Primeur van MET WINDKRA CHT 7 TOCH DE LUCHT IN Bromfietser reed door I na aanrijding Henk van Ulsen Deelneemster H. J. Groenendijk-Bernard: Concordia in Renesse UIT IN WADDINXVEEN 5 september De Schaapskooi 14 september Concert Verslag van CDA-raadslid De sleutel tot uw dansplezier! Werkgroep taalles buitenlanders breidt uit POLITIENIEUWS WADDINXVEEN ■Mfï I I f- VERKEERSONGEVAL MOERKAPELLE VRACHTAUTOBRAND WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 H. J. GROENENDIJK-BERNARD Stationsstraat 18, tel. 01828-2578, of bel ons even.... Telefoon: 010-736518/713071 Van der Sluys per bus afgehaald en Vraag vrijblijvend onze prospectus (Clubs voor beginners - gevorderden, van 8 tot 80 jaar) Ook privéles wedstrijdtraining Inschrijven: mevr. Hardendood, Ger. Ontmoetingscentrum, Scholen in Schiedam - Nieuwerkerk a/d IJssel - Reeuwijk - Waddinxveen - Zevenhuizen Voordat in Renesse werd aangekomen werd eerst een bezoek gebracht aan Zierikzee. ’s Avonds volgde de taptoe, waaraan naast Concordia nog drie an dere korpsen meewerkten. De rond gang die de korpsen vooraf maakte over de diverse campings lokte veel pu bliek naar het taptoe-terrein van Re nesse waar de verenigingen ieder op hun beurt een muzikale show opvoer den. De avond werd besloten met een finale waaraan de korpsen gezamenlijk deelnamen. WADDINXVEEN De Bonkelaar- werkgroep, die elke zondagochtend van 10.00 tot 11.30 in het jeugd- en vri jetijdscentrum aan het Beukenhof taal les geeft aan in Waddinxveen wonende buitenlandse mannen, gaat de activitei ten uitbreiden. Tot dusver werden op deze taallessen alleen de Turkse- en Chanoeka is het Joodse licht- en ver- nieuwingsfeest. Dit wil de groep op zichzelf toepassen. Zij willen het Licht der wereld weerkaatsen en hierdoor la ten zien dat zij nieuwe mensen zijn. De stijl van de muziek is country-achtig af gewisseld met enkele luisterliedjes. Het optreden van de groep begint om 20.15 uur. Koffiebar De Schaapskooi is iedere vrijdagavond vanaf 19.45 uur open voor iedereen vanaf 15 jaar. De toegang is gratis. INBRAAK KANTINE Door een raam open te wrikken werd toegang verkregen tot een kantine van een sportvereniging. Bij deze inbraak werden ca. 15 pakken shag en 10 pakjes sigaretten buitgemaakt. Op dinsdag 26 augustus om 14.00 uur vond een ongeval plaats nabij de split sing Bredeweg-Zuidplasstraat te Moer- kapelle. De bestuurder van een glas auto, B.S., 28 jaar uit Leiden, reed op de Bredeweg en naderde genoemde sp litsing. Aldaar kreeg hij geen voorrang van de tractorbestuurder T.V. (38) uit Reeuwijk. De automobilist wist door krachtig te remmen een aanrijding met deze tractor te voorkomen, echter ten gevolge van dit remmen, raakten ca. 50 glasplaten van de auto en vielen stuk op het wegdek. De glasschade loopt in de duizenden guldens. Op dinsdag 26 augustus ca. 19.45 uur vrachtauto, welke was beladen met pakken stro, in de brand stond. De brandweer van Moerkapelle hield een aangrenzend perceel nat om overslaan van de brand te voorkomen. De auto is geheel uitgebrand. In samenwerking met de Arbeidsinspectie werd door de politie een onderzoek ingesteld. Moge lijk heeft wat stro vlam gevat via de hete uitlaat, welke bij deze vrachtauto langs de laadbak omhoog stond gericht. AFGELOPEN WIEL Op vrijdag 22 augustus om 22.40 uur verloor een bestelauto, welke werd ge sleept, een wiel. Hierna was het voer tuig enige honderden meters doorgere den, waarna het tot stilstand kon wor den gebracht. De bestuurder kon het voertuig, zonder verdere brokken te maken, veilig aan de kant van de weg zetten. DIEFSTAL SCHOENEN Op dinsdag 26 augustus werd tijdens de middaguren vanachter een schoenen zaak te Waddinxveen een doos, inhou dende 17 paar sportschoenen en 3 paar dameslaarsjes, totale waarde ca. f 1.200,weggenomen. AANRIJDING BRUGWEG Op woensdag 27 augustus om 08.00 uur vond er op de Brugweg een aanrijding plaats tussen een automobilist en een fietser. Een 12-jarige fietser werd als het ware aangereden door een achte ropkomende personenauto met aan hangwagen. Deze bestuurder moest ver uitwijken voor een tegenligger. De fiet ser raakte licht gewond. gaat nu veranderen. Vanaf heden kun nen ook mannen van andere nationali teiten deze taallessen komen volgen, bijv, de Joegoslaven, Surinamers, Chi- lenen, Spanjaarden enz. Het grootste probleem voor de werkgroep blijft ech ter het tekort aan vrijwilligers en vrij willigsters die deze taallessen willen ge ven. Verschillende .oproepen hebben De groep Waddinxveners die de hoofdprijs gewonnen had met de VIVO-Martinairactie werd bij VIVO-supermarkt t naar Lelystad gebracht. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). 1 WADDINXVEEN Vorige week woensdag 27 augustus, ’s morgens om kwart over acht, vond er op het fietspad naast de Henegouwerweg on der de Gouwebrug een verkeersongeval plaats tussen een fietser en een bromfietser. Een 32-jarige Waddinxvener werd geschept door een ach teropkomende bromfietser. De bromfietser is meteen na het ongeval doorgereden. Voor nader onderzoek werd de fietser per ambulance overgebracht naar het Bleulandziekenhuis te Gouda. De Wad- dinxveense rijkspolitie is bezig de doorgereden bromfietser op te sporen. AANHOUDING Op verzoek van de gemeentepolitie Zoetermeer is op maandag 25 augustus in zijn woning te Waddinxveen aange houden een 24-jarige koopman. Hij wordt er van verdacht aldaar een in braak te hebben gepleegd, waarbij stereo-apparatuur werd ontvreemd. Vrijdagavond 5 september om kwart over acht zal in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse 4, naast de Brugkerk) de gospelgroep Chanoeka optreden. Deze uit Maarn afkomstige formatie bestaat uit 6 leden, waarvan de twee meisjes en één jongen zingen. De andere drie jongens spelen de vol gende instrumenten: Electronische piano, stringensemble, gitaar en bas. De gemiddelde leeftijd is 23 jaar. Het repertoire bestaat deels uit Engelstalige liedjes. De rest is Nederlands. Van het overgrote deel van de liedjes hebben zij zelf de teksten en de muziek gemaakt. WADDINXVEEN Het Wad- dinxveense fanfarekorps Concordia was kortgeleden op een zaterdag te gast van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer (VVV) in de Zeeuwse badp laats Renesse. De Waddinxveners tra den daar op voor zo’n 30.000 vakantie gangers uit binnen- en buitenland. dit probleem nog niet voldoende kun nen oplossen. Nogmaals wil de werkgroep benadruk ken dat men echt geen onderwijserva ring behoeft te hebben om deze Neder landse lessen te geven. De sfeer tijdens de zondagochtend is ontspannen en als men tegen een ’’probleem” aanloopt wordt dit met z’n allen besproken en trachten we een oplossing te vinden. Een aantal dames heeft zich echter aangeboden om kinderen op te vangen tijdens de taallessen. Hiermee hopen zij te bereiken dat er zich nu ook mensen zullen melden die tot nu toe geen taallessen konden ge ven omdat ze met hun kinderen zaten. Marokkaanse mannen toegelaten. Dit Door de nu aanwezige kinderopvang hoopt de werkgroèp vele aanmeldingen te krijgen van mensen die een stukje van hun vrije tijd willen opofferen voor dit (leuke) werk. Indien u interesse hebt of meer informatie wilt hebben, kunt u op de zondagochtenden altijd even langskomen in De Bonkélaar, Be ukenhof 5 of even bellen, tel. 7272 (vra gen naar Henry ten Zijthoff) WADDINXVEEN Een groep Waddinxveners is zaterdag morgen een dag lang de gast ge weest van VIVO-supermarkt Van der Sluys aan de Groensvoorde. Daar stond ’s morgens om half negen een bus klaar die het gezel schap ophaalde en naar Lelystad bracht voor een uitgebreid pro gramma, waaronder een 30 minu ten durende rondvlucht boven Nederland. Dit allemaal in het kader van de door deze Wad dinxveners-geworinen hoofdprij zen met de VIVO-Martinair-actie. Van het plezierig dagje uit, dat onder meer ook een ontvangst in het restaurant "MartlNN”, een demonstratie reclame- sleepvliegen, een spectaculaire vliegshow, een dia-presentatie, een rondleiding op de Martinair- vestiging, een goed verzorgde lunch en een bezoek aan het in formatiecentrum ’’Het Nieuwe Land” in Lelystad-Haven omvatte, maakte mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard voor het Weekblad voor Waddinxveen het hierbij afgedrukte verslag.- Me vrouw Groenendijk-Bernard, on derwijzeres en gemeenteraadslid voor het CDA, maakte met haar zoon de reis mee. WADDINXVEEN De acteur Henk van Ulsen, over wiens komst naar het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkélaar op zaterdagavond 6 september om kwart over acht we al hebben bericht, gaat het nieuwe theaterseizoen van de film- en theaterwerkgroep De Spintol openen met een programma over de schrijver Gerard Reve. Dit programma, dat is uitgeb reid, wordt in zijn geheel aan het Waddinxveense publiek als ge- 'de werd bij de politie een melding ontvan gen, dat er op de herenweg te Moerka- taptoe in Werkendam en in oktober pelle een vrachtauto in de brand zou staan. Opeens zagen omstanders dat de heel aangeboden. Vanaf eind september, dus na de voor stelling in De Bonkélaar, zal Henk van Ulsen de Reve-voordracht in de Neder landse schouwburgen ten tonele voeren. Nog vóór enig landelijk recen sent zijn commentaar heeft kunnen ge ven, kan men als Waddinxvener als eer ste kennis nemen van datgene wat het theaterpubliek het komend seizoen te wachten staat. Een kans die niemand zjch mag laten ontgaan. Een pro gramma van allure, want daar staat Henk van Ulsen borg voor. De toegangsprijs voor deze unieke voorstelling bedraagt voor volwassenen 10,C.J.P. of 65+ f 5,50. Aanvang 20.15 uur. In de pauze kan men van een gratis kopje koffie genieten. Telefoni sch reserveren: donderdagavond 8060 of vrijdagavond 5935. Zondagmiddag 14 september om half - drie wordt op initiatief van de film- en theaterwerkgroep De Spintol in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke- laar geconcerteerd door het Siperkov Ensemble uit Delft. De toegangsprijs bedraagt f 3,50, kinderen f 1 Het Siperkov Ensemble bestaat al jaren uit een hechte groep musici, die Hon gaarse, Roemeense en Russische zigeu- nermuziek ten gehore brengt. De ins trumenten die zij bespelen zijn; Piano, viool, bas, cymbaal, panfluit. De ensemble-leden zijn bereid wat te ver tellen over de achtergrond van hun mu ziek. Jong en oud kan genieten van dit zondagMiddag-concert. Tijdens dit concert wordt voor liefheb bers een Wiener Melange of een glaasje advocaat met slagroom ge schonken. Voor de kinderen een glaasje limonade. WADDINXVEEN Degenen die bij de VIVO-aktie ”Win een rondvlucht met Vivo en Martinair tot de gelukki gen behoorden, konden zaterdag 30 au gustus in de bus stappen, om hun prijs te gaan inlossen op het Vliegveld Mar- heimen van het reclame-sleepvliegen tinair Lelystad. Na het genot van een t”‘ -1 kopje koffie met gebak werd men door bijvoorbeeld een reclamevliegtuig in de niet vanaf de grond. ’s Middags werd het informatiecen trum: ”Het nieuwe land” bezocht in Een week later nam Concordia deel aan een dergelijk evenement in Wilnis. Helaas werd deze avond door het ge ringe aantal toeschouwers een minder groot succes. Verder heeft Concordia op zaterdag 20 september weer haar ei gen showavond in de sporthal ”<4~ Sniep”, op zaterdag 27 september een Citrii4iz.cn id.pi.uu in vvciKuiHjd.ni un in oklo eveneens een taptoe in Moordrecht. slechts een onderdeel van het dagje uit naar Lelystad. Na een goed verzorgde koffietafel werd het één en ander verteld over het werk van Martinair Holland, waarna de ge- uit de doeken werden gedaan. Zo pikt een opgewekte hostess naar de start- vlucht zijn sleep op vanaf een paal en baan gebracht. Hoewel het weerbe richt windkracht 7 aangaf en er af en toe een bui viel, stapte iedereen toch welgemoed in één van de 4-persoons Lelystad-haven. Naast veel fotomate- sportvliegtuigjes, die vóór kwamen rij- riaal en mooie maquettes van de den. nieuwe polders en hun gemalen, was er Voor de meesten was het de eerste ook een oude film te zien van 1929 over maal, dat zij in zo’n vliegtuigje de lucht de inpoldering van de Wieringermeer. ingingen en was het dus een geweldige Het viel op, hoeveel werk er toen nog ervaring om vanaf 200 a 300 meter met mankracht werd gedaan. hoogte de Flevopolders, het Veluwe- Tot slot van de feestelijke dag vond er meer en het Ijsselmeer te bekijken, nog een spektaculaire vliegshow plaats Het half uurtje vliegen was dan ook en een demonstratie reclamesleepvlie- heel snel voorbij. gen, waarbij de toeschouwers vanuit de leder kreeg na afloop een luchtdoop- lucht door de Vivo een goede reis terug certificaat met de handtekening van de werd gewenst. piloot erop. Er werd natuurlijk ook een foto gemaakt. Toch was de rondvlucht

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5