40 Perzische Kamermuziekserie met violiste Emmy Verheij tapijten weg van 30 mille foto sjaak noteboom Pianist Reinbert de Leeuw bijt spits af KAARTEN Beroepen predikant op bezoek Jongen(14) zet Bomenwijk op stelten POLITIENIEUWS WADDINXVEEN te-. VASTE LAGE PRIJZEN! passage 47 waddinxveen exclusief album verschillend formaat in WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 1 Reinbert de Leeuw. 1980. Een ra»™ grondslag. ALGEMENE CONTROLES Bij enkele kleine controles werden door de rijkspolitie 2 rijverboden opge legd aan automobilisten wegens alco holgebruik. Vijf fietsers werden be keurd terzake het niet voeren van ver lichting. Terzake technische gebreken werden geconstateerd: 3 gladde ban den, 4 defecte veerdempers, defecte handrem personenauto en onjuiste be lading aanhangwagen. Abbie de het Quat witte prijzen Woensdag 3 september reed om 17.45 uur een 13-jarige bromfietser, die van uit de Louise de Colignylaan kwam te gen een geparkeerde personenauto. De bromfiets was onverzekerd en werd in beslag genomen. Op zondag 31 augustus om 19.50 uur een aanrijding bij een uitrit bij het ge maal aan de Henegouwerweg. Een per sonenauto kwam vanuit een uitrit en reed de weg op, waarbij hij een voor hem van rechts komende en op het fietspad rijdende bromfietser te laat opmerkte. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. OVERIGE AANRIJDINGEN Op zaterdag 30 augustus om 14.15 uur een aanrijding bij de splitsing Sniep- weg/Kanaaldijk. Een automobilist, ko mende vanaf de Kanaaldijk, wilde link saf de Sniepweg oprijden. Hierbij gaf hij geen voorrang aan de op de Sniep weg rijdende automobilist. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ZONDER PAPIEREN De Waddinxveense rijkspolitie heeft in de afgelopen week wegens het rijden zonder rijbewijs drie automobilisten bekeurd. In één van deze gevallen be trof het een reeds lange tijd verlopen rij bewijs. Donderdag 4 september werd door de politie een 21-jarige Pakistaan aangehouden en uitgewezen omdat hij hier illegaal verbleef. De man bleek reeds enige dagen in Waddinxveen te verblijven. auto’s op de Noordringdijk. Een brom fietsbestuurder reed daar zonder licht en volgde niet het verplichte fietspad, waarbij hij aan de achterzijde door een personenauto werd aangereden. De automobilist stopte en liep naar de bromfietser toe, waarbij hij zijn portier open liet staan. Korte tijd hierop reed een tweede automobilist tegen dit por tier op. De bromfietser bekwam een hoofdwond en werd naar het Goudse Bleulandziekenhuis overgebracht. Zo wel de bromfietser als de 2 automobili sten bleken onder invloed van alcohol houdende dranken te hebben gereden. In alle gevallen werden bloedproeven afgenomen en 3 rijverboden opgelegd. een concert zal geven in het kader van het Nederlands Belgisch Cultu reel Accoord. AANHOUDING Op vrijdag 5 september ’s ochtends om 5.00 uur werd slapend in zijn personen auto op het terrein van het Shell- benzinestation langs de rijksweg 12 de 21-jarige J. J. A. uit Harderwijk aange troffen. Hij stond gesignaleerd terzake gepleegde verduistering te Nieuwer- kerk aan den Ussel.Ook werd hij ge zocht door de gemeentepolitie te Sneek en Harderwijk voor zijn aandeel bij overvallen. Hij is dan ook aangehouden en ingesloten. telefoon (01828) 2477 WADDINXVEEN In de nacht van dinsdag 2 op woensdag 3 septem ber is er ingebroken in een tapijtenzaak in het winkelcentrum ”de Pas sage”. Via braak wist men het pand binnen te komen. Uit de winkel werd ongeveer 40 tapijten (Perzen) ontvreemd. Totale waarde ca. f 30.000,Nog dezelfde dag werd de rijkspolitie geattendeerd op een handelaar, die bij particulieren en bedrijven ’’tapijten” te koop aanbood voor elke prijs. Hij vertelde, dat hij de kleden goedkoop kon aanbieden, daar het smokkelwaar zou betreffen. De man werd meegenomen naar het politiebureau aan de Kerkweg-Oost, waar bleek dat de aangeboden tapijten geen echte Perzen waren. Het was een soort synthetisch mate riaal, machinaal gemaakt. Men'zij gewaarschuwd voor dergelijke venters. BRUTALE INBRAAK De hoofdvestiging van de Stichting Ch ristelijke Openbare Bibliotheek en - Leeszaal aan de Juliana van Stolber- glaan is vorige week het toneel geweest van een brutale inbraak. Door met een steen een ruit in te gooien en vervol gens een raam te openen verschafte een 36-jarige Delftenaar zich toegang tot de bibliotheek. Uit twee geldkistjes nam hij tweehonderd gulden mee, eve nals een geldcassette, maar daarin zat niets. Veel plezier heeft de man hiervan niet gehad, want in de nacht van woensdag 3 op donderdag 4 september werd de Delftenaar in Zoetermeer aan gehouden, omdat hij zich daar verdacht ophield. Bij onderzoek door de politie werd in zijn auto een geldcassette aan getroffen. Hierover ondervraagd ver klaarde de man dat hij had ingebroken in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan. Donderdag 4 september vond er om 10.20 uur op de Henegouwerweg een kop-staart-aanrijding plaats, waarbij 4 voertuigen waren betrokken. Een per sonenauto moest afremmen voor een auto die van richting ging veranderen. Hij remde wat af, waarna 3 personen auto’s achterop elkaar reden. Er ont stond aanzienlijke materiële schade. Niet voldoende afstand houden is de oorzaak van het ongeval. Wegens tech nisch mankement werd 1 personenauto afgevoerd door takelbedrijf Hijkoop. Vrijdag 5 september om 16.45 uur ge beurde een aanrijding op de Willem de Zwijgerlaan tussen twee personen auto’s. Een personenauto reed in de richting Koningin Wilhelminaplein en moest nabij Albert Heijn afremmen voor een afslaande personenauto. Een achteropkomende automobilist hield te weinig afstand en reed regen de achter zijde van de voor hem afremmende personenauto. De bestuurder van de achteroprijdende personenauto bleek niet in het bezit van een rijbewijs, ter wijl de kentekenplaten van zijn auto niet overeen kwamen met het bijbeho rend kentekenbewijs. INBRAAK WONING Op donderdag 4 september tussen 16.00 uur en 16.50 uur werd tijdens korte afwezigheid van de bewoners in gebroken in een woning aan gouwerweg. Vermoedelijk is men de t1 - making van een valse sleutel. Er zijn Beethovenlaan rijdende automobiliste een aantal sieraden en een bedrag aan geld, groot 2.500,—ontvreemd. 23 oktober 1980. Rein bert de Leeuw, piano. Reinbert de Leeuw is sinds 1963 hoofddocent 1 aan het koninklijk Conservatorium in Den Haag. Als musicus legt hij zich in het bijzonder toe op stromingen en Iers. Het blaasoktet (twee hobo’s componisten uit de 20e eeuw. Als twee klarinetten, twee fagotten en pianist hebben vooral zijn interpreta- twee hoorns) genoot rond 1800 een ties van de muziek van Erik Satie de grote populariteit.Vandaar dat voor aandacht getrokken. Samen met deze kombinatie een uitgebreid re- Louis Andriessen, Hugo Claus, Misha pertoire bestaat. Talloze oorspronke- Mengelberg, Harry Mulisch, Peter lijke composisties, maar ook bewer kingen van symfonieën, gehele opera’s en zelfs pianosonates, zijn overgeleverd. De artistieke leiding en musicologische research berusten bij Bastiaan Blomhert, die tevens diri gent is van de Rijnlandse Orkest Ver eniging. J Donderdag 23 april 1981. Quatakker Strijkkwartet. Het Quatakker Strijkkwartet is een uit België afkomstig ensemble, dat WADDINXVEEN - Ds. J. van Maas land uit Barneveld, de predikant op wie de Centrale Hervormde Gemeen te van Waddinxveen een toezegging van beroep heeft uitgebracht ter ver vulling van de komende vacature van de met emeritaat gaande ds. Joh. Verwelius, brengt maandag 15 sep tember een kennismakingsbezoek aan Waddinxveen. Afgelopen zondagmorgen ging ds. Maasland (39), vader van vier kinde ren, al voor in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Indien de beroepen predikant ”ja” zegt tegen Hervormd Waddinxveen wordt dit zijn vierde gemeente. Hij stond al in Wilsum (1967), Middelhamis (1971) en Bar neveld (1976). Ds. Joh. Verwelius zal zich zondag middag 28 september om half drie in een bijzondere afscheidsdienst los maken van de Centrale Hervormde Gemeente, die hij in zijn leven twee maal heeft gediend. De met emeritaat gaande predikant, op dit moment met een groep van 80 personen een zevendaagse reis meemakend, werd op 24 juni 1915 in Huizen geboren. Hij bezocht het chr. Lyceum in Hil versum en studeerde theologie in Utrecht. Op 21 september 1947 werd hij predikant van de hervormde ge meente in Hei- en Boeicop, waar hij tot 1950, toen hij naar Bodegraven i was. In 1954 vertrok hij van waarna plus f. 5 ,-• f. 35,- CJP 22,50. Verkoop van plaatsbewijzen vindt plaats in het gemeente huis, afdeling Algemene Zaken, van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 uur en 12.30 uur (tijdens genoemde uren is ook telefoni sche bestelling mogelijk: 4433 en vanaf een half uur vóór de aanvang van elk concert. Uitsluitend abonnementen kunnen tot uiterlijk 10 oktober 1980 ook worden besteld door overschrijving van het ver schuldigde bedrag op giroreke- ningnr. 182466, t.n.v. Beheer der Legeskas, gemeente Wad dinxveen, onder vermelding van „Kamermuziekconcerten”. Abonnementen worden na ontvangs van het bedrag toege zonden. WADDINXVEEN - Alle ka mermuziekconcerten worden steeds op een donderdag gege- ven in de raadzaal van het ge meentehuis aan het Raadhuis plein om 20.30 uur. Losse plaatsen: f. 7,50 CJP en Pas 65 Abonnementen: en Pas 65 plus F. de Hene- Eveneens op zaterdag 30 augustus om i de 14.50 uur een aanrijding bij de splitsing woning binnengekomen met gebruik- Chopinlaan-Beethovenlaan. Een op de - verleende geen voorrang aan een vanaf de Chopinlaan naderende automobilist. Er ontstond lichte materiële schade. WADDINXVEEN De serie kamermuziekconcerten in de raadzaal van het gemeentehuis omvat in het komende seizoen zes uitvoeringen. Naar Wad dinxveen zullen komen de pianist Reinbert de Leeuw (donderdag 23 okto ber), het barok-ensembie Sonata da Camera (donderdag 20 november), het Haags Blazersensemble Oktopus (donderdag 22 januari), de violiste Emmy Verheij en de pianist Carios Moerdijk (donderdag 19 februari), de fluitist Abbie de Quant en de harpist Edward Witsenburg (donderdag 19 maart) en ter Strijkkwartet (donderdag 23 april). jongen heeft maandagavond in de lep- laan met een onklaar luchtdrukpistool voor enige consternatie gezorgd. Aan vankelijk kwam bij de politie de mel ding binnen dat met een luchtbuks op kinderen werd geschoten. Bij aankomst van de politiebleek dat het luchtdrukpistool volkomen on bruikbaar was en dat er niet mee kon worden geschoten. ”Het was allemaal lijke en verenigingsfuncties. Hij is erg onschuldig”, aldus een woordvoer- --------1 •- der van de Waddinxveense politie. Te- Donderdag 19 maart 1981. Abbie de Quant, fluit en Edward Witsenburg, harp. Abbie de Quant werd geboren in Den Haag en behaalde in 1970 het eind diploma solospel („cum laude”) aan het Brabants Conservatorium in Til burg. Zij werd toen toegelaten tot de studie voor de „Prix d’Excellence”. In de afgelopen jaren heeft zij tal van prijzen gewonnen op muziekcon coursen en is zij met vrijwel alle voor aanstaande Nederlandse orkesten op- getreden. Zij vormt een duo met de harpist Edward Witsenburg. Abbie de Quant is als docente verbonden aan het Utrechts Conservatorium. Op dezelfde vrijdag -5 september om 20.00 uur tenslotte ontstond een kop- staart-aanrijding, waarbij drie persone nauto’s waren betrokken. Wederom was onvoldoende afstand houden de AANRIJDING oorzaak van het ongeval. Er ontstond Zaterdag 30 augustus, ’s morgens tegen aanzienlijke materiële schade. Per- half drie, vond een aanrijding plaats soonlijke ongelukken hebben zich ge- tussen een bromfiets en twee personen- lukkig niet voorgedaan. Donderdag 22 januari 1981. Haags Blazersensemble Oktopus. Oktopus is de naam van een haagse hedendaagse muziek groep jonge professionele blazers, die zich toelegt op het uitvoeren van blaasmuziek voor acht of meer spe lers. twee klarinetten, twee fagotten twee hoorns) genoot rond 1800 grote populariteit.Vandaar dat deze kombinatie een uitgebreid Donderdag 20 november Sonata da Camera. Sonata da Camera wordt g door Willem Noske (voormalig eerste concertmeester van het Residentie Orkest in Den Haag) en Piet Nijland, viool; Victor Bougeunon, violoncello; Janny van ----- - - - land en Bougeunon zijn tevens lid van het Nederlands kamerorkest. Het ensemble is gespecialiseerd in muziek ^j.“ “zlj^heeftTaar studie buiten de uit de Barok-periode. grenzen voortgezet bij o.a. Wolfgang Schneiderhan en David Oistrach. Na dat ze bij verschillende belangrijke internationale muziekconcoursen prijzen had gewonnen, heeft haar carrière zich dusdanig ontwikkeld dat zij alom als een van de grootste viool- talenten van de huidige generaties wordt erkend. Veelvuldig optreden in het buitenland heeft haar internatio nale faam bevestigd. Zij bespeelt een Stradivarius uit 1723, de „Earl Spen cer” geheten. gevormd Donderdag 19 februari 1981. Emmy Eeróey, viool en Carlos Moerdijk piano. Emmy Verhey, geboren in 1949, kreeg haar eerste vioollessen van haar Wering, klavercimbel. Nij- vader Aan het Amsterdams Muziek- lyceum studeerde zij achtereenvol gens bij Oskar Back en Herman Kreb- Emmy Verhey. ONDER INVLOED Tegen een 44-jarige inwoner uit Nieu- werkerk aan den IJssel is door de poli tie proces-verbaal opgemaakt terzake het besturen van een personenauto, terwijl hij onder invloed van alcohol houdende drank verkeerde. Hij werd slingerend op de Henegouwerweg ge signaleerd. Een bloedproef is afgenomen. getrokken. Mengelberg, Harry Mulisch, Peter Schat en Jan van Vlijmen, was hij als componist betrokken bij het opera project „Reconstructie, dat in het Holland Festival van 1969 werd op gevoerd. WADDINXVEEN Een 14-jarige vertrok, werkzaam Bodegraven naar Oldebroek, waarna hij zich in 1961 als predikant aan de hervormde gemeente te Waddinxveen verbond. In 1967 nam hij een beroep aan naar Schoonhoven, in 1972 naar Veenen- daal. In 1977 kwam hij voor de tweede maal naar Waddinxveen. Ds. Verwelius vervulde vele kerke- o.a. visitator provinciaal en secretaris van de Bond van Ned. Hervormde man gen de jongen is geen proces-verbaal nenverenigingen op gereformeerde opgemaakt. grondslag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7