Oudhollandse markt in MisterBoembas jubilerende Passage boordevol met attracties Draaiorgel romantiek uit de 20er jaren Vrijdag 19 en zaterdag 20 september in Waddinxveens winkelhart j if flappie I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 ‘V WADDINXVEEN- - Volgende week vrijdag 19 september van 14.00 - 21.00 uur en zaterdag 20 september van 10.00 - 17.00 uur gaat zoals bericht het winkelcentrum ”de Passage” het vijfjarig bestaan met het huidige Waddinxveense winkel hart vieren met een Oudhol landse markt boordevol attrac ties voor jong en oud. Het draaiorgel Astrid komt ook naar de Passage. Het oude ambacht spinnen, dat te zien is in de Passage. Mister Boembas met draaiorgelromantiek uit de 20er jaren. De clown Flappie (Ab van der Linden). -» r' a-j» Enen beeld van de Oudhollandse markt. DRUKTE s stekend i Kinderen”, waarvan een deel van de opbrengst bestemd is voor Unicef. Het idee hiervoor is afkomstig van DooRee-produkties samen met Flap- pie en nader uitgewerkt in samen werking met Unicef. ’’Kinderen Oh Kinderen” staat ook op de LP ”Flap- pie in Poppenland”, een compleet verhaal voor ’alle kinderen van de wereld’. Naast al deze activiteiten als clown, kennen we Ab ook als acteur in TV- series. Zo heeft hij o.a. rollen ge speeld in de kinderprogramma’s Ti- Ta Tovenaar en Floris. De ’grote mensen’ konden hem bovendien op het beeldscherm zien in de Mounties Show, de Joop Doderer Show, de Rudi Carrellshow en in het televisie stuk De Kleine Waarheid. Ter gelegenheid van zijn jubileum in 1973, Ab was toen 25 jaar clown, werden de schijnwerpers nog eens extra op hem gericht. Zijn specialis me, Flappie, kreeg nog meer bekend heid dan voorheen al het geval was en vanaf dat moment verschenen er ook boekjes en platen in de handel van het clowntje Flappie. Nu 1979 door Unicef is uitgeroepen tot het ’Jaar van het Kind’ heeft Ab het uiteraard bijzonder druk. In ver band daarmee heeft hij als Flappie nu een single gemaakt ’’Kinderen Oh Naast de aantrekkelijkheid van 25 ouderwetse winkeltjes in ”de Passa ge” zal er twee dagen lang veel ple zier beleefd kunnen worden met het draaiorgel, de clowns Appie en Flap pie, Mr. Boembas, Company en Hardi oude ambachten (kaas maken, bijen- korfvlechten en spinnen) met de ouderwetse paardentram die door Waddinxveen gaat rijden. Hoewel het winkelcentrum ”de Pas sage” in feite pas in november het vijfjarig bestaan viert wordt dat nu al gedaan, omdat in de eerste plaats de maand november het moment is van de gezamenlijke St. Nicolaas- actie en in de tweede plaats omdat het weer in de maand september meestal beter is dan in de laatste maanden van het jaar. Het belooft daarom over ruim één week in Wad dinxveens meest complete winkel hart een drukte van jewelste te wor den. De in het centrum gevestigde winkeliers zijn dan ook van plan het aanwezige publiek met zeer bijzon dere zaken te verwennen. Op het plein voor de gereformeerde Kruis kerk zal een terras worden ingericht. oor de kinderen gaat alle aandacht natuurlijk uit naar Flappie. De clown Flappie, alias Ab v.d. Linden, heeft al heel wat kinderen vermaakt in zijn leven. Zijn eerste clownsrol vervulde Ab al zo’n 30 jaar geleden en heden ten dage speelt hij voor Flappie in een duo met Appie, een rol die As trid Koster voor haar rekening neemt. Het duo Appie en Flappie bestaat ei genlijk al heel lang. De eerste 13 jaar Werd de rol van Appie gespeeld door red Wiegman. In 1968 kwam deze echter bij een ongeluk om het leven, waardoor Ab drie jaar zonder aange ver kwam te zitten. In 1971 ontdekte 9 Astrid en dat zij de Appie-rol uit- weet te vervullen moge blij den uit het feit, dat de populariteit an dit clownsduo nog steeds groei- ue is. Appie en Flappie geven per jaar maar liefst zo’n 125 kindervoor stellingen. .4

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13