WITTE FRUZENHAL 'VASTE LAGE PRIJZEN! Boskoop niet in zee met CAI-Waddinxveen Twee dagen feest op 10- jarige L. v. Gelderschool ij Ledenvergadering werkgroep Nieuwe Levensstijl Andere oplossing voor problematiek? Koud buffet in klas sloeg aan iLv - OPENBARE COMMISSIE VERGADERING 1 J - A 1979 St- flats Zuidkade 6 - Waddinxveen Achter Verbakel SONGFESTIVAL Rond half 12 was het tijd geworden voor het songfestival. Elke klas had uit zijn midden een groepje samengesteld, dat bekende hits ten gehore bracht.- Klas 4 kwam als beste uit de bus met een eigengemaakt feestlied. Doordat alle feestelijheden plaats vonden in de jonge mode in. de een te gekke jeonsshop vol steengoeie mode voor jouuuuu...! Na terugkeer bij school werd na het nuttigen van een kopje koffie en een glaasje limonade een speciaal lustrum- lied ten gehore gebracht. Als afsluiting van de feestelijkheden rondom het 10- jarig bestaan van beide scholen lieten alle kinderen een ballon, voorzien van kaartje met naam, het luchtruim kie zen. Dit grandioze feest kon alleen plaatsvinden dank zij de inzet van de leerkrachten, vele vaders en moeders en een aantal oud-leerlingen. grote tafels was een schitterend koud buffet klaargemaakt, bestaande uit di verse salades, gevulde tomaten,opge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 Waddinxveen het opgestelde contract in die zin, dat Waddinxveen als eige naar van de C.A.I., de hand aan de knop houdt en beslist wat Boskoop wel en niet mag zien. Wel zou Bos koop schriftelijk haar zienswijze dui delijk kunnen maken. Vooraf. GRIEZELIG Terzelfder tijd was er bloemschikken voor de bovenbouw, leder kind heeft met de hem/haar toebedeelde middelen een mooi bloemstukje weten te FINANCIËN WADDINXVEEN De raadscom missie voor de financiën vergadert don derdagmiddag 4 september om vijf uur in het gemeentehuis over deze agenda: 1. Notulen vergadering 7 augustus en 25 augustus 1980. en ingekomen stuk- Na deze lunch gaf de goochelaar een Hierna werd de vlag gehesen door de voorstelling voor de bovenbouw, ter- j van de wijl de jongsten gingen bloemschikken, school en werd het schoollied gezon- Alle bloemstukjes zijn na afloop op grote tafels neergezet. Zo konden de ouders zaterdag de werkstukken van hun kinderen bewonderen en mee naar huis nemen. Als sluitstuk van de eerste dag was er een ’’modeshow” gepresen teerd door leerkrachten en oudercom- missieleden van beide scholen. PUZZELTOCHT Zaterdagmorgen 10 uur startte de puz- zeltocht voor ouders en kinderen. Plm. 100 gezinnen gingen van start. Aan de hand van een routebeschrijving trof men op diverse plaatsen de leerkrach ten in een voor de kinderen ongewone situatie aan. Uiteraard dienden diverse opdrachten te worden uitgevoerd. Daar hebben oude en nieuwe leden hun voorkeur uitgesproken voor de behandeling van de volgende drie thema’s: Interkerkelijke samenwerking. Anders omgaan met arbeid en daarbij rekenschap geven van het geld dat bij u is. Eten en drinken is omgaan met de aarde en doorbreek de consumptie- cirkels. Eventuele nieuwe belangstellenden die deel willen nemen aan één van de drie bovengenoemde themagroepen, zijn van harte welkom. Indien u in formatie wenst over de werkgroep Nieuwe Levensstijl, kunt u bellen met Elly Strijdhorst, tel. 7362. WADDINXVEEN De interkerke lijke werkgroep Nieuwe Levenstijl houdt dinsdagavond 16 september om acht uur in de hervormde Imma- nuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan een algemene ledenvergadering. Deze avond volgt op de kortgeleden gehou den bijeenkomst van de werkgroep van dit seizoen. ben. Tk heb wel vertrouwen in de raad van Waddinxveen. Bovendien kunnen we intergemeentelijk en re gionaal genoeg invloed uitoefenen’, zo zei hij. De overige raadsleden deelden die mening niet. Men had wel vrede met het contract kunnen hebben, ware het niet dat die late wijziging de deur dicht deed. Aangedrongen werd op bestudering van alternatieven. Bos koop is tenslotte niet verplicht met Waddinxveen in zee te gaan. Alphen is er ook nog en bovendien wordt ook gesproken over een regionale an tenne. MATIG P.X.H.J. Crolla (CDA) die zijn laatste vergadering ’uitzat’ had zijn licht in Waddinxveen eens opgestoken. Na een kleine privé-enquete kwam hij tot de slotsom dat de Waddinxveense bevolking maar matig te spreken is over de kwaliteit van het gebodene. Hij ontraadde het college sterk een contract voor de levering van sig naal met Waddinxveen af te sluiten. ’We storten ons in een avontuur. Laten we wachten tot betere moge lijkheden en de mensen zolang toe staan een eigen antenne te hebben’, aldus Crolla. Mevrouw Steixner (Boskoop 2000) sloot zich hierbij aan. Vooral de kwestie van een eigen antenne had haar belangstelling. Kopers van wo ningen wordt het via een privaatrech telijke bepaling verboden een televi- sie-antenne op het dak te hebben en tegelijkertijd is het verplicht gebruik te maken van de stichting C.A.I., een instelling dat, zo vinden velen, zou moeten opgenomen worden in het gemeentelijk bedrijf. Overigens heb ben zowel de stichting als de gemeen te hier wel oren naar. Mevrouw D.A. Steixner bestreed de juistheid van die bepaling. ’Antenne’s mogen niet om dat ze ontsierend zijn maar de ’sprie ten’ van zendamateurs worden wel toegestaan. Dat is niet juist, de men sen moeten hierin vrij zijn’, zo zei ze. Burgemeester Reinders had het laat ste woord. Volmondig gaf hij toe dat het contract met Waddinxveen en de financiële verplichtingen die Boskoop zich ermee op de hals haalt verre van ideaal zijn. ’T was voor ons een kwes tie van next best’, zei hij. Kort gaf hij een uiteenzetting van de dingen die passeerden tot tenslotte de gewraakte brief kwam. Tk heb’, aldus Reinders, ’nog voorgesteld om de woorden’of andere’ te schrappen. Nee, zei men, daar ging het juist om.’ SATELLIET Ook burgemeester J.H. Reinders stip te aan dat er technisch andere moge lijkheden zijn. Hij noemde ze niet met name maar juist nu in Amster dam de Firato gehouden wordt, staat de ontvangst van signalen van een sa telliet centraal. Een televisiestation zendt signalen naar een in de ruimte zwevende satelliet die de signalen ver volgens terugstuurt naar moeder aar de. Via een parabool-antenne kunnen deze signalen opgevangen worden. Maar er zitten nogal wat haken en ogen aan. De antenne moet uiterst exact en rotsvast gemonteerd op de satelliet gericht zijn. Al bij een paar seconden verschil is er helemaal geen signaal meer. Ook spelen weersom standigheden een grote rol. Regen, hagel of sneeuw kunnen een forse demping geven en als zich ijs op de parabool-antenne afzet zijn hevige storingen het gevolg. Bovendien zijn parabool-antennes geen kleine jon gens. Het exemplaar dat momenteel op het dak van het RAI- gebouw in Amster dam staat heeft een middellijn van drie meter. Het ding ziet er uit als een grote schaal op een sokkel. Min der groot kan het echter ook wel hoewel een doorsnede van 90 centi meter toch wel het minimum is. Wil men de Antenne’s nog verder ver kleinen dan zal een satelliet moeten worden ontwikkeld die veel meer sig naal naar de aarde stuurt dan de hui dige. Experts houden het er op dat daar voorlopig geen kijk op is. 'Wie satellietbeelden zien wil in de toekomst is toch op de kabeltelevisie aangewezen. Maar dan moet de ex ploitant van de kabel wel bereid zijn een bedrag van, ruwweg, ruim dertig duizend gulden op tafel te willen leg gen. En zelfs dan nog komt er een probleempje om de hoek kijken. De meeste kabels zoals die in gebruik zijn zijn beperkt in omvang en kun nen hoogstens zestien televisiesta tions doorgeven. Daar komt nog bij dat het overgrote deel van de televi sietoestellen nog beperkter zijn in hun mogelijkheden en niet meer dan ongeveer dertien stations kunnen hebben. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Er is in Boskoop weinig bereid heid om met Waddinxveen in zee te gaan waar het de C.A.I. be treft. Het overgrote deel van de Boskoopse gemeenteraad toonde zich vorige week donderdagavond weinig enthousiast over de wij ziging in hi op de valreej besloten de contact met Waddinxveen. Een dag eerder is ook in de Waddinx veense gemeenteraad het voorstel om het contract te bekrachtigen van de agenda afgevoerd. Zonder discussie evenwel. Overigens sprak men in de Waddinxveense wandelgangen wel met bevreemding over het bekend worden van de wijziging in het con tract, terwijl de Waddinxveense raadsleden nog van niets wisten. Zon der verdere uitleg is het agendapunt dan ook geschrapt. Kennelijk wenst men ook in Waddinxveen eerst de on- derhandelingen met Boskoop te her vatten. Vorige week ontstond enige opschud ding toen de inhoud van een brief aan het Boskoopse gemeentebestuur bekend werd. In die brief wijzigde WADDINXVEEN Afgelopen vrij- kregen een schitterende opvoering dag en zaterdag werd zoals aangekon- voorgeschoteld door de goochelaar, digd het tweede lustrum gevierd van de aan de Essengaarde staande openbare Leon van Gelderschool en de openbare kleuterschool De Klimop. In de twee een mooi voorafgaande weken was er al veel aan- creëren, dacht aan dit lustrum besteed. De kin deren hadden tekeningen gekleurd, die daarna door de school verspreid opge hangen waren. Tevens had ieder kind een prachtige poster ontvangen ter ere van het 10-jarig bestaan van beide scholen. eigengemaakt feestlied. Doordat De eerste dag begon met een "petten- alle feestelijheden plaats vonden in de race”. Nadat alle klassen hun afstand lagere school kon de lunch in de kleu- hardlopend hadden afgelegd beschikte terschool aangeboden worden. Op een ieder over een feestpet; tevens werd de tekst van het schoollied uitge reikt voor die kinderen, die na ijverig oefenen in de afgelopen weken nog niet spoten eieren en stokbrood, geheel tekstvast zouden zijn. 1’ oudste en de jongste leerling gen. Daarna begon een groots pro gramma. De kleuters en de onderbouw Deze, op het laatste moment aange brachte, wijziging geeft Waddinxveen een macht die naar eigen goeddunken gebruikt kan worden en men vindt dat in Boskoop maar griezelig. Op twee raadsleden na. D.E. Cnossen (CDA) en M. Konijn (SGP) lieten als enigen weten zoveel vertrouwen in de Waddinxveense gemeenteraad te hebben dat men misbruik van die macht niet vreest. Konijn deelde mee ’helemaal niet zo veel behoefte’ aan al die programma’s te hebben en hij verklaarde zich, ’zij het dan met lood in de schoenen’ ac- coord met het contract. Cnossen meende dat het afwijzen van het con tract, om reden van de onverwachte verandering, consequenties zal heb- Zo begon de eerste feestdag, afgelopen vrijdag, op de openbare Leon van Gelderschool en de kleuterschool De Klimop ter gelegenheid van het tweede lustrum. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). 1810 2. Mededelingen ken: a. ontwerp-rekening 1979 en be groting 1981 van de Regionale brandweer Midden-Holland; b. begroting 1981 van het Interge- meentelijk Automatiseringscen- trum Midden-Nederland; c. subsidie-afrekening over Ned. Bond van Plattelandsvrou wen; d. subsidie 1981 Prot. Chr. Stich ting voor Maatschappelijk Werk t.b.v. Doven; e. rekening 1979 Stichting Wad dinxveense Peuterspeelzalen. 3. Verlening van een opstalrecht en verkoop van de voormalige Bethel- kerk aan de tafeltennisvereniging ’’Kwiek". 4. Verlenen van een krediet van f 5.500 voor het volgen van een cursus automatisering. 5. Verlenen van een krediet van f 12.000,voor herstel van het ge bouwtje van de speeltuinvereniging ”De Overkant". 6. Verkoop grond nabij de Kielkade. 7. Beschikbaar stellen van een kre diet van f 5.000,voor het maken van een plan tot het treffen van voorzieningen in de Jan Ligthart- school i.v.m. de onderbrenging van de kleuterschool ’t Hazeveld. 8. Verlenen van medewerking aan de Vereniging tot Stichting en In standhouding van Ned. Herv. Scholen voor het aanschaffen van rubbertegels voor het schoolplein van de kleuterschool "De Morgen ster" aan de Onderweg (krediet f 1.027,—). 9. Verlenen van medewerking aan de Ver. tot Stichting en Instandhou ding van Ned. Herv. Chr. scholen voor het aanschaffen van leermid delen voor de Bethelschool (kre diet f 1.293,40). 10. Begrotingswijzigingen openbare werken nrs. 13, dienstjaar 1979, nr. 10, dienstjaar 1980 en Centraal An- tennesysteem nr. 7, dienstjaar 1979 en nr. 2, dienstjaar 1980. 11. Rondvraag. ONDERWIJSZAKEN De raadscommissie voor de onderwijs zaken vergadert vanavond (woensdag 3 september) in het gemeentehuis om half acht in het openbaar over deze a- genda: 1. Opening. 2. Vaststeling van het verslag van de vergadering van 4 juni 1980. 3. Medewerking voor de aanschaffing van rubber tegels t.b.v. de speelp laats van de Kleuterschool de Mor genster. 5. Verzorging van het vakonderwijs gymnastiek. 6. Jaarrekening 1978/1979 en begro ting 1980/1981 van de Stichting jeugdtandverzorging Midden- Holland. 7. Informatie over huisvesting van scholen. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. SOCIALE ZAKEN De raadscommissie voor de sociale za ken en volkshuisvesting vergadert don derdagavond 11 september in het ge meentehuis om half acht in het open baar over deze agenda: 1. Opening 2. Vaststelling notulen vergadering d.d. 5 en 25 juni 1980. 3. Mededelingen en/of ingekomen stukken. 4. Voorstel tot wijziging woonruimte- verordening. 5. Bouw gezinsvervangend tehuis. 6. leegstand Wilgenhorst/Peppelhorst. ziging in net contract, welke het Waddinxveense gemeentebestuur :p aanbracht. Na een pittige discussie in de raad werd kwestie voorlopig op sterk water te zetten tot nader z -j

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 3