Reigersburgh WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Profzesdaagse vrijdag avond in Waddinxveen present op Lange Voorhout xT WH II Op bekende parcours in Groenswaard 2 21juni-5juli worden afgesloten INDELINGEN Eind ALTIJD VERSI Straten i Jeugdtitel- strijd tennis vereniging Waddinxveen augustus weer zwem- vierdaagse Be Fair 6 september tegen ASWH Dick Lekx man achter tafeltennissen Paralympics Olympische Spelen voor Gehandicapten Arnhem Derde zomer wedstrijd HSW Rehorst BV 9? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 JULI 1980 PLOEGENSPEL Member), Be Fair - Spirit UITSLAGEN HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! hen); HZC/Robben (Hilversum); HZPC (Den Haag); LZ’86 (Leiden); Neptunus (Arnhem); Nereus (Zaan dam); Polar Bears (Ede); Roubos De Gouwe (Waddinxveen); VZC/Ritmee- ster (Veenendaal). WADDINXVEEN - Ten behoeve van het verrijden van de Waddinxveense editie van de ”Zes van Rijn en Gou we” zullen komende vrijdag de vol gende straten van 17.00 - 22.00 uur voor alle verkeer gesloten zijn: Peu- leyen, Beethovenlaan, Groensvoorde, Peppelhorst, Elzenhorst, Wilgenhorst, Heggewinde, Lindengaarde, Essen- gaarde, Berkengaarde, Hoefblad, Ak- kerwinde. WADDINXVEEN - Dit zijn de nieuwe competitie-indelingen bij de voetbal amateurs WADDINXVEEN De Natio nale Zwemvierdaagse in het Wad dinxveense openluchtzwembad "de Sniep" wordt dit jaar gehou den van maandag 25 augustus tot en met vrijdag 29 augustus. Er kan dagelijks gestart worden van 7.00-9.00 uur en van 17.00-19.45 uur. Aan de Nationale Zwemvier daagse 1979 namen 1561 mensen deel. Het zwemevenement onder auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond (KNZB) wordt dit jaar voor de zesde maal gehouden. De leeftijden variëren doorgaans van 5 jaar tot boven de 70. Dat vergt aanpassing en het seizoen heeft nog niet veel hoogtepunten ge bracht. Onlangs stapte Zijerveld vroegtijdig uit de Ronde van Zwitserland. Een succesje kan hij best gebruiken en de zesdaagse lijkt daarvoor een uitgele zen mogelijkheid. Kees van der We reld (24) is even oud als Peter Zijer veld. Onlangs trad hij in het huwelijk en sinds die tijd heeft de regerende nationale kampioen bij de veldrijders zich in Alphen gevestigd. Rust ken merkte zijn voorbereiding, maar dat neemt niet weg dat Van der Wereld gebrand is op een wegsuccesje. De (.ouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsenWaddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN - Tweedeklasser Be Fair (voetbal) opent de zaterdag- competitie zaterdagmiddag 6 septem ber thuis in het Burgemeester War- naarplantsoen tegen ASWH. Op Za terdag 13 september wordt er uit ge speeld tegen Xerxes, de voormalige club van Be Fair’s nieuwe oefenmees ter Herman Hartgers. Vervolgens worden gespeeld: Be Fair vrij (20 september), Lisser-Boys-Be Fair (27 sei (4 oktober), De Zwervers - Be Fair (18 oktober), Be Fair-Rijsoord (25 oktober), Bolnes-Be Fair (1 novem ber), Be Fair-Zwart Wit ’28 (8 no vember), Lyra-Be Fair (22 novem ber), DOTO-Be Fair (29 november), Be Fair-Jodan Boys (6 december), De Zwervers-Be Fair (13 december), return van 6 september (20 decem ber). Zaterdag 11 oktober is gereser veerd voor het bekervoetbal. Voor zaterdag 15 november zal een inhaai en beker-programma vastgesteld wor den. profzesdaagse, georganiseerd 1 van Rijn en Gouwe met medewerking van de wieler clubs Avanti uit Alphen aan den Rijn en Excelsior te Gouda en met een ere-comité waarin ook Waddinxveens Mr. A.G. Smallenbroek zitting heeft, is bedoeld om (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De (.ouwe zwemmen, poloënBasketbal vereniging TOOS (basketbal WADDINXVEEN - Vrijdagavond 4 juli wordt de Waddinxveense aflevering gereden van de maandagavond in Alphen aan den Rijn gestarte wielerzesdaag- se voor beroepsrenners ”Zes van Rijn en Gouwe”. Op het parcours in Groens waard 2 (Peuleyen-Beethovenlaan-Groensvoorde-Wadde) zal om 17.30 uur een wedstrijd voor junioren over 60 kilometer worden gehouden en om 19.15 uur de wedstrijd voor beroepsrenners. WADDINXVEEN - De aan de Vondellaan wonende Dick Lekx zal deze week een hele last van zijn schouders voelen afglijden als er een einde komt aan de za terdag 21 juni begonnen Olym pische Spelen voor Gehandicap ten in Arnhem en Veenendaal. De Waddinxvener, echtgenoot van Loes Lekx-Schenk, de logo pediste die een gouden plak won bij het tafeltennissen tijdens de Olympische Spelen voor Gehan dicapten in Heidelberg in 1972, is op Papendal bij Arnhem ver antwoordelijk voor het tafelten- nistoernooi. De bijna 35-jarige Dick Lekx heeft zijn vakantie als ordervoor- bereider bij Drukkerij Veldwijk B.V. aan de Oranjelaan geheel in het teken staan van het tafel- tennistoemooi, waar de Neder landse gehandicapte tafeltennis ploeg het nodige goud, zilver en brons in de wacht heeft gesleept. En dat doet hij van *s morgens vroeg tot ’s avonds laat met aan stekelijk enthousiasme. Dick Lekx werd pas in het afge lopen half jaar intensief betrok ken bij de organisatie van het tafeltennisgebeuren op Papendal deze zomer. Hij is sinds 1975 voorzitter van de tafeltenniscom- missie van de Nederlandse Inva liden Sportbond (NIS), waarvan zijn echtgenote bestuurslid is. Het werk ”op de vloer” wordt hem mogelijk gemaakt door de medewerking van 26 scheids rechters, 4 wedstrijdleiders en 24 scouts. De organisatoren verzoeken de in Groenswaard 2 wonende Waddinxve- ners hun auto’s voor korte tijd elders te parkeren om voor de renners een optimale veiligheid te garanderen. Gemeend wordt dat het ongemak dat wordt bezorgd volledig zal worden gecompenseerd door enkele uren kijkplezier. 2e klasse B: ASWH, Be Fair, Bolnes, DOTO, Jodan Boys, Lisser Boys, Lyra, Rijsoord, Spirit, Xerxes, Zwart Wit ’28, De Zwerver, De Zwervers. Zowel voor de veiligheid van de ren ners als die van de kinderen en huis dieren wordt verder verzocht de huis dieren binnen of tenminste aan de lijn te houden en de kinderen te vra gen niet over te steken. Lijn 2 van Westnederland zal de rit ten. gedurende de wielerwedstrijden beginnen en eindigen op de hoek Beethovenlaan/Chopinlaan. >-■■»< >-«■■»-< >-«■■»< X WADDINXVEEN/DEN HAAG - De vorige week donderdag en vrijdag in Den Haag gehouden ’’Haagsche Paar- dedagen” op de Lange Voorhout in de residentie zijn onder meer opge luisterd door gepuntmutste leden van de Waddinxveejise manege ’’Reigers burgh” van de Piasweg. Aan het tweedaagse festijn namen in totaal ongeveer 80 paarden deel, waaronder zes uit Portugal overgebrachte Lusi- tanische paarden. Dit ras wordt be schouwd als het oudste rijpaard uit de ruitergeschiedenis. De manege ’’Reigersburgh” voerde in een bewerking van de Goudse me vrouw A.J. Schipper Grimm’s sprookje ’’Koning Merelbaard” op in een soort pantomimespel. Bij het al eerder opgevoerde sprookje zijn zo’n 72 mensen betrokken, ruiters en a- mazones die onder leiding van de heer J.G. Hekker en geregisseerd door mevrouw Schipper (lerares op Goudse scholen) natuurlijk niet na lieten om op de Lange Voorhout in druk te maken. Driekwart jaar is mevrouw Schipper bezig geweest met de voorberei dingen. Moeders en kennissen van de deelnemers hebben prachtige kos tuums gemaakt. Het decor is tot een De profzesdaagse werd in het eerste jaar gewonnen door Hans Langerijs en vormde vorig jaar een prooi voor Aad van den Hoek. Wie deze inmid dels al populaire wedstrijd dit jaar op zijn naam zal brengen, is moei lijk te voorspellen. In voorgaande jaren was het ploegenspel vaak door slaggevend. Dit keer lijkt dat veel minder het geval, hoewel de HB- ploeg met flink wat renners komt. De zesdaagse krijgt waarschijnlijk echter een meer open karakter en daar zijn de toeschouwers bij ge baat. Tot de meer bekende rijders beho ren o.a.: Martin Havik, Jan Hordijk, Adrie en Jan van Houwelingen, Piet van Katwijk, Herman Ponsteen, Theo Smit, Martin Venix, Genie van Ger- wen, Nidi den Hertog, Fons van Kat wijk en Wilfried Wesemael. De regio is vertegenwoordigd met twee coureurs, beiden uit Alphen aan den Rijn. Peter Zijefveld, die als HB-renner aan de start omt, zit in zijn eerste jaar als beroepscoureur. WADDINXVEEN - De hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) viste haar derde zomeravond-wedstrijd in de Oude Rijn. Een ieder van de acht tien deelnemers wist wel een visje te verschalken, ofschoon het totale ge wicht gemiddeld toch vrij laag bleef. De uitslag was als volgt: 1. J. Hordijk 3060 gr. 2. J. Verhoef 1940 gr. 3. A. van Leeuwen 1710 gr. 4. C. Stol- ker 1240 gr. 5. M. Hoogerdijk 1230 gr- Afgelopen zaterdag werd de vierde wedstrijd voor de zomercompetitie gevist in het Aarkanaal. De vangst in dit kasconcours was vrij mager. De uitslag luidde in de A-groep: 1. J. Verhoef 2320 gr. 2. J. Hordijk 2000 gr. 3. L. Engels 1510 gr. 4. A. van Leeuwen 960 gr. 5. W. v.d. Wal 950 gr. In de B-groep: 1. C. Stolker 590 gr. 2. M. Hoogerdijk 480 gr. 3. J. de Wit 280 gr. 4. W. Houtman 160 gr. 5. H. Romijn 140 gr. Halverwege de competitie is de stand aan de kop: 1. J. Hordijk 9350 gr. 2. J. Verhoef 7290 gr. 3. A. van Leeuwen 7090 gr. 4. W.v.d. Wal 5900 gr. 5. B. v.d. Laan 4350 gr. In de herendubbel kreeg Jerry met zijn partner Rob Verbake' opnieuw Edwin Baan tegenover zich. Deze wist zich met Bas v.d-. Pol danig te weren en Jerry en Rob hadden dan ook 3 sets nodig voor ze zich winnaar konden noemen. De gemengd dubbel was wederom voor Jerry, die z’n partners goed gekozen had en samen met Merula Bergwerf tegenstanders Saskia Elberse en Edwin Baan naar de -tweede plaats verwees. De damesdubbel waarin Bonny Bink huysen en Marie José Rutten tegen N'erula en Nathalie Bergwerf speel den, was voor Bonny en de 11-jarige larie José, die met nog een aantal veelbelovende leeftijdgenoten staat te strappelen van ongeduld om de plaatsen van de oudere junioren in te nemen. Ondanks het slechte weer, waardoor de finales naar zondag ver schoven moesten worden, kan de wedstrijdleiding, die in handen was van Mireille Elberse, Marjoliek Schouten, Irma Wekking en Desirée Wempe, geassisteerd door de jeugd commissie, terugzien op een ge slaagd toernooi. minimum beperkt. Veertig spelers zitten op een pony of een paard tij dens het spel, de overige 32 mede werkers verzorgden de grondtafere- len. De rol van koning Merelbaard wordt gespeeld door Johan van der Breggen, Sandra van der Berg is te zien als prinses Alexandra. Van de spelers is de jongste zeven jaar en de oudste rond de veertig. Mevrouw Schipper, die graag haar erkentelijk heid kwijt wil voor de medewerking van de leiding van manege Reigers burgh, heeft niet alleen ’’Koning Merelbaard” bewerkt tot een pan tomimespel, maar ook de geschie denis van Peer Gynt. Bovendien heeft ze al een scenario klaarliggen van een ander sprookje van Grimm ”De ijzeren kachel”. Ze wil dit stuk volgend jaar instuderen met de rui- tergroep. Meisjes enkel A: Leoiïieke Salari - Bonny Binkhuysen 6-3, 6-3 Jongens enkel A: Jerry Rutten - Edwin Baan 6-3, 6-3 Meisjes enkel B: Evelien Zandee - Miranda Duivesteyn 6-2, 6-1 Jongens enkel B: Jurgen /dink - Eclco v.d. Werf 6-2, 6-1 Meisjes enkel C: nog niet gespeeld Jacky den Engelsman - Peggy den Engelsman Jongens enkel C: Harald Hasselbach - Martin Derks 7-5, 6-4 Meisjes enkel D: Bernice Albers - Irene Hendriksz (nog niet gespeeld) Jongens enkel D: Rudi v.d. Vlies - Frank Zandee 1-6, 7-6, 6-0 Meisjes mini: Renate de Jong - Laura Verhagen 4-0, 4-0 Jongens mini: Willem Frederiks - Hendrik van Kreel 4-3, 3^4, 4-3 Meisjes dubbel: Bonny Binkhuysen/ Marie José Ruttten - Merula en hatlialie Bergwerf 6-3, 6 A Jongens dubbel: Jerry Rutten/.lob ''erbakel - Edwin Eaan/Bas v.d. Pol 6-0, 4-6, 6-1 Gemengd dubbel: Jerry Rutten/ Merula Bergwerf - Saskia Elberse/ Edwin Baan 6-0, 6-4. WADD1NXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is verwerkt dat de heer G. A. J. Duimen te Heelsum is be noemd tot adjunct-directeur van Be heermaatschappij Rehorst BV, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Twee weken lang streden klein en groot van 7 tot 17 jaar bij de tennisvereniging Wad dinxveen” om het kampioenschap. Eerst werd door de 135 deelnemers in poules van 4 gespeel. De num mers 1 t/m 4 van de poules werden daarna in een afvalsysteem geplaatst, zodat er uiteindelijk 4 winnaars van 4 groepen van verschillende sterkte uitkwamen. Clubkampioene bij de meisjes werd Leonieke Salari, door in de halve finale van Merula Bergwerf en in de finale van Ponny linkhuy- sen te winnen. Bij de jongens was het Jerry (tutten die in de finale de als tweede geplaatste Edwin Baan ver sloeg. 4e klasse E: Bodegraven, DONK, ESTO, Lekkerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk, Nieuw koop, NSV, SCR, Waddinxveen, WSE. Volgende week vrijdagavond 4 juli wordt de Waddinxveense editie van de zesdaagse voor beroepswielrenners, de "6 van Rijn en Gouwe”, verreden op het parcours Peuleyen-Beethovenlaan- Groensvoorde-Wadde. Het pro gramma omvat om 17.30 uur een weds trijd voor junioren over 60 kilometer en om 19.15 uur gaan de beroepsrenners van start voor de 100 kilometer. De Waddinxveense winnaar van vorig jaar was Wim de Ruiter. In 1978 was dat Bert Scheuneman. De afdeling basketbal van de multi- sportvereniging TOOS heeft in het af gelopen seizoen geen opvallende klas seringen bereikt. Het eerste herenteam De 1 eindigde als zevende in de eerste klas door het Dagblad van de kern Den Haag, de Wad- en dinxveense dames als achtste. De indeling voor de waterpolocom- petitie 1980/1981 is als volgt: heren hoofdklasse: AZC/Unique (Alp- burgemeester HZC/Robben i een veer tigtal renners, die om wat voor reden dan ook niet ”aan de slag” kunnen in het grootste wieler-evenement van de wereld, de Tour de France, loon naar werken te geven. De ’’Zes van Rijn en Gouwe” wordt dan ook al voor de derde achtereenvolgende keer gehou den.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 19