verkeerslicht DIAPROJECTOREN Drie jongeren vernielden Daverend slot bezoek van Noordierse scouts sjaak noteboom w rlTT jut 179.- 299.- SUPER VOORDEEL! Op Buitencentrum in Boskoop Mikken op de pastoor Goudkeurcertificaat voor Keurslager C. Koot POLITIENIEUWS WADDINXVEEN r M I k°" 00k m'de" °p p°sm" P- I5’ - 'W Ir* >mbiforoi hi ’1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 ■4 Noordierland. delijkheid, de voorlichting enz. Daarna de Wad- van M. Olsthoorn. (Foto: Week- Cees Bakker). ken werden gemaakt voor een tegenbe zoek. Gezien de reacties tijdens de afscheid- leiding staat van het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek TNO te Zeist. een in VERNIELING AUTO In de nacht van woensdag 13 op don derdag 14 augustus werd van een op de Juliana van Stolberglaan geparkeerd staande personenauto 2 koplampunits ontvreemd. Hierbij werd de motorkap vernield. De totale schade (het ver nielde en ontvreemde) bedraagt ruim f 400,—. VOIGTLANDER VP100A Projector voor gebruik met diaraampjes van 5 x 5 cm. Halogeenlamp 24V/150W, warmte- werendfilter. Afstands- bedieningskabel voor dia- transport en scherpstel- ling. Aansluiting voor taperecorder. Combifotoprijs f 179- Een geweldig slotfeest van scouting-leden op het Buitencentrum in Boskoop. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ VOIGTLANDER VP200AF Kleinbeeld diaprojector met volautomatische scherpstelling door auto- focussysteem, tjjd- schakelaar van 3 tot 30 sec., voor volauto matisch transport van de dia’s. U heeft een maxi mum aan projectie comfort. Met lichtsterke 150 Watt lamp. Mogelijk heid voor het aansluiten van infrarood afstands bediening en cassette recorder. Combifotoprjjs f 299.- en leven in Ierland gescheiden door de nu al ruim tien jaar durende burgeroor- briefwisseling log. De kinderen waren ondergebracht in gastgezinnen. Ieder gastgezin nam één katholiek en Passage 47 - Waddinxveen - Tel. 01828-2477 FIETSEN OVER DE PASSAGE Nog vaak wordt het fietsverbod voor het voetgangersgebied De Passage ge negeerd. Ook de afgelopen week zijn in verband hiermede weer vele fietsers door de politie bekeurd. DIEFSTAL BROMFIETSEN Ondanks goede voorlichting met be- uitgevoerde aankoop richt zij haar kri- trekking tot signalering van fietsen en - bromfietsen, komt het veel voor, dat men bij aangifte van vermissing van zijn/haar fiets/bromfiets geen fra menummer weet te vermelden. In zo’n geval kan signalering nut hebben. De afgelopen weken zijn overigens weer vele aangiften van diefstal van fietsen en bromfietsen gedaan bij de plaatse lijke rijkspolitie. In meer dan de helft van deze gevallen waren de voertuigen niet afdoende afgesloten. MOERKAPELLE Het werkgebied AANRIJDING STATIONSSTRAAT Mevrouw C.E.B. (21) uit Alphen aan de Rijn reed met hoge snelheid achte ruit vanaf de parkeerplaats bij de Pas sage de Stationsstraat op. Hierbij ramde zij een op de Stationsstraat rij dende personenauto, bestuurd door T.M. van H. (36) uit s’-Gravenhage. Er ontstond aanzienlijke materiële schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. KOP-STAART AANRIJDING Op vrijdag 15 augustus om 13.30 uur WADDINXVEEN De rijkspolitie van Waddinxveen heeft proces verbaal opgemaakt tegen drie jeugdige Waddinxveners (15 en 17 jaar oud) wegens vernieling en baldadigheid. In de nacht van vrijdag 15 op zaterdag 16 augustus werden ze betrapt op het moment dat ze de ver keerslichten bij de hefbrug aan het vernielen waren. Het drietal be kende onder meer de lampen uit de verkeerslichtinstallatie gedraaid te hebben. weg 12 een aanrijding plaats op de He- parkeerd. negouwerweg, waarbij 3 personen- auto’s waren betrokken. Een automo bilist moest afremmen voor een voor hem rijdende personenauto. Een tweede achteropkomende auto remde eveneens f personenauto kon niet tijdig tot stil- stand komen en botste tegen de achter zijde van de voor hem stilstaande auto, -o - ~r die op zijn beurt legende daarvoor stil- ingeslagen. Hij moest met staande personenauto werd geduwd. Er ontstond aanzienlijke materiële schade. WADDINXVEEN Parochia nen van de ST. Victorparochie en overige Waddinxvenerrs hebben zaterdagmiddag onder meer kun nen mikken op pastoor P. M. Ol sthoorn. Dat gebeurde op het plein voor de dit najaar 100-jarige St. Victorkerk aan de Zuidkade waar een hele middag lang een succesvolle fancy-fair is gehou den. Het batig saldo hiervan be draagt maar liefst f 7.500, ”Een fantastisch resultaat”, aldus het organiserende feestcomité, ’’namens ons heel hartelijk dank aan ieder die zijn of haar steentje hiertoe heeft bijgedragen. Het was een hartverwarmende mid dag. En u weet het: het volledige batig saldo van alle festiviteiten gaat naar mensen uit de Sint Vic torparochie, of die daar nauw bij betrokken zijn, die werken in de missie. Want u kent het motto: ’’Wij feest - Zij feest”, heel harte lijk dank, vooral namens hen. Het was geweldig!!” Over de fancy-fair nog de vol gende zakelijke mededelingen: De grote beer is nog niet afge haald. Het rode beertje nummer 93 heeft hem gewonnen. De win naar of winnares mag hem afha len aan de pastorie aan de Zuidkade. dinxveense rijkspolitie strekt zich ook uit tot Moerkapelle. Daar kregen de rijkspolitiemannen te maken met mis handeling en openlijke geweldpleging en een inbraak bij een juwelier. In de nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 augustus heeft er in de Mauritslaan te Moerkapelle een vechtpartij plaatsge vonden tussen enerzijds een 37-jarige automobilist en anderzijds 4 bromfiet sers (17 en 18 jaar oud) allen uit de ge meente Moerkapelle. Verkeersgedrag ten opzichte van elkaar was de reden, dat 2 van deze jongens een deuk in de auto van deze man trapten. Deze auto vond er even ten "zuiden van de rijks- stond inmiddels voor zijn woning ge- Öp het lawaai kwam de man naar bui ten met een stuk hout, ter eventuele verdediging, later kwamen er 2 andere bromfietsers erbij. Zij bedreigden de man met ploertendoders en sloegen tijdig', echter de volgende hem hiermee. Later begon de man te rug te slaan met een stuk hout. Eén van deze jongens kwam ten val, waarna nog enige keren op hem werd 1 een zware hersenschudding naar het Bleulandzie- kenhuis te Gouda worden overge bracht. Processen-verbaal terzake zware mishandeling respectievelijk op enlijke geweldpleging werden opge maakt. Voor wat betreft het bezitten van de ploertendoders is tevens proces verbaal door de Waddinxveense rijk spolitie opgemaakt terzake overtreding van de Wet Wering Ongewenste Handwapenen. INBRAAK JUWELIER Oplettende getuigen meldden in de na cht van dinsdag 12 op woensdag 13 au gustus de politie, dat zij onder vreemde omstandigheden te Moerkapelle een auto met 2 inzittenden hadden aange troffen. Bij de komst van de politie in Moerkapelle werd door getuigen ge meld, dat juist tevoren vanuit de Dorp sstraat een personenauto met inzitten den was weggereden richting rijksweg 12. Met een trottoirtegel had men ge tracht een gepantserde ruit van het ju- weliersgedeelte van een huishoude lijke artikelenzaak te Moerkapelle in te gooien. Meteen is een achtervolging ingesteld op de rijksweg 12 richting Voorburg. In samenwerking met de gemeentepolitie te Voorburg werd de auto tot stoppen gebracht en de inzittenden, een 29- jarige man uit Voorburg en een 19- jarige Hagenaar, aangehouden. Beiden zijn heroineverslaafden. Bij fouillering werd op hen een hoeveelheid heroine aangetroffen. Zij bekenden de poging tot inbraak te Moerkapelle te hebben gepleegd. Slot Loevenstein en de scheepswerf Verolme bleken bij de Noordierse ga sten echter ook in de smaak te vallen. Vrijdag na de slotavond zijn de Ierse padvinders per boot vanuit Hoek van Holland vertrokken. Behalve deze scouts waren van 24 juli tot 14 augustus in Hazerswoude en Koudekerk 20 protestantse en 20 kat- holieke kinderen te gast. Deze kinde- lerse scouts, de Wapiti- en Joekelkroe- scouts te gast in Waddinxveen. Tijdens ren zijn in de leeftijd van 13 tot 16 jaar stam van Scouting Waddinxveen en ga- Lj' ’--1—u—J 1 J- stheer St. Jan de Dopergroep in Bos- 1 koop deze avond vergeten. Een zwoele legd. Hieruh groeide zomeravond in de vrije natuur met volksdansen die in een ver en grijs ver leden een Keltische oorsprong gehad moeten hebben en een sfeervol kamp- aarde. Zo goed zelfs dat meteen afspra- reiding van dit 'samenlevingsproject’ is vuur tot slot. Daartussen door werd een J “J“'* 1-‘ film getoond over een eerder bezoek en hoe de uitwisseling tot stand kwam.Ga sten en gastheren voorzagen elkaar rij- j _..i Lmi-iBos]<oop en de rooms-katholieke St. mond wijfeld was het hoogtepunt van deze Paulusschool (Jacob Catslaan) uit- -h Waddinxveen- hier aan deel na met het vrachtschip Bonk II en vijf zeil- informatie-uur over de situatie boten. Bezoeken aan Geertruidenberg, Noordierland. WADDINXVEEN In het kader van de internationale Keurslager- scompetitie 1980 heeft Keurslager C. Koot van het winkelcentrum Groensvoorde het Goudkeurcertificaat behaald voor zijn gehakt. De internationale organisatie van het te keuren bedrijf. Behalve op de Keurslagers met 800 aangesloten be- t j i .j drijven in Nederland en België, houdt tische blik op de hygiëne van het be- iedere twee jaar een speciale drijf en de medewerkers, op de vrien- Keurslager-competitie. Aan deze com- delijkheid, de voorlichting enz. Daarna petitie doen alle Keurslagers verplicht keuren de overige juryleden het bedrijf mee. Het doel van deze competitie is in op zijn ambachtelijke prestaties. de eerste plaats om te peilen of de be- Terwille van de goede naam Keurslager treffende Keurslagers in de afgelopen moeten deze prestaties aan strenge nor- periode vorderingen hebben gemaakt men voldoen. Dit om aan de klanten in hun ambachtelijke bedrijfsuitoefe- een zekere garantie te bieden dat ning. kopen bij een Keurslager een zeer ver- De Keurslagers worden daartoe onver- trouwde zaak is, waar ook aan de klan- wacht gekeurd door een jury, die onder ten nog persoonlijke aandacht wordt besteed. De bevindingen van de jury worden in cijfers vertaald. Als men een Aan deze jury is tevens een huisvrouw tevoren vastgesteld hoog cijfer heeft verbonden. Zij doet volkomen anoniem behaald, ontvangt men een Keurslager en onverwacht een proefaankoop in onderscheiding. de afgelopen moeten deze prestaties aan strenge hun ambachtelijke bedrijfsuitoefe- WADDINXVEEN/BOSKOOP ’Belfast scouts are leaving us’, was het motto van de afscheidsavond die donderdagavond plaatsvond op het buitencentrum ’De Schouw’ in Boskoop. Een afscheidsavond waarbij de woorden ’fellowship and fun’ met grote nadruk gebezigd zijn door de Noordierse scouts die twee weken de gast waren van Scouting Wad dinxveen. Daverend was deze slotavond omdat deze voor een groot deel gevuld werd met volksdansen waardoor de drassige bodem van het bui tencentrum merkwaardig begon te golven. Niet licht zullen de twintig Noord- Twee weken lang waren de Noordierse een kamp in het Luxemburgse Wiltz in 1977 werden de eerste contacten ge- 1 f I een 1 waarna de Waddinxveense Wapiti- en Joekelkroestammen naar Ierland ver trokken. Dit bezoek viel in goede één protestants kind op. Bij de voorbe- o.a. ook een wandeltocht gehouden om geld in te zamelen. Buiten scholieren uit Hazerswoude en Koudekerk namen savond lijkt de verwachting gegrond ook leerlingen van De Zevensprong uit kelijk van geschenken en waarderende dat het hierbij niet zal blijven. Onget- woorden lagen in ieders mond wijfeld was het hoogtepunt van deze bestorven. twee weken het verblijf in de Biesbosch

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 15