1 WiléM 1 a- Het Weekblad feliciteert J. Reym BV I VOLOP KWALITEIT Kleuters van ’’Woelwater” de boer op WILHELMINA-MONUMENT ’’Oorlogsmonument is lelijk en moet vervangen worden Wim van Baarle bepleit wisseling van twee bekende monumenten wisselen. Het monument aan het KW-plein zou daar namelijk nauwe lijks tot zijn recht komen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 JULI 1980 ingin Wilhelmina aan het Koningin Wilhelminaplein van plaats te laten liedjes Drs. II wmn WADDINXVEEN De in Waddinxveen wonende Teleac-regisseur Wim G. van Baarle heeft in de gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd, waarvan hij lid is, de gedachte geopperd om bak. Om half drie kwamen de ouders om met de kinderen afscheid te ne- Kerkhoven en juf Zuidam. Allen namen afscheid water-kleuters. lannen gerealiseerd, hoewel er wel be hoefte bestaat aan verfraaiing van de al de van WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi- ster van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is bij het Bureau voor Bouwzaken J. Reym BV, Waddinxveen, benoemd tot procu ratiehouder (technisch directeur) D. van Wichen te Boskoop. Het commissielid is overigens van oor deel dat het oorlogsmonument lelijk is en waard is te worden vervangen. Vol gens hem kunnen symbolen van door gaande strijd het belang waarvoor het monument destijds is opgericht heel goed markeren. Het geld voor de wisse ling van beide monumenten kan in de gedachtegang van Wim van Baarle, ge haald worden uit een fonds beeldende kunst, waarmee gemiste kansen uit het verleden hersteld kunnen worden. KERNENBELEID Wethouder A. H. van Gent (PvdA) gaf Van links naar rechts de naar Veenendaal vertrokken juf Willemsen, juf van hun zesjarige Woeï- gaf de heer C. Dijkshoorn (CDA) te kennen dat de in het stuk genoemde mogelijkheden zijn afgestemd op de grote stad. Zijn collega Wim G. van Baarle noemde ’t allemaal mosterd na de maaltijd, omdat Waddinxveen al zo goed als volgebouwd is. ”Er worden men van de beide juffrouws. Dat ge beurde met het zingen van afscheids- en het aanbieden van cadeaus. ’s Middags Vrijdagmorgen nam Mej. G. Willem- u sen afscheid van alle kleuters van haar klas. Zij is m.i.v. 1 augustus be noemd als hoofdleidster van een kleuterschool in Veenendaal. Ander- van van WADDINXVEEN Een nieuwe reeks Waddinxveense geslaagden, die van ons Weekblad voor Waddinxveen de meest hartelijke felicitaties krijgen: BOSKOOP Aan de Rijks Middelbare Tuinbouw school te Boskoop slaagden voor de richting aanleg- en onderhoud van tuinen en groenvoorzieningen M. de Baare, F. Hazelaar, mej. E. v. d. Krol. MEAO Aan de scholengemeenschap Het monument voor Koningin Wilhelmina werd op maandag 11 november 1968 onthuld door de toenmalige com missaris der Koningin mr. J. Klaasesz. Het gebeurde in het kader van de uit de jaren zestig beroemde bouwdagen van oud-burgemeester C. A. van der Hooft. Honderden Waddinxveners waren die middag met tientallen genodigden naar het Koningin Wilhelminaplein gekomen om daar eerbied en dankbaarheid te betuigen aan Wilhelmina. Neder land 1898-1948 - Moeder des Vaderlands - Eerbied en Dankbaarheid" zijn de woorden die gebeiteld staan op het tableau achter het gedenkteken. Aan de onthulling werkte mee fanfarecorps "Concordia". Het monument - vier hardstenen zuilen, schuttend in hun midden de sokkel met daarop de gebeeldhouwde kop - was een anoniem geschenk. in de gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd als zijn mening dat de door Wim van Baarle genoemde monument-wisseling nauwelijks geld zal kosten. In de com missie betoogde de heer C. Dijkshoorn (CDA) nog dat ook hij de plaats van het oorlogsmonument niet goed vindt, maar acht het zaak deze kwestie te be zien in het kader van het kernenbeleid. Mocht worden overgegaan tot uitbrei ding van het winkelcentrum ”de Pas sage” dan verdwijnt niet alleen C. P. Broer BV (Bakkerijgrondstoffen), maar wellicht ook het monument aan het Stationsplein naar een andere plaats. De discussie over de wisseling van be ide Waddinxveense monumenten ont spon zich tijdens de bespreking van de nota ’’Geef de beeldende kunst een kans” van de Stichting Culturele Raad van Zuid-Holland. Van deze gelegen heid maakte voorzitter A. H. van Gent (PvdA) gebruik mee te delen dat er nog geen gemeentelijke nota over de beel dende kunst is, hoewel deze wel is toe gezegd. Op de gemeentebegroting is overigens ook geen budget voor beeldende kunst opgenomen. ’’Gezien de onduidelijke financiële situatie is thans ook niet be kend of en hoeveel geld er in de toe- komst beschikbaar zal komen”, aldus Buenk te Gouda slaagden voor het dip- j i i j j |oma MEAO: L. W. G. v. d. Meer, J. van Oort, H. W. Vermulm. FYSIOTHERAPIE Voor de hogere beroepsopleiding voor samengesteld. FONDS Uit de in de commissie gevoerde scussie heeft wethouder A. H. v Gent opgemaakt dat alle leden er vo< stander van zijn in Waddinxveen e fonds beeldende kunst in het leven roepen. Hoe de diverse percenta; moeten worden toegerekend bl overigens een punt van nadere uitw king. Aan deze visie wordt nog toe voegd dat juist in deze tijd daar voorstander van te zijn, omdat - financiële krapte - zaken die met ku te maken hebben al snel als sluitp worden beschouwd. Het "oorlogsmonument" aan het Stationsplein is sinds maandag 5 mei 1947 de plaats waar de Waddinxveners jaarlijks stilstaan bij de dood van allen - burger zowel als militair - die sinds 10 mei 1940, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk der Nederlanden zijn gevallen, alsmede allen, die door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen. "Voor hen die vielen. Van hen die bleven. 1940-1945 staat er heel simpel op het monu ment dat op de middag van Bevrijdingsdag 1947 om half drie officieel werd overgedragen aan het gemeentebestuur, gevold door krans- en bloemenlegging. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). ANTONIUS-COLLEGE Aan het St. Antonius-college in Got zijn na herkansing geslaagd voor eindexamen VWO Anneke Mourits Rob de Ree en voor het eindexan HAVO Jan Vernakel. DOCTOR Aan de Rijksuniversiteit te Utrech gepromoveerd tot doctor in de scl kunde de oud-leraar van de Pr Kohnstammschool voor openb MAVO (Mauritslaan), J. M. M. Dro. De heer Droog werd in 1951 in W dinxveen geboren. Hij studeerde scb< kunde aan de Rijksuniversiteit Utrecht, deed in 1973 zijn kahdida examen en in 1976 zijn doctoraal e. men. Van januari 1971 tot augus 1974 was de heer Droog leraar aan Prof. Kohnstamm-mavo. Sedert 1 a; 1976 is hij verbonden aan het Va Hof-laboratorium te Utrecht. De t van zijn proefschrift is: "Anodic ox tion of silver and copper in alka solution”. MTS-MEAO Aan de scholengemeenschap M MEAO te Gouda slaagden uit V dinxveen voor de afdeling bouwku P. v. d. Heuvel, W. A. M. Steenl Voor de afdeling electrotechniekA tronica: P. G. Dekker, A. P. v Krans. Voor de afdeling werktuigbc kunde: H. R. den Boon, M. J. J. De man, J. R. J. van Gelderop, N. van rewijn, O. Kreffer, H. Nederhof, Roskam, O. J. Terpstra, A. Verwe A. H. Waser. aanwezige woonwijken”. De commissieleden mevrouw H. Bloem-van Elten, G. T. Kroon en R. J. Jenner wezen erop dat er in Wad dinxveen nog geen fonds voor beel dende kunst bestaat, dat het verbeteren van de visuele kwaliteit van de omge ving een belangrijke zaak is, waarbij de kunstenaar materieel zou kunnen on dersteunen en dat op de activiteiten van projectontwikkelaars een percen- tageregeling (een deel van de bouwko sten mag dan worden gebruikt voor verfraaiingsdoeleinden) van toepassing kan zijn. De heer F. H. de Ruijter (VVD) beval een apart budget aan, uit welke elementen dat ook zal worden WADDINXVEEN Donderdag voor een week was voor 33 kleuters van de protestants-christelijke kleuter school ’’Woelwater” aan de Peter Zuidlaan, die na de vakantie naar de ’’grote” school gaan, een feestdag. Rond 9 uur waren ze, deze keer niet gewoon, maar als boertjes en boerin- het oorlogsmonument aan het Stationsplein en het monument van Kon- netjes gekleed, in de school bijeen. Na een poppenkastvoorstelling wer den de groepen klaargemaakt om naar een boerderij te gaan. De groep van juffrouw C. Kerkhoven werd ont vangen op de boerderij van de familie Boekhorst aan de Tweede Bloksweg waar met veel interesse gekeken werd hoe er van melk met ’’klonters”, zo als een van de kleuters zei, kaas wordt gemaakt. Na ook de pasgebo ren kalfjes en de varkens te hebben bewonderd en natuurlijk een stukje kaas te hebben geproefd, gingen de kinderen weer naar school terug. De groep van juffrouw J. Zuidam is op de boerderij van de familie Van Tol aan het Noordeinde geweest. Het klimmen op strobalen, bekijken van allerlei machines, wandelen in het weiland tussen de dan toch wel erg grote koeien, en een ritje op een wa gen met trekker, betekende voor de ze kleuters een feestelijke morgen. Bij terugkomst op school waren de pannekoeken klaar! stonden er allerlei spelletjes op het programma, o.a.: klompenrace, zak- lopen, zakken meel via klimrekken verplaatsen, krantenrace en het op graven van een cadeautje uit de zand- half jaar heeft zij deel uitgemaakt - -het onderwijzend personeel ’’Woelwater”. de socialistische wethouder, die een di scussie over beeldende kunst niettemin zinvol achtte, ’’opdat we weten wat te moeten doen als er weer wel ruimte zal zijn In de bespreking van de regionale nota fysio-therapie aan het Academisch Zie- kenhuis in Leiden slaagde de Wad- dinxvener Berno Gerts. BLOEMIST De bij Wim en Mia Rip aan Kerkweg-West werkende René Driel heeft in Aalsmeer zijn vakdip- hier nauwelijks nog grote nieuwbouwp- lorna als bloemist behaald. Renee van Lent, de partner van bloemist Bep Baelde aan de Kerkweg-Oost, rondde eveneens haar bloemistenopleiding in Utrecht positief af. MMEïï—t» x lutiMmanmaB t

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3