P. van Helden en Kindervakantiewerk 1980 Plan Brugweg ’80 later in raad zijn loopfiets Verkoop koop huizen vrij Het Weekblad feliciteert G. G. Snabel trekt protest bij de raad in Mallard Motor Home BV Container- gebouwtje voor Theo den Boon Raad besluit vanavond I I Van Duyn BV Aanvrager betaalt advertentie I I f I I r 1 I WADDINXVEEN Vanavond (woensdag) gaat de gemeenteraad re gelen - zoals we al in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 28 mei aankondigden - dat er geen extra beperkende en knellende bepalin gen komen voor de verkoop van een eigen huis in Waddinxveen. Er is overigens alle reden toe om de ningen aan buitenstaanders (nog) niet vesting al een paar jaar geleden be- Burgemeester II 1 KINDERVAKANTIEWERK DE BONKELAAR 1980 i Binnen: idem idem idem idem idem 22 24 29 31 5 7 Waterslag Speurtocht Songfestival Binnen: Quiz idem WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JUNI 1980 4-Dingen- dag idem de maatregelen die kunnen worden ge nomen 1 z - veel administratieve rompslomp met JULI Buiten: 1 Belgische kampioen schappen idem Teken wedstrijd Maak eens iets knots idem 3 Levend ganzebord vinden Wethouders. Op 28 februari besloot de raad de in gangsdatum van deze regeling op te ';en dat de regeling niet voor alle eigenaars hiervoor staande termijn met drie maanden te verlengen. 8 Knutselen 10 Sportwed strijden 15 Kermis maken Fietstocht 10-15 uur 17 Brood- kleien JULI/ Aug. Buiten: ren vanaf 6 jaar. Ook vaders en moe ders zijn van harte welkom. Voor infor matie moet men De Bonkelaar bellen: 7272. WADDINXVEEN De vrijwilligers van De Bonkelaar, het jeugd- en vrije tijdscentrum van de Stichting Jeugd en Jongerencentrum Waddinxveen, is het evenals vorig jaar - weer gelukt in juli Hij haalde de trappers, de ketting en de tandwielen van de fiets en zette het za del een stuk lager, zodat hij nu, al zit tende, met z’n benen gemakkeiijk bij de grond kan komen. "Het gaat twee keer zo snel als lopen”, zegt Van Hel den enthousiast. "En ik word er niet moe van. Het is moorddadig joh. Heer lijk, ik kan overal komen. Maar het moet niet geweldig waaien, want dan blijf ik binnen natuurlijk". "Wat de mensen er van vinden? Die WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi- ster van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is bij Van Duyn’s Beheermaatschappij BV, Waddinxveen, tot directeur benoemd G. H. Blackstone te Amstelveen. bouwvergunning ingetrokken. Na R Vnnrrct oon nncitior orwiPC VO hoofdingenieur-directeur voor de lan- 7-• -Z 11 X 1_ X111 tot het verlenen van een bouwvergun- fers komen of trekt de ning, op grond waarvan de heer Snabel zijn beroepschrift heeft ingetrokken en er een kon worden gezet. stikke mee”, aldus de Waddinxvener die voor zijn pensionering jarenlang deel uitmaakte van de Rotterdamse be reden politie. zijn aangeboden (boven die prijs is de verkoop in alle gevallen helemaal vrij, red.). WILLEKEUR "Bovendien zit er in zo’n regeling altijd een stuk willekeur”, vindt gemeentese cretaris J. Meuleman. "Mensen die hun huis verkopen, omdat ze een an dere werkkring krijgen, mogen hun huis wél aan buitenstaanders verkopen, maar iemand die zijn huis moet ver kopen omdat hij het financieel niet meer aankan, niet”. Burgemeester en Wethouders stellen de raad dan ook voor per 1 juli niet over te gaan tot instelling van de riieuwe'regeling "op basis van de nu be schikbare gegevens en sociaal-economische situatie”. Moch- WADDINXVEEN Als er straks voor het verkrijgen van een hinderwet vergunning van de gemeente verplicht geadverteerd moet worden in de krant, zullen de kosten hiervan worden ver haald op de aanvrager van de vergun ning. Om dit mogelijk te maken zal de vanavond (woensdag) vergaderende ge meenteraad de gemeentelijke leges- verordening gaan wijzigen. De nieuwe publikatieverplichting vormt een onderdeel van de spoedig in werking tredende nieuwe Wet Alge mene Bepalingen Milieu-hygiëne. Vol gens B. en W. brengen de nieuwe procedure-voorschriften voor de be handeling van vergunningaanvragen terzake van een aantal milieu-hygië- nische wetten veel extra werk en kos ten met zich mee. en begin augustus activiteiten in het ka der van het kindervakantiewerk te ont plooien. Vanaf 1 juli is er iedere dinsdag- en donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 wat te doen voor kinde- WADD1NXVEEN De Wad- dinxveense kunstschilder-dichter Theo den Boon, in wiens galerie aan de Dorpstraat tot eind deze week wordt geëxposeerd door Roel Bendijk (bronsplastieken), Pim Leefsma (gouaches) en Theo den Boon zelf (acryl- schilderijen), zit niet meer zonder werkruimte, welke zoals bekend door de gemeente moest worden gesloopt als gevolg van door brand aangerichte schade. Theo den Boon heeft van de gemeente voor de duur van zes maanden een containergebouwtje ter be schikking gekregen ten behoeve van de opslag van materialen en dergelijke achter zijn pand aan de Dorpstraat 56. koopwoningen beneden de op die f 260.000,alleen nog maar mogen worden verkocht aan inwoners van Waddinxveen of mensen die in Wad dinxveen werken (economisch gebon- de volgende Waddinxveense geslaag den: Booglassers beginners: A. P. H. G. Aarts, C. Slaman, C. M. Verkleij, A. v. d. Berg, A. Hooger- brugge. Driejarige cursus keramiek- boetseren: W. C. M. van Niekerk- Kuijf, K. Slob. Bouwtechniek (Timme ren 4a): R. Vink. Bouwtechniek (Tim meren 4b): C. J. M. Captein. Mechani sche Techniek (Metaalbewerken 4b): P. C. J. van Velzen. Electrotechniek (E 4a): W, Breedijk, F. van Gasteren, A. K. Verwoerd. Electro-techniek (E 4): B. Kortlever. Installatietechniek (I 4): E, van Dodewaard, R. L. Koster. Theoretisch Technisch Onderwijs (TTO 4a): C. Delissen, G. J. M. Droog. Theoretisch Technisch Onderwijs (TTO 4b): E. Sloof. Theoretisch Tech nisch Onderwijs (TTO 4): T. van Mou- rik. Motorvoertuigentechniek (Mv 4b): R. Lagzaoui. BEROEPSONDERWIJS Aan de algemene school voor lager- en middelbaar beroepsonderwijs zijn voor de opleiding vormingsklas (medisch) geslaagd Meta Boerman, Sybille van Lochem, Heleen Reijm (met lof), Conny Reijm (met lof). LEAO GOUDA Aan de school voor lager economisch en administratief onderwijs in Gouda slaagden uit Waddinxveen: Christien van de Berg, Erica Boon, Annemieke den Haan, Mandy van Leeuwen, So- raya Tuwanakotta, Nico Vermeulen, Eddy Verweij, Wilma van Vuuren, Hans van Willigen, Henk Klos. DE BREEVAART Aan de school voor lager huishoudelijk- en nijverheidsonderwijs De Breevaart in Gouda is voor het ein dexamen geslaagd de volgende Wad dinxveense kandidate: Anja Volk. Voor de opleiding kinderverzorging/jeugd- verzorging slaagden Renate Boer, Rian Verwaal, Lida Wognum. Voor de oplei ding kapster in leerlingstelselverband slaagden Liesbeth van de Laan, Lia van Leeuwen. ST. ANTONIUS Aan de scholengemeenschap St. Anto nins in Gouda slaagden voor het ein dexamen VWO uit Waddinxveen Marco Kleiweg. Voor het eindexamen HAVO slaagden Diana de Mol, Dick Mourits, Ton van Steenbergen, Peter Verheul. CHR. LYCEUM Aan het christelijk lyceum-HAVO te Gouda slaagden voor het eindexamen HAVO Peter Bos, Ellen Noordam. Voor Atheneum A: Arja Verhagen. Voor Atheneum B: Peter Bontebal, Aline Roosendaal, Wim van Wagenin- gen. Voor Gymnasium B: Yvonne van de Vis. DON BOSCO Aan de rooms-katholieke Don Bosco- MAVO in Boskoop slaagden uit Wad dinxveen voor het MAVO-4 diploma Yvonne Aarts, Erik Bangert, Manon van Delft, Annelies Eterman, Silvana Faverey, Bart Frank, Jack Hoogen- doorn, Tabitha van Hove, Inge Jaspers, Jef Jongejan, Marget van der Klauw, Maurice Kruijk, Bart Kunneman, Anja de Lange, Rick Martens, Mark Ok- kerse, Ellen van Pinsteren, Marian Ra venhorst, Hugo-Jan Ruts, Paul Schoon- derwoerd, Herma Schwiebbe, Ga- briëlle v. d. Sprong, Marjoes Straver, Rob Verbakel, Desirée Wempe, Marco Wesseling, Jolanda Wognum, Michel Kruijk. sen uit Krommenie. En zes van hen za ten in een invalidewagen”. ”Op een dag zag ik dat zo’n vrouw zo den mogelijkheid gebruik te maken de gezegd haar zelf vooruit liep. Voetje voor voetje ging zij met haar karretje vooruit. Toen dacht ik: "Dat moet ik WADDINXVEEN De loopfiets van de 83-jarige aan de Brugweg wo nende Waddinxvener P. van Helden heeft landelijke belangstelling ge trokken sinds hij daarover maanden geleden heeft verteld in het Week- WADDINXVEEN Opnieuw verge zellen onze felicitaties de volgende lijst met Waddinxveense geslaagden. KLEUTERLEIDSTERS Voor de acte van bekwaamheid als leid ster bij het kleuteronderwijs slaagden aan de Christelijke Opleidingsschool voor Kleuterleidsters in Den Haag Ma rieke Elsje van Buuren en Monique Bonte. MUZIEKEXAMEN Op het gehouden muziekexamen, dat in Den Haag werd uitgeschreven door de band ANUM, slaagden de volgende jeugdleden van het Waddinxveense fanfarecorps ’’Concordia”: Albert bloem, sopraan-sax, 55 punten, diploma A; Marina v. d. Bosch, sopraan-sax, 72 punten, met lof dip loma A Ron de Bakker, trompet, 55,5 punten, diploma B Henry Bouman, baryton, 66 punten, diploma B Martin Bloem, bugel (praktijk) 53 pun ten; Joke Postma, sopraan-sax, 70 punten, diploma C. En dan te bedenken dat men voor het diploma minimum 48 punten moest behalen. TUINBOUWSCHOOL Aan de Christelijke Lagere Tuinbouw school in Boskoop slaagden voor de cursus ’79-’8O Wim van Aalst, Otto Böhm, Johan van Gils, Ronald v. d. Heijden, Gertjaap v. d. Kaaden, Lesley Kollman, Gerard Rademaker, Wim Semp, Linda de Winkel, Ronald Vlas veld. Aan dezelfde school slaagden voor het praktijkgedeelte R. P. J. Hendriks en W. J. Reym en voor het lasexamen O. F. Böhm, W. Semp. In-november van het vorig jaar besloot den, was die voor maar 32 gevallen op- TECHNISCHE SCHOOL de gemeenteraad de verkoop van koop- gegaan. Wellicht zelfs, zo schrijft het De avond-technische school voor woningen aan buitenstaanders te be- college aande raad, want niet aljewo- Gouda en omstreken in Gouda kende De Waddinxveense kunstschilder en dichter Theo den Boon. (Foto: Week blad voor Waddinxveen/Sjaak Note- boom p van koop- gegaan. Wellicht zelfs, zo schrijft het 1 aaa buitenstaanders te be- college aan de raad, want niet alle wo- moeilijken. Vanaf 1 april 1980 zouden ningen zullen beneden de f 260.000, WADDINXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft zich nieuw laten inschrijven Mallard Motor Home BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: de verhuur, alsmede de handel in motor homes enz. Maatschappelijk kapitaal 100.000,geplaatst/gestort f 35.000,Directie: H. Jongman, A. M. M. Neumann, beiden te Waddinxveen. WADDINXVEEN Het ontwerp- bestemmingsplan Brugweg ’80 - met de vaststelling waarvan zoveel haast moest worden betracht - zal later dan in de bedoeling lag de Waddinxveense ge meenteraad passeren. B. en W. hebben de vanavond (woensdag) vergaderende gemeenteraad voorgesteld de beslissing tot vaststelling van het plan voor ten hoogste drie maanden uit te stellen. Dit uitstel is een direct gevolg van de vele protesten van Brugweg-bewoners tegen het nieuwe bestemmingsplan. Dit plan, dat zoals bekend vanaf 24 april Achteraf vinden B. en W. het namelijk koopwoningen beneden niet meer zo’n gelukkig idee om manier het koopwoningbestand ten goede van de Waddinxveners en de economisch gebondenen te laten ko men, zodat het college zoals bericht op denen). I hetzelfde spoor is komen te zitten als VVD, SGP/Hervormde Kiesvereni- ging/GPV en D’66, welke raadsfracties schorten tot 1 juli, omdat was geblek een half jaar geleden tevergeefs pro- d"* J‘ - beerden het onheil voor plaatselijke van huizen beneden de f 260.000, - opging. Wie namelijk een huis heeft in Waddinxveen en voor zijn werk moet verhuizen naar een andere plaats (door overplaatsing of aannemen van een blad voor Waddinxveen en kortgeleden over zijn vinding een brief de huidige schreef naar het Algemeen Dagblad. De heer Van Helden heeft van 1931 af ook kunnen”. Gelukkig had ik nog een auto gereden, gebromd en gefietst. Vijf oude fiets en eenmaal thuis ben ik me- jaar geleden moest hij wegens slecht teen aan de slag gegaan”, zien het motorische deel aan de kant zetten en sinds een jaar laat hij de fiets staan. ”Op eigen initiatief heb ik”, zo vertelt de Waddinxvener, ”nu een loopfiets bedacht. Ik heb daar veel ge mak van en beweeg me door heel de gemeente twee keer zo vlug dan wan neer ik loop. Van een damesfiets (laag model) maakte ik mijn loopfiets. Tra pas eruit, geen tandwiel en ketting. Het frame moet zo laag zijn dat je de zit hoogte met de zadelpen kunt regelen. En dan gewoon weglopen. Bij elke stap vinden het prachtig. Die leven hart- ben ik twee meter verder. Ik ondervind dagelijks dat het publiek met me meeleeft”. MIRAKELS BEST Zijn loopfiets noemt hij een "mirakels best ding”. P. van Helden: ”Op een ge- aan het prakkize- ren geslagen. En vorig jaar Jijdens de dat de behandeling in uw raad binnen het pension waarik zat een groep men- d~ -1-y' zal zijn”, aldus B. en W. in hun voorstel aan de raad om van de wettelijk gebo- t De gemeenteraad besloot toen eerst te zich mee), ook zou slechts een beperkt onderzoeken voor hoeveel verkopen gedeelte van de huizenbezitters door de van 1 maatregel worden getroffen. Daarbij zouden opgaan. Uit een gemeentelijk gevoegd de slechte situatie op de wo- U|-'- ningmarkt maakt het nemen van maa tregelen te weinig zinvol, zo vinden Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen. huizen de nieuwe maatregelen nog onderzoek is gebleken dat er in 1979 64 koopwoningen werden verkocht, waar van ongeveer de helft vanwege een ver huizing voor het werk. Als de verkoop- beperkende regeling toen al had gegol- WADD1NXVEEN De Boskoper G. G. Snabel heeft zijn beroepschrift aan de gemeenteraad tegen het feit dat B. en W. nog steeds geen besluit hadden genomen op zijn aanvraag om een 1 ont- vangst van een positief advies van de hoofdingenieur-directeur voor de lan- --- dinrichting besloot het college alsnog ten uit nieuwe onderzoeken andere cij- woningmarkt weer aan, dan dient het alsnog ingaan van de regeling niet te worden uitgeslo- streep onder deze beroepszaak ten, vinden Burgemeester en gegevens één maand lang ter inzage heeft gele gen, heeft een 80-tal bezwaarschriften opgeleverd. "Het onderzoek van de bezwaarschrif ten en de voorbereiding voor de vast- geven moment ben ik stelling van het plan zullen naar onze i verwachting dusdanig veel tijd vergen vakantie wist ik het opeens. D’r was, in de eerste drie maanden niet mogelijk half jaar geleden tevergeefs pro- huiseigenaren te keren. CDA en PvdA deelden de protesten van toen in het geheel niet. Er is overigens alle reden toe om de verkoop van Waddinxveense koopwo- nieuwe baan bijvoorbeeld) mag zijn ningen aan buitenstaanders (nog) niet huis wel aan iedereen verkopen, zo aan banden te leggen. Niet alleen zijn heeft de staatssecretaris van volkshuis- -J-- j— ■- weinig effectief (en brengen paald.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19