juwelenroof Zestal gedraagt zich onbeschoft Zes en vier jaar cel voor W’veense Dringend behoefte aan zes goede lokalen SUPER VOORDEEL! Pas in oktober ledenvergadering Ver. v. Prot. Chr. Onderwijs In nieuw schooljaar 110 leerlingen Opbrengst collecte Anjerfonds Zaak- Formido definitief voorbij P. Bouwman van MA VO-dagschool: Vier yoga- groepen in ’t Ketelhuis POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 6 I- en uur in een houten noodschool aan de Es- doornlaan die op het punt staat te wor- WADD1NXVEEN/DEN HAAG Zes jaar gevangenisstraf eiste de Haagse officier van justitie ten overstaan van een propvolle tribune in een zwaar bewaakte zaal bij de Haagse rechtbank vorige week tegen d< 31-jarige Rotterdammer Cor V. ("Blackie”), die terecht stond voor eet aantal grootscheepse roofovervallen en diefstallen. Hieronder bevonc stuurd door F. V. (19) uit Wad dinxveen: Er ontstond aanzienlijke ma teriële schade. De motorrijder raakte licht gewond. OLIE OP WEGDEK Op zaterdag 28 juni was een verkeers gevaarlijke situatie op de kruising Dorpstraat/Onderweg ontstaan. Enkele attente bestuurders meldden dit aan het politiebureau. Een oppervlakte van ca. 30 m2 van het wegdek was met olie besmeurd. Met een hogedrukstraal werd het wegdek weer begaanbaar ge maakt door de vrijwillige brandweer. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 JULI 1980 tenburg (eigenaar H. Cuvelier) aan het Koningin Wilhelminaplein op d< vroege morgen van 3 januari. Tijdens de zitting ontkende V. die al en kele veroordelingen achter de rug heeft, alle schuld. Maar volgens de offi- morgen van 3 januari van dit jaar nadat enkele uren eerder een soortgelijke overval in Bodegraven was mislukt. In Waddinxveen werden dan ook radica lere maatregelen genomen, waar een viertal overvallers aankwam in twee gestolen BMW’s. Eén daarvan werd ge bruikt om de pui van de juwelierswin- kel aan het Koningin Wilhelminaplein aan gort te rijden. Met de andere auto ging het viertal er vandoor, om zich later in twee tweetal len te splitsen. Blackie en de al veroor- OPLICHTING In 1979 en januari 1980 zijn bij de poli tie 2 aangiften gedaan betreffende op lichting. De benadeelden hadden ge reageerd op een krantenartikel, waarin thuiswerk met hoge verdiensten werd aangeboden. Geïnteresseerden moe sten schrijven naar een firma in Maas tricht. Na verloop van tijd werd dan on der rembours van f 100,een ’’thuis- werkpakket” bezorgd, inhoudende: één blad uit een telefoonboek en en kele waardeloze folders. Op gedane reacties werd door genoemd bedrijf niet gereageerd. De gemeentepolitie Maastricht heeft deze zaak ge coördineerd, de verdachte aangehou den en verhoord. De man, een 42-jarige Maastrichtenaar bekende vlot honder den dergelijke oplichtingen door het gehele land te hebben gepleegd. Mo menteel is 'hij in verzekerde bewaring gesteld. tie werd aangifte gedaan van diefstal van een tas uit een textielzaak. De in houd van de tas bestond onder meer uit verzekeringspapieren en een bedrag r. -ij r* r r\ x r 1 11 1 £V1U, gt UUl J V VI 111 heeft men deze tas in een onbewaakt ogenblik weggegrist. HELING Op verzoek van de Waddinxveense rijkspolitie is te Nieuwerkerk aan den Ussel aangehouden een ner uit die gemeente. Hij wordt dacht van heling van 1 J een bekentenis had afgelegd, is hij in vrijheid gesteld. Technische Arbeidsinspectie. DIEFSTAL ZWEMBAD Op maandag 23 juni werd ten nadele van een Waddinxveense een dameshor loge ontvreemd op het zwembadterrein aan de Sniepweg. Zij was aan het zwemmen geweest en bemerkte daarna, dat het horloge, welke in een boodschappentas was gelegd, was verdwenen. DIEFSTAL TAS den afgebroken, wordt ondergebracht in de ruimte die aan de Mozartlaan vrij komt doordat de openbare kleuter school 't Hazeveld in de openbare Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat zal worden ondergebracht. Er is dan sprake van een kinderopvang binnen handbereik. Voordat het zover is zal het Gouwe College nog heel wat te overleggen hebben met onderwijswet houder A. H. van Gent (PvdA), die eind deze week weer van vakantie terugkeert. INLICHTINGEN De lestijden van de MAVO-dagschool zullen vermoedelijk zijn op maandag-, woensdag- en donderdagmorgen van 08.40-11.45 uur, zowel voor klas 1 als klas 2. De aanvang van de cursus is op vrijdag 22 augustus in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw ”Het Tref punt” aan de Stationsstraat, waar om 14.30 uur klas 1 verwacht wordt en om 13.30 uur klas 2. Het cursusgeld be lichtingen kan men verkrijgen bij adjuncL-directeur P. Bouwman van de Waddinxveense MAVO-dagschool voor volwassenen, Nieuwdorperweg 28, 2811 LB Reeuwijk, telefoon 01829- 3311. WADDINXVEEN Met het goedkeuren door het provinciaal bestuur van Zuid-Holland van het in maart genomen raadsbesluit tot verkoop van grond aan de Noordkade aan BV Houthandel v/h Schwartz en Verzijden te Waddinxveen is dezer dagen de finitief een einde gekomen aan de zaak-Formido. Met de verkoop van ongeveer 160 vierkante meter grond voor de prijs van ƒ70.000,(exclusief btw) was overigens plaatselijk ge zien al het doek gevallen over een dikke drie jaar actie voeren door de gemeente om de zaak voor bouwers en verbouwers aan de Noordkade 149 gesloten te krij gen. Het college van Burgemeester en Wethouders was het kostbare procederen moe en kreeg vier maanden geleden de gemeente raad mee met het voorstel om met de verkoop van een stukje grond - dat moet worden gebruikt voor de aanleg van een parkeer terrein - een punt te zetten achter de zaak-Formido. Dit zeer tegen de zin van de plaat selijke middenstandsvereniging, waarvan voorzitter C. de Bas zo wel vóór als na de gemeente raadsvergadering in de pen klom om een aantal zaken onder het motto ’’geld dat stom is, maakt recht wat krom is” te becommen tariëren. De bouwmarkt Formido is één van de 12 zaken voor bouwers en verbouwers in ons land, waar we I ook nog tientallen Hubo-zaken f. tegen komen. Beide bouwmark ten behoren tot Houthandel ’’Utrecht”, een onderdeel van het William Pont-concern in Zaan dam (één van de oudste en groot ste houtimporteurs in Nederland) en hebben de almaar groeiende doe-het-zelfmarkt voorzien van onder meer eigen houtmerken (Kroonhout) en eigen verfsoorten (Tintra). WADDINXVEEN De opbrengst van de Anjerfonds-collecte in Wad- wordt gesteld dat indien de belangstel- dinxveen bedraagt 2226,90. Een derde van de opbrengst ging naar de WADDINXVEEN Vorige week in de nacht van vrijdag op zaterdag hebben zes Waddinxveners, in leeftijd variërend van 16 tot 25 jaar, zich uitermate onbeschoft gedragen in café Sport aan de Kerkstraat. De po litie moest dan ook hardhandig ingrijpen. Drie knapen werden meteen aangehouden en overgebracht naar het groepsbureau aan de Kerkweg- Oost, terwijl de overigen ’s nachts en in de loop van zaterdag werden in gerekend. Omdat onder de aangehouden drie militairen zijn is de Kon inklijke Marechaussee bij het onderzoek ingeschakeld. Twee militairen (beiden 19 jaar) zijn in het strafkamp Nieuwersluis inge sloten, omdat ze eerder straffen kregen opgelegd in verband met open lijke geweldpleging in Waddinxveen in het najaar van 1979. De groep Waddinxveners was met zak ken vol flesjes bier, die kort tevoren vanuit de tuin achter een woning aan de Kerkweg-West waren gestolen, café Sport binnen gegaan. Men was van plan het meegenomen bier daar op te drinken. Op een gegeven moment gedroeg het zestal zich erg onbeschoft, plaatste grove beledigende opmerkingen in de richting van de beheerder en zijn ga sten en uitte bedreigingen. Diverse ke ren werd hen dringend verzocht het café te verlaten, waaraan niet werd vol daan. Ook in tegenwoordigheid van de inge roepen politie werd aan deze vordering geen gehoor gegeven. Hierna maakte de politie aanstalten de groep buiten de deur te zetten. Enkele knapen verzet ten zich hiertegen en sloegen terug, waarna gebruik werd gemaakt van de gummiknuppel. ARBEIDSONGEVAL Op maandag 23 juni om 11.45 uur vond er een arbeidsongeval plaats in de voor malige timmerfabriek Both aan de Noordkade. Timmerman A. M. (20 jaar) uit Schoonhoven was werkzaam op een houten plafond. Hij wilde naar beneden komen en stapte op een ge reedstaande trap. Doordat de steun van deze trap niet goed in de houder stond, viel hij door de trap op de grond. Het slachtoffer is per ambulance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda ver voerd. Hij liep borstverwondingen op WADDINXVEEN De jaarlijkse le denvergadering van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Waddinxveen zal pas in oktober gehou- ter, in verband met zijn aandeel in on- den kunnen worden. Dat heeft het be- c__ 2. '22.221j1... stuur van deze schoolvereniging, die roof al veroordeeld tot twee jaar en vier gedaan, wordt voorgezeten door mr. J. Douwes, maanden gevangenisstraf, laten weten, hoewel op de laatste le- De juwelenroof op het Koningin Wil denvergadering in november vorig jaar helminaplein vond plaats op de vroege was toegezegd er naar te zuilen streven de eerstvolgende ledenvergadering te houden voor 1 juni 1980. Op deze ledenvergadering zou onder andere aan de orde komen een ’’techni sche” wijziging der statuten, alsmede de rekening en verantwoording over het gevoerde financiële beleid over de jaren 1978 en 1979. Om uiteenlopende redenen echter zegt het bestuur het niet voor elkaar te hebben gekregen de ledenvergadering voor 1 juni uit te schrijven. met de buit erin achter en ginge naar een kennis i Hazerswoude. LAARZEN Dit en nog veel meer werd door Bla‘ kie ontkent en diens raadsvrouw m Van den Puttelaar zei het zeer wel m< WADDINXVEEN In het buurtcentrum 't Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan 94a wordt al een aantal jaren yoga-cursussen gegeven. Voor deze yoga is de laatste tijd erg veel belangstelling, vandaar dat het buurtcentrum van de Stichting Jeugd- en Jonge rencentrum Waddinxveen voor het nieuwe seizoen ’8O-’81 met vier groepen van start gaat. De yoga wordt gegeven door Wilma Bontebal en Ger Gelder- blom op maandagavond van 19.30-20.30 uur en 21.45-22.45 uur en op dinsdagmiddag van 13.45-14.45 uur en 15.00-16.00 uur. Voor de yoga van dinsdagmiddag van 15.00-16.00 uur is er opvang voor de kinderen van de deelne mers. De groepen starten op maandagavond 8 september en dinsdag 9 september. De kosten zijn 6,50 per keer. Inschrijving voor 15 augustus. Voor verdere informatie kan men het buurtcen trum ’t Ketelhuis bellen, telefoon 6860. Mozartlaan betekent dat er straks geen drie, maar zo’n zes lokalen nodig zullen zijn voor het lesgeven. Over de huisve sting in het afgelopen schooljaar is de in Reeuwijk wonende adjunct- directeur Bouwman allerminst tevre- draagt 85,tot 115,—per jaar. In den. Volgens hem is de noodschool in lichtingen kan men Groenswaard I dringend aan een be hoorlijke opknapbeurt toe. Het houten gebouwtje is van slechte kwaliteit, te klein voor een groeiende dag-MAVO en in de winter niet warm te krijgen. Er zouden vloergedeelten zijn waarover nauwelijks meer te lopen valt. Het geven van onderwijs aan volwasse nen staat in Waddinxveen in hoog aan zien. Tenslotte vormt deze zaak een on derdeel van het beleidsprogramma voor de raadsperiode 1978-1982 en werd vorig jaar op vlotte wijze overeen stemming bereikt over de vestiging van een dependance van het Gouwe Col lege in Waddinxveen. In de nota die de gemeentebegroting van 1980 begeleidt 1 J J x - J J 11X 1 ling voor deze vorm van wederkerend onderwijs in de komende jaren op het plaatselijke collecterende verenigingen huidige peil blijft, de volwassenen- als voorkeurs-subsidie. Dat waren: MAVO in totaal minstens 7 - bij voor- Voorwaarts (muziek), Concordia (mu- keur bij elkaar gelegen - lokalen nodig ziek), de Klimop-groep (Scouting), zijn. Cormula’s (muziek), De Overkant VAKKEN PAKKET (speeltuinvereniging). Het vakkenpakket van de Wad dinxveense dag-MAVO voor volwasse nen omvat in het tweede jaar Neder lands, Engels, Frans, Duits, Spaans, te kenen, biologie, aardrijkskunde, geschie denis en wiskunde. Voor het nieuwe vak tekenen zijn al flink wat aanmel dingen binnen. Dat geldt ook voor Spaans, welk vak er vorig jaar voor het eerst bij kwam. De grote belangstelling voor de dag-MAVO is ook een gevolg van de dit voorjaar gehouden opstap- cursus. Op die manier konden 20 leer lingen zo mogelijk worden ’’klaar ge stoomd” met lessen Nederlands en re kenen, zodat de stap naar de dagschool wat gemakkelijker is te maken. Er wordt naar gestreefd de dagschool voor volwassenen het komende school jaar te voorzien van een eigen kinde ropvang. Blijkens mededelingen van het Waddinxveense gemeentebestuur zou het wel eens zo kunnen zijn dat de peuterspeelzaal Ketelbinkie, gehuisvest zich ook het rammen en leeggrissen van de etalage van juwelier Spruy in ppn VirAiiton n nn I o o n ha i z tt z—1 rz nr‘11 i 1 J De huiszoeking bij V. is vermoedeli op niet correcte wijze door de polit verricht, omdat Blackie niet duideli zijn toestemming heeft gegeven. E vraag is of het bewijsmateriaal dat t de huiszoeking is gevonden (met narr een paar laarzen waarvan de spon overeenstemmen met wat in Wa dinxveen is gevonden) als bewijs nu dienen. In elk geval geldt Blackie als e< ’’zware jongen”, die sinds 1959 al dert maal is veroordeeld. De officier van j stitie: ”Het is een man die kind no< kraai bezit. Hij is medogenloos t schuwt het gebruik van vuurwape niet”. Raadsvrouw mr. Van de Putt laar bepleitte vrijspraak, omdat volge haar niet duidelijk is bewezen dat V. 1 al die overvallen aanwezig is gewee In het andere geval acht zij het bet dat de Rotterdammer, die als ”zw begaafd” wordt omschreven, in e< psychiatrische inrichting wot opgenomen. RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS (rib door long). Bij het onderzoek wist Bij enkele kleine routinecontroles wer- de rijkspolitie zich geassisteerd door de den twee bestuurders verbaliseerd daar Recherche en de zij, zonder in het bezit te zijn van rijbe wijzen, met hun voertuigen rondreden. Het ging hier om een motorrijder uit Naarden en een automobilist uit Waddinxveen. GEEN VOORRANG VERLEEND Op donderdag 26 juni om 10.15 uur vond er een ongeval plaats op de hoek Oranjelaan-Kerkweg-Oost. Automobi list V. V. (41 jaar) uit Zoetermeer reed vanaf de Oranjelaan de Kerkweg-Oost op en verleende daarbij geen voorrang aan bromfietser C. Q. (17 jaar) uit Wad jan het,groepsbureau van dejijkspoli- dinxveen. De bromfietser liep een J kneuzing en schaafwonden op en is naar een arts vervoerd. AANRIJDING aan geld, groot 150,Vermoedelijk Op donderdag 26 juni om 17.10 -l.l vond er op de Brederolaan nabij de T- splitsing met de Vondellaan een aanrij ding plaats. Automobilist W.A.K. (34), alhier, reed op de Koningin Wilhel- minasingel en wilde de Vondellaan op rijden, waarbij hij geen vrije doorgang 61-jarige inwo- verleende aan de naderende motor, be- -Jt ver- - koffie. Nadat hij WADDINXVEEN "Als het het gemeentebestuur van Waddinxveen ernst is met het geven van goed onderwijs aan volwassenen ter plaatse, dan ga ik ervan uit dat we in het nieuwe schooljaar de beschikking heb ben over voldoende en deugdelijke lokalen, het liefst op één plek”. Dat zegt adjunct-directeur P. Bouwman van de nu nog in een houten nood school aan de Mozartlaan ondergebrachte dag-MAVO voor volwasse nen, een succesvolle activiteit van het in Gouda gevestigde Gouwe College. De Waddinxveense dag-MAVO voor volwassenen, vorig jaar begonnen met ruim 80 leerlingen, telt het komende tweede schooljaar tenminste 110 leer lingen: 50 eerste klassers en 60 tweede klassers. Het blijkt dus dat in het afge lopen schooljaar 20 leerlingen de pijp aan Maarten hebben gegeven, echter lang niet altijd omdat het schoolgaan een te grote opgave bleek, maar ook als gevolg van verhuizing, ziekte en andere persoonlijke omstandigheden. ZES LOKALEN De groei van de dag-MAVO aan de deelde J. K. namen de buit (zestien t; bleaus met juwelen en horloges) mee i hun auto, maar botsten in Zoeterwouc cier wezen allerlei verklaringen duide- tegen een boom. Zij lieten de wage lijk op verdachte's betrokkenheid. "Te- I...1 2 gen kennissen heeft hij gezegd: ik stop lopend met klokken pikken want roofoverval len leveren veel meer op”, aldus de of ficier. Tegen één van V.’s medeplichtigen, de 28-jarige Hannes M. uit Leiden, eiste de officier vier jaar gevangenisstraf. De uitspraak is volgende week. Hierbij gelijk te achten dat de 31-jarige Rotte dammer niet bij de overval in Wa< dinxveen aanwezig is geweest. Er zi getuigen die hem hebben herken- moet bedacht worden dat de derde man in het gezelschap J. K. uit Deven- der meer de Waddinxveense juwelen- erzijn ook getuigen die dat niet hebbe

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3