WITTE PRUZENHAL ALTIJD VERS! Het Slaapkamer centrum naar Mercuriusweg 18 ^P^JZZZZZZZZZZ De gezinsverzorging en het maatschappelijk werk van stichting ’’Zuidplas” Brug open voor mooi schip Nog steeds wachten op een nieuw woonwagencentrum Tuinbouwweg sjaak noteboom f ZZZZZZZZZZZZZZJ Wineen wintersportvakantie 7 if nf oon Lfimnloto clfLiiitriictiri/w of een komplete ski-uitrusting. f Provincie zet gemeenten zonder plannen onder druk VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! er en aw* i i rond Alphen beheerd gaan worden door de gezamenlijke gemeenten die daartoe een gemeenschappelijke rege ling zullen aangaan. Zij treden toe tot het Woonwagenschap Gouwsluis. en Vries I HET WEEKBLAD heeft in Heemstede, Leiden, Lisse en Abbenes. Bedrijfsleider is de heer W. ■de Bruin, die volgende maand met 3 verkopers het publiek aan de Mercu- riusweg hoopt te ontvangen. Het leegkomende pand aan de Zuid- kade zal deels worden gebruikt voor opslag, terwijl voor de overige ruimte intern nog een bestemming zal worden gezocht. Tot het zover is wordt onder het motto ”Sla uw slag, koop *t nu” meubels voor de slaapkamer aan de man gebracht tegen meeneemprijzen of extra voordelige prijzen. lijkheden voor zulke crisissituaties is een grote leemte in een goede hulpver lening; in Waddinxveen kreeg de Sociale Raadsmanfunctie in 1979 nog geen ver dere gestalte. WRAKKEN In die gedachte past ook het streven de woonwagenbewoner zijn broodwinning op de door hem gewenste wijze te laten verzorgen. Dat betekent in vele geval len het toestaan van autosloop-activi- teiten. De provincie vindt dan ook dat er niet bij voorbaat van mag worden uitgegaan dat het aantal sloopterreinen moet verminderen en dat met name de kleinere terreinen moeten verdwijnen, moet zijn voor ’t afgeven van auto wrakken, biedt wat dat betreft enige houvast. Aan de andere kant is de provincie zich er van bewust dat een aantal sloopterreinen om redenen van overlast of milieubescherming zullen moeten verdwijnen. Een ander probleem waar de overhe den mee kampen is de illegale bewo ning van woonwagens. Tot nu toe is de provincie nogal soepel geweest. Dat kan wellicht veranderen, hoewel het provinciaal bestuur wel op zal passen om al te gemakkelijk tot ontruiming en sluiting van illegale wagens over te gaan. ”De consequenties daarvan kan diep ingrijpend, temeer daar aan zo’n actie vaak langdurig gedoogde illegale - be woning voorafgegaan zal zijn", laat het provinciaal bestuur weten in een on langs gepubliceerd "Voortgangsover- zicht, inzake woonwagenstandplaat sen”. Het beleid zal er daarom op wor den gericht in eerste instantie uitbrei- van de leidsters als van de gezinsver- zorgsters en gezinshelpsters van "Zuid- plas" erg veel gevraagd. Bij de leiding werd in 1979 dit probleem extra ge voeld vanwege het niet opvullen van een vacature. Evenals in de andere gemeenten vinden er in Waddinxveen erg veel telefoni sche contacten plaats tussen bureau en cliënten. De leiding gezinsverzorging in Waddinxveen maakt geen deel uit van een geregeld eerste lijnsoverleg, een voudig omdat Waddinxveen zo’n over leg niet kent.Overleg met huisartsen en wijkverpleging vinden ad hoe plaats. In 1979 is ook vanuit de gezinsverzor ging nadruk gelegd op het tot stand ko men van een samenwerkingsverband bejaardenwerk. Van de zijde van de ge meente Waddinxveen worden aan gaande zo’n samenwerkingsverband nadere voorstellen verwacht. Met help sters en verzorgsters worden regelmatig contactavonden gehouden. ben afgerekend met de achterstelling van woonwagenbewoners. Niet langer worden de woonwagenbewoners in grote concentraties verstopt achter spoordijken of vuilnisbelten gelegen kampen, waar het ontbrak aan vol doende ruimte en voorzieningen. Voor het eerst eigenlijk wordt uitgegaan van de verlangens van de woonwagen bewoners zelf. Kleine, ruim opgezette kampen met in principe niet meer dan vijftien woonwagens (Alphen is met dertig plaatsen één van de uitzonde ringen), gelegen bij een woonwijk, is nu het credo. WADDINXVEEN Het aan de Zuid- kade 147 gevestigde Slaapkamercen- trum Waddinxveen, sinds een paar we ken bezig met een totale leegverkoop wegens verhuizing, blijft in onze ge meente. Half augustus wordt het on langs door TNO verlaten pand aan de Mercuriusweg 18 betrokken. Op die plek is 1200 vierkante meter beschik baar voor het tentoonstellen van al die meubels voor de slaapkamer. Het Slaapkamercentrum is een sinds 1976 in Waddinxveen aanwezig filiaal van een bedrijf dat ook vestigingen In 1985 wil de provincie de verbetering van woonwagenkampen in heel Zuid- Holland achter de rug hebben. Behalve een verbetering voorzien de plannen ook in een uitbreiding van het aantal plaatsen. De zevenhonderd van 1975 moeten er over vijf jaar ruim duizend zijn. Om dat alles op tijd te kunnen be reiken moeten de daarvoor aangewezen gemeenten op dit moment een geschik- plaats hebben gevonden. ding van het aantal illegaal bewoonde wagens te voorkomen en dit verschijn sel vervolgens langzaam terug te drin gen. Overigens is het de bedoeling dat de woonwagenkampen in de streek GEZINSVERZORGING De gezinsverzorging in Waddinxveen heeft in 1979 sterk onder druk gestaan om aan de toenemende vraag naar ge zinsverzorging te kunnen voldoen. De vraag naar gezinsverzorging is in Wad- dinxveen altijd erg groot geweest. Het zal duidelijk zijn dat dit spannings veld tussen vraag en aanbod zowel In het eerste kwartaal van 1981 wil het provinciaal bestuur het bestemmings plan van de gemeente waarin de plek is vastgelegd op tafel hebben. Haalt ’n gemeente deze termijnen niet, dan zal de provincie zonder schroom gebruik maken van haar bevoegdheden de ge meente te passeren en zelf een plaats aanwijzen. Dit dreigement hangt een dikke dertig Zuidholladse gemeenten die ”hun huiswerk nog niet af heb ben” boven het hoofd. Als alles volgens plan verloopt hoopt de overheid over een jaar of vijf te heb- WADDINXVEEN Uit het jaarverslag 1979 van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas”, waarbij de getee te Waddinxveen is aangesloten, meldden we vorige week al hoe deze in 1974 opgerichte stichting voornamelijkn de streek reilde en zeilde. Van daag speciale aandacht voor de situatie van de gezinsverzorging en het maatschappelijk werk vande ’’Zuidplas” in Waddinxveen. Het maatschappelijk werk in Wad dinxveen wordt verricht vanuit het bu reau van de ’’Zuidplas” op de zevende etale van het Anne Frank-centrum. Elke werkdag van 9-10 uur wordt er spreekuur gehouden. Behalve de di recte hulpverlening aan de inwoners van Waddinxveen, werd er in 1979 ge start met een ’’slaapcursus”, met als doel slapen zonder slaapmiddel. Het project werd opgezet en mede- uitgevoerd door een Waddinxveense huisarts. De cursus is begin 1980 beëin digd. Overwogen wordt één of meer nieuwe slaapcursussen te organiseren. Het maatschappelijk werk in Wad dinxveen heeft binnen en buiten de ge meente de volgende contacten: redelijk tot goed overleg bestaat met de plaatselijke huisartsen; de contacten met de plaatselijke overheid krijgen gestalte in goed over leg met de afdeling Sociale Zaken Huisvesting en de wethouders; regelmatige contacten waren er met de wijkverpleging, kerken en bedrijfsle ven; het contact met de plaatselijke poli tie werd voortgezet zoals in het verle den; werk- en overlegcontacten waren er met de meer gespecialiseerde hulpver lening in Gouda, zoale het maatschap pelijk werk en de kinderafdeling en af deling psychiatrie van het Bleulandzie- kenhuis, het maatschappelijk werk, de afdeling gyneacologie en psychiatrie van het Sint Jozef Ziekenhuis, de Stich ting Geestelijke Gezondheidszorg, de Sociaal Pedagogische Dienst, Advies- buro voor jongeren en ouders en het Gewestelijk Arbeidsburo. Verder vond overleg plaats over het projekt Vroeghulp en de bezoekrege ling met Pro Juventate, het Medisch Opvoedkundig Bureau en de Stichting Geestelijke Gezondteidszorg. Vanuit de hulpverlening via het maat schappelijk werk worden de volgende knelpunten gesignaleerd; In 1979 werd het maatschappelijk werk geconfronteerd met ongeveer 20 gevallen van zeer, ernstige relatiepro blemen, in welke situatie voor alleen staanden en in de meeste gevallen vrouwen met kind(eren) plaatsvervan gend onderdak moest worden gevon den. Het ontbreken van opvangmoge- IM—sar- Het mooie schip door een geopende rijksbrug. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN In deze va- kantietijd is het op de Gouwe een stuk minder druk met binnenvaart schepen. Daarentegen is de plezier vaart zoals gebruikelijk toegeno men. Rijdend langs de Gouwe of wachtend voor de hefbrug en de Gouwebrug in rijksweg A 12 (Den Haag-Utrecht) zien we soms de mooiste exemplaren aam onze ogen voorbijtrekken. Zo werden de brug gen vorige week ook geopend voor een spiksplinternieuw zeewaardig jacht, waarvan er in de afgelopen ja- ren wel meer door de Gouwe zijn gevaren, meestal bestemd voor wel gestelde buitenlandse zakenlieden. Zo'n luxueus motorjacht kost al gauw 10 tot 15 miljoen gulden wordt gebouwd door C Scheepsbouw in Aalsmeer. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 JULI 1980 WADD1NXVEEN/DEN HAAG In Waddinxveen is het nog steeds wachten op het moment waarop een plek tussen de Tuinbouwweg en de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda een centrum voor acht woon wagens kan worden gemaakt. Bezwaren van omwonenden bij de Kroon zorgen echter voor de nodige vertraging. In het huidige woonwagen centrum aan de Onderweg staan vijf wagens, terwijl er plaats is voor vier. Op het parkeerterrein in het sportpark ”de Sniep” is sinds eind 1978 een groep woonwagenbewoners tijdelijk gehuisvest. Deze groep was laatste lijk nog in het nieuws omdat het provinciaal bestuur het gemeente bestuur in het ongelijk stelde omdat het aan woonwagenbewoner M.J. van Est ten onrechte een vergunning had verleend om een tourcaravan te bewonen, waardoor er nu een woonwagen kan komen, een situatie die de gemeente had willen voorkomen. De situatie met betrekking tot het nieuwe woonwagencentrum in het ge deeltelijk door de provincie goedge keurde bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West” (1978) is dezer dagen ge schetst door het college van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland bij het nagaan van de stand van zaken in die gemeenten waar een nieuwe plek voor het plaatselijke woonwagencentrum moet worden aangewezen. Als u bij ons uw kleurenrolletje inlevert, doet u automatisch mee aan onze Foto-Bingo. De aktie loopt van 14 juli t/m 30 augustus 1980. Tel. 2477 f QtO Passage 47 UMMI F I A Waddinxveen Tl11|J

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13