hefbrug de I Rondom Ollie Chauffeur (2) Astronaut Verslag Het weten waard Mooiste, leukste, gekste SUPER VOORDEEL! Verschrikken van vogels WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 JULI 1980 Sjaak Noteboom K ll een woning zouden kunnen kopen. Na een laden en had in Rotterdam zijn 28 ton merkwaardige stank. 16 maart 1966. Deze slagen waarna hem thuis een grootse ont vangst ten deel viel. P/HKV/GPV), de man die duidelijkheid 'i ver koop van koopwoningen in Waddinxveen. Laten we eerst het commissieverslag eens lezen: ”De voorzitter opent de vergadering en Neil Armstrong aan boord van de Gemini VIII het eerste rendez-vous van en een een bemand en een onbe- perioden niet slechts een weerspiegeling van de pas afgedankte mode, maar kregen iets extra’s mee van de maker die weer steunde op wat hij zich herinnerde van de vogelverschrikkers die zijn vader maakte en die van zijn opa. Ann Parker en A von Neal, die een fraaifo toboekje maakten over vogelverschrikkers in de Verenigde Staten wijzen erop dat emigranten uit Oost-Europese landen een traditionele vorm van vogelverschrikkers- maken voortzetten in hun nieuwe vader land. Hun vogelverschrikkers kenmerken zich door een grotere mate van kunstzin nigheid dan die van andere boeren en tuin ders. De auteur en de fotografe menen tot stilstand komen tegen de 32 tonner van Rutges. Hij koos voor j motorwagen geraakte total loss en de ca bine werd in elkaar gedrukt. Toch over is dat even duidelijk. Nee, natuurlijk niet. En dan te bedenken dat het SGPIHKV/GPV-raadslid ook al in de commissievergadering van donderdaga- De heer Th. Rip van de Schuberthof te midden van "zijn” vogelverschrikkers. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ De familie C. Huizer van de Eikenlaan 86 is nog steeds op zoek naar een rood-wit gecastreerde kater Ollie. Het aardige bee stje, dat een vlooienbandje draagt, is sinds dinsdag 10 juni spoorloos en is dat ook ge bleven na de opvallende advertentie van het Waddinxveense gezin in het Weekblad voor Waddinxveen van twee weken gele den. Vermoed wordt dat Ollie het gezin Hui zer. waar hij al twee jaar met plezier ver bleef, op een gegeven moment heeft verla ten voor een bezoek aan het station Wad dinxveen, waar hij in de trein is gestapt. Waarschijnlijk is het de trein in de rich ting Boskoop geweest, hetgeen zou blijken uit een telefoontje uit onze buurgemeente. Maar de daar gesignaleerde Ollie is nog steeds niet gevonden, tot groot verdriet van de familie Huizer uit de Bomenwijk. een vogelverschrikker maakt naar zijn ei gen beeld. Dat is overigens geen opzet. Men gebruikt immers meestal oude kleren van zichzelf als vormgevend materiaal en zo zal de met stro volgestopte overall van een dikke, althans enigszins gezette boer dezelfde vormen vertonen als de maker. En de schrale buurman zal volgens de- dinxveen terecht bij D, Kuijt, Groens- zelfde wetmatigheid een schrale vogelver schrikker op zijn land poten. Een moderne ontwikkeling in het vogel- verschrikkerswezen is, blijkens de beide Amerikanen, de opmars van het vrouwe lijk element. Meer en meer vrouwelijke vogelverschrikkers verschijnen in de tuinen, die doorgaans ook gemaakt zijn door vrouwen. Deze observatie zou aan leiding kunnen zijn tot een diepgaande studie van de vogelverschrikker als spie gelbeeld van de veranderingen in de maat schappij in de loop der eeuwen. kracht van de Scania-cabine en i met lichte kwetsuren ter observatie opge nomen in een ziekenhuis te Gouda. De po litiekorpsen van d~ ,J"Z-r>~ Ook in Waddinxveen wordt van alles ge probeerd om vogels te verschrikken, zo za gen we in een volkstuin bij de hoek Tweede Bloksweg-Sniepweg op een steen worp afstand van de spoorbrug in d< spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda. Hoe verschrikt men eigenlijk een vogel. Ten eerste (een klein beetje) door overt, spiegeltjes en zilverpapier op te hangen Ten tweede (wat meer) door met potten pannen en blikjes zo nu en dan een doff dreun te maken. Ten derde door mens t zijn. Vogels schrikken zich altijd lam va mensen en gelijk hebben ze. Ten vierd door een mens na te doen. En dat is on werk. Dat is het vak van de vogelver schrikkers. Het is het mooiste om bijn. een echt mens te zijn’’. Deze instructie voor vogelverschrikker krijgen de leerlingen van de vogelver schrikkersschool in het boek ’’De vreselijk verlegen vogelverschrikker” van Charles Donker en Karei Eykman. In weinig aspirant- loor tot de kern van de zaak, de essentie van het bestaan: bijna echt een mens zijn. We we ten echter, dat een vogelveschrikker die een nagenoeg menselijke gestalte heeft, zijn afschrikwekkende werking spoedig verliest. In dit opzicht worden we zelfs bij gevallen door de Agrarische Winkler Prins, die erop wijst dat ’’gewenning snel kan optreden”. Dit naslagwerk vervolgt: ”Men moet dus bijvoorbeeld vogelverschrikkers niet te lang laten staan. Men gebruike de v. niet eerder dan wanneer men schade vreest en gaat bij gewenning direct op een ander v. over. Vogelverschrikkers helpen niet of nauwelijks tegen huismussen en houtdui ven, maar kunnen succes hebben bij kraaiachtigen en spreeuwen”. Ook 'n re center handboek, Landelijk Nederland” geheten, bevestigt deze opvatting. "De traditionele vogelverschrikker heeft mee stal slechts tijdelijk effect”. Wonderlijk eigenlijk, want het maken van vogelverschrikkers gebeurt niet sinds van daag of gisteren. Sinds oude tijden maken mensen poppen die hun gelijkenis dragen en zetten die in de tuin of op de akker. In agrarische gebieden is zelfs een soort fol klore ontstaan, of eigenlijk moeten we zeggen: een vorm van volkskunst, waar door vogelverschrikkers steeds beziens- zen, vertellen we nog even de voorgeschie- dagspits, rond 5 uur. ekhof 27was i gen met aanhangwagen onderweg met 28 ton hout van Rotterdam naar i' gen. Scott is daar door Opperwaagmee- ster en Burgemeester van Gouda Chr. van Hofwegen tot Ere-Waegemeester be noemd. Deze titel wordt verleend aan pro minenten uit de zuivelwereld in binnen- en buitenland, aan Gouwenaars die zich een aantal jaren voor het wel en wee van Gouda hebben ingezet en bij bezoeken van belangrijke personen aan Gouda, ook bij bezoeken van Gouda aan het buitenland worden Ere-Waegemeesterschappen ver leend. Bij de intronisatie van een nieuw gildelid werd een proeve van kaaskennis afgelegd door een Goudse kaas te proeven en te be oordelen. De nieuwe Ere-Waegmeester kreeg, omringd door enige Ere- Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 kreeg omrjngd door enige Ere. j Waegmeesters, het lint in de Goudse kleu- ren (rood/wit) omgehangen, waaraan een wL. 1™ .V„ vergulde medaille in de vorm van een bevestigend antwoord van de voorzitter kaasje hing. Een gecalligraveerd certifï- f ^5 1 "^5 r I J JI11 11 izt n z-/ i *4 o t I zl t Z> c L V n zaterdag voorafgaande aan het ongeval de stelt hij We gaan ten volle mee f u daar nog? Kunt u_het nog volgen allemaal? Het zijn allemaal gegevens uit L waar. We hebben het niet van de straat en caat van de installatie als Ere- Waegmeester van de stad Gouda werd voorgelezen aan de zojuist geïnstalleerde écht Ere-Waegmeester. David Scott vloog op 16 maart 1966 sa men met Neil Armstrong, de man die drie jaar later de eerste stappen op de maan zette, de Gemini 8. Van 3 tot 13 maart 1969 vloog Scott als command module pi loot mee met de Apollo 9 tenslotte gevolgd woorden^'1 ‘dringt"™'' “‘aspi door zijn vlucht als commandant van de vogeiverschrikker hier ai !erende /0{ Apollo 15 in juli1971. Tijdens die missie de\ern van de _aak de essende va werden er voor het eerst maanwagens als vervoermiddel gebruikt. Regnecentralen Nederland BV verkoopt, serviced en ontwerpt programmatuur voor de uit Texas, Verenigde Staten, afkom stige computerfirma Datapoint. De tus senschakel is TR W Datacom die de inter nationale marketing van de Datapoint produktlijn verzorgt. Tussen de drie be drijven is een hechte relatie ontstaan, die onder andere bijdraagt in verdere geza menlijke produktontwikkelingen. Regnecentralen Nederland BV, werk maatschappij van Regnecentralen Beheer B V, heeft het boekjaar 1979/1980 afgeslo ten met een omzet van 26.21 miljoen gul den. Dit is 31 procent meer dan het boek jaar ervoor. De omzet bedroeg toen 20 miljoen gulden. De winst steeg in het per 31 maart j.l. afgesloten boekjaar met 36 procent naar 2.2 miljoen gulden. De Vereniging voor Protestants Chri stelijk Onderwijs heeft samen met de hoofden van de Willem van Oranjeschool, - Koningin Julianaschool, Groen van Prin- waardjger werden. Z.e gaven in bepaalde stererschool en de De Savornin Lohman- school een oplossing gezocht en gevonden voor het steeds weerkerende probleem ster mr. A. G. Smallenbroek is deze vorm van zielsmassage al lang geen uitzon- i dering meer, dus dat was dan ook niet het j Ruimtevaarder David R. Scott. De man op de foto is de Amerikaanse ruimtevaarder David R. Scott, die met rond de aanvang van de vakanties. Zonder dat het schoolwerk er onder zal lijden en gelet op de overheidsvoorschriften is nu besloten om voortaan de kerst- en zomer vakanties op vrijdag 12.00 uur te laten be ginnen. J U T IV u Vandaag (woensdag 9 juli) is het 50 oog gestaan met de heren T. W. Verwey, jaar le/en da, he, esch Jaar A Monster velijk directeur, architect en coördinator van het Waddinxveense architectenbureau Stuurman BV. De oorzaak van het ongeval was dat een particuliere garage-onderneming op de Scania-motorwagen een beurt had gege- Bent ven, waarbij per vergissing vet in de rem- trommels terecht was gekomen. openbare commissievergaderingen, De heer Beekhof had die dag al een hele v.aa:Y.'c l.cbbz:: :a:: dc rit achter de rug. Hij was met chemicaliën ook niet uit theekransjes. Daarom herha- van Hattem naar Enschede gereden, had len we nog maar een keer voor alle duide- daar flessen Spawater voor Rotterdam ge- lijkheid wat het kernpunt is van de nieuwe laden en had in Rotterdam zijn 28 ton woonruimteverordening. die op 1 juli van hout opgepikt. Onderweg had hij wel iets dit jaar van kracht is geworden: De ver- gemerkt van een merkwaardige stank, koop van koophuizen aan buitenstaanders doch had - ondanks herhaald onderzoek - is volkomen vrij, mits de eigenaar tenmin niet kunnen achterhalen wat daar de oor- ste een half jaar zelf het te verkopen huis zaak van was. heeft bewoond. In deze zaken is de Het blad "Beroepsvervoer" tot slot: "het economische gebondenheid niet van toe is nu overduidelijk dat deze brug die in be- passing, 't Is maar dat u het weet. heer is bij Rijkswaterstaat, een levensge vaarlijk obstakel vormt op de allerdrukste snelweg van Nederland en Europa, iede reen ligt het laatste Pinkster-weekeinde nog vers in het geheugen. Ook toen moest uitgerekend in de vrijdagavondspits de brug zo nodig worden geopend voor zand- schippers of kerosine-tankers voor Schip hol), waardoor vele duizenden mensen op buitengewoon geïrriteerde wijze hun Pinkster-weekeinde ingingen. Dat er toen geen ongelukken zijn gebeurd mag werke lijk een godswonder heten”. 30 augustus mee aan de regionale fiet- brug over de Gouwe bij Waddinxveen was raadscommissie voor de sociale zaken en centralen Nederland B V aan de Kampen- stocht ter herdenking van de bommen op zojuist gesloten en honderden meters volksgezondheid, die werd voorgezeten ringweg in Gouda. Dit mooie kantoor is Hirosjima en Nagasaki. Dejïetsers, die in lange file vanuit Rotterdam voegde zich door wethouder mevrouw L. M. naar een ontwerp van Stuurman BV neer- Gouda van start gaan en daar ook weer langzaam in bij het uit Den Haag afkom- Oosterbroek-Waagmeester (VVD) en gezet door bouwbedrijf J. P. van Eesteren. aankomen, zullen op hun tocht aandoen stige verkeer. waarbij vier gemeenteraadsleden aanwe- Ditzelfde koppel heeft in Waddinxveen het Waddinxveen, Boskoop, Alphen aan den Vóór Beekhof stonden vijf personenauto's, zig waren, waaronder J. Havenaar (SG- nieuwe gemeentehuis neergezet. Rijn en Reeuwijk. Wie tegen betaling van Op de andere strook reed een met 32 ton P/HKV/GPV), de man die duidelijkheid Voorafgaande aan de opening werd David een gulden mee wil doen kan in^ Wad- ijzer geladen trekker opleggercombinatie wilde over de nieuwe regels rond de ver- Scott officieel door Burgemeester en Wet- van Rutges uit Alphen aan den Rijn. Beek- koop van koopwoningen in Waddinxveen. houders van Gouda ten Stadhuize ontvan- voorde 184, telefoon 3640. hof moest in een fractie van een seconde een uiterst riskante beslissing nemen: het zij de personen-automobilisten voor hem te pletter rijden met zijn 25 tons combina- geeft het woord aan de heer Havenaar. De tie die, zoals gezegd 70 kilometer reed, óf heer Havenaar vraagt nadere uitleg van i artikel 4 van de ontwerpverordening hou- het laatste. Zijn dende regelen voor de toepassing van van artikel 1 van de Woonruimtewet a 1947 (stbl. Nr. 291welke aan de orde is leefde Beekhof deze ramp, dankzij de gesteld in de raadsvergadering van 25 juni -c-L.--werd hij 1980. De voorzitter geeft weer hoe dit ar- - tikel dient te worden geïnterpreteerd, met welke interpretatie de heer Havenaar zich de Rijkspolitie uit Drie- kan verenigen. De voorzitter sluit hierna bergen en van de Rijkspolitie uit Moor- de vergadering”, drecht en Waddinxveen waren in zoverre bij dit ongeval betrokken, dat zij proces sen verbaal opmaakten foto’s maakten en de snelweg ontdeden van vernielde brok stukken. Overigens kwam de combinatie vond 5 juni over dezelfde materie vragen van Rutges er met lichte schade af. stelde. Het verslag van die vergadering: De heer Beekhof, die ongehuwd is en bij "De heer Havenaar stelt dat het opnieuw zijn ouders in het dorp Zalk(bij Kampen) vaststellen van de woonruimteverordening woont, is op 11 juni uit het ziekenhuis ont- aansluit bij de gedachte van zijn fractie. Hij informeert of hij het goed begrepen heeft dat alleen economisch gebondenen Zend ons de mooiste, leukste, gekste an- diende rust zoeken. De inzenders van va- sichtkaart van uw vakantie-oord en maak kantiekaarten die worden uitgeloot maken kans op een bloemenbon tot f 75,Ge- kans op een vijftal bloemenbonnen. woon sturen naar Dick Baelde, Kerkweg- De prentbriefkaarten kunnen tot en met Oost 191, 2741 HD Waddinxveen", stond zaterdag 30 augustus naar de bloemen- er in de advertentie van de door Bep boetiek Dick Baelde worden gestuurd. Baelde geleide bloemenboetiek Dick Den natuurlijk deskundige jury, waarin Baelde op de Brugpagina’s in het Week- onder meer zitting hebben Bep Baelde, blad voor Waddinxveen van vorige week zÜn partner Renee van Lent en Brugcen- woensdag. trumvoorzitter/tweewielerspecialist Gijs Het zal onze lezers duidelijk zijn dat de Kraijesteijn van de Brugweg, zullen gaan bloemist uit het Brugcentrum hoopt op uitmaken welke vijf prentbriefkaarten van heel wat gekke, bijzondere, opvallende, af- evenzovele inzenders voor de bloemen- en wijkende, rare en merkwaardige prent- plantencheques in aanmerking komen, briefkaarten uit al die landen waar ook Denkt u er aan bij het versturen van uw Waddinxveners in deze weken hun welver- prentbriefkaarten? Vorige week schreven we over de chauf feur Alex Beekhof (27), die begin vorige maand op het nippertje bij de Gouwebrug in rijksweg A 12 (Den Haag-Utrecht) een ernstig ongeluk wist te voorkomen en van wege zijn gedrag is voorgedragen voor een internationale transportonderscheiding. Dezer dagen lazen we in het blad "Be roepsvervoer” naar aanleiding van het ge beurde forse kritiek op Rijkswaterstaat. "Wat op 2 juni alweer op het nippertje "goed" afliep", aldus het blad, "zou men kunnen betitelen als een zware verant woordelijkheid voor Rijkswaterstaat. Zo zwaar, dat men zich afvraagt of deze in stantie nog wel in staat moet worden ge acht dergelijke verantwoordelijkheden te dragen. Rijkswaterstaat valt onder mini ster ir. D. Tuijnman. Wij zouden dan ook deze minister met klem willen verzoeken om zijn dienst genaamd Rijkswaterstaat van deze verantwoordelijkheid te willen ontheffen en erop te willen toezien dat noch de Gouwebrug, nóch de Hoornbrug in Rijswijk tussen 7.30 uur en 9.00 's mor gens en tussen 16.30 en 18.30 uur 's mid- Tijdens de eind vorige maand gehouden dags wordt geopend voor een paar grind-, gemeenteraadsvergadering - welke werd zand- of kerosineschippers voor wie, ge- gekenmerkt door veel discussie, maar toch zien de enorme tonnages die ze vervoeren eensgezind stemgedrag - moest er worden een uurtje meer of minder er zeker niet op geschorst.^ Sinds de komst van burgemee- aankomen. En zo dat wel het geval zou mogen zijn, dan mag er op worden gewe zen dat de binnenschipperij in ons land geen stuiver bijdraagt aan de kosten van bijzondere. de infrastructuur waarvan zij gebruik Het bijzondere was erin gelegen dat de maakt en zelfs niet eens in staat is om, te- vergadering van de raad tijdens de bespre- levisie(mastjes te strijken. En dit geldt in king van de nieuwe woonruimteverorde gelijke mate voor de pleziervaart”. ning moest worden onderbroken om de Voor wie het verhaal vorige week zou heb- raadscommissie voor de sociale zaken en ben gemist of het wellicht niet heeft gele- volksgezondheid de gelegenheid te geven koppeling tussen zen, vertellen we nog even de voorgeschie- over de nieuwe regels geen enkele ondui- mand ruimtevaartuig tot stana^ bracht, denis. Het gebeurde op 2 juni in de mid- delijkheid te laten bestaan. Op die manier Dat gebeurde op 16 r.-.zzzt 1966. Dzzz Chauffeur Alex Be- is volkomen duidelijk geworden dat de ruimtevaarder heeft vorige maand oog in met zijn Scania motorwa- verkoop van Waddinxveense koophuizen T w aan buitenstaanders volkomen vrij is, mits F. de Greef en L. Hoogerwerf respectie- ton hout van Rotterdam naar Hattem, de vorige eigenaar tenminste een half jaar waar het transportbedrijf van zijn baas, de zelf het te verkopen huis heeft bewoond. heer G. J. Keijl is gevestigd. Plotseling Gelukkig dat er een krant is om u dit in r merkte hij dat de remmen van zijn motor- gewoon Nederlands te vertellen. Stel je Dit Waddinxveense drietal was aanwezig \oofdkantoor van Regne- raadscommissie voor de sociale zaken en centralen Nederland B V aan de Kampen volksgezondheid, die werd voorgezeten door wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester VVDen waarbij vier gemeenteraadsleden aanwe en M. Monster-Bron, Schuberthof 61, in het huwelijk trad. Dit heugelijke feit werd in familiekring herdacht. ..ct, .W..V.U t o De werkgroep Waddinxveen van het In wagen dienst weigerden en dit bij een snel- voor dat je de notulen in handen zou krij- bij de officiële opening door David Scott terkerkelijk redesberaad doet zaterdag vast te kunnen stellen, dat men gewoonlijk heid van circa 70 kilometer per uur. De gen van die extra vergadering van de van ^et nieuwe hc ringweg in Gouda. Dit mooie kantoor is Hirosjima en Nagasaki. De fietsers, die naar een ontwerp van Stuurman B V neer- gezet door bouwbedrijf J. P. van Eesteren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13