tussen oud en nieuw Si 1 L 1 M. Politie Het Weekblad feliciteert Zuid-Afrika RPF tegen acties Waddinxveense jonge vrouw op fiets verongelukt Opbrengst tbc-collecte 1 Succesvolle slotavond met Josephine Peper in AF-centrum 1 1 -s-ICQ- Afscheid van zesdeklassers Willem van Oranjeschool r £?t HU lis 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 JULI 1980 Het in aanbouw zijnde groeps- en rayongebouw van de plaatselijke rijkspolitie op de hoek Beethovenlaan!Mozart- vrouw kW, M ■4 V* voor «mPRMZEL '/GOED EN GOEDKOOP! WADDINXVEEN De totale op brengst van de in Waddinxveen gehou den tbc-collecte voor ’’Sonnevanck” en ’’Zonnegloren" bedraagt 3651,28. WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond trad aan het slot van het seizoen 1979-1980 op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Gecoördineerd Bejaardenwerk Wad dinxveen voor de bejaarden in het Anne Frank-centrum aan het Jan van iWwf Z- Bijnenpad op Josephine Peper. Na een welkomstwoord van de heer A. Muys bracht ze een spontane en komi sche show, waarbij iedereen door haar enthousiasme werd meegenomen en heerlijk ontspannen van de avond kon genieten. Josephine Peper vulde de avond door het showen van haar grotendeels zelf gemaakte hoedjes daarbij geholpen door enige dames en een heer uit de zaal. Ze wisselde de show af met het voordragen van enkele gedichten van o.a. Annie M. G. Schmidt, Manna de Wijs-Mouton (Het Snoepwinkeltje) en Peter Schoon. Vooral van hem sprak het gedicht "Vakantie” velen erg aan. Nadat de heer Muys iedereen een pret tige vakantietijd toewenste, gingen al len zeer voldaan naar huis. niets anders bij zich dan een belastin- grecuutje. Via de belastingdienst werd haar naam bekend. Daarop zocht de politie contact met de Waddinxveense huisartsen om te horen welke dokter het slachtoffer tot zijn patiënten kon rekenen. Dit bleek dokter B. Glaser te zijn. Samen met de politie toog hij naar het huis aan de Akkerwinde, waar zo juist de echtgenoot was gearriveerd, die vertwijfeld probeerde zijn woning bin nen te komen, omdat deze op slot zat en zijn echtgenote er tegen de verwach ting in niet was *i laan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. *- df WADDINXVEEN Het bestuur van de Reformatorische Politieke Federa tie (RPF), waarvan de afdeling publi citeit in Waddinxveen is gevestigd, heeft met afschuw kennis genomen van de methoden die in Nederland de laatste weken zijn gehanteerd om, hoe dan ook, de burgers van de Re publiek Zuid-Afrika te treffen. De rijkspolitie heeft zeer nauwkeurig de toedracht van het verkeersongeval nagegaan. Daartoe werd direct na het ongeluk het gedeelte Chopinlaan tus sen de Beethovenlaan en het Sweelinc- khof afgezet, zodat alle noodzakelijke opmetingen konden gebeuren er er di rect een technische inspectie kon plaatsvinden van de GBC- vrachtwagen. Dit vervoermiddel was bij het rechtsafslaan nagenoeg geheel op de linkerweghelft tot stilstand geko men. Een dag later hield de politie bij het takelbedrijf Hijkoop nabij de Sta tionsstraat nog een reconstructie van het ongeval. De rijkspolitie te Wad dinxveen verzoekt de eventuele getui gen van dit ongeval contact op te ne men met het bureau aan de Kerkweg- Oost, telefoon 3076. De Waddinxveense - die geen kinderen had - laat een diepbedroefde man ach ter. Over zijn echtgenote schreef onze plaatsgenoot W. B. M. Berkhout in de overlijdensadvertentie: "Tineke had een gevoelige en vriendelijke aard en gaf mij als haar man alle liefde en ge duld die zij had. Wij hebben het samen altijd goed gehad, ook als het soms te genzat. Zij zei nooit veel, maar voelde alles zo goed aan. Haar te verliezen be tekent voor mij en voor hen die haar goed kenden een enorme leegte want zij was een bijzondere vrouw met haar talenten en liefde. Tineke, dankbaar blijf ik je altijd, ik had je zo lief. Je Bart". Het noodlottig verkeersongeval ge- Daarna zag een meerderheid in de Tweede Kamer kans om, in plaats van zich te schamen over wat was voorgevallen, een motie door te drukken die onze regering verplicht om als enig land ter wereld een olie boycot te beginnen tegen de Repu bliek Zuid-Afrika. Vooreerst werd, in een sfeer van ter- teur en intimidatie en het toegeven daaraan door de overheid, de komst van een raciaal gemengde ploeg ge handicapte sportmensen uit Zuid- Afrika onmogelijk gemaakt. st WADDINXVEEN Weer vergezel len de felicitaties van het Weekblad voor Waddinxveen de volgende Wad dinxveense geslaagden: KON. WILHELMINASCHOOL Na herkansing zijn de volgende leerlin gen van de christelijke scholengemeen schap voor MAVO/LTO "Koningin Wilhelmina” geslaagd voor het MAVO-4-diploma: M. Bakker, G. W. Bijlsma, S. G. Dekker, F. C. Doornen bal, P. van Dorp, A. Gerrits, W. S. Happel, R. Jannes, M. J. Marchand, N. Nanafahik, P. Ringenier, M. M. Seke- ris, E. van Sparrentak, G. Wansink en J. Willemstein. Voor het diploma mechanische tech niek C-niveau slaagde G. Eikelen- boom. Percentage geslaagden LTS 100%, per centage geslaagden MAVO 87%. RIJKSUNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht slaagde voor het doctoraal examen psy chologie de Waddinxvener J. J. Kok. LANDBOUWSCHOOL Aan de Rijks Middelbare Landbouw school te Gouda slaagde uit Wad dinxveen voor de 2-jarige B-opleiding mej. M. de Jong. DE WEGWIJZER Aan De Wegwijzer, christelijke scho lengemeenschap voor lager- en middel baar beroepsonderwijs, slaagde voor MHNO J. de Bruin en voor 1HNO P. Broer, J. van Dam, G. Schouten en J. Garlich. DE BREEVAART Aan De Breevaart te Gouda, school voor lager huishoudelijk- en nijverheid sonderwijs slaagde voor de vormings- klas medisch Meta Boerman, Sybille van Lochem, Heleen Reijm en Conny Reijm. COORNHERTGYMNASIUM Aan het Coornhertgymnasium te Gouda is geslaagd voor het examen voorbereidend wetenschappelijk on derwijs A. M. den Oudsten. WADDINXVEEN Na een rouw dienst in de aula van de algemene be graafplaats in Hengelo is dinsdagmid dag in deze Overijsselse plaats ter aarde besteld de 32-jarige Waddinxveense Christina Margaretha Berkhout- Verheijden. De aan de Akkerwinde 9 gewoond hebbende jonge vrouw raakte vorige week donderdagmiddag op haar fiets onder een vrachtwagen en werd daarbij op slag gedood. Het ongeluk gebeurde op de T-kruising Beethovenlaan-Chopinlaan. "Zelden werd door zoveel Neder landse Kamerleden in korte tijd zo bitter weinig opbouwends tot stand gebracht”, aldus de RPF. ify-i» I.. a M. A Vfc. A Het huidige politiebureau aan de Kerkweg-Oost. (Foto: Weekblad Waddinxveen stuurder van een ongeladen vrachtwa gen van de Goudse Beton Centrale (GBC), een 38-jarige Gouwenaar, reed met zijn wagen over de Beethovenlaan in de richting van de Willem- Alexandertunnel. Nabij de kruising moest hij stoppen, daar meerdere per sonenauto's voor hem stil stonden. Hierna wilde hij rechtsaf de Chopin laan oprijden. Op datzelfde moment stond de Waddinxveense fietster met haar fiets rechts naast de cabine van de vrachtauto (waarschijnlijk in de zoge naamde dode hoek van de spiegels). Zij wilde rechtdoor rijden. De vrachtauto raakte met de rechter voorbumper de fietster, waarna zij ten val kwam en werd overreden met het fatale gevolg. IDENTITEIT Het heeft een poosje geduurd voordat de politie achter de identiteit van de kon komen. Zij had namelijk WADDINXVEEN - De leerlingen van de zesde klas van de protestants- christelijke Willem van Oranjeschool (Oranjelaan) hebben vorige week dinsdag afscheid genomen van hun school en leerkrachten. Tijdens een gezamenlijke maaltijd met in het Spaans geschreven menu’s bedankten Richard Wicherts en Anne-Marieke Zwambom namens de andere leer lingen voor het ontvangen onderwijs. Om de beurt werden de leerkrachten bedankt met een rijmpje en een bloe metje. Tevens werd afscheid geno men van mej. L. Hogewoning, die de school moest verlaten wegens het dalend aantal leerlingen. Zij heeft gelukkig al een benoeming op zak aan een school in Beesd (GldJT Nadat alle menu’s voorzien waren van handtekeningen van de aanwe zigen, werd de film ’’Please Sir” vertoond. Dit keer geen speciale voorstelling van de zesdeklassers voor hun ouders, daar dat reeds was gebeurd op de schoolfeestavond van 29 mei in "Het Trefpunt”. Na de film kregen de kinderen een bijbel, die reeds drie jaar door een ieder was gebruikt, namens het schoolbestuur. Verder hun laatste rapport en een getuigschrift uit handen van de parttimer mevr. E. Vosselman en hun klasse-onderwij zer P.v.Zwet. Een nieuwe school wacht op hen. Véél succes! WADDINXVEEN De huisvesting van de plaatselijke rijkspolitie bevindt zich tussen oud en nieuw. Zo zijn de da gen van het groepsbureau aan de Kerkweg-Oost geteld en zal eind ja nuari verhuisd kunnen worden naar het in aanbouw zijnde rayon- en groepsbu reau op de hoek Beethovenlaan- Mozartlaan. Daar werd maandagmor gen 4 februari van dit jaar door oudste omwonende L. W. Dijkhuizen en de wachtmeester der eerste klasse, die als politieambtenaar het langst in Wad dinxveen werkzaam is, Chr. Fritz de eerste paal geslagen. Het nieuwe bureau, dat in opdracht van de Rijksgebouwendienst directie Zuid-Holland en Zeeland wordt neerge zet door bouw- en aannemingsmaat- schappij "Woerden” BV naar een ont werp van Passchier Vandersteen, studio voor architectuur te Rotterdam, kost anderhalf miljoen gulden en zal plaats gaan bieden aan 45 mensen. Het complex wordt voorzien van vier cellen en een kleine luchtplaats. Op de nieuwe huisvesting is heel lang gewacht. Al in 1969 schreef de toenma lige adjudant J. Koelma een brief dat de politiemensen in het Brugcentrum te krap behuisd waren. Enkele nood grepen brachten geen oplossing en de Rijksgebouwendienst besloot tot nieuwbouw. Het stuk grond op de hoek Beethovenlaan-Mozartlaan werd in 1975 aangekocht, maar het slaan van de eerste paal zou tot begin van dit jaar op zich laten wachten, zodat ook de opvol ger van adjudant Koelma - adjudant M. A. Ruissen - de start van de nieuwbouw niet als actief politieman kon meema ken. Het ontwerp van het nieuwe groeps- en rayonbureau van de rijkspolitie, groep Waddinxveen en Moerkapelle, kan worden geschets als luchtig en helder, makkelijk toegankelijk en uitnodigend beurde donderdagmiddag om tien over van aard. Een vrij groot gebouw niette- vler °P T-kruising min dat volkomen past in de woonom- Beethovenlaan-Chopinlaan. De be geving van Groenswaard. Omdat er in deze tijd heel anders wordt aangekeken tegen de verhouding van het officiële gezag tot het publiek straalt van de nieuwbouw het gezag niet meer af, maar is er eerder sprake van een vrien delijk ogend complex, waarvan open heid een duidelijk kenmerk is. Het groepsbureau is zo ontworpen dat uit bouw (boven de garage) mogelijk is. Een trieste aanblik van de kruising Beethovenlaan-Chopinlaan na het noodlottige ongeval dat een Waddinxveense fietster van 32 jaar het leven kostte. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13