, 2e Yvette Ribbens op Arco, 3e Reinilde Hey op Iwan, 4e ML randa v. d. Post, 5e Diana Dorst op Beatrix. Klasse L dressuur: le mariska v. d. Plasse op Reinhilde, 2e e.a. Reinilde Hey op Iwan, Jennifer v. d. Berg op WADDINXVEEN De tweede Ducko en Sandra Nieuwstraten op Ca- zomeravondwedstrijd van de Hengel- meetellen voor het clubkampioenschap pella Petra, 5e Margreet de Graaf op E- sportvereniging --1 |an(j f1 Klasse L springen: leCarolade Mooij weg in Boskoop. De vangst was bar WADDINXVEEN Ondanks prach tig zomerweer en de concurrentie van een voetbalwedstrijd op de TV, hadden toch nog een twaalftal W.S.V.-ers de weg naar het Anne Frankcentrum ge vonden voor een snelschaakwedstrijd. De wedstrijd, bestaande uit 5 minuten partijtjes, werd in een zeer ontspannen sfeer gespeeld, wat niet wegneemt dat er zich in veel partijen bloedstollende taferelen afspeelden. W. van Oort, aldijd een gevaarlijk te genstander, hoewel niet bij uitstek een snelschaker, wist verrassend met 10 punten uit 11 partijen als eerste te ein digen. Favoriet Philipse kwam met 9 punten op de tweede plaats. Oosterloo en vooral v. d. Ree kwamen op een ge deelde derde plaats met 7 punten, een half puntje meer dan de Roodt en Kar dol, uitstekend uit de bus. De grootste verrassing van de avond was wellicht de start van jeugdlid Asa Dirksen. Na 5 ronden ging hij met 5 punten, o.a. behaald door overwinnin gen op 2 spelers uit het eerste tiental, alleen aan de leiding! Of hij toen te overmoedig werd, of dat zijn volgende sponsors is een priFzengeTd^van rond de daarna wilde het niet meer lukken. Na zes nederlagen op rij, eindigde hij toch nog zeer eervol op een met v. d. Starre gedeelde 7e plaats. Hij bleef daarmee prijs half puntje voor. Muit, Versluis en Hul sman genoten het twijfelachtige genoe gen het vaakst hun Koning te moeten omleggen. J Waddinxveen werd dinsdag 10 juni j.l. gehouden aan de Ot- TOOS, ajdeling gymnastiek^ onder ver- Klasse BO dressuur, ring le: Lisette Vis op Achmed, 2e Mariska v. d. Plasse op slecht. fj. op Iwan, 2e Caroline Helsloot pp Ori tia, 3e Karin Hollart op Iwan, 4e Brenda Kempers op Pretty Boy, 5e Ka rin de Graaff op Beatrix en 6e Inge Zaat op Beatrix.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13