Agenda Bioscopen Uitgezonden door Memisa naar Oeganda Gouda’s burgemeester opent kantoor Slavenburg’s Bank 380 Kinderen en 1.500 pannekoeken Agenda Vrijstelling dienstplicht Vuiloven in Waddinxveen? Film in De Schaapskooi Nieuwe Levens stijl gaat weer vergaderen il B r i GOED EN GOEDKOOP! w I - - F] MISSION HOS PITA J WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 weg met Toyota Lite Ace WADDINXVEEN ’’Kamuli Mission lopen zaterdag per vliegtuig naar oe- Ca WADD1NXVEEN/GOUDA Don- De nieuwe vestiging moeten Joost en Marteen Horbach WnTEPRlJZEN. dreigen steeds moeilijker te worden - familieverhoudingen verschralen - de verhouding tussen werkgevers en werk- door. In de carrosserie zijn diverse reserve-ondefdélen verwerkt. ”De mensen hier hebben fantastisch werk gedaan”, sprak Joost Horbach, vorige week donderdagavond in het kantoor van Van Leeuwen BV. Hij bood de medewerkers een gevulde en velop aan. Op zijn beurt kreeg Joost van werkplaatschef Bas Dullaart een envelop met inhoud aangeboden en naar mag worden verwacht zal de oud- Waddinxveense arts geen moeite heb ben daar in Oeganda - een land waar nog altijd ernstige hongersnood heerst en de politieke situatie chaotisch ge noemd mag worden - een bestemming voor te vinden. De nieuwe vestiging van Slavenburg’s Bank in Gouda, die wordt geleid door de Waddinxvener P. de Vries. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Steef Zoetmulder). WADDINXVEEN Aan de drie daagse tentevangelisatie onder het lin nen dak aan de Wingerd hebben 380 kinderen meegedaan. De organise rende Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen is dan ook bijzonder dankbaar hiervoor. ’’Vele kinderen en ook jongeren en ouderen hebben de boodschap van de Bijbel mogen ho ren”, aldus ds. W. Verboom namens de centrale kerkeraad in het Hervormd Kerkblad van deze week. Hij spreekt daarin de wens uit dat in de volgende jaren, bij voortzetting van dit werk, nog veel meer gemeenteleden aan een ieder zullen willen laten zien wat het christelijk geloof voor hen be tekent. De 380 kinderen hebben in to taal 1.500 pannekoeken opgegeten. Ds. Verboom: "Het belangrijkste is ge weest, dat het zaad van het Evangelie is gestrooid. We mogen geloven, dat dit niet tevergeefs is gebeurd. We mogen vertrouwen, dat de Heere het zaad wil laten ontkiemen. Dat behoeven wij niet te doen.” scheiden producten. Andere verwer- kingsmogelijkheden dan verbranden of mechanisch scheiden in het G.V.B.- gebied worden, gezien het huidige mi lieubeleid alhier niet reeël geacht. overlegorgaan Midden-Holland, officieel de nieuwe vestiging van NV Slavenburg’s Bank in mensen Je werken met een bepaald Gouda openen. Vanaf 1 november 1979 - i medio juni 1980 was het kantoor van deze bankvestiging, die wordt ge leid door de Waddinxvener P. de Vries stuurgroep die de coördinatie in het (38) met als chef de bureau de heer H. oog houdt. Bij deelname aan ’’Nieuwe Levensstijl” kan gekozen worden uit de o D. Fransen (34) uit Barendrecht, tijde lijk gehuisvest in de Crabethstraat 73. Vanaf 16 juni is de bank gevestigd in het voormalige kantinegebouw van de Goudse Verzekeringen aan het Station splein nr. 5. De verbouw tot bankge bouw werd in ruim twee maanden ver richt door het Goudse aannemingsbe- drijf De Wilde, Kattensingel 82. De di- 6) Omgaan met de verre naaste - ont- rectie tijdens de bouw werd uitgevoerd wikkelingssamenwerking; door het eigen bouwbureau van Slaven- P Rekenschap geven van het geld dat burg’s Bank. bij u is; 8) Inkomensnivellering, wat moeten Voornaamste reden voor de vestiging we daarmee9 van Slavenburgs Bank in Gouda is het WADDINXVEEN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft namens de minister van Defensie meegedeeld dat Ronald P. van Berkel te Waddinxveen, J lichting 1982, wegens broederdienst voorgoed is vrijgesteld van het vervul len van zijn militaire dienstplicht. hebben velen het gevoel niet meer ge kend te worden - men spreekt van een ”los-zand-gemeente”. b) Bij een groot aantal mensen leeft de vraag of we wel op de goede weg zijn met onze welvaartsverhoudingen - voor velen speelt dit in ieder geval op we reldniveau. c) We zien een overal om zich heen grijpende vervuiling van het milieu - het water van onze rivieren is dood - de stranden zijn vervuild - het landschap verliest steeds meer aan waarde. In Waddinxveen is het afgelopen jaar een groep mensen uit de R.K. St. Vic- torparochie, de Gereformeerde Kerk en de Immanuëlkerkgemeente met die vraag ”of het ook anders kan” bezig ge weest. ”Wij menen als groep dat het spreken over en het experimenteren mét de Nieuwe Levensstijl moet door gaan. Het draagvlak vinden we echter te smal. Graag zouden we dan ook zien derdagmiddag 21 augustus om kwart dat de groep kon worden uitgebreid Voor vier zal burgemeester Chr. van met andere geïnteresseerden om samen Hofwegen, tevens voorzitter van het in- te werken aan een Nieuwe Levensstijl”, tergemeentelijk aldus de Waddinxveense werkgroep. Het is de bedoeling in groepjes van 4-6 thema. Elke themagroep komt 12 maal per jaar bijeen en uit ieder groepje wordt één persoon gekozen in een z.g. - oog houdt. Bij deelname aan ’’Nieuwe Levensstijl” kan gekozen worden uit de volgende onderwerpen: 1) Interkerkelijke samenwerking; 2) Anders omgaan met elkaar; 3) Anders omgaan met arbeid; 4) Eten en drinken is omgaan met de aarde; 5) Doorbreek de consumptiecirkels; wikkelingssamenwerking; bij u is; toenemend aantal bedrijven dat in Gouda en vooral op het industrieter rein Den Uitert zijn poorten opent, al smede een zich positief ontwikkelende industriële activiteit in geheel Midden Holland. De bank meent hier een pas sende functie te kunnen vervullen op het gebied van financieringen van nieuwe en ook bestaande bedrijven. Een belangrijke rol speelt daarnaast de wens om de service aan de cliënten, die men thans reeds in de regio heeft van uit de nieuwe vestiging te optimalise ren. Behalve op Gouda richt de bank haar activiteiten op plaatsen als Alphen a/d Rijn, Boskoop, Waddinxveen, Woerden, Bodegraven en Schoonho ven. De dichtsbijzijnde andere vesti gingen van de bank bevinden zich in Leiden, Den Haag, Utrecht, Montfoort en Rotterdam. Naast specifieke dienstverlening aan het bedrijfsleven biedt Slavenburgs Bank aan de particulier een compleet dienstenpakket, dat onder andere za ken als sparen, deposito’s, effecten en salarisrekeningen omvat. WADDINXVEEN Waddinxveen geldt naast Alphen aan den Rijn, Gouda en Bodegraven nog steeds als één van de mogelijke vestigingsplaat sen voor een eigen vuilverwerkingsin- stallatie van het gemeenschappelijke vuilverwerkingsbedrijf Midden- Holland en Rijnstreek. Dat blijkt uit een mededeling van het dagelijks be stuur van dit samenwerkingsorgaan, waarvan de algemene raad vanavond (woensdag 21 augustus) in Bodegraven vergadert. Onderzoek in opdracht van het ge meenschappelijk vuilverwerkingsbe drijf leert dat de gedachten in Midden- Holland en Rijnstreek uitgaan naar een verbrandingsinstallatie. Voorhands wordt de keuze van een mechanische scheidingsinstallatie afgewezen in ver-- band met o.a. het experimentele sta dium waarin deze ontwikkelingen zich nog bevinden en het ontbreken van vol doende hardheden ten aanzien van de te verwachten opbrengsten van de ge- MM» ’’Nieuwe Levensstijl” is als het ware ’n WADDINXVEEN ’’Kamuli Mission woonde toen in een flat aan de Peppel- ontdekldngstocht van groepen en enke- Hospital” stond er met een aantal rode horst. In de afgelopen jaren is de jonge lingen. De gedachte aan een nieuwe le- kruisen op de witte Toyota Lite Ace die arts druk bezig geweest met de voorbe- vensstijl vindt zijn begin in gevoelens autobedrijf Van Leeuwen BV aan de reiding van zijn vertrek. Hem wacht in van onlust in deze tijd. Piasweg vorige week donderdagavond het Kamuli Mission Hospital met 135 a) De verhoudingen tussen mensen overdroeg aan de oud-Waddinxveense bedden allerhande medische arbeid tot arts Joost Horbach (29) en zijn echtge- operaties (wellicht zo’n 80 per maand) note Marleen (28). Het tweetal is afge- toe. lopen zaterdag per vliegtuig naar oe- De bij Van Leeuwen BV gekochte nemers is vaak grimmig. In de kerken ganda vertrokken, waar Joost zal gaan Toyota Lite Ace, die per boot onder werken in het eerdergenoemde zieken huis, dat staat in het aan het Victoria- meer gelegen Jinja (100 kilometer van Oeganda’s hoofdstad Kampala), en waar f-- weg is naar Kenya en daar Joost en Marleen Horbach op 15 september zal worden opgehaald, is deels voor pri- végebruik en deels voor het ziekenhuis- Marleen voedingsvoorlichting zal werk. In de afgelopen weken zijn door gaan geven aan vrouwen. Het paar, dat de mensen van Van Leeuwen BV, en waarschijnlijk vier jaar in Oeganda zal dan met name monteur Jan Kruit, vele blijven, wordt uitgezonden door Me- uren gestoken in het klaarmaken van misa. de wagen, die is voorzien van talrijke De Waddinxveners zullen Joost Hor- extra’s. Zo is er een complete carterbe- bach nog wel kennen uit de tijd (1977) scherming gemaakt, is de wagen ver- dat hij als huisarts-assistent werkzaam hoogd, zit er een tropenradiateur in, 1 was bij dokter Peter van der Linde. Hij heeft de wagen een kluis en ga zo maar De jonge arts Joost Horbach samen met zijn in de Bloemen gezette echtgenote Marleen voor de bij Van Leeuwen BV aan de Piasweg gekochte Toyota Lite Ace. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). o z.a. en Zo. half twee, Wo. half o o o KRAMER J g| Vr. 8.15 uur, Za. 9.15 uur, Zo. 7 o en 9.15 uur, Ma. 8.15 uur PHAN- TASM, 16 jr. H JZa., Zo. en Wo. 2 uur PETER EN J J - ELLIOTT DE DRAAK, a.l. o Interieur Groep BV WADDINXVEEN/GOUDA Bljj- kens een mededeling uit het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel j en Fabrieken voor Midden-Holland zijn de statuten en de handelsnaam van Stabin-Bennis BV, Woerden, met als vestigingsplaats Waddinxveen, gewij- zigd. De handelsnaam is nu Interieur Groep 3 BV. Dit bedrijf houdt zich be- I zig met het ontwerpen, fabriceren, in- stalleren en de handel in produkten op het gebied van interieurgebouw enz. WADDINXVEEN Op vrijdagavond 22 augustus wordt in de hervormde kof fiebar De Schaapskooi (Nesse 4, naast de Brugkerk) de film ’’Gekooid” ver- toond. Deze Nederlands gesproken speelfilm berust op een werkelijk ge- êjjgZ?11 beurd verhaal. Een verhaal waarin een stukje uit het leven van twee jonge mensen, namelijk Ben en zijn vriendin Anneke; te zien zal zijn. Een leven dat zich in en rondom de stad Amsterdam afspeelt. Iedereen vanaf 15 jaar is in de koffiebar van harte welkom. De film is in kleur en wordt gestart om 20.15 uur. De toe gang is gratis. WADDINXVEEN De interkerke lijke Waddinxveense werkgroep ’’Nieuwe Levenstijl” houdt dinsdaga vond 26 augustus in de kleine zaal van de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde om acht uur weer een bijeen komst. Daar zal men kunnen spreken over onderwerpen naar eigen keuze, waarna themagroepjes gevormd zullen worden. Voor verdere inlichtingen Elly Strijdhorst, tel. 7362. ’’Nieuwe Levensstijl” is als het ware 'n lingen. De gedachte aan een nieuwe le- THALIA IDo. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur BLAKE EDWARDS 16 jr. Idrie P1PPI GAAT VAN BOORD, 1 a.l. vr.en Za. 11.30 uur, maandagcy- dus 8 uur KENTUCKY FRIED MOVIE, 16 jr. SCHOUWBURG Do. 8.15 uur, Za. 7 uur, Zo. 4 uur. Di. en Wo. 8.15 uur k VERSUS KRAMER, a.l. 1I f f 1 L

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9