Jubilerende Rabobank biedt ouderen show aan Goudse huizen bouwen in Alphen en Nieuwerkerk 1 57ITTE PAUZEN Zaterdag 13 september jeugdbrandweerwedstrijd Dinsdag 16 en woensdag 17 september in AF-centmm Provinciale commissie in vergadering: Eminent St. Jozefschool moet beker verdedigen PvdA W’veen vergadert over bouwlokaties Einde van evangelisatie werk in recreatiepark ANWB-cursus Pech Onderweg in Gouda ALTIJD VERS! l De sleutel tot uw dansplezier! CDA W’veen bezocht De Rijnstreek Kunsthandel Chr. G. Keij naar vertrekken. Stationsstraat 18, tel. 01828-2578, of bel ons even.... Telefoon: 010-736518/713071 i gramma voor het streekplan werd ver wacht; daarom zou Nieuwerkerk een beperkte overloop kunnen krijgen, zo redeneerde Borgman. sisscholen en in november een tentoon stelling over geld op het. programma. Scholen in Schiedam - Nieuwerkerk a/dIJssel - Reeuwijk - Waddinxveen - Zevenhuizen De door de vrijwillige brandweer van Waddinxveen te organiseren wedstrij den zullen evenals vorige jaren wor den gehouden op het terrein op de hoek Nesse-Noordkade. Indien moge lijk zullen de wedstrijden geheel ’s morgens worden afgewerkt, waarbij als aanvangstijd is gesteld 9.00 uur, terwijl dan tussen 12.00 en 13.00 uur de prijsuitreiking is te verwachten. Mocht het aantal deelnemers dit noodzakelijk maken, dan zullen de wedstrijden om 13.30 uur worden vervolgd, waarbij dan de prijsuitrei king rond 14.30 uur zal zijn. gen naar Londen, werd er een kolos saal vuurwerk ontstoken op de avond van Koninginnedag 1980 (30 april) en WaS 1 J 1 J --- sen door Waddinxveen te laten mar cheren op 29 maart en een muzikale ta lentenjacht te organiseren op 7 juni in Gebleken is dat de woningbouw in de Rijnstreek en Midden-Holland de afge lopen vijf jaar met 3015 woningen ach tergebleven is op het programma van het streekplan Zuid-Holland-Oost. De achterstand is opgelopen in die ge meenten die tot taak hadden in meer of mindere mate de groei van hun eigen bevolking èn van andere gemeenten op te vangen. Alphen aan den Rijn, Gouda, Woerden, Nieuwerkerk aan den IJssel en Woerden. Verwacht wordt echter door de provin cie dat de achterstand in de komende jaren zonder veel problemen zal kun nen worden ingelopen. Dat geldt bij voorbeeld voor Alphen aan den Rijn, dat per 1 januari 1980 met een achter stand van 438 woningen op het streekp lan had te maken, ongeveer de produk- tie van één jaar. Inmiddels wordt sinds juni van dit jaar tussen provincie en ge meente regelmatig overleg gevoerd, over de voortgang van de woningbouw in Ridderveld II. De achterstand in Alphen wordt door het provinciaal be stuur als "niet onoverkomelijk” be schouwd. Inde provinciale commissie voor ruim telijke ordening toonde het statenlid drs. J. D. Gabor (CDA) zich verontrust over de cijfers waarmee hij werd ge confronteerd. Hij vroeg zich af of met name Gouda wel zou kunnen voldoen aan het voor deze gemeente gestelde bouwprogramma. Gouda heeft een achterstand van 860 woningen. ”Als Gouda niet in staat is om al deze wo ningen te bouwen, dan moeten ze wor den overgeheveld naar Alphen", mee nde Gabor. Gedeputeerde drs. J. Borgman, eerst verantwoordelijke provinciaal bestuur der voor het streekplan Zuid-Holland- Oost, zag wat dit laatste betreft ook mogelijkheden in Nieuwerkerk. Deze gemeente heeft een achterstand van Hoewel nog geen exacte cijfers bekend belangstelling zijn,-zijn er aanwijzingen dat de trek van het westelijk deel van Zuid- Holland naar het oostelijk deel is afge nomen en in elk geval minder is dan bij het opstellen van het streekplan werd Vraag vrijblijvend onze prospectus (Clubs voor beginners - gevorderden, van 8 tot 80 jaar) Ook privéles wedstrijdtraining Inschrijven: mevr. Hardendood, Ger. Ontmoetingscentrum, WADDINXVEEN/DEN HAAG Als Gouda niet voldoende wonin gen kan bouwen, dan moeten die niet komen in Waddinxveen (Zuidpla- spolder), maar in Alphen aan den Rijn of Nieuwerkerk aan den IJssel. Dat geluid viel vorige week te beluisteren in de provinciale commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouw en was afkomstig van drs. J. Borgman (PvdA), de Zuidhollandse gedeputeerde die als’’bewaker” ge- verwacht. Dat is trouwer^overeen- Idt van het streekplan Zuidholland Oost. Dit streekplan heeft Gouda als komstig de doelstelling van het streekp- uit west en uil Rijnmond niet meer op gevangen. Het is daarom de vraag of de nu opge- in Zuid-Holland-Oost wel volledig zal worden ingelopen. Het D‘66-statenlid mr. J. Wessel sprak gisteren als last. M.. oDe dolle komedie ”Hoe ouder, hoe er op 28 maart een receptie in het gekker van het Hobby Theater uit WADDINXVEEN/GOUDA - Het ook in Waddinxveen gevestigde Emi nent BV heeft in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Holland ge wijzigd dat directeur K.L. Vreeken is overleden en dat de functie van QJ. Sluys te Woerden is gewijzigd in directeur. Dit betreft de BV ’’Emi nent”, Fabriek van electronische orgels te Bodegraven. Van de Dro- nenhoek Trust- en Handelmaat schappij BV, Bodegraven, is benoemd tot directeur F. Vreeken te Bodegra ven. Eminent’s directeur R. Hout- huyse te Amerongen is ook commer cieel directeur geworden van BV Ge meenschappelijk Verkoopkantoor voor de Nederlandse Industrie te Bo degraven. In verband met zijn overlij den is ook de naam van de heer K.L. Vreeken geschrapt in het bedrijf Omegan Organs NV te Curacao. commissie de opvatting van noodzakelijk is, moeten we de achter stand niet volledig inhalen". WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 WADDINXVEEN - Waddinxveense CDA-leden, bestuursleden en -ge meenteraadsleden hebben afgelopen zaterdag een bezoek gebracht aan het waterleidingbedrijf ”De Rijnstreek” aan de Kalverdans in Boskoop. Dit bedrijf zorgt sinds 1966 ook voor de drinkwatervoorziening in ons Gouwe- dorp, water overigens dat voor het merendeel wordt betrokken van het Goudse Waterleidingbedrijf. De christen-democraten werden in Boskoop ontvangen door bedrijfsdi recteur Boon en de chef (water) dis tributie de heer Nieuwenhuis. Bei den gaven een korte uiteenzetting over het ontstaan van het bedrijf en hetgeen in de afgelopen jaren tot stand is gekomen. Als voorbeeld van de uitbreidende taak van De Rijnstreek behoeft men alleen maar te kijken naar het aantal aansluitingen op het waterleidingnet. Het Boskoopse waterleidingbedrijf heeft er nu zo’n 35.000 in de regio tegen zo’n 16.000 aansluitingen bij de start in 1966. Al met al behaalt het waterleidingbedrijf ongeveer 10 miljoen kubieke meter per jaar aan omzet. Een niet-onbelangrijk deel hiervan is bestemd voor de Heineken- fabriek in Zoeterwoude. In de CDA-excursie was ook opgeno men een bezichtiging van het pro- duktiebedrijf in Hazerswoude-Rijn- dijk, waarbij het gehele zuiverings proces van het uit de grond verkregen water werd toegelicht; alsmede het nieuwe aanjaagstation in Zoeterwou de. WADDINXVEEN Er is na een peri ode van ongeveer acht weekeinden weer een einde gekomen aan het evangelisatiewerk vanwege de Centra le Hervormde Gemeente van Wad dinxveen in het recreatiepark van me juffrouw T. Breedijk aan de Hene- gouwerweg. Dit werk werd gedaan door het ’’stalteam”, genoemd naar de plek van diverse onderhoudende activiteiten, een voormalige stal. WADDINXVEEN De 75-jarige Ra bobank Waddinxveen heeft volgende week dinsdag 16 en woensdag 17 sep tember twee avonden uitgetrokken voor de opvoering van de dolle kome die "Hoe ouder, hoe gekker” van het Hobby Theater. Deze twee avonden in het Anne Frank-centrum zijn beide be doeld voor alle Waddinxveense bejaar den. De avonden beginnen om 20.15 uur en duren tot ongeveer 23.00 uur. Gratis kaarten kunnen, zolang de voor raad strekt, worden afgehaald bij de ju bilerende Rabobank aan de Kerkweg- Oost 161. De twee avonden voor bejaarden wor den gehouden in het kader van het WADDINXVEEN/GOUDA - Blij kens een wijziging in het handels register van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Hol land is bij Kunsthandel Christiaan G. Keij BV, Waddinxveen, benoemd tot directeur M.B. Keij-Snel, terwijl haar man Chr. G. Keij is uitgetreden als directeur. De CDA-delegatie constateerde dat er heel wat voorzienningen getroffen moeten worden alvorens het „levens vocht” koel en helder voor ons con- sumptiegebruik door de kraan thuis stroomt. Verheugend en geruststel lend is ook het feit dat de watervoor ziening, ook in geval van onverwach te calamiteiten, tot over de eeuwwis seling heen verzekerd is. Bij monde van de huidige voorzitter van het CDA de heer W. Waterreus, is slechts één problematiek gesignaleerd waarmee men nog met doeltreffende voorbereidingen in de weer is, en wel het treffen van de in deze tijd nood zakelijke veiligheidsvoorzieningen te gen alles van buitenaf. Het team over het gedane evangelisa tiewerk: ”Het belangrijkste is toch wel, dat een groep jongeren vanuit de gemeente, Gods Woord verkondigd heeft. Door middel van kinderclub, avondsluitingen, koffiebaravonden en kampdiensten kwamen jong en oud in aanraking met het evangelie. Ook hebben we fijne -kontakten gelegd en vernieuwd, met de mensen d.m.v. sport en spel. We zijn blij dat we dit werk mochten doen met Gods hulp, en hebben Zijn leiding ook mogen ervaren in ons team. De inzet was geweldig van alle teamleden. We mo gen wel zeggen dat het drukke dagen waren, als u weet dat de teamleden van ’s morgens 9 uur tot ’s avonds 11 uur in de weer waren. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Ar beid houdt volgende week dinsdag avond om acht uur in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost een openbare ledenvergadering. Op de agenda staan onder meer de punten aanwijzen kandidaten voor geweste lijk bestuur, leden voor de partijraad en afgevaardigde naar het congres, mogelijke amendementen op het ont- werp-verkiezingsprogramma ’’Weer werk”, rapport van de evaluatiecom missie en de Goudse bouwlocaties. de tennishal in het sportpark ”de Ter gelegenheid van het bankjubileum tereenvolgende weken worden gehou den en per les 2*/2 uur praktisch auto- onderricht omvatten. De cursussen be ginnen op maandag 29 september, dins dag 28 oktober en donderdag 27 novem ber en worden gehouden in de Christe lijke Lagere Technische School "Nieuwe Vaart" aan de Kanaalstraat 31 in Gouda. De aanvangstijd is steeds 19.30 uur. De kosten van deze cursus bedragen voor ANWB-leden 70,en voor niet- leden f 87,Belangstellenden kun nen zich opgeven bij het ANWB- kantoor in Gouda (Stationsplein 1b, tel. 01820-244444) Volgens de ANWB wil een groot aantal automobilisten meer weten over de techniek van de auto teneinde storin gen zelf te kunnen opsporen en verhel pen. Meer dan 128.000 mensen volgden daartoe in de afgelopen jaren de cursus Pech Onderweg van de ANWB en de ------i js groeiend. Als gevolg daarvan heeft de ANWB besloten ook dit seizoen weer deze cursus te organi seren. Het accent ligt op het zelf-doen, met als doel de automobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen met het technische gedeelte van de lan: na 1980 wordt in oost de overloop auto. Daartoe wordt tijdens het onder richt gebruik gemakt van een auto waaraan van tevoren storingen zijn aangebracht door de instrukteurs, erva ren Wegenwachten en Technochefs van de ANWB. Met behulp van duidelijke tekeningen en een aantal belangrijke onderdelen Zuidlaan).De in 1976 door het gemeentebestuur opnieuw beschik baar gestelde beker kwam vorig jaar in het bezit van de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) en zal dus dit jaar door deze school moeten worden ver dedigd. Naast deze schoolprijs zijn er voor de beste spuitgasten van elke klas weer leuke persoonlijke prijsjes te verdienen. groeikern aangewezen, evenals Alphen aan den Rijn en - in mindere mate - Nieuwerkerk aan den IJssel, terwijl Waddinxveen in hetzelfde plan slechts de taak heeft de groei van de eigen bevolking op te vangen. 1982 woningen op het streekpro- lopen achterstand in de woningbouw i gramma, maar is nu volop bezig met J ,y' - het ontwikkelen van activiteiten. In middels lijkt de trek van Rijnmond prof. r - - naar Nieuwerkerk minder groot te zijn mening uit dat de inhaal niet nodig besteden wij aandacht aan o.a. de ont- dan bij het opstellen van het bouwpro- is". In het algemeen deelde de staten- steking, carburatie, koeling en smering, gedepu- terwijl ook het starten onder alle weer teerde Borgman: "Als het niet per se somstandigheden wordt behandeld. 1 u' - Iedere cursist ontvangt een handig cursusboek dat ook na afloop van de lessen zijn nut heeft bewezen. Ervaring van de Wegenwacht heeft namelijk ge leerd dat een groot aantal storingen door niet-autotechnisch geschoolden die de cursus Pech Onderweg hadden gevolgd, zelf kon worden verholpen. Na aanmelding ontvangen de Cursisten een bericht van inschrijving waarin na dere gegevens over de lessen worden bekendgemaakt. Rabo-Zomerfeest, waarmee dit voor jaar al een begin werd gemaakt. Zo was - bankgebouw in het centrum van Wad- Gouda is zoals gezegd speciaal bedoeld dinxveen, gingen de 45 Rabo- voor het oudere publiek en wordt de medewerkers en hun partners drie da- ouderen aangeboden door de 75-jarige Rabobank Waddinxveen. Verder in het najaar staan nog een kooravond in één van de Waddinxveense kerken, een op- het de'bedoeling vier muziékkorp- stelwedstrijd voor de jeugd van de ba- De hoofdprijs voor de winnende school bestaat uit een door het ge meentebestuur beschikbaar gestelde wisselbeker. Deze in 1964 beschik baar gestelde beker kwam in 1975, na driemaal achtereen door deze school te zijn gewonnen, definitief in het bezit van de protestants-christe- lijke Kon. Julianaschool (Peter WADDINXVEEN Zaterdag 13 september is het weer Jeugd- brandweerdag. En deze activiteit in het kader van de Nationale Brandweerdag 1980 betekent dat de Waddinxveense schoolgaan de jeugd weer mee kan doen aan de overbekende jeugdbrand- weerwedstrijden, die - indien mogelijk - opnieuw zullen worden voorafgegaan door het gebruikelijke rondntje door de gemeente met de beide autospuiten. De vijfde- en zesde klassers zeulen rond acht uur ’s morgens vanaf de brandweergarage aan de Noordkade Sniep”.Beide laatste evenementen werd dit voorjaar het boekje "Het slijk moesten vanwege het weer en wegens der aarde” uitgegeven dat gratis bij de gebrek aan belangstelling worden afge- Rabobank verkrijgbaar is. WADDINXVEEN/GOUDA In Gouda houdt de ANWB weer cursus sen Pech Onderweg, welke op vier ach-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5