dl.. lliiiiW© ONWEER OP EN BIJ HET WATER -"HF angorakwa^lte pe kolkraa&, asym"ielri,SCv„„ schouderstuks ,1 GEMEENTE WADDINXVEEN CAI-contract niet in raad Waddinxveen een medewerker Kankerbestrijding. Jekuntenmagernietomheen. JBf ij W x lil i fewOI uil WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 <5 Zodra onweer dreigt kunt u uw boot het beste naai de kant varen en een veilige schuilplaats opzoeken, bijvoorbeeld in een huis of in een auto. (Zie ook de algemene adviezen.) Als u te laat bent om de kant nog te halen is het ’t beste in uw boot te blijven. Maar blijf in ieder geval uit het water. De bliksem kan namelijk inslaan in het water en de bliksemstroom zal elke zwemmer doden of tijdelijk verlammen (met kans op verdrinking!) tot op een afstand van 10 tot 20 meter van de inslag. Strijk de mast en reduceer het kwetsbare oppervlak zoveel mogelijk. Hurk met de armen om de benen heen geslagen en voeten bij elkaar om het contact met de ’grond’ zo klein mogelijk te maken. Raak de wanten en stagen niet aan tijdens onweer. Wie is er niet eens overvallen door onweer tijdens het vissen, zwemmen of aan het strand? Omdat er in de buurt van water bij onweer nog al eens slacht offers vallen, wordt hier speciale aandacht aan besteed. Zoals hiervoor reeds beschreven kunt u onweer zien naderen door het verschijnen van de cumulonimbus wolk. Als u in uw roeiboot, kleine zeilboot of motorboot of zelfs tijdens het windsurfen wordt overvallen door onweer dan kunt u uw veiligheid vergroten door de volgende maatregelen te nemen: Bij onweer is er voor de watersporter niet alleen gevaar van blikseminslag, maar dikwijls ook het ge vaar van een storm met hevige windstoten. Het onweer blijft wel vaak hangen boven landwater massa’s kunnen het onweer namelijk ’tegenhouden’. De sterke opwaartse warme luchtstromingen, die nodig zijn om onweer te doen ontstaan zullen na tuurlijk in betekenis afnemen boven het relatief koude wateroppervlak. Als u een anker aan boord heeft kunt u de anker ketting één of meer keren om de voorstag winden en het anker in het water laten hangen. Mocht u zich in de buurt van water bevinden als onweer dreigt, dan volgen hieronder nog enkele andere adviezen: Met pensioen? - Zwemmen is levensgevaarlijk tijdens onweer. Zoals u reeds hiervoor zag kan de stroom van een nabije blikseminslag u via het water electro- cuteren. Verlaat het water onmiddellijk bij het eerste teken van onweer. - Bent u aan het vissen dan is het 't beste uw hengel weg te leggen en een schuilplaats te zoeken. Anders zou u in plaats van vis wel eens bliksem kunnen vangen. - Een paraplu en elk ander uitstekend voorwerp vergroten het gevaar van directe blikseminslag. Leg deze voorwerpen tijdelijk op de grond tot het ergste voorbij is. - Binnenmeren zijn in het algemeen gevaarlijker dan de zee, omdat zeewater een veel lagere electrische weerstand heeft. (De bliksemstroom verkiest het zeewater boven uw lichaam). - Andere ’riskante’ plaatsen die vermeden moeten worden tijdens onweer werden reeds hiervoor beschreven. - Probeer bij naderend onweer J zo snel mogelijk een veilige schuilplaats te vinden in een huis of auto. fek. Passage 21telefoon 4132 Zijde 3-5, Boskoop, telefoon 01727-2544 Bs life Si I nas kombi'>eren \Pprimabijde',ier'/ II baansroK- Blijf bij onweer uit de buurt van de mast, staand- en lopend want. Bij de dienst van Openbare Werken en -Bedrijven der gemeente Waddinxveen kan worden geplaatst GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Telefoon 01828-2620 voor ar modem innende muu WADDINXVEEN Het aangaan van een overeenkomst met Boskoop voor de levering van radio- en televisiebeel den via de CAI-mast aan de Staring- laan is niet aan de orde geweest in de vorige week woensdagavond gehou den gemeenteraadsvergadering. Het betreffende agendapunt werd door burgemeester mr. A.G. Smallenbroek afgevoerd, omdat er met de buurge meente nog geen overeenstemming zou zijn verkregen. Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. Centraal Bureau Koninginneweg 28,"1075 CZ Amsterdam. Tel. 726000. Giro: 26000. bij de afdeling reiniging als belader bij het ophalen van huisvuil, grofvuil en containervuil. Leeftijd bij voorkeur tussen 21 en 35 jaar. De te benoemen functionaris moet tevens bereid zijn zonodig andere werkzaamheden te verrichten. Voorts zal hij in voorkomende gevallen buiten de normale werktijden kunnen worden ingezet bij gladheidsbestrijding en/of sneeuwruiming en het wekelijks schoonmaken van het marktterrein. Salaris minimum 1.753,maximum f 2.187,per maand excl. f 26,loontoeslag en beladerspremie naar de toestand van 1-7-1980. Kleding- en rijwieltoelage 405,per jaar Vakantie-toelage 8% per jaar. De gebruikelijke rechtspositie-regelingen zijn van toepassing. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk, binnen 8 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de direkteur van de dienst van Openbare Werken en -Bedrijven, Postbus400, 2740 AK WADDINXVEEN. Hij ging in het verstrekken van deze summiere toelichting aan de raads leden voorbij aan aan het tumult dat enkele dagen eerder in het kwekers dorp was ontstaan, omdat Waddinx veen zou zijn gekomen met een een zijdige wijziging van de middels lang durig overleg opgestelde overeen komst. Boskoops burgemeester J.H. Rein- ders sprak toen van ’’onaanvaardbare censuur”. De CAI-overeenkomst tus sen Waddinxveen en Boskoop heeft ook in de gemeenteraad daar, die af gelopen donderdagavond vergaderde, de gemoederen behoorlijk bezig ge houden. Een verslag daarover treft u elders in dit Weekblad voor Wad dinxveen aan. Voor de volledigheid nog dit: Aange zien bij Koninklijk Besluit van 31 ja nuari 1980 door de Kroon een bouw vergunning van de gemeente werd vernietigd, was het bestuur van de Stichting Centrale Antenne Inrich ting Boskoop genoodzaakt een ande re weg te zoeken voor een goede ont vangst van radio- en televisie-signalen. Met het gemeentebestuur heeft de stichting overleg gevoerd met de ge meente Waddinxveen die over een eigen ontvangststation beschikt en daaruit is gebleken dat de gemeente Waddinxveen bereid is tot het sluiten van een overeenkomst, waarin het beschikbaar stellen van de door de C.A.I.-installatie te Waddinxveen ont vangen radio- en TV-signalen aan de gemeente Boskoop wordt geregeld. De uit die overeenkomst voort vloeiende rechten en verplichtingen zal de gemeente dan overdragen aan de Centrale Antenne Inrichting Boskoop. Gezien de veranderde omstandighe den in de nabije toekomst vragen B. en W. zich echter wel af of het wellicht zinvol is het bestuur en beheer van de CAI-Boskoop op een nieuwe leest te schoeien, hoewel het college het volste vertrouwen heeft in het enthousiasme en de kundig heid van deze stichting. Het bestuur van deze stichting staat daar in prin cipe niet afwijzend tegenover, aange zien de gemeente denkt aan bijvoor beeld het instellen van een tak van dienst of het onderbrengen van die taak in een gemeentelijk bedrijf.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 17