GEMEENTE WIL BRUGWEG- SLOOT TOCH GAAN DEMPEN aan het werk de pater - makelaardij b.v. waddinxveen Eminent weer De Pionier officieel open Beatrix Fonds Bijeenkomst bewoners Brugweg met commissie huis kopen? huis verkopen? verboom makelaardij b.v. M Over nieuw plan Brugweg ’80 komt hoorzitting Collecte voor OPEN HUIS GROENE KRUIS Zaterdag 13 september, Wijkgebouw Het Groene Kruis, Stationsstraat, 14.00-16.00 uur Onafhankelijk Nieuwsblad "De Pionier" is officieel geopend. Links een vriendelijk kijkende wethouder A. H. in onroerend goed schielandweg 7 telefoon 01828-3822 onroerend goed kopen en verkopen taxaties en adviezen blad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). LidNBM van Gent (PvdA). (Foto: Week- WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en wil komen tot demping van de naast de Brugweg gelegen sloot. Dat is sinds vorige week vrijdag duidelijk nadat de indieners van be zwaarschriften van het gemeentebestuur een brief van die inhoud hebben gekregen en t ning en de woningbouw hierover afgelopen dinsdagmiddag is ge hoord. In deze commissie plaatsten alleen de heren H.P. Barth (D’66) en C.A.A. Wijnen (PvdA) kritische kanttekeningen bij de slootdemping, die door de heren ing. C. van ’t Hoog (CDA), J.B. Borger (VVD) en D. Uitbeijerse (SGP/HKV/GPV) als onontkoom baar wordt gezien. HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEE. (01828) 5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN, KANTOOR ORANJEEAAN 9, TEL. (01828)4788 NA 18.00 UUR TEL. (01820) 30065. WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 36e JAARGANG No. 1683 SUGGESTIE HOORZITTING I 7 WADDINXVEEN - Op woensdag 3 september om 16.30 uur werd Emi- ten: 1. Het weer in werking stellen van de energievoorziening. 2. De stof- Het ontwerp-bestemmingsplan en derhalve ook bovenvermelde proble matiek zal door het college aan de orde worden gesteld in een hoorzit ting die gehouden wordt op donder dag 18 september om 16.00 uur in R3 bracht door de eigen diensten en me dewerkers. De opgestelde draaiboe ken, die er op gericht zijn dat de pro- duktie weer voor 100 procent draait, spreken haast van den, terwijl een aantal bewoners van het net buiten de bebouwde kom ge legen oostelijk deel van de Brugweg daar bezwaar hadden tegen de dem ping van de sloot voor hun huis. Op die plek (vlak bij de Winterdijk) sluit de te maken omleidingsweg van en naar de Henegouwerweg weer aan op de Brugweg. WADDINXVEEN Bewoners van de Brugweg gaan volgende week donderdagavond 18 sep tember om acht uur in het ge meentehuis overleggen met de le den van raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de wo ningbouw over de nieuwe visie van het college van Burgemeester en Wethouders op de Brugweg. Deze gisteren inderhaast belegde bijeenkomst is openbaar. WADDINXVEEN Volgende week zal ook in Waddinxveen gecollecteerd gaan worden voor het Prinses Beatrix Fonds. De Waddinxveners zullen een oranje collectezakje in de brievenbus bezorgd krijgen, dat een aantal dagen later weer zal worden opgehaald. de men er in reeds binnen 24 uur het volledige complex van energie te om 7.30 uur de produktie gedeeltelijk kon worden hervat. De planning der werkzaamheden was er opgericht dat zondagavond alle te treffen voorzieningen waren gerea liseerd, zodat maandagmorgen 8 sep tember het bedrijf volledig in pro duktie was. Door dit resultaat zal het van nent BV aan de Staringlaan in Wad- voorzien, zodat vrijdagmorgen dinxveen getroffen door een enorme 7.30 uur explosie, welke brand tot gevolg had. Deze nieuwe fabriek, die één jaar ge leden officieel in gebruik werd geno men, is voorzien van alle veiligheids voorzieningen en daardoor gespaard gebleven voor totale vernietiging. Een produktieruimte van 12.000 m2 bleef onbeschadigd, met uitzondering bedrijf te Bodegraven, dat afhanke- van een beperkte ruimte ommuurd lijk is van de levering door brandmuren en -deuren en een dakkonstruktie die berekend is op een dergelijke eventualiteit. Reeds tijdens de brand werden de bedrijven die voorzieningen moesten gaan treffen opgeroepen, zodat direct na Het Prinses Beatrix Fonds hoopt in 1981 het 25-jarig jubileum te vieren, dat wil zeggen dat het dit jaar 24 iaar bezin is geweest om de onder haar doelstelling vallende gehandicapten en alles wat daarmee samenhangt te helpen. Dit betreffen multiple sclerose-, spina bifida-, spierdystrofie-Chorea van Huntington- en poliopatiënten.In 1980 werd wederom een groep gehandicap ten onder de doelstelling van het Prin ses Beatrix Fonds opgenomen, te we ten de Parkinson patiënten. Het Fonds geeft niet alleen individuele steun maar werkt ook stimulerend bij het weten schappelijk onderzoek, welk onder zoek nodig is om een oplossing te zoe ken voor die ziektebeelden waar medi cijnen nog niet helpen. Welgeteld 24 jaar heeft men het Prinses Beatrix Fonds in staat gesteld dit alles te kunnen doen, maar het fonds wil vooruit. Het wil nog meer de hefpende hand bieden bij individuele en groeps- vakanties voor gehandicapten alsmede bij aanpassingen en voorzieningen waar elders geen middelen te vinden zijn. en naar het bedrijfsterrein hoek Henegouwerweg-Brugweg. In verband met deze bezwaren heb ben B. en W. zich nogmaals uitvoerig over de verkeersproblematiek op de Brugweg beraden, waarbij voorop heeft gestaan dat een oplossing voor deze problematiek dient te worden gevonden. Gelet op het grote aantal bezwaarschriften, de inhoud daarvan en de aanzienlijke financiële conse quenties die aan de aanleg van de om leidingsweg verbonden zijn, heeft het college in beginsel besloten de raad voor te stellen niet tot de aanleg van de omleidingsweg over te gaan en de oplossing van het verkeersvraagstuk op de Brugweg alsnog te zoeken in een reconstructie van de bestaande Brugweg. ”Wij hebben hierbij gekozen voor een reeds eerder aan de orde geweest zijn de variant, t.w. het dempen van de sloot aan de zuidzijde van de Brug weg en het daarop aanleggen van een in twee richtlijnen te berijden fiets-/ bromfietspad. Een en ander betekent dat de raad door ons college zal wor den voorgesteld het ontwerp-bestem mingsplan ’’Brugweg ’80” op dit punt gewijzigd vast te stellen,” aldus B. en W. zoals die in het centrum door De Bon- kelaar worden gedaan, na de opening door wethouder Van Gent werden er door de kinderen ballonnen opgelaten en werd er aan volksdansen en aan kin derspelen gedaan. Het geheel had een geanimeerd verloop. julianastraat 6 - waddinxveen - 01828-2309 - na 6 uur nm. 01828-2723 (ionbm! Negen maanden geleden kwam ook de suggestie naar voren om de omlei dingsweg helemaal door te trekken naar de Middelburgseweg. Op die ma nier zou er ook van een flessehals geen sprake meer zijn. De gemeente heeft laten onderzoeken of zo’n pa rallelweg er zou kunnen komen, het zij via de voormalige gemeentelijke vuilstortplaats, hetzij in het verlengde van het al gedachte gedeelte van de omleidingsweg. ’’Hoewel beide varianten technisch uitvoerbaar blijken te zijn, dienen zij om diverse redenen te worden afge wezen”, aldus het ontwerp-bestem mingsplan Brugweg ’80. In de eerste plaats om landschappelijke redenen, omdat een verdere aantasting van het poldergebied zou ontstaan door kruising van fraaie brede watergangen en door de noodzakelijke verwijde ring van houtopstanden. In de twee de plaats zijn er een aantal maat schappelijke redenen voor de afwij zing, omdat slechts een verplaatsing van de verkeershinder wordt gecre- eerd van de oostelijke Brugweg naar de Middelburgseweg en omdat het tracé over de voormalige vuilstort plaats de voorgenomen realisering van een volkstuincomplex onmoge lijk maakt. Bovendien zou aan de Middelburgse weg ter plaatse van het architekten- bureau Treffers en Polgar een par keerterrein moeten verdwijnen. Ten derde is er een financieel motief te gen de doortrekking, omdat tenge volge daarvan een extra oppervlakte agrarische grond verworven zou moeten worden Jietgeen een aan zienlijke kostenverhoging betekent. Omdat de oprit naar de hefbrug dan voor het doorgaande autoverkeer wordt afgesloten vroegen de bewo ners om een oplossing voor het omrij lijk is van de levering van de orgel- meubelkasten uit Waddinxveen, geen stagnatie ondervinden. Hierdoor is de werkgelegenheid van 500 medewer kers alsmede de aflevering van de produkten geheel veilig gesteld. Dank zij de preventieve Veiligheids- de brand met hen een draaiboek kon oefeningen kon snel, doelmatig en ge worden opgesteld voor noodvoorzie ningen en herstelwerkzaamheden. ’s Nachts om 2 uur was ook het vuur in de cycloon geblust en kon direct met de ontruiming begonnen wor den. In die zelfde avond en nacht wa ren alle betrokkenen aanwezig en stonden voor 2 belangrijke opdrach- situaties, zoals experts van de verze- te geven van de activiteiten in het nieuwe seizoen van de beide ketelhui zen in Waddinxveen-Noord. Het ketel huis De Pionier vormt samen met ’t Ke telhuis aan de Busken Huëtlaan 94a een twee-eenheid in het jeugd- en jon- en de organisatie van sein om een zo volledig mogelijk indruk culturele- en educatieve activiteiten, Volgens de gemeente is tegen de aan leg van de in het ontwerp-bestem mingsplan Brugweg ’80 geprojecteer de omleidingsweg een groot aantal bezwaarschriften ingediend. De inge diende bezwaren hebben betrekking op: - de geprojecteerde omleidingsweg zelf; - de met de omleidingsweg verband houdende ’’kortsluitweg” over het bedrijfsterrein hoek Henegouwerweg- Brugweg; - de met de aanleg van de omleidings weg gepaard gaande afsluiting van de Brugweg bij de oprit naar de Hene gouwerweg; - de afsluiting van de in- en uitrit van WADDINXVEEN Wethouder A. H. van Gent (PvdA) heeft zaterdagmid dag het tweede ketelhuis van de Stich ting Jeugd- en Jongerencentrum '’Wad dinxveen”, De Pionier aan de Tollen slaan 161, feestelijk geopend. Deze of ficiële daad was voor jong en oud het gerenwerk Wethouders de raadzaal van het gemeentehuis, en waarin degenen die een bezwaar schrift hebben ingediend, in de gele genheid worden gesteld hun bezwaar- schrift toe te lichten. de raadscommissie voor de ruimtelijke orde- Tijdens de hoorzitting zal vanwege het college tevens een nadere toe lichting op het door B. en W. ingeno men standpunt worden gegeven. Bij het praten over een minder druk ke en veiliger Brugweg stond voor de bewoners vast dat welke oplossing er ook uit de bus zou komen de sloot niet mocht worden gedempt en dat het karakteristieke van de Brug weg behouden zou moeten blijven. Op een in december vorig jaar in het gemeentehuis gehouden hoorzitting lieten de Brugwegbewoners er dan ook geen misverstand over bestaan dat er aan een bredere weg niet viel te denken, maar wel aan de voorge stelde aanleg van een gedeeltelijke omleidingsweg. disciplineerd gereageerd worden, zo dat mede hierdoor erger kon worden voorkomen.De brandweerkorpsen van Waddinxveen en Boskoop alsme de de politie deden voortreffelijk werk. Ook degenen die vrij regelma tig te maken hebben met dergelijke keringen; spraken hun ontzag uit over de daadkracht, het initiatief en afzuiging extern realiseren, zodat de de gedisciplineerdheid die werd opge- machinestraten weer zouden kunnen worden gebruikt. Door de bewonderenswaardige inzet van eigen medewerkers met onder steuning van diverse bedrijven slaae- spreken haast van militaire operatie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 1