115 Waddinxveners zitten zonder werk Raad weer J De Bejaarden reis 1980 SI Lezers schrijven bijeen GAB-cijfers over de maand mei Kleuterschool SUPER VOORDEEL! Pinkelotje in sprookjesland Kollecte Anjerfonds OOK VOOR UW REISVERZEKERING! Zomersoepje Wéér een service van Van Ginkel! VAKATUREBANK Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. tv I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 JUNI 1980 WADDINXVEEN/GOUDA Volgens de cijfers van het Gewestelijk de zo nodige zon uitje, 18. f 19. $3 J.M. Huisman P. Zuidlaan 175 Waddinxveen WADDINXVEEN Traditiegetrouw zal ook dit jaar weer een grote lande lijke inzameling worden gehouden ten bate van het Prins Bernhard Fonds en diens afdelingen de (Anjerfondsen). Ook in onze gemeente zal, dankzij de door de Burgemeester toegezegde me dewerking, dezer dagen een Anjeractie worden gevoerd. Het behoeft niet nader te worden aan- Werkzoekenden die oorspronkelijk uit zagen naar een fulltime werkkring (ge durende drie jaar), maar genoegen wil len nemen met een deeltijdfunktie ko men (onder bepaalde voorwaarden) in aanmerking voor een overgangssubsi- die (omdat men afstand doet van een uitkering welke gebaseerd is op een volledige werkkring). De stijging van het aanbod is vooral te rug te vinden onder het landbouwper- soneel (o.m. als gevolg van het einde bij Nibo te Gouda) en kantoorpersoneel. De vraag daalde in de land- en tuin bouw, in de sector algemene dienst, maar steeg opnieuw in de metaal, in de administratieve sector (alleen voor vrouwen), in de handel (alleen bij de vrouwen) en in de sociale- en genees kundige sector (voor vrouwen). SCHOOLVERLATERS Veel schoolverlaters hebben zich reeds bij het arbeidsbureau laten inschrijven. Onder hen zijn er onder meer velen van paedagogische academies, lerarenop leidingen, en opleidingsscholen voor kleuterleidsters. Van de zijde van het G.A.B. zal veel worden gedaan om voor alle schoolver laters een passende functie te vinden, maar tegelijk wordt men aangeraden ook zelf erg aktief te zijn (o.m. regel matig bezoeken van de vakaturebank op het G.A.B.). Het G.A.B. te Gouda beschikt thans (na een interne verbouwing) over een ruime vakaturebank. In die vakature bank zijn alle bij het G.A.B.-Gouda in gediende vakatures opgenomen. Ver der zijn opgenomen vakatures welke werden ingediend bij omliggende ar- stein, Zoetermeer). De vakaturebank is op elke werkdag doorlopend geopend van 8.30-16.00 uur. UITZEND-AKTIVITEITEN Binnenkort zal ook in Gouda mogelijk zijn dat het arbeidsbureau ingeschreve nen (die aan bepaalde voorwaarden Arbeidsbureau (GAB) in Gouda telde Waddinxveen vorige maand 115 werkzoekenden: 72 mannen en 43 vrouwen. Een maand eerder waren dat 57 mannen en 44 vrouwen. Werkenden die genoegen zouden wil len nemen met een gedeeltelijke funk- tie, wordt geadviseerd eerst met hun werkgever te praten en daarna kontakt op te nemen met het arbeidsbureau. Ook voor hen geldt een overgangssub- sidie (mits men minstens drie jaar full time heeft gewerkt). Overheid en werknemers van de over heid zijn van deze regeling uitgesloten. Nadere informatie is te verkrijgen bij het arbeidsbureau (tel. 01820-12844). Een folder is beschikbaar. richt na een periode van ’’uitzending" een normaal dienstverband tot stand te laten komen. WADDINXVEEN Kleuterschool Pinkelotje aan de Huygenslaan 2 werd op 13 juni veranderd in sprookjesland. Toen de kleuters ’s middags binnen kwamen, keken ze hun ogen uit. Het decor bestond uit een Triptiek: huiska mer van Roodkapje, sprookjesbos, slaapkamer van grootmoeder. In en om het bos dat uit alle tinten blauw en paars bestond, werd het sprookje van Roodkapje uitgebeeld. De spelers, vier moeders en een kleu- terjuf, speelden allen met verve, maar het was de wolf die de ’’show” stal. Toen de jager Roodkapje en grootmoe der weer levend en gezond uit de buik van de wolf haalde, steeg een zucht van verlichting uit de groep op. De kleuters hadden zich een klein uurtje in Sprook jesland gewaand. Aan-en verkoop vreemd geld zónder kosten De bekende valuta’s direkt uit voorraad leverbaar Inwisselen overtollige vreemde valuta’s na terugkeer in Nederland zónder koersverlies [gelimiteerd] Vy/REIS EN PASSAGEBURO'S VVfaddinxveen X Passage 222 Den Haag S’ 01828-7522De La Reijweg 11 070-469648* Zoetermeer Dorpsstraat 138 S 079-167555* Gouda Korte Tiendeweg 2-4 *3* 01820-21922* Zeist X Slotlaan 231 03404-25824^ EXPERIMENT BEVORDERING DEELTIJDARBEID Geleidelijk worden meer projekten aangemeld. Opnieuw wordt er bij de werkgever op aangedrongen om bij het ontstaan van vakatures te bezien of de vrij gekomen funktie wellicht ook ver vuld kan worden door meer dan één persoon. De werkgever ontvangt een premie voor elke gecreëerde deeltijd- arbeidsplaats van f 2.500,—, dus voor een in tweeën gesplitste full-time funk tie: 5.000— TOELICHTING In de Goudse regio was eind mei het aantal werkloze mannen hoger (+38) dan de maanden tevoren. Ook bij de vrouwen nam het aanbod toe (+43). De vraag naar mannen bleef nagenoeg op hetzelfde niveau; de vraag naar vrou wen steeg relatief gezien vrij sterk (+50). getoond, dat een grote bijdrage voor het welslagen van deze actie wij tege moet zien. Het culturele werk is iets groots in onze gemeente wellicht tot aanleiding om diep in uw beurs te tasten. Vorig jaar kreeg de Stichting Gerefor meerd Verenigingsgebouw zo’n f 5.000,uitgekeerd van het Anjer fonds, waarvoor wij allen dankbaar zijn. Er zal gecollecteerd worden door leden van: De Overkant, Voorwaarts, Cormu- la’s, Concordia, Klimopgroep. Wij danken u voor de spontane gave aan de Anjeractie. Nu de zomer dit jaar in het weekend begint, lijkt het ons toepasselijk U een recept te geven voor een typisch zomersoepje. Het pekelvlees, dat hiervoor gebruikt wordt, zorgt voor een aparte aange name smaak. Benodigdheden: 350 gram doorregen pekelvlees, 1 blaadje foelie, 1 dun 1 klein uitje: tuejje peterselie. SUS» selderie, kervel, 1 meiraapje, verse - maiskorrels, klein handje doperwtjes, mespunt geraspte citroenschil, stukje bloemkool, 1 tomaat, enkele worteltjes, peper en zout naar smaak. Laat het pekelvlees aan één stuk in 1 */2 liter water ruim 1 uur trekken, onder toevoeging van foelie en peper. Snij in de tussentijd de groenten fijn, dat wil zeggen de prei in dunne ringen evenals voldoen) op uitzendbasis bij een werk- het uitje, snij de 1 tomaat in blokjes en ook het raapje, de licht in veel gevallen de drempel bij het worteltjes in rondjes, laat de doperwten i en de mais heel en breek kleine roosjes laagd. Wel blijft het streven erop ge- van de bloemkool. Hak de peterselie, kervel en selderie fijn. Haal na een uur het vlees uit de bouil lon en snij dat in kleine dobbelsteent- jes, verwijder de foelie en doe het vlees weer in de bouillon. Opnieuw aan de kook brengen en vervolgens alle ingre diënten erbij doen. Laat er vijf minuten de kook over heen gaan. De groenten blijven dan knapperig en mooi van kleur. Op smaak afmaken met zout en peper en vlak voor het opdienen gaat de geraspte citroenschil erbij. Bel voor Uw dagelijks recept; 070- 26.23.11. WADDINXVEEN De Wad- dinxveense gemeenteraad komt vol gende week woensdagavond 25 juni om half acht weer in openbare vergadering bijeen voor de afhandeling van deze agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 23 april 1980. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3. Voorstel tot wijziging Legesveror- dening 1977 in verband met in voering Wet Algemene Bepalingen Milieu-hygiéne. 4. Voorstel tot verdaging van de be slissing omtrent de vaststelling van het bestemmingsplan ’’Brugweg ’80”. 5. Voorstel tot vaststelling van de 2e herziening van het bestemmingsp lan ’’Noordkade langs de Gouwe”. 6. Voorstel inzake hernieuwde vast stelling Woonruimteverordening. 7. Voorstel tot wijziging van de Rege ling Centrale Meldings- en Alarme ringsdienst Midden-Holland in de Regeling Regionale Ambulance dienst Midden-Holland. 8. Voorstel inzake het treffen van energiebesparende maatregelen in het overdekte zwembad. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg C.A.l. in Zuidkade I. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaf fing van gymnastiekmateriaal voor de openbare kleuterschool ,,’t Ha- zeveld”. 11Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaf fing van meubilair ten behoeve van de openbare kleuterschool ’’Pinke lotje”. 12. Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van de Bethelkleuterschool. 13. Voorstel tot wijziging van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare scholen voor ge woon lager onderwijs. 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van anderstaligen. 15. Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en meu bilair ten behoeve van de Bethel school (afd. g.l.o.). 16. Voorstel tot het houden van een se rie kamerconcerten in het seizoen 1980/1981. 17. Voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet ten behoeve van de vernieuwing van de wijkac- commodatie in de Bomenwijk. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1980 (bezuini gingsplan 1980 tengevolge van kor ting algemene uitkering uit het ge meentefonds en verdeling prij scompensatie). Begrotingswijzigingen, w.o. voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1977, nr. D 93 en voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1978, nr. D78 (aanpassing kapitaaluitgaven 1977 en overbrenging restanten naar 1978). 20. Rondvraag. 0p vakantie^^ Wij verzorgen óók de 111 k van Uw I I 1 1 Al 48 lange jaren Zijn onze winkeliers steeds maar weer aan ’t sparen Om de ouderen van dagen Met een plezierige dag te behagen En die bewuste ouderen van dagen Zich steeds maar weer afvragen Hoe zal het weer die dag wel wezen En zij leefden in angst en vreze Maar gelukkig die dag begon Met een goed humeur, want er was Wij hebben die dag veel genoten Hoe krijgt het bestuur dat op poten Dat moeten kunstenaars zijn Maar wij vinden dat wel fijn Want waar vindt men voor die prijs Zo’n geweldig goed verzorgde reis Zeeland, voor velen van ons nog onbekend Heeft ons deze dag wel verwend Overal goed te drinken en te eten Dat zullen wij niet gauw vergeten Ik hoop dat de kassa van bureau Van Ginkel Op de gegeven borrel goed zal rinkelen Ook de gemeente onze oprecht dank Voor de ons gegeven drank Voor ons oudjes was de muziek In één woord magnifiek Avifauna, ons allen wel bekend Heeft ons vanavond weer verwend Het gehele bestuur Gun ik nog een periode van lange duur Dan schiet mij nog een spreuk in gedachten En ik mag van U allen verwachten ’’Koop toch in den vreemde niet, Wat het eigen dorp U biedt”. gever brengt. Met dit middel kan wel- aannemen van personeel worden ver-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7