Waddinxveense vrouwen achter ”Het Drieluik The Old Classic12 dansavonden ■ME foto i “film’i sjaak noteboomi Herinneringen ophalen aan 40 jaar historie Immanuëlkerkgemeente Besluiten van B. en W. Dominee L. Roetman in Israël Geslaagde reis van de bejaarden sociëteit Gouds hobby-verkoop-winkeltje 99 i f 34) staan vergoeding een de gouden kerkvoogdij-draaginsigne door ds. E. M. Kalkman en de vrouw van de heer Dat blijkt ook al toen de heer E. J. van Beek sr. in april van dit jaar tijdens een HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 den steeds gehouden in het Anne Frank-centrum en beginnen altijd om acht uur. De zaal is open om 19.30 uur. van de hervormde Immanuëikerkge- meente. De achter ons liggende vier decennia omvat immers de Vereniging Wet en Evangelie tot de Imma- nuëlkerkgemeente van nu. De Remon strantse Kerk aan de Zuidkade via het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat tot het kerkelijk complex aan de Prinses Bea- trixlaan. Een bewogen geschiedenis. kunnen worden gebruikt. Tevens zal deze ruimte gebruikt kunnen worden voor te organiseren creatieve cursus sen,” aldus de Waddinxveense Jeanne Ruts-Valk. Namens Dorothé Klik-de Haan ver strekte ze ons nog de volgende infor matie over het nieuwe winkeltje ”Het Drieluik, dat voor het publiek op vrij dag 19 september open gaat: openingstijden: dinsdag t/m zater dag van 9.30 uur tot 17.30 uur en donderdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur. Mogelijkheid producten gratis voor drie maanden ten toon te stellen, in welke periode wordt geprobeerd ze te verkopen. Gedurende deze periode van drie maanden blijven de produc- De heer Van Beek is de man van het eerste uur, nu alweer veertig jaar gele den. Hij vertegenwoordigt de eerste veertig jaren geschiedenis van wat eer tijds de vereniging ”Wet en evangelie” heette en nu Immanuëlkerkgemeente heet. Hij weet vanaf het allereerste be gin tot nu toe zeer gedetailleerd wat er de allemaal gebeurd is. Het is wel en wee! En het wel en wee van de gemeente was ten eigendom van de maaker/ster. Het bedrag dat men voor zijn pro ducten wenst te ontvangen bepaalt men zelf bijvoorbeeld kostprijs en een kleine vergoeding. Dit bedrag wordt verhoogd met een percentage als tegemoetkoming in de kosten. Uitbetaling volgt na verkoop. Afrekening of teruggave van niet verkochte producten vindt plaats na drie maanden. Voor de wevers heeft’Tiet een mooie collectie weefwol uit Wa les en een assortiment materiaal voor vrij-weven. Voor de tentoonstellingsruimte zal, in overleg met de exposant, een redelijke vergoeding worden gevraagd. De huur van de cursusruimte be draagt f. 12,50 per uur. Mensen die hun hobby willen de monstreren krijgen de gelegenheid hun gemaakte artikelen te verkopen. Hiervoor vraagt ”Het Drieluik” een nader te bepalen percentage van de verkoopprijs. In 1981 bestaat de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic zeven jaar. Het lidmaatschap bedraagt f. 20.- per seizoen. Entree per avond leden 4,- per persoon en niet leden f- 8,— per persoon. De dansavonden in het Anne Frank-centrum duren steeds van 20.00 - 24.00 uur. Wie contact wil leggen met het bestuur van The Old Classic kan dat doen met mevrouw C. Spoor-Vogelaar, Prinses Margrietstraat 18, tel. 2834. Jeanne Ruts-Valk: ’’Wij hebben erva ren dat veel mensen een hobby heb ben en daar veel voldoening in vin den. Na verloop van tijd krijgt men teveel van de eigengemaakte produc ten en stopt dan maar. Wij willen nu door de verkoop van deze artikelen de mensen stimuleren om met hun hobby door te gaan. Om dit te kun nen bereiken hebben wij het initiatief genomen een winkeltje te openen waar creatieve produkten worden verkocht. ’’Tevens willen wij aankomende kun stenaars de gelegenheid geven bij ons te exposeren, en creatieve hobbyisten de ruimte bieden hun kunnen te de monstreren. De ruimte boven onze winkel zal voor deze doeleinden gel J. v.d. Zaan uit Gouda (1 novem ber), discotheek (29 november), kerstbal met de Nightbreakers uit Woerden (20 december), nieuwjaars- bal met hammondorganist J. de Groot (10 januari), dans- en bingo- avond (7 februari), discotheek 21 februari), lentebal met de Flamingo’s uit Gouda (21 maart), discotheek (11 april), slotbal met de Aviola’s uit Aalsmeer (2 mei) en speciale leden avond 122 mei). Dit was de laatste ronde. Alle J prijswinnaars van de afgelopen weken kunnen nu nog meedin- gen naar de hoofdprijs, n.l. een J wintersportvakantie voor 2 per- sonen. De bekroonde foto’s inleveren vóór 10 september bij foto film Sjaak Noteboom. Tel. 2477 2 Passage 47 Waddinxveen «•••••••••••••••••••a* WADDINXVEEN - Twaalf dans avonden. Dat omvat het nieuwe jaar programma van de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic voor 1980-1981. Het openingsbal is vol gende week zaterdag 13 september met medewerking van Toi Toi van Chris de Groot uit Amsterdam, ter wijl het sluitstuk van het seizoen een speciale ledenavond met veel muziek is op vrijdag 22 mei 1981. De stijl dansavonden van de Old Classic wor- digden aan het praten raakte nadat hem het gouden draaginsigne van Vereniging van Kerkvoogdijen was overhandigd door ds. E. M. Kalkman, en is zijn eigen wel en wee. Er zijn ge- De Waddinxvener kreeg deze onder- meenteleden die hem hierover een scheiding wegens zijn zeer gewaar- boek willen laten schrijven. Zoals uit het jaarprogramma blijkt zijn er 11 dansavonden plus 1 avond speciaal voor de leden en zullen 6 van deze 12 avonden worden opgelui sterd met levende muziek: openings bal met Toi Toi (13 september), dis cotheek (11 oktober), Hammondor- net opspelden destijds van i o E. Jvan Beek sr. FotoAr chief Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN Oud-nestor van de kerkeraad en de kerkvoogdij van de hervormde Immanuëlkerkgemeente, de heer E. J. van Beek sr., en oud- predikant ds. E. M. Kalkman uit Hil versum, gaan volgende week donder dagmiddag 18 september vanaf half drie herinneringen ophalen over de in middels 40 jaar omvattende geschiede nis van de Immanuëlkerkgemeente. Zij doen dat op de eerste ontmoetingsmid- dag van dit seizoen van deze kerkelijke gemeente in het complex aan de Prinses Beatrixlaan. Deze ontmoetingsmidda- bijeenkomst met een klein aantal geno gen worden al twee jaar lang elke maand gehouden. Op deze middagen is iedereen welkom: jong en oud. Vast staat dat volgende week donder dagmiddag geruime tijd gesproken zal kunnen, worden over de rijke historie WADDINXVEEN - Dinsdag is de Waddinxveense hervormde predikant ds. L. Roetman van de Sniepweg 13 met zijn vrouw en tien andere waddinxveners vertrokken voor een tweeweek- se reis naar Israël. De Waddinx veense deelnemers maken deel uit van een groep van 30, waar van de predikant van wijk West van de Centrale Hervormde Gemeente als leider optreedt. Dinsdag 16 september is men weer in Waddinxveen terug. Zoals bekend heeft zich in de traditioneel vriendschappelijke banden van Nederland met Is raël zich al geruime tijd voor de aanvaarding van de Jeruzalem- wet een breuklijn afgetekend. De nederzettingen-politiek van de regering Begin is in ons land als een schending van de ak koorden van Camp David uitge legd. Het prestige dat Israël bij ons geniet, is duidelijk vermin derd. Het stemgedrag van de Neder landse delegatie bij de Algeme ne Vergadering van de verenig de Naties is een belangrijk sig naal voor de opgetreden irrita tie. Nederland heeft zich bij be langrijke stemmingen over het Midden-Oosten van een oordeel onthouden. Die blanco-stem is steeds veelbetekenender ge worden. WADDINXVEEN - Het bejaarden reisje voor de bezoekers van de be jaardensociëteit in het Anne Frank- centrum is vorige week woensdag uitgedraaid op een fijne zonnige dag. De reis, die werd gemaakt met 2 bus- sen en drie personenauto’s, werd ge heel meebeleefd door WD-wethou- der mevrouw L.M. Oosterbroek- Waagmeester. De Waddinxveense bejaarden gingen allereerst naar het Botlekgebied. Ver volgens werd Stellendam aangedaan voor het bezichtigen van de Delta werken. De koffie met appelgebak stond al klaar, wat heel fijn was. On der geleide van een gids ging men de interessante bouwwerken bekijken. Iedereen genoot van de stralende zon en het mooie vergezicht. Via de Zeelandbrug gingen de bejaar den naar het „Kamperland”, een bad plaats op Noord-Beveland,waar in restaurant „De Banjaart” de lunch en de thee gebruikt werd. Daar was ook nog gelegenheid om te wandelen. Om vier uur werd de reis weer voortgezet via de grevelingendam naar Zevenber gen voor het diner in de boerenhoeve ’’Bergsche Hoeve”. Voor het diner sprak mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester de bejaar den en het bestuur van de Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening (WH) de instantie achter de bejaardenso ciëteit en talrijke andere activiteiten voor de Waddinxveense ouderen, nog enkele woorden toe, en bood de be jaarden namens de gemeente Wad dinxveen bij het diner een glas wijn aan. Die geste werd met een warm applaus begroet. Na het diner sprak de vice-presidente mevrouw T. de Ruiter-Lodder nog enkele woorden van dank aan allen die aan deze dag hun medewerking hadden gegeven. Voldaan vertrokken allen dan ook weer op huis aan. WADDINXVEEN In de afge lopen weken heeft het college van Burgemeester en Wethouders be sloten: de parkeerexcessenverorde- ningen voor vrachtwagens en caravans te doen ingaan op 1 oktober 1980; de buiten tennisbanen te slui ten per de eerste maandag na 1 oktober 1980; toestemming te verlenen voor een kledinginzameling aan: a) Stichting Kledinginzame ling Charitatieve Doeleinden op 30 en 31 maart 1981 b) Stichting max Tailleur op 1 september 1981 c) Leger des Heils voor de pe riode van 2 tot 13 december 1981; vergunning te verlenen tot het houden van een oud- Hollandse Jaarmarkt in de Passage op 19 en 20 september a.s. en tevens, conform de nieuwe verordening ex art. 9 winkelsluitingswet, ontheffing te verlenen van het sluiting suur; de raad voor te stellen naar aanleiding van een onderhoud- srapport akkoord te gaan met kosten van herstel van het ge bouw van de speeltuin ”De Overkant” tot een bedrag van 12.000,—; na ingewonnen advies van de commissie voor openbare wer ken en bedrijven en de com missie voor de financiën, op dracht te verstrekken tot het treffen van de volgende ener giebesparende maatregelen in het overdekte zwembad: a) warmte-terugwinning luchtbehandelingsinstallatie b) afdekinrichting boven het bassin c) verbetering afdekking ge velbekleding d) aanbrenging van spouwmuurinstallatie e) aanpassing van toe- en af- zuigroosters in cabines en dou ches f) aanpassing installatie ten behoeve van de entree. Met uitvoering van deze werk zaamheden is een bedrag van ca. f 182.500,gemoeid, welk bedrag door de gemeen teraad in zijn vergadering van 25 juni 1980 beschikbaar is ge steld. Verder heeft het college van B. en W. meegedeeld akkoord te gaan met de verp laatsing van het kunstwerk, staande bij de voormalige kleuterschool ”De Kleine Ba sis” naar de zonneweide van het zwembad, mits het object niet gevaarlijk wordt geacht voor spelende kinderen; akkoord te zijn gegaan met voorlichtingsbijeenkomsten over zwemles ten behoeve van ouders, te houden in de kan tine bij het zwembad; aan de provincie te zullen ver zoeken een inhaalverbod in te voeren op de henegouwerweg vanaf de brug tot en met het de bocht bij het gemaal; dat het openluchtbad in 1981 op 19 mei zal worden geopend voor het publiek. WADDINXVEEN/GOUDA De Waddinxveense vrouwen Jeanne Ruts-Valk (Dorpstraat 1) en Dorothé Klik-de Haan (Chopinlaan 34) staan samen met de Goudse Corrie den Braber-Vleggeert (Zwenkgras 6) achter het initiatief van het hobby-verkoopwinkel- tje ”Het Drieluik”. Dit winkeltje aan de Goudse Cappenersteeg 20-22 zal donderdag 18 september officieel worden geopend door Gouda’s burgemeester Cnr. van Hofwegen. deerde inzet voor de oprichting en uit bouw van de Vereniging Wet en Evangelie (de voorloper van de huidige deelgemeente), de oprichting van de Immanuëlkerkgemeente en de bouw van de kerk en pastorie. Prijswinnaars Fotobingo Deze week: G. Both v. Dort Kroonweg 14 J. D. Bosman J. Luykenstraat 28 J.Westerik Schuberthof 24 Mevr. Ferber Groensvoorde 82

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7