Feest in zwembad Excuses van wethouder Inbraken bij particulieren en in scholen over gedoe rond hoger tarief kabel-televisie Verhoging is beslist nodig Martin Brozius Bereboot Bliksemafleiders POGING TOT DOODSLAG? Demonstratieve fietstocht tegen Kern bewapening POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WA WA WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 AUGUSTUS 19X0 Waddinxveense *7 DEMONSTRATIES Naast de tienkamp is er de waterpolo- gymnastiek, de hockeyclub dinxveen, de zwem- en i Roubos De Gouwe 'en de dinxveense Reddingsbrigade. dere kabel-tv, waarvoor wethouder P. ?enr F. J. van Schie (CDA) zijn verontschul digingen heeft aangeboden, is vorige week weer druk gesproken in de raad scommissie voor openbare werken en - bedrijven en voor de financiën. Daar hield de CDA-wethouder vol dat aan deze veelbesproken verhoging - het Voorstel daartoe werd een paar ge meenteraadsvergaderingen terug aan gehouden - om een aantal redenen niet te ontkomen valt. WADDINXVEEN De rijkspolitie Waddinxveen is weer geconfron teerd met een aantal inbraken in onze gemeente. Er werd zowel bij par ticulieren als in scholen ingebroken. De buit varieerde van niets tot geld en schoolspullen. WADDINXVEEN/GOUDA Zater dag 30 augustus houden de Stop Neutronenbom-werkgroepen en de kernen van het Interkerkelijk Vredes beraad uit de regio Gouda-Alphen aan den Rijn een demonstratieve fietstocht. De organisatoren vinden dat de beste manier om de slachtoffers van Hiros hima en Nagasaki te herdenken actie voeren is tegen de kernbewapening nu. Onder het motto ’’Nooit meer Hiros hima - Stop de kernwapens” wordt er gefietst van Gouda via Waddinxveen, Boskoop, Alphen aan den Rijn en Bo degraven weer terug naar Gouda. De tocht zal om 10 uur op de markt in Gouda van start gaan met een opening swoord van burgemeester Chr. van Hofwegen. In de Waddinxveense Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde zal een Goudse deelnemer aan de herden king in Japan iets vertellen over zijn er varingen. Daarna rijden de deelnemers via Boskoop naar Alphen, waar een manifestatie zal plaatsvinden. Dan gaat de tocht langs Bodegraven en Reeu- wijk en vervolgens terug naar Gouda. Daar vindt de afsluiting plaats op de markt om ongeveer half 5. Op 6 augustus 1945 om 8.16 uur ’s mor gens, 43 seconden na uit de B-29 bom menwerper ’’Enola Gay” te zijn afge worpen, explodeerde de vijf ton we gende uraniumbom ”Fat Man” op 630 meter hoogte boven Hiroshima. Er ont stond een vuurbal van honderden me ters doorsnee waarin een temperatuur van 25 miljoen graden Celsius heerste. Ruim 100.000 mensen kwamen om; eenzelfde aantal werd zwaargewond. Er werden 62.000 gebouwen verwoest, waaronder 52 van de 55 ziekenhuizen en eerstehulpposten. De meeste doden vielen binnen een gebied van 10 vier kante kilometer. De hitte veroorzaakte branden op anderhalve kilometer daar vandaan, verzengde de huid tot op drie kilometer afstand, etste de patronen van kimono’s op de huid van vrouwen, de petten op de schedels van mannen Op zondag 3 augustus werd ’s ochtend tijdens afwezigheid van de bewoners in gebroken in een woning aan de Onder weg. Vermoedelijk met behulp van een breekvoorwerp werd de deur gefor ceerd, waarna men toegang tot de wo ning verkreeg. Enkele kasten werden doorzocht. Ontvreemd werden 2 spaar potten inhoudende een bedrag aan geld van ca. 325,— In de nacht van woensdag 6 op donder dag 7 augustus werd vanaf de Chopin- laan een personenauto ontvreemd. De 3 Haagse daders, die in dezelfde nacht door de gemeentepolitie te zoetermeer op heterdaad werden betrapt bij een autodiefstal, hebben de in Wad dinxveen ontvreemde personenauto ge bruikt bij inbraken in een lagere school aan de Essengaarde en een kleuter school aan de Prinses Margrietstraat. Nu bestaat de mogelijkheid dat in de gemeenteraadsvergadering van woens dagavond 27 augustus het CDA alsnog door de bocht gaat, waardoor een raad- smeerderheid ontstaat voor de omstre den tariefsverhoging. Volgens fractie voorzitter ing. C. van ’t Hoog (CDA) namelijk staan de raadsleden met de rug tegen de muur, omdat bij het niet doorgaan van de verhoging de gemeente (en dus de burger) moet opdraaien voor de kosten 1.500,—van de adminis tratieve rompslomp, waarmee de wo ningbouwverenigingen - die de verho ging al aan de huurders hebben doorbe rekend - worden opgezadeld. ”We moeten dit soort zaken eerder doen om Bij beide scholen werd door braak toe gang verkregen tot de panden. Ont vreemd werd een klein bedrag aan geld en een videorecorder. Deze videore corder werd te Zoetermeer in een ge stolen personenauto teruggevonden. De daders, respectievelijk 19, 20 en 25 jr., bekenden ook nog een autodiefstal, gepleegd te 's-Gravenfiage. Op zaterdag 9 augustus werd geconsta teerd, dat men had getracht in te bre ken in de school aan de Onderweg. Een ruit werd ingeslagen. Men is vermoede lijk niet in de school geweest. Er wordt niets vermist. BOTULISME Op donderdag 7 augustus werden in de singel nabij de Jan Campertlaan zes dode eenden aangetroffen. De gemeen telijke dienst Openbare Werken en - Bedrijven vermoedt dat deze eenden slachtoffers zijn geworden van botuli- sme. Een aantal eenden zal vooronder zoek naar Rotterdam worden vervoerd. AANRIJDING Bromfietser R.G. (17) reed vorige week achter automobilist H.A. (27) over de Groensvoorde in de richting Wadde. De automobilist week iets naar links uit om de bocht richting Sparrengaarde te kunnen nemen. De bromfietser was in de veronderstelling, dat de automobi list aan de overzijde van de weg wilde parkeren. Op het laatste moment zag hij, dat de rechter richting aanwijzer van de auto in werking was. Er ont- WADDINXVEEN Vorige week, in de nacht van dinsdag op woensdag, heeft een 40-jarige Waddinxveense vrouw getracht haar 38-jarige echtge noot om het leven te brengen. Rond vermoe- verstandsverbij- stond lichte materiële schade. AUTO TE WATER In de nacht van zaterdag op zondag was J.L.(Waddinxveen) met zijn personen auto aan het keren in de St. Victors- traat. Door verkeerd schakelen reed hij achteruit in plaats van vooruit en reed in de Ringvaartsingei. De schade viel mee. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Door Garage Hijkoop is de auto uit het water getakeld. middernacht sloeg de vrouw, delijk in een vlaag van i stering, enkele keren met een grote rubber hamer op het hoofd van haar slapende man. Hij is in zorgwekkende Toestand naar het Dijkzigtziekenhuis te Rotterdan overgebracht en ligt daar nog. De vrouw, die nog niet kon worden verhoord, is in een psychiatrisch zie kenhuis in Noordwijkerhout opgeno men. Enkele maanden geleden was zij reeds in een dergelijk ziekenhuis opge nomen. Het ernstige voorval gebeurde RIJDEN ONDER INVLOED De afgelopen week werden 3 automo bilisten bekeurd terzake het besturen van het voertuig onder invloed van al coholhoudende drank. In alle gevallen werden bloedproeven afgenomen en tevens rijverboden opgelegd. toen de man al lag te slapen en zijn vrouw de slaapkamer binnenkwam en op hem insloeg. De kinderen (8 en 15 jaar oud) werden door het lawaai wak ker en belden direct de huisarts. Deze alarmeerde de politie. WADDINXVEEN Als het aan de PvdA en het CDA ligt gaat deze zomer het tarief van de Centrale Antenne-Inrichting (CAI) niet met 22 cent (inclusief btw) per maand omhoog. De socialisten zien met de christen-democraten de noodzaak daartoe helemaal niet zitten. De ar gumenten daarvoor zijn: het gemeentelijk CAl-bedrijf is uitermate ge zond met een reserve van 400.000 gulden, de overheid dient een terug houdend tarievenbeleid te voeren. ”Het goed motiveren van verho gingen is een democratische eis”, aldus PvdA-raadslid D. Lont) in deze economisch moeilijke tijd en de technische ontwikkelingen op de elec- tronicamarkt zijn van dien aard dat er ’’gepot” moet worden. Ondanks dat stemmen SGP/HKV/GPV en D’66 - een raadsminderheid overigens - wel met een tariefsverhoging in. WADDINXVEEN De Nationale Zwemvierdaagse 1980, die van maandag 25 augustus tot en met vrijdag 29 augustus voor de zesde maal in het openluchtzwembad ”de Sniep” wordt gehouden, staat niet alleen in het teken van de sportieve recreatie, maar is opnieuw aanleiding voor een reeks ontspannende activiteiten. Vormde vorig jaar het optreden van de zangeres Sandy de (late) hoofdschotel van het ligweide- programma, ditmaal kan de jeugd Martin Brozius begroeten en kijken naar het Berebios-Theater met een muzikale clown, een buikspreker, een goochelaar en een optreden van de jongste popgroep in ons land, De Bliksemafleiders. Martin Brozius is vrijdag 29 augustus in het openluchtzwembad aanwezig voor het uitreiken van de prijzen en medail les aan de tienkamp-deelnemers. Deze wedstrijd Roubos De Gouwe, Bettina tienkamp wordt gedurende de week Joegoslavië, een demonstratie van mo- van de Zwemvierdaagse (waarvoor delbouwers, een kunstzwemdemonstra- men zich bij de kassa van het zwembad t'C van AZC Alphen aan den Rijn en kan opgeven) uitgevoerd door diverse een demonstratie windsurfen. Op het Waddinxveense sportverenigingen, zwembadterrein zijn verder in de laat- zoals de sportclub Antilope, TOOS- ste week van augustus diverse kramen _;_j Wad- met poffertjes, pannekoeken, sschie- waterpoloclub ten’ kinderattracties en dergelijke. Wad- Nieuw is dat de kinderen op pony’s kunnen rijden. Hier komt nog bij dat het terugdraaien van het college-besluit veel administra tieve rompslomp geeft. Wethouder Van Schie gaf toe dat de gemeente destijds te sterk het effect van nieuwe techni sche ontwikkelingen had benadrukt als één van de redenen voor de tariefsver hoging. Rekening zal verder gehouden moeten worden met een wellicht ko stenverhogende aansluiting op het ka belnet van de nieuwe woonwijk Zuidp- las om een mogelijk kortere afschrij vingstermijn dan de nu geplande 16 jaar te kunnen krijgen. te voorkomen, dat woningbouwvereni- Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek gingen in dit soort situatie verzeild js de mening toegedaan dat het CAI- raken". bedrijf gezond moet blijven. Volgens EXCUSES hem is er bedrijfseconomisch gezien Over de gang van zaken rond de duur- 8een speld tussen het voorstel te krij- - - om het tarief van de kabel-tv dit jaar met 2,5 procent te laten stijgen. Bij dit hoofdargument vallen andere argu menten voor de ’’wethouder” van financiën in het niet. Hoewel ook de heer A. van Doorn (SGP/HKV/GPV) een verhoging niet ziet zitten, gaat hij toch akkoord met een tariefsverhoging op praktische gronden. Hij acht de problemen waar voor de woningbouwverenigingen dan ook komen te staan, omdat gedane za ken nu eenmaal geen keer nemen, te groot, zodat hij zich - mede gezien het luttele karakter van de tariefsverhoging - ”met bloedend hart” opstelt achter de door hem principieel afgekeurde tariefsverhoging. JUICHEND Zijn partijgenoot J. Havenaar staat echter bij de reserves van het CAl- bedrijf te juichen, omdat we leven in een tijd van steeds nieuwe technische verbeteringen en zijn uitgangspunt is en blijft dat de kabel-tv een zichzelf be druipende zaak moet zijn. ”Je moet je niet op de reserves verkijken, meende ook de heer J.B. Borger (VVD), die evenmin moeite heeft met de tariefs verhoging. CDA-wethouder P. F. J. van Schie beloofde dat met het ge beurde van dit jaar rekening zal worden gehouden bij het weer bezien van de ta rieven volgend jaar.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3