Dit staat er in nieuwe Woonruimteverordening boekhandel veldwijk b.v. .Wie Spelletjesmiddag op school bijzondere feestelijke activiteiten ver toond, waarbij veelal de schoolverla ters centraal stonden. Uit de veelheid van schoolfeesten kozen we voor een foto de spelletjesmiddag van de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde. Zilver in Goudse Gasthuiskapel Ingevoerd op 1 juli nu raad akkoord is Huurhuizen Verkoop huurhuizen Woningruil Koophuizen z Ontheffingen I |jr CÉ:? van de Gematigde Streken Meer dan 500soorten In trio® kleurenfoto Groene Ambachten fiS- A- Grassen, varens, mossen korst mossen M 4 Groene Ambachten Piet Steltman/Jan van de Kam Wilde Bloemen Roger Phillips/ Suzette E. Stumpel-Rienks Bomen van de gematigde streken Roger Phillips/Th. F. Burgers f39,- Grassen, varens, mossen en korstmossen Roger Phillips/ Suzette E. Stumpel-Rienks Passage Waddinxveen Tel. 018 28-2620 f f36“ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 JULI 1980 'T eigenaar- een BEGINT IN HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Nieuwe, uitgebreide druk van dit sukses- boek. Toegevoegd zijn’ 16 pagina’s berg- Voordeelprijs tot 1-8-1980 f32,50 daarna f37,50, Voordeelprjjs tot 1-8-1980 f34,50 daarna f39,50 Wie natuurlijk het naadje van de kous van de complete woonruimteverordening 1980 wil weten doet er natuurlijk goed aan de straks door de gemeenteraad van Wad dinxveen vastgestelde verordening in het gemeentehuis in te zien of op te vragen - redactie). ONTMOETINGEN’ MET BUITENMENSEN Piet Steltman Jan van re Kam Nog zo’n schitterend boek voor natuur liefhebbers, dat na wandelingen keer op keer zal worden geraadpleegd. Rond 1000 fabelachtig mooie kleurenfoto’s van blad, bloesem en vruchtmet determi- natiesleutel van ruim 500 bladeren en evenveel bos-, park- en laanbomen. PRETTIG WINKELEN Roger Phillips Th. F Burgers WADDINXVEEN Alle scholen in Waddinxveen voor het kleuter-, basis en voortgezet onderwijs staan leeg. Het schooljaar 1979-1980 zit er op. Bij wijze van afsluiting van dit seizoen heeft na genoeg elke school in de laatste week Nieuw prachtboek voor natuurlief hebbers met vele honderden wonder mooie kleurenfoto’s. Wat u in bos, veld en zelfs in de berm tegenkomt leert u nu eenvoudiger herkennen. De schoonheid van deze vaak verscholen gewassen is nog niet eerder zo treffend afgebeeld. Een wandeling in de vrije natuur kan een nieuwe belevenis worden als u zich in dit boek verdiept. Even bijzonder geïllustreerd als Wilde Bloemen en Bomen van de gematigde streken. Tv 1 i ningruil, zij het dal als het om huurwo ningen gaat de ruil niet kan doorgaan indien het huurhuis niet geschikt is in verband met de aard en samenstelling van het gezin van de ruilers. 1/ De leerlingen van deze school ver maakten zich vorige week donderdag een middag lang met allerlei spelletjes. Dat de meesten van hen verkleed wa ren verhoogde de feeststemming na tuurlijk aanzienlijk. Een woonvergunning wordt steeds verleend als wordt aangetoond dat er sprake is van lokale- of interlokale wo- gulde penningen, afkomstig uit Gou da, te zien. Cultuur-historische aspecten, zoals de geschiedenis van het Goudse zil- versmidsgilde, opdrachtgevers, stijl ontwikkeling en de techniek van het zilverbewerken, komen eveneens aan de orde door middel van authentieke stukken o.a. uit het Goudse gemeen- te-archief. Een catalogus met uitgebreide infor matie en met afbeeldingen van alle geëxposeerde werken is op de ten toonstelling te verkrijgen. Behalve niet eerder gepubliceerde gegevens over het Goudse zilversmidsgilde be vat deze catalogus een overzicht van alle Goudse zilversmeden en foto’s van de door hen gebruikte merken. WADDINXVEEN/GOUDA - Van zaterdag 5 juli tot en met zaterdag 30 augustus zal in de Gasthuiskapel, de nieuwe expositieruimte van de Stedelijke Musea te Gouda, de ten toonstelling ’’Werk van Goudse Zil versmeden” te zien zijn. Voor het in gebruik nemen van een koopwoning met een koopprijs van maximaal f 260.000,is een woonver gunning van B. en W. vereist. Niet-economisch aan de gemeente gebondenen krijgen geen woonvergun- 1 Deze tentoonstelling geeft een over zicht van wat er in Gouda in edel metaal is gemaakt van het eind van de 15e eeuw tot aan 1813. Er zijn op de tentoonstelling zo’n 150 stuk ken te zien, afkomstig van particu liere bruikleengevers, kerken, musea en andere instanties. Hoogtepunten zijn een zilververgulde schuttersketen uit de tweede helft van de 15e eeuw, een fraaie renais- sanceschaal uit ca. 1600 en een on gemeen rijke collectie kerkelijk zil ver uit de tweede helft van de 17e eeuw. Minder spectaculair, maar in z’n eenvoud even aantrekkelijk is het 18e eeuwse gebruikszilver op de tentoonstelling. Ook is er een fraaie collectie zilveren en zilverver- s- Voor woningen die een huurprijs heb ben van maximaal f 570,per maand en vervolgens te koop worden aange boden en die deel uitmaken van een complex met meer dan 9 woningen wordt de woonvergunning geweigerd aan de eigenaar/koper die zelf het huis wil intrekken. Voor zo’n te verkopen huurhuis krij gen alleen zeer urgent, urgent of matig urgent ingeschreven woningzoekenden een woonvergunning. Dit gebeurt in overleg met de huiseigenaar en de kandidaat-huurders. WADDINXVEEN In de nieuwe woonruimteverordening 1980, die dins dag 1 juli van kracht is geworden en die heel deftig "Verordening houdende re gelen voor de toepassing van artikel 1 van de Woonruimtewet 1947 (Staats blad H 291)” heet, staan - kort samen gevat - de volgende punten: mensen en maakt u kennis met achttien beroepen die van oudsher in de vrije natuur worden uitgeoefend. Zo gaat u op pad met de boswachter, ziet u de riet- snijder aan het werk, beleeft u een dag uit het leven van de molenaar, de kooiker, de schaapherder, de imker, de jiA vogelwachter, de boomchirurg, de turf s' steker e.a. De ruim 500 schitterende kleurenfoto’s van Jan van de Kam geven een ongeëvenaarde intieme kijk op het landschap van de lage landen, zoals dat beleefd wordt door de mensen die er i hun werk vinden. Een van de mooiste en d- boeiendste buitenhoeken die ooit gemaakt zijn. Een vreugdevol bezit voor tripjesmakers en vakantiegangers in eigen land. ning. Een uitzondering wordt in ieder geval gemaakt voor gepensioneerden, ernstig invaliden, langdurig werkelo zen, gescheiden mensen, remigranten en uit hel buitenland terugkerende mi litairen. Kortom, mensen die niet of niet meer voor lange tijd aan het ar beidsproces deelnemen. De woonvergunning wordt steeds verleend aan de eigenaar die als eerste bewoner een nieuw gebouwde woning in gebruik neemt, aan de eigenaar van een woning, die door de vorige bewo- ner/eigenaar tenminste zes maanden onafgebroken werd bewoond en aan de eigenaar van een woning, waarvan de vorige bewoner/eigenaar deze heeft moeten verlaten omdat hij elders bui ten de gemeente daadwerkelijk werkkring heeft aanvaard. B. en W. kunnen in bijzondere geval len ontheffing verlenen inzake woon vergunningen voor huur- en koopwo ningen. Een bijzonder geval is in beginsel: gedwongen verandering van werk, zodat verhuizing noodzakelijk wordt. overlijden van de be woner/be woonster. boedelscheiding naar aanleiding van een wettig ontbonden huwelijk. verhuizing op doktersadvies ontruiming van een woning op ge rechtelijk bevel. andere gevallen, waarbij geen ont heffing onrechtvaardig wordt voor de aanvrager en het belang van een doelmatige verdeling van woon ruimte in Waddinxveen niet wordt geschaad. B. en W. beoordelen van geval tot ge val naar omstandigheden of zich een bijzonder geval voordoet. Ontheffingen worden schriftelijk ver leend. Het weigeren van woonvergunningen en het niet verlenen van ontheffingen moet met redenen omkleedt gebeuren. Het is mogelijk bezwaar te maken en beroep aan te tekenen. In unieRe WeufwfoioX ic.Shir Meer dan duizend soorten in unieke kleurenfoto's Roger Phillips Suzette ËSturnpe-Rtenks r - flora. In totaal zijn ruim 1000 bloeiende wilde planten afgebeeld, in ongekend V mooie kleurenfotografie. Voor het in gebruik nemen van een huurwoning met een huurprijs van maximaal f 570,per maand is een woonvergunning van B. en W. vereist. Wie een woonvergunning wil hebben moet de gemeente een schriftelijke toe stemming van de huiseigenaar laten zien. Niet economisch aan de gemeente gebondenen krijgen geen woonvergun ning. Een uitzondering wordt in ieder geval gemaakt voor gepensioneerden, ernstig invaliden, langdurig werkelo zen, gescheiden mensen, remigranten en uit het buitenland terugkerende mi litairen. Kortom, mensen die niet of niet meer voor lange tijd aan het ar beidsproces deelnemen. Ook kan een woonvergunning wor den geweigerd als het te huren huis niet geschikt is in verband met de aard en samenstelling van het gezin van de aanvrager. Spelletjesmiddag van de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde. (Foto: Week blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17