In deVolvo340is uw wil wet. ZZUnQdüdMDStt Wijkgebouw Bomenwijk kost f 82.000,- extra w wH f f f ie H. Sterkenburg strijdt voor gebruik loods Meer winkel ruimte voor Jacob Vis Ambulance- regeling Nieuw ontwerp Complex bedraagt in totaal f 357.000,- Daverende prestatie Ed. v. Gemeren WADDINXVEEN Tijdens de Ne derlandse jeugdkampioenschappen at letiek die het afgelopen weekend in Groningen werden gehouden, kwam Ed van Gemeren van SC Antilope tot een daverende prestatie op de 2.000 meter steeple-chase. Met een tijd van 6 minuten precies werd hij Nederlands kampioen bij de jongens A. ’’Van Doorn vroeg zelf om tweede apotheker” Hooftman Autobedrijf B.V. O o VOLVO Als u dóórdenkt B De Uj/vo340is compleet Zijde 6, Boskoop, tel. 01727-5242. de paddestoel. M. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! WADDINXVEEN B. en W. hebben besloten een herziening van het be stemmingsplan Stationsstraat in voor bereiding te nemen teneinde het moge lijk te maken in het pand Kanaalstraat nr. 3 detailhandel te bedrijven. Het be treft hier een uitbreiding van het win kelpand van doe-het-zelf-zaak en ijzer warenhandel Jacob Vis. CO o co WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JUNI 1980 WADDINXVEEN De heer H. Ster kenburg van de Abraham Kroesweg 19 heeft bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State protest aangetekend te gen het besluit van de Waddinxveense gemeenteraad van 19 december 1979 betreffende het gebruik van een loods aan de Abraham Kroesweg voor an dere dan agrarische doeleinden. B. en W. hebben in verband met deze zaak een verweerschrift opgesteld. Zonder dat de gemeenteraad daar in zijn vergadering van 19 december 1979 een woord aan wijdde werd een half jaar geleden besloten de heer Sterken burg, die zich laat vertegenwoordigen door de advocaat mr. M. H. J. Toxopeus uit Zoetermeer, geen vrijstel ling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan Tuinbouwge- neer te zetten nieuwe wijkgebouw. Kmri I na In hprvipninn r»m nnn nmt- J - Dit is de voorgevel van de door het Waddinxveense architectenbureau B. Tukker ontworpen apotheek-woonhuis op de hoek Chopinlaan/Kerkweg- West. betekent ervaart u ’t best tijdens 1 -1 C .-1_ X 7_1. een uitv 343 of in de nieuwe 5-deurs 345. Vaste open hoofdsteunen, volledig verstelbare stoelen, stof fen beldeding, driepunts rolgor- dels vóór, elektrisch bedienbare ruitesproeiers, waarschuwings- lampjes (voor o.a. choke, hand rem, remvloeistofniveau, olie druk, benzine, „fasten seat belts”, laadstroom), benzinemeter, temperatuurmeter, dagteller, aan steker, verlichting in asbak, achteruitrijlichten, spatlappen Dit is het nieuwe ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau Stuurman BV van het aan de Lijsterbesstraat WADDINXVEEN Dit najaar zal Waddinxveens tweede apot heker, J. J. van Dijk uit Utrecht, zich in de gemeente vestigen. De bouw van het winkelpand en woonhuis op de hoek Chopinlaan-Kerkweg-West vor dert dan ook gestaag. Met zijn komst beschikt Waddinxveen over apotheken aan de Kerkweg- West en de Prins Bernhardlaan (D. C. van Doorn) en voorts over de apotheekhoudende arts (Th. G. Blom aan de Jacob Catslaan 1). Over de apothekensituatie ont wikkelde zich tijdens de rond vraag van de laatst gehouden ver gadering van de raadscommissie voor sociale zaken en volksge zondheid deze discussie: Mevrouw H. J. Groenendijk- Bernard (CDA): ”Ik heb berich ten gelezen over apotheekhou dende artsen. In Waddinxveen komt een nieuwe apotheek. Ik vraag me af of Van Doorn een zo groot aantal zielen had”. Wethouder mevrouw L. Oosterbroek-Waagmeester (VVD): ”Ja, Van Doorn had er zelf om gevraagd. Verder is dok ter Blom in Waddinxveen nog de enige apotheekhoudende arts. Ik wil ook nog wijzen op het belang van patiënten om zo gauw moge lijk over de medicamenten te kunnen beschikken”. Mevrouw H. J. Groenendijk- Bernard (CDA): ”Ik wil ook nog even wijzen op de summiere aan wijzing met betrekking tot het ge bruik van de geneesmiddelen. Ik vind die eigenlijk onvoldoende”. Wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-W aagmeester (VVD): ”De mensen kunnen ook zelf vragen om nadere toelichting”. WADDINXVEEN B. en W. hebben de vanavond (woensdag) vergaderende gemeenteraad gevraagd de Regeling Centrale Meldings- en Alarmerings dienst Midden-Holland, zoals die sinds 1973 bestaat, te wijzigen in de Regio nale Ambulancedienst Midden- Holland, waarbij in totaal 19 gemeen ten zijn aangesloten. Mede met het oog op wettelijke maa tregelen functioneert nu ook in het am- bulancegebied Midden-Holland een centrale post ambulancevervoer. Zo’n centrale post waarborgt goede coördinatie van ambulancevervoer van hoge kwaliteit, doelmatig gespreid over het gehele land. De kosten van de cen trale post, waarvoor in Midden- Holland wordt samengewerkt met de Stichting Gouds Ambulancevervoer, moeten worden betaald uit de tarieven. s voor en achter, anti-roestbehande- itgebreide proefrit in de Volvo ling (ML-methode), veiligheids- f in de nieuwe 5-deurs 345. stuurinrichting, energie absorbe rende zones voor en achter, twee stalen buizen voor zijbeveiliging, twee buitenspiegels, voorruit van gelaagd veiligheidsglas, 12 maan den garantie ongeacht het aantal gereden kilometers. Dat alles treft u aan in elke 340, dus ook in het basismodel, de Volvo 343 Luxe. Ed had deze formidabele prestatie niet meer verwacht. Twee jaar lang loopt hij al te sukkelen met een akelige been- vliesbiessure, die sinds enkele weken weer helemaal is verdwenen. Op de 3.000 meter moest Ed genoegen nemen met een bescheiden 7e plaats in 9.08.8. Tosca van Vliet werd bij de meisjes 9e bij het verspringen met 4.99 meter. Auto’s hebben een eigen wil, die vooral in bochten tot uiting komt: wegdraaien van de achterkant, slingeren e.d. Volvo vindt dat uw wil wet moet zijn voor uw auto. De Volvo 340 neemt iedere bocht zoals u dat mag verwach ten. Ook bij een uitwijk manoeuvre. Ook op een slecht wegdek. En juist door z’n voor spelbare rijkarakter en constant weggedrag, kan de Volvo 340 u daadwerkelijk helpen een ongeluk te voorkomen. Volvo noemt dat dynamische veiligheid. Wat dat voor u aan milieu-vriendelijke goederen meer ver diend zou kunnen worden. De heer Sterkenburg is dan ook bereid om in dit opzicht bepaalde voorwaarden, ver bonden aan een eventuele vrijstelling, van B. en W. te aanvaarden. De Waddinxvener is het echter vols trekt met het college oneens, dat gelet op de voorgeschiedenis van het gebruik van de onderhavige loods van duur zame aard zal zijn, en wel omdat het college niet aangeeft wat het onder ’’duurzaam” verstaat. Zelfs al wordt dit duidelijk gemaakt, dan gaat die vlieger uiterlijk aanzien ernstig verstoren. ”Dit niet op omdat de heer Sterkenburg is een ongemotiveerde overweging, aangeboden heeft bepaalde voorwaar- omdat mijn loods al ongeveer acht jaar den te accepteren. niet-agrarisch gebruikt wordt, zonder Dat bepalend zou zijn dat de loods in dat van stoornissen sprake is”, aldus de zuiver agrarisch gebied is gelegen bes- heer Sterkenburg die stelt dat hetcol- trijdt hij eveneens. Noch het niet- lege niet heeft onderzocht of door het agrarische gebruik van de loods noch stellen van voorwaarden deze even- het agrarisch gebruik van de gronden tuele stoornissen te voorkomen zouden en opstallen in de omgeving kunnen het zijn. WADDINXVEEN Het vernieuwen van de wijkaccommodatie in de Bomenwijk gaat f 82.000,meer kosten dan gedacht, zodat de bouw van het complex ter vervanging van het inmiddels afgebroken speeltuin- gebouwtje ”De Paddestoel” aan de Lijsterbesstraat in totaal 357.000,bedraagt. Intussen heeft de aanbesteding van een en ander al plaats gevonden en overweegt het college van B. en W. het door het bied I na le herziening” om een niet- agrarische bestemming te kunnen ge ven aan de loods bij zijn bedrijf. Al in ’n eerder stadium had de destijds onteigende Capelse tuinder Sterken burg de gemeente laten weten dat hij aanvankelijk van plan geweest aan de Abraham Kroesweg een nieuw tuin bouwbedrijf te beginnen. Hij heeft hier echter vanaf gezien vanwege de om vangrijke investeringen, die hiermee gemoeid waren en gezien zijn leeftijd. Bovendien was daar het feit dat er geen opvolgers zijn die het bedrijf zouden kunnen voortzetten. Daarom besloot de heer Sterkenburg tot het bouwen van een loods met de bedoeling deze ruimte te verhuren. Maar voor de voorgeschreven agrari sche activiteiten bleek dat evenwel niet mogelijk. Niettemin zijn de inkomsten uit verhuur van de loods voor de Wad dinxveense ex-tuinder de enige inkom stenbron en van levensbelang. - Als doel stelde hij zich de opslag van Waddinxveense architectenbureau Stuurman BV ontworpen gebouw te milieu-vriendelijke goederen, hoewel gunnen aan de aannemer die de laagste inschrijving heeft ingediend. de opslag van niet-dan wel minder in de gemeenteraadsvergaderingen A„-vr.endAl..VA dPrPn mPPr ver. december vorjg ja?r werd ten behoeve van een nieuwe wij kaccommodatie in de Bomenwijk in to taal een krdiet beschikbaar gesteld van f 275.000,Maar gezien het feit dat in de raadscommissie voor openbare werken en bedrijven onder aanvoering van commissielid A. van Doorn (SG- P/HKV/GPV) het eerste ontwerp van Stuurman BV was gekraakt vond er verder overleg plaats over de defini tieve vormgeving van het gebouw. Dit de commissie van openbare werken en bedrijven”, schrijft het college van B. en W. verhullend in het raadsvoorstel - aan de vanavond (woensdag) vergade- zodat het begin 1981 (februari of maart) rende gemeenteraad. in gebrulk genomen zal kunnen Dat overleg heeft tot een ander ont- werp geleid, dat wel de instemming van de raadscommissie mocht ontvangen. Het feit dat er opnieuw door Stuurman BV achter de tekentafel moest worden plaats genomen en het aanbrengen van isolatievoorzieningen om energie te kunnen besparen zorgden al voor f 38.000,extra kosten. Verder moet re kening worden gehouden met enkele aanvullende kosten, zoals aansluitin gen, honorarium en onkosten van de architect, toezicht en legeskosten, ter wijl er ook nog eens f 15.000,op ta fel moet worden gelegd ten behoeve in gebruik worden. van het meubilair. Alles bij elkaar is dat ƒ82.000,—. Pluspunt is nog dat er geen kosten ge raamd behoeven te worden voor de af braak van het oude gammele speeltuin- gebouwtje - welke kosten neer zouden komen op vijfduizend gulden - omdat deze werkzaamheden door het bestuur van de speeltuinvereniging ”De Padde stoel” samen met enkele wijkbewoners lieve vuinigvviiiL vu.n uw ÈVUWL4... 1 ir naar aanleiding van ’’enkele vragen uit begin april zelf zijn uitgevoerd. Ver wacht wordt dat na de bouwvakvakan- tie begonnen zal kunnen worden met de bouw van het nieuwe wijkgebouw, i_x ix ii no i zr_ i_r zal kunnen

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13