'*801 Rubberboten voor Carla en Josée t F WITTE PRIJZEN Rebus van De Bas Speelgoed Officiële opening uitbreiding Van den Berg is aanstaande Plan slechts gedeeltelijk goedgekeurd ALTIJD VERS! Z OOK VOOR UW REISVERZEKERING! W. J. Moons Provincie wil behoud landschap en geen extra verkeer Langs Bredeweg alleen geheel en al aan veiling gebonden bedrijven Van Stijn 7 I, Wéér een service van Van Ginkel! O J f Wim de Bas Noteboom De nieuwbouw van J. van den Berg Zn. Waddinxveen BV aan de Henegouwerweg 46. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) zoals een kantine, een werkplaats voor onderhoud van machines, kantoren en laatste kwamen 455 oplossingen binnen |||U kans op de hoofdprijs, een rubberboot met peddels en grote voetpomp. aan de uitgelote winnaressen De oplossingen konden worden ingele- Carla Straver (12) uit de Burgemeester verd in de speelgoedzaken van De Bas aan de Jan Dorrekenskade-Oost en aan de Brederolaan (Luifelbaan), Bij de x _x 1Are11. en bij de eerste 218. Van de 7200 uitge geven kranten reageerden er dus 10 procent, wat beslist een goed resultaat genoemd kan worden. Omdat Wim de bas het leuk vond zowel onder de in zenders van goede oplossingen van de Jan Dorrekenskade-Oost als de Luifel baan een winnaar aan te wijzen werd de hoofdprijs uitgebreid met een kleinere boot. dat bedrijven op het veilingterrein lich treclames kunnen aanbrengen. Maar de provincie vindt met de gemeente Waddinxveen dat zoiets niet in een be stemmingsplan valt te regelen. De be scherming van de verkeersveiligheid wordt geregeld in de verkeerswetge- ving en de plaatselijke Algemene Poli tie Verordening (APV). ”Een bestemmingsplan is niet het juiste instrument voor de hier aan de orde zijnde problematiek, omdat weliswaar regelen kunnen worden gegeven voor de hoogte van bebouwing, of zelfs be paalde bebouwing kan worden uitge sloten, doch het bestuur van een zoda nig plan bestaat niet de mogelijkheid het aanbrengen van lichtreclames of (andere) voor het verkeer hinderlijke verlichting aan gebouwen tegen te gaan”, aldus de provincie. B. en W. voeren hier nog bij aan dat er rond het veilingcomplex een beplantingsstrook van 10 meter breed komt en dat recla mezuilen er zeker niet zullen komen, omdat dit geen veilinggebonden bouw werken zijn. WADD1NXVEEN/GOUDA De Waddinxvener W. J. Moons heeft CMC-Melk Unie BV te Den Haag ver laten als commissaris. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN Volgende maand zal het al in gebruik zijnde nieuwe kantoorgebouw van ma chinefabriek J. van den Berg Zn. Waddinxveen BV aan de He negouwerweg 46 officieel in ge bruik worden genomen. De offi ciële paal voor deze laatste uit breiding van het in 1917 vanuit Rotterdam in Waddinxveen ge komen bedrijf werd dinsdag 1 mei 1979 geslagen door de heer M. van den Berg, zoon van de op richter van de thans 81-jarige on derneming. De heer Van den Berg is nu als commissaris aan het bedrijf verbonden en is voorzitter van het bestuur van de holding. De nieuwbouw aan de Henegou werweg omvatte twee verdiepin gen met daaronder geprojecteerd parkeerruimte. In het kantoor pand zitten de afdeling enginee ring en constructie, commerciële afdelingen en directie. Het nieuwe gedeelte vormt de laatste fase van de algehele vernieuwing en uitbreiding van de gebouwen, die er al stonden toen de Hene gouwerweg nog Jaagpad heette. De bouwwerkzaamheden werden onder architectuur van Stuurman BV uitgevoerd door de bouwon derneming Reym BV en omvat ten ook ingrijpende verbouwin gen van de bestaande kantoor- en personeelsruimten. Machinefa briek J. van den Berg Zn. Wad dinxveen BV ontwerpt en bouwt machines en installaties voor de ’’droge” procesindustrie (ont vangst, transport, opslag, reini ging, dosering, menging en afle vering van granulaten en poeder vormige stoffen). De voor de nieuwbouw benodigde grond werd op 16 mei 1978 op voorstel van B. en W. voor ƒ31.750, (635 vierkante meter) verkocht aan het Waddinxveense bedrijf. Het college van Gedeputeerde Staten heeft namelijk ontdekt dat de voor schriften van het plan om de veiling aan in totaal 20 hectare te helpen, niet al leen spreken over gebouwen, zoals een veilinggebouw, een opslagbouw en koelcellen, die tot het veilinggebeuren behoren, maar ook over de toelaat baarheid van gebouwen die in mindere maten (afgeleid en ondersteunend) met de tuinbouwveiling te maken hebben, WADDINXVEEN Maandagmiddag kreeg een kleine attentie en maakte zijn bij De Bas Speelgoed aan de Jan Dorrekenskade-Oost de prijzen uitge reikt aan de uitgelote winnaressen I Oxt 'Xx 'x 1 r» Trooststraat 107 en Josée Moerings, dochter van Sjaak’s snackbar aan de Willem de Rijkelaan. Carla kreeg uit handen van Wim de Bas een grote op blaasbare boot, evenals Josée, zij het van kleiner formaat. Het tweetal had meegedaan aan de op lossing van een rebus, welke had ge staan in de Speelgoed-Zomerkrant van De Bas Speelgoed. De vraag die met 16 beantwoord moest worden was: ’’Hoe veel kikkertjes staan er in deze krant?” iedereen die een oplossing inleverde WADDINXVEEN/DEN HAAG Het Waddinxveense gemeentebe stuur kan elke gedachte om binnen het gebied van het één jaar oude be stemmingsplan Veilingterrein Bredeweg nog eens minder- veilinggebonden bedrijven onder te brengen eens en voor altijd laten va ren. Het Zuidhollandse provinciaal bestuur heeft die droom doorgeprikt dinxvêe'n door te stellen dat het noodzakelijk is dat aan de Bredeweg alleen nog die bedrijven kunnen worden toegelaten, welke reeds bij uitsluiting aan de tuinbouwveiling zijn gebonden. Dit om het landschap niet verder aan lijke Dwarsweg, Kanaaldijk (’’Coene- te tasten. coop”). Links Carla Straver en rechts Josee Moerings. In het midden kijken toe en Irene de Bruin. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 JULI 1980 Middenweg aanleiding geven. Uit het plan blijkt niet - althans in onvol doende mate - welke de gevolgen hier van zijn, ook in financieel opzicht. De provincie wijst er op dat voor Wad- 21........i een bedrijfsterrein is aange wezen in een gebied tussen de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, Zuide- Op vakantie^ Wij verzorgen óók de bestel11 I I w van Uw Aanen verkoop vreemd geld zonder kosten De bekende valuta’s direkt uit voorraad leverbaar Inwisselen overtollige vreemde valuta’s na terugkeer in Nederland zonder koersverlies [gelimiteerd] REIS EN PASSAGEBURO S Waddinxveen X. xi Passage 222 eten Haag ■2 01828-7522De La Reijweg 11 xO X 070-469648' loetermeer s' I y Dorpsstraat 138 S 079-167555' W Gouda yy'" 1 \k Korte Tiendeweg 2-4 X- X XXX_\ s 01820-21922' léxst Slotlaan 231 03404-25824^^ 1979 passeerde. VERKEER Natuurlijk is men in het Wad- Verder zal het nieuwe plan volgens de dinxveense gemeentehuis onaange- provincie tot een niet onbelangrijke naam verrast over de strengere regels, toename van de verkeersintensiteit op die de provincie het veilingterrein heeft opgelegd. Ten eerste omdat de ziens wijze van de provincie nieuw is en ten klaan/Bredeweg en van rijksweg A 20 tweede omdat de gemeente nu al voor (Rotterdam-Waddinxveen) met de de tweede maal wordt dwars gezeten bij het streven om het veilingterrein aan de Bredeweg aan een bestemming splan te helpen. De eerste maal lag de provincie dwars toen Waddinxveen poogde daar te komen tot de aanleg van een groot lokaal- en regionaal be drijfsterrein. Bekeken wordt of tegen de zienswijze van Gedeputeerde Staten beroep zal worden aangetekend. De hardere opstelling van de provincie tegen het bestemmingsplan is eind vo rig week naar buiten gekomen bij het beslissen op de bezwaren van de hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat, dat het uit een oogpunt van verkeersveiligheid zeer ongewenst is WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi ster van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is bij BV Ficarfabriek v/h Fa. Gebr. van Stijn, Waddinxveen, benoemd tot di recteur verkoop de heer W. Kok te Rotterdam. coop”). En daarom hebben Gedeputeerde Sta ten voor een deel goedkeuring onthou den aan het nieuwe bestemmingsplan, ruimten van verpakkings-, transport- dat voor de rest in het Provinciehuis en exportbedrijven. geen bezwaar ontmoet, zodat onge- ”Deze bepaling heeft tot gevolg dat nweid is gebleven het 11,5 hectare me- zich in het plan óók bedrijven kunnen tende gebied van het bestaande vestigen, die niet in hun totale activiteit complex van de Coöperatieve Tuin- aan genoemde veiling gebonden zijn”, dersvereniging Gouda en Omstreken aldus een kiene provincie bij het weer- en (je a| afgegeven bouwvergunningen geven van het hoofdbezwaar tegen een ten behoeve van het im- en exportbe- deel van het bestemmingsplan Veiling- cjrijf Lehman en Troost en de im- en terrein Bredeweg, dat de Wad- exportmaatschappij H. Kruidenier Hzn dinxveense gemeenteraad op 16 mei BV, beide uit Rotterdam. NIEUW Natuurlijk is niet onbelangrijke de aansluitingen van rijksweg A 12 (Den Haag-Utrecht) met de Beijerinc-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7