Muzikale show van vier korpsen in de sporthal Zaterdag 20 september om 20.15 uur NCVB start nieuw seizoen DRIEMAAL 13 september The Old Classic 14 september Concert Be Fair-heren tonen hun kwaliteiten 12 september Thriller in De Bonkelaar 12 september De Schaapskooi trein ontspoord nabij de Bomenwijk Neco Europa GOUD A A w THE PARADISE TRAIL WADDINXVEEN Het waddinxveense fanfarekorps ’’Concordia” verzorgt zaterdagavond 20 september voor de derde maal in de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg een grandioze muzikale show, waaraan na ast het Waddinxveense korps ook meedoen ’’Concordia” uit Boskoop, ’’Crescendo” uit Reeuwijk en de Goudse Padvinders Marsband. De show, die wordt gepresenteerd door José Jansen en wordt geregisseerd door de heer R. van Eist, begint om 20.15 uur en is tegen betaling van drie gulden (inclusief programma) voor een ieder toegangelijk. Tcz r -ii - a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1980 PROGRAMMA gen, die gestuurd moeten worden aan RONDGANG Vrijdagavond 12 september zal in het I de film ’’The paradise Trail” vertoond, een boeiend verhaal dat zich afspeelt in een stadje aan het eind van de vorige eeuw. De kleurenfilm wordt in de kof fiebar aan de Nesse gestart om 20.15 uur. Als leeftijd is gesteld 15 jaar en ou- HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! nen uiterlijk 31 oktober binnen te zijn. Op het programma van de Waddinx- veense NCVB, waarvan als presidente optreedt mevrouw A.M. Sliedrecht- Bos (Zuidkade 229, tel. 2946) en als secretaresse mevrouw D.C. van Doorn-Hoogendoorn (Chopinlaan 30, tel. 3621), staat verder nog het na- jaarsuitstapje naar Gouda in oktober/ november. Vrijdagavond 12 september wordt in de Het programma in ”de Sniep” ver meldt de volgende punten: 1. Opening- sfanfare, 2. Concordia Boskoop, 3. Crescendo Reeuwijk, 4. Goudse Pad vinders Marsband, 5. Concordia Waddinxveen, 6. Finale. Over het orga niserende korps nog de volgende infor- hervormde koffiebar De Schaapskooi matie: Concordia Waddinxveen is op- gericht op 16 maart 1898. Het aantal le den bedraagt 85. De onderdelen van het korps zijn majoretten, miniretten, drumband en fanfare. Tamboermaitre H. Winters. Miss majorette R. Hoge- woning. Miss minirette C. Bakker. Di- der. De toegang is gratis. rigent G. de Knegt. Over de inhoud van de gospel-western nog de volgende informatie: Twee ban dieten nemen een blinde dominee, zijn vrouw en een meisje als gijzelaars ge vangen, in hun vlucht voor de vrijheid. Eén van deze bandieten, Dan, verloor z’n vrouw en kind een aantal jaren gele den, en is nu vol haat en wraakzucht. De laatste trein naar Coter brengt een onverwachte en verrassende ont knoping, en WADDINXVEEN Voor de oefe nende heren van Be Fair -volleybal was het Zoetermeerse Zovoc afgelo pen zaterdag geen partij. In sportzaal Groens waard wonnen de Waddinx- veners met 3—0, terwijl de Zoeter- meerders in de afgelopen competitie toch niet onverdienstelijk speelden in de derde divisie. Be Fair—heren liet er zaterdag geen twijfel over bestaan dat dit team kwaliteit in huis heeft om een klasse hoger in de competitie te spelen. In de eerste set werd al direct een grote voorsprong genomen, dank zij goed blokkeren en gevarieerd aanvalsspel. Maar bij 11—2 in het voordeel van Be Fair kwam Zovoc goed terug met goede passeerslagen langs het Wad- dinxveense blok. Bij 11—9 begon Be Fair echter weer te draaien en werd de set snel beëindigd. In de tweede en derde set liet het achterveld van Be Fair steeds minder steken vallen en ontpopten Gerrit Koele en Wim Keyzer zich meer als spelbepalers, alhoewel de stop niet altijd even nauwkeurig bij hun werd ingeleverd.- Wim van der Burgh, weer terug na een seizoen lang met blessu res gesukkeld te hebben, vierde zijn rentree in de tweede set en vergroot te daardoor de basis op een aantrek kelijke manier. film ’’The kiss of the Tarantula”. De toegangsprijs bedraagt f 3,50. "The kiss of the Tarantula’” is een th riller van Chris Munger, met in de hoofdrollen Eric Mason en Suzanne WADDINXVEEN Het nieuwe sei zoen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB), afdeling Waddinxveen, gaat volgende week woensdagavond 17 september om 19.45 uur in het Hervormd Wijkge- bouw De Hoeksteen aan de Esdoom- laan van start met een dia-vertoning van de dames Den Hertog uit Moer- kapelle over ’’Reiservaringen naar Is raël”. WADDINXVEEN In de loop van afgelopen zaterdagmiddag konden de treinen van de Neder landse Spoorwegen zoals gebrui kelijk elkaar weer passeren op het station Waddinxveen. Vrijdaga vond en -nacht was er helemaal geen treinverkeer meer mogelijk geweest tussen Waddinxveen en Gouda omdat er weer eens - eve nals dat op de vroege morgen van donderdag 28 februuari was ge beurd - een passagierstrein ge deeltelijk was ontspoord ter hoogte van de Bomenwijk bij het binnenrijden van het station. Door het omstreeks kwart over acht te vroeg omzetten van de wissel werd het achterste gedeelte van het treinstel uit de richting Gouda over een afstand van 110 meter meegesleurd, zodat er aan het baanvak nogal wat schade ontstond. Geen van de 45 passa giers en de bemanning liep letsel op. Onderzoek van de plaatselijke rijkspolitie in samenwerking met de Spoorwegrecherche bracht aan het licht dat het voorste treinstel juist de wissel was gepas seerd toen deze werd omgezet. Een direct gewaarschuwde onge- vallenploeg van de Nederlandse Spoorwegen zette nog dezelfde nacht het ontspoorde en bescha digde treinstel weer op de rails, waarna het werd afgevoerd. Nadat vrijdagavond op het traject Gouda-Waddinxveen bussen wer den ingezet, konden er zaterdag morgen weer treinen rijden op deze lijn, zij het dat voorlopig de treinen elkaar in Boskoop pas seerden. De vertragingen als ge volg hiervan bleven echter tot een minimum beperkt. Het door dirigent G. de Knegt geleide muzikale spektakel Volgende week za terdagavond in de sporthal ”de Sniep" zal ongetwijfeld weer kunnen rekenen op veel publiek. Deze derde showa vond van ’’Concordia” volgt op de tap toes in de buitenlucht van jaren geleden. Voorzitter J. H. van Hoven is dan ook bijzonder tevreden over de muziek-, tamboer- en majorettekorpsen van buiten Waddinxveen, die belangeloos aan dit spektakel meedoen. ”Ik hoop dat deze avond zal bijdragen tot de ver steviging van de muzikale vriend schapsbanden, maar tevens tot een groeiende belangstelling voor de mu ziekverenigingen”, aldus de heer Van Hoven in een voorwaard van het pro grammaboekje voor de muzikale show van volgende week zaterdagavond. Ling. De film heeft ongeveer het vol gende verhaal; Susan Bradley, dochter van een begrafenisondernemer, John Bradley, houdt er een niet alledaagse hobby op na, namelijk het vezamelen vanTarantella’s. In de kelder staan tal rijke terraria met deze reuzespin, waarvan één beet onmiddellijk de dood ten gevolge heeft. Zij gebruikt de dieren tegen allen, die haar onjuist en hardhandig bejegenen. Haar moeder, die overspel pleegt, en haar ziet als een lastig en onmondig kind, is het eerste in een rij van slachtoffers. Het stadje raakt langzaam in paniek. Maar hoe moet men haar giftige harige kammera- den aanpakken, zonder het slachtoffer te worden van deze geruisloos nade rende moordenaars? Een vraag die pas na veel griezelen en huiveren wordt beantwoord. Zaterdag 13 september gaat het nieuwe seizoen 1980-1981 van de Wad dinxveense dansvereniging The Old Classic beginnen. Dat gebeurt in de theaterzaal van het Anne Frank- centrum om acht uur middels een ope- ningsbal met muzikale medewerking van Chris de Groot’s Toi-Toi uit Am sterdam. De toegangsprijs bedraagt voor leden 4,per persoon en voor niet-leden f 8,per persoon. De zaal is open om 19.30 uur. Daarna volgen nog de volgende acht bijeenkomsten: 15 oktober: me vrouw Ekens-Brosky uit Harmelen over ’’Eenzaamheid”, 19 november: ir. G. van Someren Brand over ’’Ma gie, bedrog of werkelijkheid!”, 17 december: Kerstavond, 21 januari: ds. P.H. Quartel uit Gouda over ”De ontgoddelijking van deze tijd”, 18 februari: Jaarvergadering met ’’Kijk eens naar de poppetjes uit de hand van Peter Schenk”, 18 maart: me vrouw GJ. Vegt-Ganzevoort uit Leidschendam over ”De mondige pa tiënt”, 15 april: ds. R.J. v.d. Meulen uit Scheveningen over ’’Onze reis en verblijf op Patmos naar aanleiding van Openbaring van Johannes” en 20 mei: Bureau voorlichting merkartike len over ’’Proeven, proberen en con sumeren”. WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens een wijziging in het handelsregi- pe[ van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Midden-Holland is bij ëco Europa BV, Schiedam, met al ve- «‘gingsplaats Waddinxveen, als com missaris uitgetreden J. W. Bowdage te Rowlands Castle. uit een hechte groep musici, die Hon gaarse, Roemeense en Russische zigeu- nermuziek ten gehore brengt. De ins trumenten die zij bespelen zijn; Piano, viool, bas, cymbaal, panfluit. De ensemble-leden zijn bereid wat te ver tellen over de achtergrond van hun mu ziek. Jong en oud kan genieten van dit zondagMiddag-concert. Tijdens dit concert wordt voor liefheb bers een Wiener Melange of een glaasje advocaat met slagroom ge schonken. Voor de kinderen een glaasje limonade. Op de middag voorafgaande aan de showavond maakt een groot jeugd- korps een muzikale rondgang door Waddinxveen. Dit korps bestaat uit jongeren tot ongeveer 18 jaar en is sa mengesteld uit de drie muziekkorpsen waarvan dirigent G. de Knegt de lei ding heeft: Crescendo uit Reeuwijk, Crescendo uit Bleiswijk en Concordia uit Waddinxveen. Deze rondgang ge beurt tussen 15.00 en 17.00 uur. Wie kaarten voor de showavond wil hebben jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke- kan deze kopen bij boekhandel Burger 'aar om 20.30 uur worden vertoond de (Dorpstraat), Foto De Rooy (Nesse) en fu”’ ”'rk“ r>„ bij Verkley (Tweede Bloksweg). Op za terdagmiddag 20 september kan men hiervoor vanaf 14.30 uur ook terecht in de sporthal ”de Sniep”. waddinxveen Deze maand staan de volgende drie Waddinx veense echtparen er dankbaar bij stil dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zijn het echtpaar Fr.M. Rupke en Tr. A. Rupke-Gouw van de Prins Bemhardlaan 36 (woensdag 10 september), de heer K. Stolker en mevrouw A. Stolker-de Bruin van de Prins Bemhardlaan 16 (woensdag 17 september) en het paar A. van Scho- neveld en J. van Schoneveld-De Joode van de Brugweg 31 (woensdag 3 september). Concordia musiceert niet alleen dit jaar, maar organiseert voor de jongere Waddinxvehers ook nog een kleurwed- strijd. De te kleuren plaat bevindt zich in het programmaboekje van de muzi kale showavond. Voor de beste inzen ders zullen enkele leuke prijzen be schikbaar gesteld worden. Inzendin- Zondagmiddag 14 september om half drie wordt op initiatief van de film- en theaterwerkgroep De Spintol in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke laar geconcerteerd door het Siperkov Ensemble uit Delft. De toegangsprijs bedraagt 3,50, kinderen 1, e„..,ebrengt tegelijkertijd een Het Siperkov Ensemble bestaat al jaren de heer M. Roos, Heggewinde 46, die- scheiding met z’n broer... voor altijd... De film heeft behalve een boeiend ver haal ook een boodschap van vergeving en van liefde. i A BV Dit beeld herinneren we van begin dit jaar. Een ter hoogte van de Bomenwijk ontspoorde passagierstrein met een kraan die het (achterste} treinstel weer in de rails zet. (Foto’s: Week blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 9