met het maken van een Oudhollandse markt in 1L_ Opheffing nabij ARP W’veen Gemeenteraad akkoord winkelcentrum Passage betaalbare Kanaaldijk Benoemd GOED EN GOEDKOOP! Tien Spintol- uitjes Auto vliegt al rijdend in brand Toch 300 fietsers Vrijdag 19 en zaterdag 20 september (1 ledenvergadering van de anti-revolutionairen. ie en Deze Oudhollandse winkeltjes komen in ”de Passage” te staan. De paardentram die gratis door Waddinxveen zal gaan rijden. WADDINXVEEN De kanaaldijk tussen de Sniepweg en de Noor- dringdijk zal worden opgeknapt volgens een sober plan dat neerkomt op 5,5 mijoen gulden. In de vorige week woensdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering was iedereen het er over eens dat het oor spronkelijke reconstructieplan van 9,25 miljoen gulden financieel on haalbaar is gebleken. Verbazing wekte het wel dat het nieuwe en goed kopere plan in feite zo simpel kon worden gepresenteerd. Al in het be gin hadden de raadsleden al geconfronteerd kunnen worden met de ge dachten om alleen de bestaande Kanaaldijk op te knappen en te voor zien van een vrijliggend fietspad aan de westkant, terwijl al direct werd uitgegaan van de meest ideale oplossing, namelijk een nieuwe weg on deraan de Kanaaldijk en de aanleg van een (brom)fietspad ter hoogte van het huidige tracé. t/t/iie WADDINXVEEN Elet besluit tot fusie van het CDA en ontbin ding van de ARP zal in Waddinxveen aan de orde komen tijdens de donderdagavond 11 september in het Gereformeerd Verenigingsge bouw ”Het Trefpunt” om kwart voor acht te houden bijzondere 3' GEEN WONDER dat voor de uitvoering van het oor- ACTIES 4 Prof. Mr. H. Franken over het nieuwe CDA-programma ”Om een zinvol be staan”. 5. Pauze. 6. Discussie over het nieuwe CDA-programma. 7. Slui ting. WADD1NXVEEN B. en W. van Waddinxveen hebben mejuffrouw M. G. T. Verkaaik benoemd tot onderwij zeres in vaste dienst aan de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde). Zij werkte daar in tijdelijke dienst. WADDINXVEEN De automobilist A. van de B. uit Dordrecht heeft zon dagavond de schrik van zijn leven ge kregen. Rijdend op de snelweg tussen Gouda en Utrecht begaf bij Wad dinxveen een variomatic-riem van zijn DAF het. De aandrijfriem nam daarbij ook een stuk benzineleiding mee, waar door de wagen in de brand vloog. De inzittenden konden op tijd uit de wagen komen, terwijl de wegenwacht zo snel ter plekke was dat de wagen voor een volledig uitbranden gespaard bleef. De schade aan de auto was ech ter wel aanzienlijk. De heer H. P. Barth (D’66) zei het onbe vredigend te vinden dat er zomaar een kleine vier miljoen gulden kon worden bespaard, hoewel hij het thans gepre senteerde sobere plan als goed ken schetste. VVD-raadslid J. B. Borger be treurde het dat bij deze reconstructie niet het gedeelte van de Kanaaldijk tus sen de Kanaalstraat en de Sniepweg was betrokken, omdat dit één geheel gaat vormen met de Kanaaldijk buiten de bebouwde kom. De reconstructie van het gedeelte binnen de bebouwde kom gaat waarschijnlijk rond één mil joen gulden kosten. Hei clownsduo Appie en Flappie. dat wordt gevormd door Ab. v. d. Linden en Astrid Koster. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 WADDINXVEEN Het winkelcen trum ”de Passage” gaat het vijfjarig bestaan van het huidige Waddinx- veense winkelhart vieren met een Oudhollandse markt op vrijdag 19 en Gezien de kosten die zowel met de re- Ca J constructie van het gedeelte binnen als zagerdag 20 september. Op het plein -•F'-'-.-s-.'.'': In de jaren 1975-1980 zijn de leden van het winkelcentrum ”de Passage” er steeds in geslaagd op inventieve wijze een aantal evenementen te organiseren die zich konden verheu gen in een grote belangstelling van het Waddinxveense publiek, terwijl soms ook kooplustigen uit de Goudse streek de middenstanders het cen trum goed wisten te vinden. We den ken dan aan de spectaculaire Oosten rijkse Week in 1978, de gastvrouw- actie, de tot tweemaal toe gehouden jeugdmarkten (1979 en 1980), de bij zondere activiteiten met Pasen en Kerstmis en op Vaderdag en Moeder dag en de braderieën (1976 en 1977). Half september gaat men in het win kelcentrum ”de Passage” ’’terug naar toen”. En dat is in de mode. Kijkt u maar om u heen. Meubeltjes uit oma’s tijd komen weer terug of wor den van stoffige zoldertjes gehaald en weer te pronk gezet in onze he dendaagse huiskamers en zelfs in de kleding zijn weer wat verschijnselen uit die tijd te zien. De Oudhollandse markt van het winkelcentrum ”de Passage” haakt hier een beetje op in. Het zal dan ook allemaal bijzonder aantrekkelijk zijn om te zien en om mee te maken. Naast de optredenden die we al noemden zal natuurlijk ook niemand het gratis ritje met de ou derwetse paardentram door Waddinx veen willen overslaan. Ing. C. van ’t Hoog (CDA) zei zich in de argumenten van de democraat Barth grotendeels te kunnen vinden. Ook hem bevreemdde het dat op vrij simpele wijze prijzen kunnen zakken. Niettemin noemde hij de nieuwe plan nen een graag tegemoet geziene verbe tering en stelde vast dat er niet is be knibbeld op de verkeersveiligheid, een punt dat bij de christen-democraten hoge prioriteit heeft. spronkelijke reconstructieplan allerlei grondaankopen moesten worden ge daan. Dat is nu niet het of nauwelijks het geval. Ook moet er door de finan ciële krapte overal gerekend worden op minder subsidie van het provincieel bestuur. Niettemin stelde ook hij vast dat het nieuwe plan net zo veilig is als het duurdere en haalde in dit verband ook de mening van verkeersdeskundi- gen aan.. Overigens zei de christen democratische wethouder wel geleerd te hebben dat je een gemaakt plan ook best eens wat eerder kunt omkeren, om alle mogelijkheden grondig bekeken te hebben. WADDINXVEEN De film- en theaterwerkgroep ”De Spintol” heeft het programma voor de ko mende maanden in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar weer rond. Op het gebied van het theater, de film en het concert z.jn er tot en met december maar liefst 10 evenementen gepland. Zo omvat het theaterprogramma Henk van Ulsen met Gerard Reve (zaterdag 6 september), ’’Splien” met Sylvia Plath (4 okto ber) en Jules Croiset met ”Een zekere Vincent” (21 november), vermeldt het filmprogramma ’’Jeanne de Francaise” uit 1973 van regisseur Carlos Digues (vrij dag 26 september), ’’Macbeth” onder regie van Roman Polanski (vrijdag 24 oktober), ’’Marathon” van regisseur Joh. Schlesinger (28 november) en ’’Close encounters of the third kid” van regisseur Steven Spielberg (19 december). De concertpagina van ”De Spin tol” omvat zigeunermuziek met het Siperkov-ensemble (zondag 14 september), een optreden van leden van het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest (9 No vember) en een zondagmiddag concert (14 december). maande de heer M. Boere (PvdA) het college tot voorzichtigheid.Alvorens wethouder P. F. J. van Schie (CDA) de raadsleden zou antwoorden moest het de heer D. Uitbeijerse (SGP/HK- V/GPV) nog van het hart dat hij die ver bazing over de goedkopere kosten van het nieuwe plan helemaal niet begreep. "Dat is geen wonder. Het is een heel ander plan”, sprak hij en noemde het nieuwe alleszins aanvaardbaar. Wethouder Van Schie maakte duidelijk tember van 14.00 -*21.00 uur en op zaterdag 20 september van 10.00 - 17.00 uur. Hoewel het winkelcentrum ”de Pas sage” in feite pas in november het vijfjarig bestaan viert wordt dat nu al gedaan, omdat in de eerste plaats de maand november het mo ment is van de gezamenlijke St. Nico- laasactie en in de tweede plaats om dat het weer in de maand september meestal beter is dan in de laatste maanden van het jaar. Het belooft daarom over ruim twee weken in Waddinxveens meest complete win kelhart een drukte van jewelste te worden. De in het centrum gevestig de winkeliers zijn dan ook van plan het aanwezige publiek met zeer bij zondere zaken te verwennen. Op het plein voor de gereformeerde Kruis kerk zal een terras worden ingericht. WADDINXVEEN Zaterdagmorgen hebben de uiteindelijk 300 deelne mers aan de demonstratieve eendags- fietstocht tegen kernbewapening Waddinxveen aangedaan. Bij de ont- moetingskerk aan de Groensvoorde werd het gezelschap, dat een uur eer der door Gouda’s burgemeester Chr. van Hofwegen op pad was gestuurd, toegesproken door een deelnemer, die in Japan had deelgenomen aan de Hiroshima-herdenking. Hij zei dat men er daar op blijft aandringen door te gaan met de strijd tegen kernwa pens. In Waddinxveen werd ook nog de ac cordeon gespeeld, terwijl wethouder P.F.J. van Schie (CDA) een klein praatje hield, waarin hij liet blijken duidelijk teleurgesteld te zijn over het kleine aantal Waddinxveners dat mee fietste. Voor de demonstratieve fietstocht hadden B. en W. besloten aan het medeorganiserende Inter kerkelijk Vredesberaad (IKV) toe stemming te verlenen tot het auto vrijhouden van een gedeelte van het parkeerterrein aan de Groensvoorde, overeenkomstig de aanwijzigingen van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven. Na het oplaten van ballonnen met kaartjes werd het sein gegeven om weer verder te fietsen. Tegen twaalf uur sloten zich in Boskoop weer wat mensen aan, zodat ruim 300 fiet sers Alphen a/d Rijn binnenreden. Daar heeft legerkapitein Stelling zijn afschuw uitgesproken over het ge bruik van kernwapens. Hij riep de demonstranten, die deelnamen aan een protest-fietstocht van Gouda naar Alphen a/d Rijn op soldaat Ge rard van Wingerden die vorige week door de krijgsraad werd veroordeeld omdat hij had geweigerd kernwapens in ’t Harde te bewaken, middels een handtekeningenactie te steunen.De fietstocht, die vredelievend verliep, werd georganiseerd door werkgroe pen van het samenwerkingsverband stop de neutronenbom en stop de kemwapenwedloop en kernen van het interkerkelijk Vredesberaad uit de regio Gouda-Alphen. Om 5 uur kwam de hele groep weer in Gouda aan waar men ondanks de regen (fietsen in de regen kan fijn zijn) van een zeer geslaagde tocht konden spreken. De oudste deelne mer (76) kwam helemaal uit Zeeland. Hij had daar zijn fietst op de trein gezet en heeft de hele tocht verder meegefietst. Zijn motivatie: voor een leefbare wereld, voor mijn kleinkin deren 1 Kinderen die hun ballonkaartje terug gestuurd krijgen kunnen dat verge zeld van hun” verhaal over vrede sturen naar: Dikkie Kuyt Groens voorde 184. De agenda van deze vergadering ziet er zo uit: 1. Opening. 2. Notulen vo rige vergadering. 3. Besluit tot CDA- fusie en ontbinding ARP. 4. Bestem ming financiën van de kiesvereniging. 5. Instelling liquidatiecommissie. 6. Besluit tot fusie met de KVP-afdeling en de CHU-kiesvereniging beiden te Waddinxveen tot een CDA-afdeling Waddinxveen en tot ontbinding van de Anti-Revolutionaire kiesvereni ging te Waddinxveen. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Het bestuur van de ARP in Waddinx veen: ’’Het zou een kale boel zijn wanneer we in zo’n korte vergade ring elkaar voor het laatst als Anti- Revolutionairen zouden ontmoeten. Dat zou geen goede zaak zijn. Van daar dat we na de officiële fusiehan- delingen gemeend hebben onze leden een laatste bijzondere avond aan te bieden, om in goede stijl afscheid van elkaar te nemen. Daartoe zullen we omstreeks half oktober een ieder uit nodigen om nog één keer een blik te rug te werpen op het fenomeen van de Anti-Revolutionaire partij. Over het programma van deze bijzondere afscheidsavond zullen we u zo spoe dig mogelijk informeren.” Na de ARP-vergadering is er op de zelfde avond om half negen een alge mene ledenvergadering van het CDA- verband Waddinxveen met als spreker Prof. mr. H. Franken, voorzitter van de CDA-commissie die het concept verkiezingsprogramma opstelde. De agenda van deze vergadering ziet er zo uit: 1. Opening. 2. Fusieprotocol. 3- Ondertekening Fusieprotocol. 4. buiten de bebouwde kom zijn gemoeid tussen de winkels zullen dan 25 ou derwetse -winkeltjes worden neerge zet, speelt een draaiorgel, treden de clowns Appie en Flappie op, geven Mr. Boemhas, Company en Hardi acte de presence, zijn er oude am bachten (kaas maken, bijenkorf- vlechten en spinnen) te bewonderen en zal er een ouderwetse paarden tram door Waddinxveen gaan rijden. De openingstijden van de Oudhol landse markt zijn op vrijdag 19 sep-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 11