TWINTIG JAAR ”DE RANK 169 W’veners zoeken werk WITTE PRUZENHAL VOLOP KWALITEIT! Explosieve groei van het volwassenen-onderwijs Gouwe-College schreef1500e cursist in GA B-cijfers augustus Geen bezwaar 24 September kleuterinstuif De Bonkelaar provincie niet akkoord met aankoop twee huizen Dorpstraat Bethelschool (Hegge winde) groeit maar door en door Collecte Nierstichting Henegouwerweg moet veiliger G. Rehorst OPENBARE COMMISSIE VERGADERING WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1980 BEROEPSCHRIFTEN weten. Zijn onderwi 17 A S veen. WADDINXVEEN Volgens de cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbu reau in Gouda over augustus waren er vorige maand 169 Waddinxve- ners zonder werk: 94 mannen en 75 vrouwen. Een maand eerder waren er dat nog 149 (74 mannen en 75 vrouwen), terwijl een jaar geleden 134 wel niemand het hierom hoeft te ten. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! WADDINXVEEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het Waddinxveense gemeentebestuur mee gedeeld geen bezwaar te hebben tegen de besluiten: krediet aanschaffing leer- en hulp middelen voor anderstaligen. krediet serie kamermuziekconcer ten 1980/1981. krediet aansluiting CAI woningen Zuidkade 1 WADDINXVEEN Woensdagmid dag 24 september om twee uur wordt de eerste kleuterinstuif van dit seizoen gehouden in het jeugd- en vrijetijdscen trum De Bonkelaar aan de Beukenhof. De toegangsprijs per kind bedraagt één gulden. Kleuterinstuiven zijn specifiek gericht op kinderen van 4 en 5 jaar en werden ook vorig jaar gehouden. In de Bonke laar kan men terugzien op een geslaagd seizoen en ook in dit nieuwe seizoen zullen de Waddinxveense kleuters menig plezierig uurtje in de Bonkelaar kunnen doorbrengen. Een greep uit de activiteiten van vorig jaar: poppenma ken en er poppenkast meespelen, taart jes versieren, volksdansen en natuurlijk spelletjes, knutselen en schilderen. Voor de komende kleuterinstuif is een verf-in gepland. Gezamenlijk zullen de kleuters dan de gelegenheid krijgen om een wandversiering te schilderen, die in De Bonkelaar komt te hangen. Daarna is er limonade en een speurtocht in De Bonkelaar. POTTENBAKKEN in de gemeenschapsruimte van ”De Rank”; van de opbrengst wordt de nieuwe gymzaalvloer betaald. Natuurlijk zal er ook het één en ander voor de leerlingen worden georgani seerd, maar dat plan moet voorlopig een verrassing blijven. Bestuur, directie en docenten van ”De Rank” nodigen graag alle belangstellenden uit donder dag 2 oktober aanwezig te zijn. dieerd en die via het schoolexamen, afgenomen door eigen docenten, op leidt voor de officiële diploma's of certificaten mavo of havo. Ondanks het grote aantal cursisten is men er nog steeds in geslaagd om vol doende lokaliteiten te vinden om alle cursisten onder te brengen. Zelfs nu nog is er ruimte, hoewel beperkt. Men moet dan wel erg snel zijn, om dat de lessen al begonnen zijn. WADDINXVEEN Met een inhaal- verbod tussen de hefbrug en het gemaal zuidelijk daarvan wil de gemeente Waddinxveen zorgen voor een grotere WADDINXVEEN - Onder het motto ’’Geef! Om ’n ander. Doen!” start maandag 22 sep tember weer de nationale col lecte van de Nier Stichting Ne derland. Ook in Waddinxveen. Voor de Nier Stichting Neder land is deze jaarlijkse collecte de grote bron van inkomsten. Met alle binnenkomende bij dragen wordt het volgende ge daan: Uitbreiding niertransplanta tie mogelijkheden door o.a. do- norwerving. Uitbreiding dialyse-mogelijk- heden. Bevordering wetenschappe lijk onderzoek. Sociaalmaatschappelijke be geleiding voor de chronische- patiënt. Werk waarvoor de Nier Stich ting Nederland zich volledig in zet, maar dat uiteindelijk hele maal afhangt van de beslissing die u tijdens de Nationale Kol- lekte zult nemen: ’’Geef! Om ’n ander. Doen!” Als u de bus mist Gireren kan ook! Giro 388000 t.n.v. Nier Stichting Nederland. uitgetreden als directeur van Hout industrie De Gouwe Waddinxveen BV, Waddinxveen, van Rehorst Ma teriaal BV, Waddinxveen, van Re horst Renovatie en Restauratie BV, en aan- plaatsgenoten voor werk bij het GAB stonden ingeschreven. Eind augustus lag het aantal werkloze mannen 157 hoger (79) dan de maand tevoren. Ook het aantal werkloze vrou wen steeg 77 tot 77). De vraag naar personeel daalde met 368 tot 1072. Het aantal personen dat een parttime werkkring zoekt steeg opnieuw, echter uitsluitend bij de vrouwen (+24). De vraag naar deze categorie werkzoeken den is zeer gering (8). Uit Deze cijfers blijkt dat de situatie op de arbeidsmarkt duidelijk ongunstiger is geworden. Er is vooral zorg om de da lende vraag. Een vergelijking met de si tuatie op hetzelfde tijdstip van vorig jaar laat zien, dat de totale vraag naar personeel in 1979 nog groter was dan het ingeschreven aanbod. Thans is een situatie ontstaan waarin het aanbod tweemaal groter is dan de vraag. Aan getekend wordt dat hier uitsluitend van totalen wordt uitgegaan en dat niet ge sproken wordt over de situaties op be paalde arbeidsdeelmarkten. Uit de cijfers blijkt dat er een groot te kort aan vacatures bestaat in onder meer: de handel, de kantoorsector en wat wordt genoemd ”de algemene dienst”. Overigens blijkt uit de cijfers ook dat de spanning op deelmarkten als de bouw en de metaal is afgenomen. Het arbeidsbureau zal binnenkort op nieuw een zeer groot aantal bedrijven benaderen met het verzoek vakatures °P te geven. Daarnaast wordteen appèl gedaan op alle werkgevers om bij voor keur elke vakature te melden. In augu stus lieten zich opnieuw nog veel schoolverlaters inschrijven. Voor be paalde groepen is het vinden van een arbeidsplaats moeilijk. WADDINXVEEN Vanavond (woensdag 17 september) vergadert om half acht in het openbaar in het ge meentehuis de raadscommissie van ad vies voor de bezwaar- en beroepschrif ten over deze agenda: 1. Behandeling van het bezwaarschrift van de Volle Evangelie Gemeente Sion, gericht tegen de weigering van de burgemeester ontheffing te verle nen van het bepaalde in de Alge mene Politieverordening inzake het rondrijden met een geluidswagen. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 13 augustus 1980. 3. Mededelingen. DUIDELIJKHEID Een voordeel van een cursus bij het Gouwe-College is de duidelijkheid van de te volgen leerweg. Men weet dat men na 3 jaar op een bepaald ni veau gekomen is. Dit wordt bevestigd door het examen, waardoor men in het bezit van een diploma of van een certificaat (diploma voor één vak) kan komen. Examen afleggen is ech ter niet verplicht. Er wordt door verschillende instan ties vaak gewerkt met de term vol wassenenonderwijs, waardoor de a.s. cursisten in onzekerheid worden ge bracht over aard en doel van de ver schillende opleidingen, ook overdie van het Gouwe-College. Het Gouwe-College is echter in de re gio Gouda de enige onderwijsinstel ling voor volwassenen, die door het ministerie van Onderwijs en Weten schappen is erkend en wordt gesubsi- L een tentoonstelling ingericht van alles wat ”De Rank” te bieden heeft en de nieuwe gymnastiekzaal zal j LHNO ”De met een aantal vrolijke demonstraties Rank” aan de Esdoornlaan ter gelegen- feestelijk in gebruik worden genomen. WADDINXVEEN - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft geen goedkeuring willen hechten aan het raadsbesluit tot aankoop van de wo ningen Dorpstraat 48 en 50 van de heer N.M. van Rooyen. De Waddinxveense gemeenteraad be sloot deze twee huizen op 28 febru ari van dit jaar aan te kopen voor f. 135.000,—, exclusief btw en f. 13.500,- aankoopkosten. De hui zen met erf hebben een grootte van respectievelijk 134 vierkante meter en 108 vierkante meter. B. en W. hadden de raadsleden laten weten dat deze aankoop te maken heeft met het kemenbeleid dat voor de Dorpstraat wordt ontwikkeld. Voor het Dorpstraat gebied komt namelijk een nieuw bestemmingsplan waaraan door de gemeente overigens incidenteel wordt gewerkt. De in houd van dit plan zal hoogstwaar schijnlijk zijn dat voldoende nieuwe woongelegenheid wordt geschapen door middel van nieuw te bouwen kleinschalige eengezinswoningen. Ruimte voor dergelijke nieuwbouw zal gecreëerd dienen te worden door bebouwing van aldaar braakliggende terreinen en door afbraak van niet voor verbetering vatbare woningen. Vandaar dat het college van B. en W. daarbij gesteund door de gemeente raad, nu reeds pogingen in het werk stelt om zodra de mogelijkheid zich aandient, woningen in dit gebied aan te kopen. In de raad had over de aan koop van de huizen Dorpstraat 48 en 50 van de heer N.M. van Rooyen nie mand een opmerking. cursus pottenbakken wordt er een tweede cursus gestart en wel op de don derdagochtenden van 09.00 tot 11.00 uur in De Bonkelaar aan de Beukenhof 5. De cursus zal donderdag 18 septem ber van start gaan. Men kan zich opge ven op de donderdagochtend om 9 uur of telefonisch 7272. Docente is Dinie Bakker. tijden van de lagere school. Voor kleinere kinderen is er meestal oppas aanwezig. Het aantal te kiezen vak kenpakketten is groot, zeker als dag en avond gecombineerd worden. Door het deelcertificatensysteem kan men ook voor 1 vak gaan studeren. Nieuwe vakken hebben hun intrede gedaan: Spaans, tekenen, Textiele werkvormen en maatschappelijke vorming. De kosten zijn zo laag (van f 85,- tot f 170,— per jaar), dat vrij veiligheid op de Henegouwerweg. Deze provinciale weg tussen Alphen en Gouda levert jaarlijks een zorgwek kende bijdrage in het aantal verkeer songevallen. Burgemeester en wethou ders van Waddinxveen hebben uit het overzicht van vorig jaar geleerd dat de zeer onoverzichtelijke bocht nabij het gemaal één van de gevaarlijkste punten is. Eén van de zes ongelukken binnen de gemeente Waddinxveen, zo blijkt uit de ongevallenstatistiek, vindt plaats op de Henegouwerweg, die daarmee de plaatselijke zwarte lijst aanvoert. Per etmaal passeren er zo’n 18.000 voertui gen. Vorig jaar werden er 56 ernstige en minder ernstige ongelukken geregis treerd. Het invoeren van een inhaalverbod op het gevaarlijke gedeelte, is overigens een zaak van de provincie. Een brief naar Gedeputeerde Staten is inmiddels onderweg. In de bocht bij het gemaal geeft een doorgetrokken streep eigenlijk al aan dat er niet mag worden ingehaald, maar Waddinxveen staat een duidelijker ver bod voor, dat bovendien ruimschoots voor de bocht zou moeten gelden. Van wege de huidige inhaalmanoeuvres en de (te) hoge snelheden ontstaan er nu vaak gevaarlijke situaties doordat de inhaler te laat terugkeert naar zijn ei gen weghelft. SCHOOLRAAD De schoolraad voor het openbaar on derwijs vergadert dinsdagavond 23 sep tember om acht uur in het gemeente huis in het openbaar over deze agenda: 1. Opening. 2. Verslag vergadering 19 juni 1980. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen: 4.1. periodiek overleg met de wet houder 4.2. het dagelijks bestuur 5. Bedrag per leerling 1981 (onder voorbehoud). 6. Voortzetting van de discussie over de nota ’’Alweer een nieuwe mee ster”. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. MARKTCOMMISSIE De gemeentelijke marktcommissie ver gadert donderdag 18 september om 20.00 uur in het openbaar in het ge meentehuis over deze agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering (11 juni 1980). 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 4. Markt van 5 december aanstaande. 5. Markt van 23 december aanstaande. 6. Elektriciteitsvoorziening. 7. Wat verder ter tafel komt. 8. Rondvraag. Kon het Gouwe-College in Gouda vo rig jaar bij de opening van de cursus de 1000-ste cursist van dat jaar in schrijven, nu is het aantal inschrijvin gen de 1500 al gepasseerd. Deze ex plosieve groei is 4 jaar geleden be gonnen met de komst van de dag- MAVO’s voor volwassenen en werd versterkt door de avond-HAVO, de dag-HAVO voor volwassenen en de nieuwe lokaties Waddinxveen en Wegens grote belangstelling voor de Woerden. Voor de naaste toekomst staan nog andere onderwijsvormen op Bet programma. Het bestuur en de directie van het Gouwe-College hebben er alles aan gedaan om het onderwijs zo aantrek kelijk mogelijk te maken. De lestij den overdag zijn aangepast aan ue WADDINXVEEN - De hervormde Bethelschool (Heggewinde) heeft, in verband met een stijging van het aan tal leerlingen in de vijfde klas tot on geveer 29, nieuwe leermiddelen no dig van f. 1.293,40 (inclusief btw), welk geld de volgende week donder- WADDINXVEEN Donderdag 2 ok- Er wordt tober staan de deuren van de christe lijke school voor lager huishoudelijk en nijverheidsonderwijs LHNO ”De r._i" heid van het 20-jarig bestaan ’s middags Omdat de vloer van de gymzaal de pen- van 2 tot 4.30 uur en ’s avonds van 7 tot ningmeester van de school grote pro- 9 uur open voor leerlingen, oud- blemen geeft, wordt er tevens een leerlingen, ouders en belangstellenden, fancy-fair plus rommelmarkt gehouden WERKLOZE JEUGDIGEN Van de 1279 ingeschreven werkloze mannen behoorden er 328 bijna 26%) tot de leeftijdsgroep tot en met 22 - - jaar. Van de 771 ingeschreven werkloze dagavond vergaderende gemeenteraad vrouwen behoorden er 460 ruim gevraagd is beschikbaar te stellen. 59%) tot deze leeftijdsgroep. Hierbij Y^or die ™ül,e. Yu”nen I5ermid‘ wordt aangetekend dat het om een mo- voor mentopname geldt, waarbij bedacht kocht, omdat de gemeenteraad moet worden dat thans (nog) veel medewerking verleende schoolverlaters staan ingeschreven. - f- Verwacht wordt dat de werkloosheid in delen ten behoeve van 25 leerlingen. op te geven. De vraag naar perso- WADDINXVEEN/GOUDA Blij kens diverse wijzigingen in het han- delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland heeft de Waddinxveense di- 1recteur G. Rehorst een aantal func- sen verloren zijn gegaan (bedrijfsslui- ties naast zich neergelegd. Zo is hij tingen, inkrimpingen etc.). Het beeld is dat de situatie op de ar beidsmarkt ongunstiger is geworden en de verwachting is dat hierin op korte termijn nauwelijks verandering komt. Veel zal afhangen van de algemene Waddinxveen en van Bouw- economische ontwikkeling. Tegelijk nemingsmaatschappij P. Rehorst BV, wordt er met nadruk op gewezen dat de Waddinxveen. Hij is wel weer be- arbeidsmarkt in het westen van het noemd tot directeur van de Beheer- land wordt gekenmerkt door een grote maatschappij Rehorst BV, Waddinx- doorstroming. Veel mensen vinden werk - de meesten binnen korte tijd; anderen raken werk kwijt. De cijfers welke worden gepubliceerd zijn dan ook steeds momentopnamen. De per sonen achter deze cijfers zijn voor een belangrijk deel elke maand anderen. WADDINXVEEN/GOUDA - Het Gouwe-College, de stichting avondschool voor voortgezet onderwijs die in Waddinxveen de MAVO-dagschool voor volwassenen aan de Mozartlaan runt, maakt een periode van ongekende groei door, zo laat directeur A. de Goeae weten. Zijn onderwijsinstellingen heeft scholen in Gouda (dag- en avond- MAVO/HAvO), Alphen a/d Rijn dag- en avond-MAvO/HAVO), Boskoop (avond-MAVO), Waddinxveen (dag-MAVO) en in Woerden (dag- en avond-MAVO). delen voor 5 leerlingen worden ge- 1 eer- 1 voor de aanschaffing van leer- en hulpmid- Cl QE 112 de komende periode zal toenemen. In september zal door het arbeidsbureau opnieuw aan ca. 2000 bedrijven en in stellingen worden gevraagd om vacatu res neel (voorzover geregistreerd op het ar beidsbureau) is de laatste tijd aanzien lijk gedaald. Verontrustend is dat in het werkgebied van het G.A.B. in de laat ste 3 a 4 maanden ca. 200 arbeidsplaat-

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13