Waddinxveen In Gouda’s restaurant Julien exporteert tv-beelden WITTE PRUZENBAL duurt de Tour de France 2 jaar Aan kijkend Boskoop Stabin-Bennis Culinaire ronde met finish na 13 etappes in juli 1982 Van Duyn’s Beheermij BV SUPER VOORDEEL! Slecht weer bezorgt land en tuinbouw veel problemen WADDINXVEEN Het hoogheem raadschap van Rijnland mag dan steeds maar uitroepen dat er geen beter water is dan regenwater, maar de hevige regenval bezorgt ook de land- en tuinbouw in het Waddinx- veense achterland de nodige pro blemen. Slecht weer De Bonkelaar ook op twee middagen open WADDINXVEEN In deze vakan tieperiode zullen als gevolg van het slechte weer voortaan de deuren van het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan het Beukenhof op dinsdag- en donderdagmiddag ook open gaan voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Elke dinsdag- en donderdag morgen tussen 10.00 en 12.00 uur is dit hoofdcentrum van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Wad dinxveen” al geopend voor 6-jarigen en ouder. N H ff WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 JULI 1980 van i Wad- Het Goudse restaurant Julien zoekt onder andere in bovenstaande Franse streken zijn specialiteiten gedurende de komende twee jaar. i "f WADDINXVEEN/ BOSKOOP Het gemeentebestuur Boskoop is weer met het gemeentebestuur van Waddinxveen in ge sprek over de levering van radio- en televisiesignalen middels de CAI-mast aan de Staringlaan. Televisiekijkend Boskoop ziet met verlangen uit naar het moment waarop de Waddinxveense beelden tegemoet gezien kunnen worden, want de signalen die de bewo ners van onze buurgemeente nu min of meer regelmatig krijgen zijn ronduit belabberd. De CAI-mast aan de Staringlaan. (Foto: Weekblad voor dinxveen/Sjaak Noteboom WADD1NXVEEN/GOUDA Vorige week donderdag waren we te gast van Jaap van der Heijden en Jan Willem Wolzak, de twee eigenaren van restaurant Julien aan de Hoge Gouwe 23 in Gouda. En dat kwam om twee redenen goed uit: de eerste is dat het lekker eten buiten de deur in Waddinxveen in deze weken beperkt is omdat zowel De Gouwe Dis als Bibelot wegens vakantie gesloten zijn en de tweede is dat Julien is gestart met een culinaire Tour de France, waarvan de finish na 13 etappes in juli 1982 in onze buurgemeente, die rijk is aan voorbeelden van inspanning op het gebied van kunst, cultuur en nijverheid en de fa bricage van en handel in kaas, kaarsen, pijpen en aardewerk, verwacht wordt. GEEN EIGEN MAST 6-12JAAR HORIZONVERVUILING RESTAURANT NORMANDIE POITOU GASCOGNE Het startschot van deze culinaire Tour de France werd drie dagen voordat Joop Zoetemelk in Parijs zou worden omhelst door minister-president mr. A. A. M. van Agt gegeven door Gouda’s burgemeester Chr. van Hofwegen. Hij deze streken zijn specialiteiten, steeds en aldoor. Restaurant Julien, dat ook door Wad- baar zijn. Het huidige restaurant, bestaande uit een begane grond en een entresol, biedt plaats aan ongeveer 50 gasten en is Frans georiënteerd. Niet alleen qua Voordat het echter zover is moeten eerst de gemeentebesturen van Wad dinxveen en Boskoop het eens wor den. Hoewel in een kwestie als deze uiteraard ook de PTT een stem in het kapittel heeft moeten eerst de be trokken gemeentebesturen tot een overeenstemming komen. De Stichting Centrale Antenne-In- richting Boskoop heeft hier echter wel vertrouwen in. Het ligt in de aard der verwachtingen dat in augus tus de kwestie in de Boskoopse ge meenteraad besproken zal worden waarna de discussie tussen beide gemeentebesturen afgerond kan wor den. Maar zelfs al verloopt alles vol gens plan, dan nog zal Boskoop pas medio 1981 ook buitenlandse zen ders goed kunnen ontvangen. Ook de technische realisering vergt nogal wat tijd. inrichting - warme kleuren als donker rood en bruin spelen hierbij een voor name rol - maar ook zeker qua keuken. De periode van stevige maaltijden en zware sausen heeft zijn hoogtepunt ge had, de eerlijke keuken deed haar in trede. Herkenbare gerechten met verse, lichte garnituren doen meer en meer opgang. Daarnaast wordt veel aandacht besteed aan de wisseling der menukaarten: iedere zes weken wordt de menukaart aangepast en gewijzigd, waarbij diverse soorten vlees, gevogelte en vis elkaar afwisselen. Een belangrijk onderdeel van het gebo- dene vormt het prijsniveau. In restau rant Julien (dagelijks geopend vanaf 17.00 uur) is er bij de prijsbepaling steeds vanuit gegaan dat een volledig menu voor ongeveer 35,mogelijk moet zijn. Zo wordt geprobeerd in te spelen op de behoefte ’’betaalbaar” uit eten gaan. Ook voor grotere groepen biedt het restaurant mogelijkheden. Het beschikt daarvoor over een aparte ruimte met eigen voor diner, lunches en recepties. Samenvattend is restaurant Julien een restaurantbedrijf'met een heel eigen, ongedwongen karakter, waar men al dan niet als groter gezelschap in een plezierige omgeving tegen een redelijke prijs een keuze kan maken uit typisch Franse gerechten. Het Weekblad voor Waddinxveen kan daarover ten volle meepraten. deed dat in een alleraardigst toe spraakje, waarin natuurlijk het verband tussen Gouda - Nederland, Frankrijk, kaas en wijn niet onbesproken bleef. Julien’s reis door Frankrijk betekent dat in deze maand Maastricht (Lim- WADD1NXVEEN/GOUDA De heer J. N. W. Voorhoeve te Vreeland heeft Stabin-Bennis BV, Woerden, waarvan de handelsnaam Interieur Groep 3 BV in oprichting luidt met als plaats van vestiging Waddinxveen, ver laten als commissaris. Dat blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Midden-Holland. hiné), in mei 1981 Marseille (Pro vence), in juli 1981 Carcassonne (Lan guedoc), in September 1981 Bordeaux (Guyenne, Gascogne, Bearn), in no vember 1981 Angoulême (Charentes, ■- ---e Poitou, Limousin, Marché), in januari het als slagerij in gebruik, waarvan de 1982 Rennes (Bretagne, Maine, Anjou, bewijzen nog steeds duidelijk aantoon- Touraine), in maart 1982 Caen (Nor mandie), in mei 1982 Parijs (lie de France, Paris, Orleannais) en in juli 1982 Lille (Picardië, Vlaanderen, Ar tois, Champagne). Gedurende deze In de akkerbouwsector ontstaan pro blemen met de graszaden en ook met de pootaardappelen, die de komende weken worden geoogst. De akkers zijn plaatselijk nog veel te nat, waar door het loof niet verwijderd kan worden. Bij de bieten en consumptie aardappelen is sprake van ziekten die door de natte akkers veelal niet be streden kunnen worden. De oogst van conservenpeulvruchten (erwten, bonen) geeft moeilijkheden op de zwaardere gronden, die het water slecht doorlaten. De ruwvoederwinning van de vee houders komt steeds meer in de knel. De tweede snede voor het kuil- voer is nauwelijks oogstbaar en de kwaliteit zal zeker slecht zijn. De hooioogst is voor een deel van de boeren helemaal de mist ingegaan. Waar mogelijk worden de koeien ’s nachts op stal gehouden, omdat de graszoden te veel schade oplopen. Met name de veehouders op lager ge legen gronden in het oosten en wes ten van het land worden door de overtollige regenval gedupeerd. Enke le veehouders hebben zelfs al een beroep moeten doen op de ruwvoe- dervoorraad, die eerder dit jaar is geoogst. In de glastuinbouw verloopt de af zet van bloemen op een redelijk niveau, maar de verwachting voor belangrijke ’’zomerse” produkten zoals tomaten, komkommers en pa prika’s is niet erg hoopvol. In de vollegrondsgroenteteelt lijkt de scha de mee te vallen. In de boomkweke- rijsector heeft men veel last van het vele onkruid; de bestrijding ervan en ook van ziekten levert veel meer werk op dan normaal. Toch scheelde het niet veel of Bos koop had over een eigen 72 meter mast kunnen beschikken, Hoewel Gedeputeerde Staten in het streek plan de bouw van C.A.I.-masten van de hand wijzen nam de gemeente Boskoop toch een voorbereidings- besluit voor de bouw van een derge lijke mast. Aan Gedeputeerde Sta ten was daarna de keus om dit plan goed of af te keuren. Wettelijk is bepaald dat Gedeputeerde Staten een jaar na mogen denken. Hoort de betrokken gemeente na een jaar nog niets uit Den haag, dan mag aangenomen worden dat G.S. ak koord zijn. Dit gebeurde ook. Het voorbereidingsbesluit van Boskoop liep af op 24 november 1978 en Bos koop haastte zich een tweede be sluit te nemen en tevens bouwver gunning te verlenen voor de ge wenste mast. Maar die vlieger ging niet op. Gedeputeerde Staten rea geerde toén wel. Het Boskoopse raadsbesluit werd ter vernietiging aan de Kroon voor gedragen. Dit leidde tot een hoor zitting op 12 december 1979 waar bij de afdeling geschillen van de Raad van State beide kanten van het verhaal ter ore nam. De uitspraak kwam dit jaar eind februari en was negatief ten aanzien van de Bos koopse mast. beelden weigerden dan gevraagde tarieven te betalen het opgestelde Afgelopen donderdagmiddag hebben een aantal oudere jongeren een disco- middag gehouden en die was best ge zellig. Twaalf- tot zestienjarigen kun nen op dinsdag- en donderdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur de open huismiddagen vrij bezoeken. Het team van De Bonkelaar: ’’Vaak zul je mensen van je eigen leeftijd ontmoe ten die je kent, en als dit niet het ge val is, dan is er altijd wel iemand die met je wil tafeltennissen, dammen, of gewoon een kop koffie met je wil drinken en een praatje wil maken”. ”Ook is iedereen die een leuk idee heeft of iets wil organiseren op een dinsdag- of donderdagmiddag van harte welkom. Je hoeft dan alleen maar even kontakt op te nemen met Hans Veenman of Henry ten Zijthoff en dan zullen we gezamenlijk bekij- kijk of we je idee ten uitvoer kunnen brengen. Het spreekt vanzelf dat er geen bier geschonken of gedronken mag worden, maar de koffie in De Bonkelaar is lekker en voor jullie gra tis”. 6,49 per maand. ‘Deze verhoging is noodzakelijk om de gestegen ex ploitatiekosten ten dele op te kun nen vangen’, zo meldde een brief die deze verhoging aankondigde. Navraag bij de stichting leerde dat, ondanks de verhoging, de gevraagde tarieven niet de exploitatiekosten kunnen dekken. Boskoop moet er dan ook rekening mee houden dat afname van beelden van Waddinxveen op nog eens een forse verhoging komt te staan. De stichting noemde een bedrag van 10 of 11 gulden per maand. Een be drag dat overigens aansluit op het landelijk beeld. Elders in den lande liggen de tarieven op ongeveer dat niveau of zelfs nog hoger, tot onge veer 13 gulden per maand toe. WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi ster van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is bij Van Duyn’s Beheermaatschappij BV, Waddinxveen, de Amstelvener G. H. Blackstone uitgetreden als directeur. burg) wordt aangedaan. In september is twee jaar zoekt Julien onder andere in dat Luik (Belgische Ardennen), in no- J -• ■- vember Nancy (Elzas, Lotharingen, Franche-comté), in januari 1981 Be aune (Bourgondië), Nivernais, Berry, dinxveners geregeld wordt bezocht, is Bourbonnais), in maart 1981 Grenoble sinds 1975 aan de Goudse Hoge Gouwe (Lyonnais, Savoie, Auvergne, Daup- 23 gevestigd. In dit pand, dat dateert ,aoi kx-:n_ /n__ van roncj 1900 en binnenkort wordt voorzien van een nieuwe voorgevel, heeft men zich al eerder met de ’’inner lijke mens” bezig gehouden, zij het dan op een andere manier. Jarenlang was De zomeraktiviteiten voor kinderen van 6 tot 12 jaar, die iedere dinsdag en donderdagochtend in De Bonke laar worden gehouden, zijn in volle gang, lopen zéér goed en worden druk bezocht door vele kinderen. Het is aleen jammer dat het weer de orga nisatoren tot nu toe in de steek gela ten heeft. De meeste aktiviteiten die georgani seerd waren, waren bedoeld om in de buitenlucht plaats te vinden. Maar niet getreurd, binnen De Bonkelaar is ook een heleboel leuks te beleven. Voor donderdag 24 juli is er een knutselochtend. Dan mogen de kin deren ’’iets knots” maken. Voor dinsdag 29 juli staat een speurtocht op het programma, maar als het weer zo slecht blijft als nu het geval is, zal er een binnenprogramma zijn, waarschijnlijk een quiz. De kinderaktiviteiten vinden tijdens de zomervakantie iedere dinsdag- en donderdagochtend plaats en begin nen om 10.00 uur en eindigen om 12.00 uur. De kosten bedragen slechts 50 cent per deelnemer. Va ders en moeders zijn bij deze aktivi teiten natuurlijk van harte welkom. Zij kunnen in De Bonkelaar tijdens de aktiviteiten een kopje koffie drin ken, maar mogen ook de helpende hand bieden bij het uitvoeren van het programma en het begeleiden van de kinderen. Dus ook als het weer zo slecht blijft uw kinderen hoeven zich niet te vervelen op de dinsdag en donderdagochtenden! Toch verheugde berichten na alle te genslagen die Boskoop te verwerken kreeg. Om even terug te grijpen: een jaar of vijf geleden vroeg woning bouwvereniging St. Joseph toestem ming aan de gemeente voor een centraal antennesysteem. Die toe stemming kwam en ook de finan ciering werd bevredigend geregeld. Een stichting C.A.I. werd in het le ven geroepen. Men was echter te laat om een mast te bouwen. In het ontwerp-streekplan Zuid-Holland- Oost bepaalden Gedeputeerde Sta ten dat geen nieuwe antennemasten gebouwd mochten worden. Horizonvervuiling, zo heette het. In plaats van de gewenste 72 meter mast plaatste Boskoop een noodmast van 40 meter op de flat Dijkzicht. Maar het laat zich begrijpen dat de ontvangst met deze noodmast beduidend minder van kwaliteit is. Enkele ontvangers van de C.A.I.- weigerden dan ook de - en er rees onenigheid over contract. Ook toen later een model contract werd ingevoerd door ver schillende organen in samenwerking met de PTT en de Consumentenbond opgesteld, bleken er nog steeds be zwaren te zijn wegens de slechte kwa liteit van de beelden. Dit jaar nog is het tarief weer ver hoogd van 5 tot 5,50 gulden per maand. Daar komt dan nog eens 18 procent omzetbelasting op, derhalve

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 8