A Morgen feest rond 10- jarig bestaan Ketelbinkie I Concertbezoekers blijven erg graag in de raadzaal O Riolering van tuinbouwgebied Zuidplaspolder J. Verschut Drie huizen aan Noordkade Feest voor peuters en receptie Benoemd Bibliobus trekt aandacht in de St. Victor wijk Burgemeestermr. A. G. Smallenbroek: Besluiten B. en W. KW over peuter speelzalen n\\ i «••n'A. Het interieur van de bibliobus. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JUNI 1980 WADDINXVEEN B. en W. hebben de vanavond (woensdag) vergaderende gemeenteraad gevraagd voor de bouw van drie huizen op de plek van het voormalige pakhuis Noordkade 67 ter plaatse het bestemmingsplan Noord kade langs de Gouwe te wijzigen. Dit door de gemeenteraad op 19 december 1974 vastgestelde plan heeft als doel stelling het stimuleren van de verbete ring van de Gouwe-oever door nieuw bouw en herbouw van woningen. De grond onder het voormalige pak huis heeft echter de bestemming bedrij ven, zodat een wijziging van het be stemmingsplan noodzakelijk wordt. De drie te bouwen huizen zullen worden neergezet op initiatief van Reh-Bex BV te Rotterdam naar een ontwerp van het architectenbureau Stuurman BV. Te gen de tweede herziening van het be stemmingsplan, die vanaf 1 mei een maand lang ter inzage heeft gelegen, zijn geen bezwaren ingediend. speelzalen, welke wordt voorgezeten door de heer G. H. O. van Maanen, zijn 13 leidsters (waarvan één reserve) be trokken. De klasjes bestaan uit maxi maal 20 kinderen en staan onder toe zicht van twee leidsters. De kosten van het peuterspeelzaalwerk komen jaar lijks neer op f 120.000, De maandelijkse ou derbijdrage bedraagt f 35,— voor de 2 ochtendgroepen en f 51,50 voor de 3 ochtendgroep. WADDINXVEEN/GOUDA De Wadd nxvener J. Verschut is bij P. A. Schreuder BV, Gouda benoemd tot adjunct-directeur. Hij was bij dit be drijf verkoopleider. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN B. en W. hebben besloten met de gemeentebesturen van Moerkapelle en Zevenhuizen contact op te nemen inzake de riolering in de tuinbouwgebieden en de Zuidplaspol der, doch hieraan voorafgaand een on derzoek in te stellen naar de subsidie mogelijkheden van economische zaken en de baten van de verfijningsuitkering uitbreiding rioleringsnet. algemene- en burgerzaken van de ge meentesecretarie is benoemd tot klerk mejuffrouw G. Busscher uit Woerden. welke speelzaal binnenkort zal verhui zen naar de J. W. Frisoweg), J. W. Fri- soweg (Kaboutertje), Esdoornlaan (Ke telbinkie) en Pieter Pierebas (Tollen slaan). De huisvesting is door de jaren heen een punt van zorg, omdat daar bijna jaarlijks verandering in moet ko men vanwege de beschikbaarheid van plaatselijke accommodaties. De discus sie is intussen gestart over de oprich ting van een vijfde peuterspeelzaal- groep, gezien de wachtlijst. de raadzaal blijven gebruiken. ”Dan blijft de organisatie dus in handen van de gemeente”, concludeerde de heer W. L. kruijk (CDA) tevreden. De vanavond (woensdag) vergaderende laar. Volgens mr. A. G. Smallenbroek gemeenteraad is gevraagd voor het sei zoen 1980/1981 in totaal f 5.500,— (dat is duizend gulden extra) beschikbaar te stellen om een nieuwe reeks kamermu ziekconcerten te kunnen organiseren. Zoals bekend hadden B. en W. al beslo ten de serie een tweedejaar te laten be leven. De deze winter en dit voorjaar gegeven vier concerten blijken te zijn bijgewoond door gemiddeld 105 bezoe kers. ”Het initiatief blijkt te zijn aange slagen”, oordeelt het college van B. en W. dan ook. De nieuwe serie kamermuziekconcer ten bestaat uit zes concerten. Hiermee wordt het advies van het Nederlandse Impressariaat gevolgd dat van opvat ting is dat een volwaardige concertserie van oktober tot en met april gepro grammeerd behoort te zijn. Overigens - zo bleek uit een antwoord op een vraag van de heer J. B. Borger (VVD) in de raadscommissie voor de financiën - blijft de toegangsprijs ongewijzigd. fe» - Peuters tijdens hun spel op de peuterspeelzaal "Ketelbinkie". (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- boom feestprogramma, dat duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Er zullen allerlei spellet- WADDINXVEEN Op de afdeling jes worden gedaan zoals blik gooien, koek happen, was ophangen, er is een grabbelton, een limonadetent, een pan- nekoekentent en er komt een poppent- WADDINXVEEN De nieuwe serie in de raadscommissie voor de financiën kamermuziekconcerten zal weer gege- is gebleken dat de bezoekers erg graag ven worden in de raadzaal van het ge- 1 1 1 meentehuis, ondanks het feit dat er eer der dit jaar wel eens over is gedacht een enkel concert te laten plaatsvinden in bijvoorbeeld een kerk of De Bonke- WADDINXVEEN Dit is dan die nieuwe bibliobus, die voor taan aan het begin van de St. Vic- torstraat zal staan ter vervanging van de dependance van de Stich ting Christelijke Openbare Bi bliotheek Waddinxveen in het welbekende houten gebouwtje in de St. Victorwijk. Voordat de bi bliobus in gebruik werd genomen kregen buurtbewoners de gele genheid een kijkje te nemen en maakte de wagen een rondrit door de wijk. Aan die rondrit ver leende de drumband Cormula’s muzikale medewerking. De nieuwe openingstijden van de bibliobus in de St. Victorwijk zijn: dinsdagmiddag van 14.30-17.30 uur; donderdagmiddag van 15.30- 17.30 uur; vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. De bibliobus is de derde vestiging van de Stichting Christelijke Op enbare Bibliotheek Wad dinxveen, die verder aan de Ju liana van Stolberglaan en in het Anne Frank-centrum is gehuis vest. Deze bibliotheekvoorzie ning bedient zo’n 1500 mensen. In feite beschikt de St. Victorwijk nu over een uitleenpost. Een vaste vestiging komt namelijk niet meer voor een rijksbijdrage in aanmerking. WADDINXVEEN Juist in deze maand waarin het Wad- dinxveense peuterspeelzaalwerk stil staat bij het tweede lustrum zijn er van gemeentelijke zijde een aantal mededelingen gedaan over de huisvesting van de peu terspeelzalen. Zo heeft het college van Burge meester en Wethouders besloten: ten behoeve van de peuter- speelzaalgroep die in het ketel huis aan de Tollenslaan is onder gebracht, een nieuw hekwerk te plaatsen en de zandbakken van het ketelhuis aan de Busken Huëtlaan naar het ketelhuis Tol lenslaan te verplaatsen een peuterspeelzaal en moeder mavo onder te brengen in Groenswaard 1 vijfde peuterspeelzaalgroep eerst aan de orde te stellen na in tegraal advies van de plannings- groep inzake sociaal-culturele activiteiten. WADDINXVEEN Morgen (donderdag 26 juni) wordt het 10-jarig bestaan gevierd van de in de houten noodschool aan de Esdoornlaan ge vestigde peuterspeelzaal Ketelbinkie. Deze peuterspeelzaal is - zoals be richt - één van de vier peuterspeelzalen van de Stichting Behartiging Be langen-Waddinxveense Peuterspeelzalen, welke in 1970 uit particulier initiatief is ontstaan. Op de huidige vier peuterspeelzalen zitten momen teel 160 kinderen. Er is een wachtlijst met evenveel kinderen. Het tweede lustrum van Ketelbinkie heater. Vanaf 14.00 uur is er een recep- wordt morgenochtend in de tie voor alle leidsters, bestuursleden en peuterspeelzaal zelf gevierd met een alle ’’grote" mensen die in de afgelopen 10 jaar betrokken zijn geweest bij Ketelbinkie. f 120.000, pe vjer peuterSpee[za]en zjjn gevestigd Bij het werk van de Stichting Beharti- in het Warnaarplantsoen (Hummelhof, ging Belangen Waddinxveense Peuter-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7