1L_ Pergo Hamel Vof dit najaar dicht Op zijn vroegst in 1981 begin aanleg van kanaal Geslaagde festiviteiten voor Bijbel staat centraal op slotavond koffiebar Op kosten KRO ging Juliana- schoolnaar Ouwehand in Rhenen VOLOP KWALITEIT! Voortgang CAI-aanleg in Zuidkade 1 Ds. W. Verboom bedankt jeugd rond 100-jarige kerk Mej. M. Tijmes begraven I ■K 1 *1 WADDINXVEEN/UTR.ECHT Het zonweringsbedrijf Pergo Hamel Vof aan de Mercuriusweg 14 zet dit najaar een punt achter zijn activitei ten. De aansluiting van dit bedrijf, dat in 1970 vanuit Gouda naar Wad- dinxveen kwam en in 1978 nog fors uitbreidde, ontneemt aan 40 mensen werk, zo hebben we al bericht in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 11 juni. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 JUNI 1980 RIJNLAND Owpr 1 Dv>pr 2 1.0 81 DELFLAND Cees Anima Cees Niemans) als Vader Abraham met drie smurfen. WADD1NXVEEN/DELFT Het wa terloopkundig laboratorium in Delft onderzoekt op het ogenblik de totale waterbehoefte van de waterschappen Delfland, Rijnland, en Schieland. Vol gens Dijkgraaf mr. A. P. van den Berge van het hoogheemraadschap Delfland in Delft, is er in dit Zuidhollandse ge bied beslist te weinig water voorhan den, hetgeen zou betekenen dat de aan leg van een nieuw kanaal van Wad dinxveen naar Voorburg zinvol is. WADDINXVEEN De predikant van de Centrale Hervormde Gemeente ds. W. Verboom heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep van her vormd Giessendam- Nederhardingxveld. Ds. Verboom is ge boren op 24 juli 1941 en staat sinds 1 september 1973 in Waddinxveen. WADDINXVEEN De gemeente raad gaat vanavond (woensdag) ƒ395.000,beschikbaar stellen voor de voortgezette aanleg van een Cen trale Antenne-Inrichting (CAI) in het bestemmingsplan Zuidkade 1. Het gaat om een nieuwe opdracht voor in totaal 485 woningen. Eerder kwam de raad met geld over de brug voor aansluitingen op de kabel-tv voor in totaal 65 wonin gen (inclusief de 36 huizen in Heuvel hof bij de Dorpstraat, welk bouwplan één geheel vormt met Zuidkade 1). WADDINXVEEN In de hervormde koffiebar ”De Schaapskooi” (Nesse 4, naast de Brugkerk) is er vrijdagavond 27 juni een programma over het thema: de Bijbel. Het koffiebarteam hoopt deze avond zelf te verzorgen. Tevens wil men met dit programma het koffie- barseizoen 1979/1980 besluiten. Iedereen vanaf 15 jaar die wil luisteren, praten, zingen, koffie drinken is op deze laatste avond van harte welkom. Begonnen wordt om 20.15 uur en de toegang is gratis. De koffiebar is van 4 juli tot en met 8 augustus gesloten. 2.0 SCHIELAND doorzocht naar de 7 vossen. Het ge beuren had een gezellige sfeer, mede doordat de kinderen op eigen initiatief op zoek konden gaan naar de vossen. Eenmaal bij een vos aangekomen kre gen ze een opdracht om zelf uit te voeren. tieven bekijkt) dan kan in de loop van 1981 worden begonnen. Over de moeilijke positie waarin het Waddinxveense bedrijf - een dochter van de Steenkolen-Handelsvereniging (SHV) - verkeerde werden eind mei de eerste mededelingen naar buiten ge daan door de Goudse districtbestuur- der Jos Duynhoven van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV). Dat gebeurde enkele uren nadat het perso neel van Pergo Hamel was ingelicht. Het zou nog een kleine week duren voordat het in Utrecht gevestigde alge meen secretariaat van de Steenkolen- Handelsvereeniging (SHV) met het vol gende "bericht voor de pers” uitkwam: "Mede ten gevolge van het faillisse ment van Hamel Holland bv hebben in de afgelopen periode onderzoekingen plaatsgevonden naar de structurele po sitie van de joint-venture Pergo Hamel vof in de zonweringmarkt in Neder land. Hierbij is komen vast te staan, dat, indien de pogingen die onderno men worden om het berdijf in een gro ter geheel te doen opgaan, niet zullen slagen er niet voldoende zekerheid be staat dat Pergo Hamel op eigen kracht haar bedrijfsactiviteiten zal kunnen continueren. In verband hiermede is overleg gaande met de vakorganisaties om de gevolgen van een eventuele be drijfssluiting op te vangen via een so ciaal plan. Het personeel van Pergo Hamel (40 man) is volledig op de hoogte gesteld van de positie van het bedrijf. De orders voor het lopende seizoen worden normaal afgewerkt. OPEN BRIEF Overigens zijn niet alle personeelsleden gelukkig met de activiteiten van de FNV-districtsbestuurder, zo blijkt uit een open brief van het Pergo-Hamel- personeelslid Anja Stolwijk. Ze schrijft namelijk het volgende: "Een fraai stukje propaganda van FNV- districtsbestuurder Jos Duynhoven. De vakbonden worden heus niet ingescha keld bij de doorlichting van kernge zonde bedrijven. Zelfs de heer Duyn hoven moet door zijn dagelijkse werk zaamheden kunnen vermoeden, dat er reeds vele onderzoekingen zijn ge weest, voordat hij op het toneel ver scheen. De directie van Pergo Hamel te Wad dinxveen werd door de overhaaste pu- blikatiedrang van de heer Duynhoven slechts een uur in de gelegenheid ge steld het personeel in te lichten. Enkele personeelsleden hebben in verband met ziekte of verlof uit de krant het bo ven hun hoofd hangende ontslag moe ten vernemen. Op 3 juni hebben de medewerk(st)ers van Pergo Hamel een brief van de zelfde heer ontvangen met een in-’ schrijfkaart voor een FNV- lidmaatschap. Ook konden zij reageren op een dag en een tijd, die reeds voorbij waren, toen de brief werd ontvangen. Dit is de FNV-inspraakmethode dus. Kennelijk wil de FNV zich voor haar gering aantal leden onder het personeel van Pergo Hamel niet extra inspannen. Het persbericht was dus bedoeld als voorbereiding, een extra streep onder de activiteiten. Zouden deze praktijken, die m.i. niet stroken met de beginselen van de FNV, bekend zijn bij de heer Wim Kok?” WADDINXVEEN Vorige week dinsdag zijn de leerlingen van de zesde klas van de protestants-christelijke Koningin Julianaschool (Peter Zuid- laan) samen met schoolhoofd S. Roo sendaal en twee leerkrachten gratis een dagje uit geweest naar Ouwehand’s Dierenpark in Rhenen. Dit uitstapje was de welverdiende tweede prijs van het KRO-televisieprogramma ’’Klasse- werk”, waaraan de Waddinxveense scholieren begin dit jaar hadden mee gedaan. De tweede prijs werd gedeeld met zesde klassers van scholen uit Haaksbergen en Kortenhoef. De prijswinnaars werden bij aankomst ontvangen door twee KRO- medewerkers en de directeur van Ou wehand’s Dierenpark. Behalve dat zij alle evenementen mochten meemaken, zoals ezeltje rijden, botsbootje varen en luchtmatras springen, stond er na de grandiose dolfijnenshow een heerlijke maaltijd voor hen klaar in het restau rant. ’s Middags werden de dieren bekeken, ook vanuit de mono-monkeyrail, waarin je een prachtig uitzicht had over het park. Sommige namen nog een frisse duik in het zwembad, maar voor dat de kinderen Ouwehand’s Dieren park verlieten, wachtte hen nog een verrassing! Voor iedereen was er het mooie boek ”’n Dierenpark in vogelvlucht”, vol met gekleurde platen van de dieren, die in het park leven. De boeken werden uitgereikt door de heer OuWehand zelf. WADDINXVEEN Deze maand zijn er geslaagde festiviteiten voor de jeugd gehouden rond het 100-jarig bestaan van de rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade in oktober van dit jaar.In de gemeen schapsruimte van de St. Jozefschool aan de Kanaalweg waren twee fee stavonden met in totaal meer dan 200 kinderen en er werd in de St. Vic- torwijk een vossenjacht gehouden. De eerste feestavond was bestemd voor de kinderen uit de eerste drie klassen van de drie katholieke lagere scholen. Cees Ancima opende de avond met een optreden van Vader Abraham. Na het optreden begon de kwis. Iedere klas had een vertegenwoordiger van de klas en de school. De eerste klassers moe sten door vragen te stellen, die slechts met ja of nee beantwoord werden, erachter zien te komen wie de geheim zinnige gast was die in een grote kar tonnen doos was binnen gebracht. Na een aantal zeer slime vragen gaf Wendy de Frankrijker het goede antwoord: pa stoor P. M. Oldshoorn. De kwis, waarin ook de tweede en de derde klassers tegen elkaar speelden, werd steeds afgewisseld en afgesloten door optredens van Cees Ancima en deze werd daarbij op prima wijze bijge staan door een aantal kinderen. Zij ver tolkten o.a. Luv’, Corrie van Gorp, Ome Willem en als klapstuk André van Duin. Dit tot groot genoegen van het enthousiaste publiek dat luid meezong. De winnaars van deze avond die een prijsje mee naar huis konden nemen waren: Wendy de Frankrijker (klas 1 St. Jozefschool), Peter Brosens (klas 2 St. Paulusschool) en Natascha Bresser (klas 3 St. Jozefschool). VOSSENJACHT Op een zonnige morgen hebben een groot aantal kinderen de St. Victorwik De prijswinnaars waren: voor de St. Jo zefschool: Bianca Verkley (klas 1), Ilse v. d. Gaag (klas 3), voor de St. Paulus school: Anita Koetsier (klas 1), Ramon v. d. Zijde (klas 6) en voor de Mgr. Be kkersschool Arthus Aalbers (klas 3) en Jessica v. d. Heyden (klas 2). De feestavond voor de klassen vier, vijf en zes werd eveneens gehouden op de zolder van de St. Jozefschool. Deze keer waren er ongeveer 80 kinderen aanwezig. De sportieve kwis met luide aanmoedigingen vanuit het publiek werd afgewisseld en afgesloten door optredens van Cees Ancima, samen met een aantal kinderen die hiervoor veel vrije tijd hebben moeten opofferen voor het oefenen. De optredenz bestonden uit de vol gende vertolkingen: Luv’, Corrie van Gorp, Zangeres Zonder Naam, Olivia Newton John en natuurlijk André van Duin. De winnaars van deze avond wa ren voor klas 4 Mickel Verwey (St. Pau lusschool), voor klas 5 Simone v. Doorn (Mgr. Bekkersschool en voor klas 6 Caroline Slootjes (St. Jozefschool). WADDINXVEEN Vorige week donderdag is na een dienst van Woord en Gebed in de Gereformeerde Kruis kerk op de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan begraven mejuffr. M. Tijmes, oud-directrice van het bejaardencentrum Huize Sou- burgh aan de Prins Bernhardlaan. Ze was op zondag 15 juni op 67-jarige leef tijd na een ernstige ziekte overleden. Aan de vooravond van Koninginnedag 1978 stond mejuffrouw Martha Tijmes, die tijdens haar leven aan de Passage woonde, nog in ’t middelpunt van de be langstelling toen burgemeester mr. A. G. Smallenbroek haar de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opspeldde. In december 1977 had ze afscheid genomen als di rectrice van Huize Souburgh wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Ze was in die functie werkzaam vanaf 1 juni 1965 Voordien werkte mejuffrouw Tijmes in Ermelo en Scheveningen. Van 15 juli 1931 tot 4 april 1954 was zij, aanvanke lijk als leerling-verpleegster en later als verpleegkundige, werkzaam in dienst van de ’’Vereniging tot opvoeding en verpleging van idioten en achterlijke kinderen” te Ermelo, door welke vere niging de verpleeginrichting ’s Heerenloo-Lozenoord in stand wordt gehouden. In de oorlogsjaren heeft ’’zuster” Tij mes ook nog als verpleegkundige ge werkt in een sanatorium in Appelscha. Van 1945 tot haar in functietreding in juni 1965 bij Huize Souburgh was de overledene als verpleegkundige werk zaam in een bejaardenhuis op gerefor meerde grondslag in Scheveningen. In de eerder genoemde huizen heeft mejuffrouw Tijmes zich doen kennen als een vrouw met bijzonder veel plichtsbetrachting, geestelijke moed en doorzettingsvermogen. Een vrouw die zichzelf volkomen wist weg te cijferen en een lichtend voorbeeld is geweest voor allen, die met haar en haar werk in aanraking kwamen. Een paar jaar gele den overkwam ze nog een ernstig auto- ongeluk, waar zij het - in tegenstelling tot haar zuster - levend van afbracht. De prijsuitreiking van de vossenjacht. Zo moet het zoetwaterkanaal gaan lopen tussen de Gouwe in Waddinxveen en de Vliet in Voorburg. Het onderzoek van het Delftse labora torium, dat op 1 september aanstaande gereed had moeten zijn, is inmiddels met vier maanden vertraagd, hetgeen betekent dat pas op zijn vroegst in 1981 met een eventuele aanleg van het nieuwe kanaal (130 miljoen gulden) kan worden begonnen. De financiering er van geeft geen problemen: 90 procent van de aanleg van het kanaal zal wor den gesubsidieerd. LIJDENSWEG De lijdensweg van het kanaal Waddinxveen(Gouwe)-Voorburg (Vliet) - dat naar de mening van het Waddinxveense gemeentebestuur niet alleen tussen de Gouwe en de Tweede Bloksweg onder de grond zal moeten lopen, maar ook achter het sportpark ”de Sniep" onzichtbaar zal moeten blij ven om de nieuwe woonwijk Zuidplas niet met een onoverkomelijke barrière op te schepen - is bekend. Door een op eenstapeling van twijfels gaf de provin cie in 1978 opdracht aan het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhui shouding (ICW) te Wageningen de op dat moment op tafel liggende cijfers te controleren. Deze studie duurde slechts drie maan den, doch het resultaat was verrassend: er kwamen onverklaarbare verschillen in waterbehoefte vopor het Westland aan het licht, waardoor de twijfel toe nam. Het ICW kreeg van de provincie de opdracht met inschakeling van het Waterloopkundig Laboratorium, nog maals de problematiek te bestuderen. Het resultaat zou binnen een jaar be kend moeten zijn. ”Nu, in juni 1980, is men er nog steeds niet uit”, aldus de dijkgraaf. ’’Erzijn nu weer hogere cijfers geproduceerd, mo gelijk als gevolg van verbeterde tech nieken. Men wil nu eerst uitzoeken of de gebruikte modellen wel goed zijn en dat vergt vier maanden. Zolang het tegendeel niet is aange toond, gaat het waterschap op grond van de oorspronkelijke bevindingen er nog steeds van uit, dat het kanaal nodig is. Wordt dat bevestigd door het nieuwe onderzoek (dat tevens alterna- 8. «I

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9