s Vissers zonder Waddinxveen is ook botulisme- weer gevoelig succes Jeugd markt vergunning werden bekeurd HITTE PRIJZEN. Afscheidsfeest Bekkersschool In augustus weer tent- evangelisatie Handlichting Politietips POLITIENIEUWS WADDINXVEEN VASTE LAGE PRIJZEN! ■”'2 17 VOORKOMING MISDRIJVEN 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JUNI 1980 WEI niet meer kon ontwijken. Beide Na medische behandeling Koopdrukte van belang tijdens de tweede aflevering van de jeugdmarkt in het winkelcentrum "de Passage". (Foto: voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom medische behandeling kon hij huis- 1 MïiWUl r middags) en activiteiten voor de oudere jeugd en volwassenen (’s avonds) zullen dinsdag 5, woensdag 6 en donderdag 7 augustus waarschijnlijk zo’n 300 kinde ren in een tent aan de Wingerd in Groenswaard 3 ontvangen kunnen wor den. Het thema van deze driedaagse tentevangelisatie is ”God roept ook jou!” i Na de musical werd het feest in de ge est van de jeugd afgesloten met disco muziek. Ook de ouders moesten er her- j’; aan geloven als ze door hun kinderen ten dans werden gevraagd. De disco muziek werd verzorgd door het nieuwe disco team Berkhouwer, niet voor. AANRIJDING NOORDEINDE Op donderdag 19 juni om 11.30 uur vond er op het Noordeinde, nabij de sp litsing met de Beethovenlaan, een aan rijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto. M. E. (61) uit Ze venhuizen reed op zijn bromfiets par does vanaf het fietspad de rijbaan van het Noordeinde op, waarbij hij in de flank werd geraakt door de automobi- Zaterdag 21 juni werd dit afscheid op school gevierd, tesamen met de ouders. De kinderen van de 6e klas hadden voor die gelegenheid een musical inge- J ’’Dokter Pompel moes”. De kinderen brachten dat op een zeer enthousiaste wijze, waarvan word "Jon. met i schot beela helpt ciaal spaa) Dez. met ding Euri trun ding dapf verz uit e Belg krijt op u van het s Kon liani men in oi Ver. krac maa hore Eur. ding de de v derv Aan sche kei van aan eers dect men zittt VOO) fers. "Wt mee over tie een Op hoe) vrije Wat "we wee. neet van zinn ffgi Hor diet, zien Zij gew wilde linksaf de Brugweg oprijden, maar verleende daarbij geen vrije door gang aan een tegenligger, de 23-jarige motorrijder G. A. uit Alphen aan den Rijn. Tengevolge van het ongeval liep de motorrijder een pijnlijke knie op. De bij dit ongeval betrokken auto be vond zich in een zodanige staat van on derhoud, dat de eigenaar daarvan on middellijk afstand deed. KOP-STAART-AANRIJDING Op maandag 16 juni om 08.20 uur vond er een aanrijding plaats op de rijksweg A 12 en wel op de Gouwebrug. Een vertegenwoordiger (30 jaar) uit Vlaar- dingen merkte te laat een langzaam rij dende file op. Hij botste tegen een langzaam voor hem rijdende personen auto op, die op, zijn beurt door de klap twee personenauto’s ramde. Er ont stond aanzienlijke materiële schade, wat de naam Toman zou gaan krijgen, Persoonlijke ongelukken deden zich en waaruit heel wat muziek werd getoverd. Koningskade 2, 2596 AA Den Haag, regelmatige controle (liefst" dagelijks) zich vooral op in rietkragen, moerassen en bosjes. Om botulisme te helpen voorkomen is het erg belangrijk bij warm weer de watervogels niet te voederen. In met botulisme besmette gebieden is nodig. Zieke, stervende dieren houden deed aan een geëeven stopteken. SNELHEIDSCONTROLE Bij snelheidscontroles, de afgelopen week gehouden op de Juliana van Stol- berglaan en de Noordkade werden 11 automobilisten en 2 motorrijders be keurd terzake het overschrijden van de maximum-snelheid. De snelheid va rieerden van 64 tot 80 km per uur. LEKKAGE BENZINEPOMP Op vrijdag 13 juni om 22.30 uur werd bij de politie melding gedaan van lek kage bij het Shell-station langs de Rijk sweg A 12. Aldaar werd door politie en brandweer het gehele terrein afgezet. Uit ingesteld onderzoek bleek, dat een slang van een benzinepomp was losge raakt. De betreffende pomp is buiten werking gesteld. Hierna is het terrein weer vrijgegeven. AANRIJDING MET GEWONDE Op zaterdag 14 juni ca. 14.30 uur vond er een aanrijding plaats op de kruising nabij de hefbrug. De automobilist R. F. van O. (20) uit Boskoop reed op de He- WADDINXVEEN/GOUDA De griffier van het kantongerecht te Gouda heeft bekend gemaakt dat aan Cornelis Martinus de Wit, wettelijk wo nende aan het Mevrouw Kuipers- Rietbergplantsoen 17, handlichting is verleend tot het uitoefenen van het be roep pottenbakker in de ruimste zin des woords. WADDINXVEEN Inbraak? ”Dat zal bij mij niet gebeuren, hier is niets te halen!” Ieder jaar echter komen ook Waddinxve- ners bij terugkeer van vakantie tot de ontdekking dat er is inge broken en dierbare of kostbare voorwerpen zijn verdwenen. Wèg voldoening over die mooie vakan tie. Om nog maar te zwijgen over de ergenis bij de aanblik van uw geforceerde raam of achterdeur, het overhoopgehaalde huis en het missen van bepaalde voorwerpen. De meeste inbraken gebeuren door de gelegenheidsdief, de amateur. Door hem gelegenheid te geven kan hij zijn slag slaan. Veelal wordt zijn aandacht op een pand gevestigd door de ’’uitnodi gingen”: de niet afgesloten deuren en ra men, de overvolle brievenbussen, het eenvoudige slot, het donkere hoekje, het zichtbaar aanwezig zijn van kostbare voorwerpen Wat kunt u doen? Etaleur geen kostbaarheden. Laat geen sieraden of geld in huis achter. Sluit ramen en deuren goed af. Laat geen sleutel in het slot aan de binnenzijde zitten. Denk aan de bovenlichten, de w.c.- raampjes e.d. Laat buren, familie of kennis sen een oogje in het zeil houden en laat bij hen uw vakantie-adres achter. Doe net alsof u thuis bent. Laat ’s-avonds voldoende licht bran den. Vraag iemand om de plantjes voor het raam te verzorgen, de gordijnen te bedienen e.d. Laat uw brievenbus legen. Plak geen briefjes op de voor deur die uw afwezigheid verra den. Vervang tijdig defect hang- en sluitwerk. Sluit binnendeuren en kostbaar meubilair niet af. U voorkomt daarmede extra schade. Doe ook uw schuur op slot. Ruim voorwerpen in de tuin op die inklimming zouden kunnen vergemakkelijken. den, onderzochte en besmet gebleken vogels. Er blijkt in de jaren tig vrijwel geen jaar te zijn of botulisme kwam ook in ons dorp Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland verwachten dat het botulisme de komende maanden weer de kop zal opsteken. Zij hebben daarom aan alle gemeenten, recreatieschappen en wa terschappen in Zuid-Holland een affi che gestuurd met daarop richtlijnen voor een doeltreffende bestrijding van botulisme bij watervogels. De tent is in de eerste week van augu stus ’s morgens en ’s middags open voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. ’s Avonds is er een programma voor de ouders en oudere jeugd. ”Het is nog te vroeg om nu al het hele programma te verklap pen, kom zelf kijken in de tent. Dat het fijne dagen beloven te worden, daar ziet het wel naar uit, als je zo de voor bereidingen bekijkt. Vorig jaar waren er ongeveer 200 kinderen, maar dit jaar verwachten we er nog meer. Komt al len!”, aldus vertelde ons Ida molenaar van het Klaverveld 1 WADDINXVEEN Volgens een opgave van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland over het botulisme in onze provincie in 1979 werd deze besmettelijke ziekte, waaraan veel watervogels kunnen sterven, vorig jaar ook in Waddinxveen geconstateerd. Het gaat om twee gevon- zj z» z^. 4 z* 1— X - Iz. 1 1 z - - - 1 1 1 1 1 1 izeven- voor. - zorgen dat de overige kadavers via de structie of in een verbrandingsinstalla tie worden vernietigd; - snel het provinciaal meldingsformu- WADDINXVEEN De zater dag in het winkelcentrum ”de Passage” voor de tweede maal ge houden jeugdmarkt is weer een succes geworden. De kramen van de mini-markthandelaartjes van veertien jaar en jonger werden - hoewel het weer niet in alle op zichten meewerkte - zeer druk bezocht. Er was dan ook van alles en nog wat te krijgen aan gebruikt speelgoed, huisraad en zelfs een kinderwagen. Welke aanbiedin gen er allemaal waren werd steeds rondgeroepen via de luid sprekers van het winkelcentrum. De opzet van de tweede jeugd markt was dat de Waddinxveense lieverdjes in de gelegenheid zou den worden gesteld hun vakantie geld te verdienen. Nou, dat is weer prima gelukt. WADDINXVEEN Het is bij de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) de gewoonte om met de scheidende leerlingen van de 6e klas een schoolverlatingskamp te houden. Ook dit jaar vond dat weer plaats en wel op woensdag 18, donderdag 19 en vrijdag 20 juni in de prachtige omge ving van Vierhouten. Schoolhoofd A. J. M. v. d. Hondel, bij gestaan door de dames de Bode, van ’t Slot en Van Rutten, hadden een fijn programma voor die dagen samenge steld. Alhoewel het weer wei wat beter had gekund, hebben de kinderen hier- negouwerweg richting Boskoop. Hij van genoten en kwamen moe maar zeer voldaan weer thuis. Een kamp zoals dit geeft een enorme band tussen de kinde ren en draagt daardoor bij aan een goede herinering aan de zo belangrijke lagere schooltijd. Mul NV dere buut weri drij) ome. Wae Kro Uit slag vang Mat het i van te b. Gez wen vatt. 35J gaf f2 °P drij) waa WADDINXVEEN De evangeiisatie- commissie van de Centrale Hervormde Gemeente zal ook deze zomer weer het evangelie verkondigen onder een lin nen dak. Met bijbelvertellingen (’s morgens), ontspannen programma j s verspreiden. Zieke watervogels zijn te zz nzt..,.«o,tzn z,z herkennen aan verlammingsverschijn- studeerd, getiteld selen aan kop, nek, vleugels op poten. Elk dood dier is een bron van besmet ting en moet daarom zo snel mogelijk de ouders konden genieten, worden opgeruimd: - de dieren meteen plastic handschoe nen of plastic zak verwijderen; - 3 a 5 (liefst verse) kadavers, verpakt in haaldelijk kranten met plastic zak daaromheen, zenden naar het Centraal Diergenees kundig Instituut, Prof. Poelslaan 35, Rotterdam (telefoon 010-153911); - daarbij opgeven: vindplaats, datum en totaal aantal kadavers; In 1979 zijn er meer vermoedelijke ge vallen van botulisme bij de provincie Zuid-Holland aangemeld dan in 1978. Vorig jaar kwam uit 54 van de 151 Zuid- hollandse gemeenten meldingen waar van de meeste uit het gebied van de Nieuwkoopse Plassen. Van de 299 on derzochte kadavers bleek 62% inder daad met botulisme besmet te zijn. De meeste meldingen kwamen voor in de maanden juni, juli en augustus. De provincie heeft de gemeenten, re creatieschappen en waterschappen ge vraagd het vinden van kadavers onmid dellijk te melden aan de Provinciale Waterstaat, en te zorgen voor een effi ciënte verwijdering en onderzoek van de kadavers. Bovendien is regelmatige controle in met botulisme besmette ge bieden nodig. Het publiek wordt gead viseerd watervogels niet te voederen, om te voorkomen dat op bepaalde plaatsen concentraties van watervogels ontstaan. Waar die zich concentreren is namelijk de kans op het optreden of op uitbreiding van botulisme groter dan elders. VOEDSELVERGIFTIGING Botulisme is een vorm van voedselver giftiging. Onder ’’gunstige” omstandig heden wordt het gif geproduceerd door een bacterie. Die omstandigheden zijn: - de aanwezigheid van dode vogels vo gels, vissen e.d. en - water met een temperatuur van 20° C of hoger. Via besmette zieke of dode dieren kan het botulisme zich zeer snel door aang tenth van aan er de kwes die d belar Moo. ge de. Savo Het t De gaara van h Open schoo zegel, schoo ren oj maar plaat, werkt 1 store. af vat bobai Op a plaat, van waar, later hengelsportvereniging. In Waddinxveen is de hengelsportvere- list P. U. (27) uit Zevenhuizen, die hem niging ’’Waddinxveen” (HSW) recht- niet meer kon ontwijken. Beide voer- hebbende op het visrecht van nagenoeg tuigen liepen aanzienlijke schade op. alle wateren, singels en vijvers, gelegen Na medische behandeling van een binnen de bebouwde kom. Informatie piaatselijke arts werd de bromfietser hierover kan worden ingewonnen bij voor nader onderzoek per ambulance het bestuur van deze hengelsportvere- naar het Bleulandziekenhuis te Gouda niging en bij de piaatselijke rijkspolitie overgebracht. AANRIJDING K.-W.-PLEIN Op dezelfde dag om 12.20 uur vond er een aanrijding plaats nabij het Konin- plastic huisvuilzakken dagen tevoren in gin Wilhelminaplein. J. W. uit Wad- Utrecht verleende hem geen voorrang en reed zonder snelheid te minderen de dinxveen) zijn hier dan ook reeds door kruising op. Een aanrijding volgde ten- J gevolge waarvan de fietser ten val kwam. De fietser had rugklachten. Na De afgelopen week zijn van twee perso- waarts keren, nenauto’s de antennes gedemonteerd. Een en ander moet zijn gebeurd in de avond- of nachtelijke uren. Ook wer den aan het groepsbureau aan de Kerkweg-Oost twee meldingen gedaan van vernieling van auto-antenne’s. VERKEERSCONTROLE Bij een kleine verkeerscontrole, de af gelopen week door de rijkspolitie gehou den op de Noordkade, werd speciale aandacht besteed aan de technische staat van voertuigen. Daarbij werden diverse technische gebreken, zoals gladde banden, defecte stoplichten, lekke uitlaten, ondeugdeliik carrosse- lier botulisme-slachtoffers invullen en vrachtautoremmen geconstateerd, opsturen naar: Provinciale Waterstaat fen Personenauto en 1 bromfiets wer- --den ult het verkeer genomen voor na der onderzoek. Één bromfietser kreeg een proces-verbaal, daar hij niet vol- Koopdru Weekblad WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie op basis van de Visserijwetgeving - heeft een aantal vissers bekeurd, omdat ze zonder vergunning van de rechthebbende op het visrecht hun dobber hadden uitgegooid. Zoals bekend dient men naast het hebben van een bijdrage- bewijs en/of visacte in het bezit te zijn van een schriftelijke vergunning van de rechthebbende op het visrecht van het water, veelal een hierover kan worden ingewonnen bij het bestuur van deze hengelsportvere- aan de Kerkweg-Oost. MILIEUCONTROLE Het komt nog regelmatig voor, dat de ixt ii-ij bepaalde wijken worden buiten gep- dinxveen fietste'op de Willem de Zwij- laatst. Minder prettig wordt het wan- gerlaan en naderde de kruising met de neer met deze zakken wordt gesleept. Juliana van Stolberglaan en het K.-W.- Enkele processen-verbaal terzake over- plein. Automobilist W. H. (29) uit treding van de APV (Algemene Politie Verordening van de gemeente Wad- de politie opgemaakt. DIEFSTAL ANTENNES

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 20