Raad Gezonde veiling belangrijk voor weer bijeen Ruby Set bij Instuif Inn ’77 werkgelegenheid Waddinxveen Kerncentrales SUPER VOORDEEL! UIT IN WADDINXVEEN Gemeentelijke bekendmaking Opnieuw besluit gebied Wagnerlaan Gezonde veiling belanggebonden landschap niet aan? Verkoper(19) jaar zonder rijbewijs Ritmeester op RPF- bijeenkomst in Vredesweek 26 september De Spintol 20 september Muziekshow een publicatie van de Gemeente Waddinxveen spoorlijn - geen oplossing. Het p hïÏWWÏI K- van HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1980 ONJUIST De overweging over het aantasten van het landschap van de provincie noemt de gemeente onjuist. In de eerste plaats is niet gesteld dat de omvang van het bedrijfsterrein aan de Bredeweg te groot zou zijn en ten tweede mag het landschap kennelijk wel worden aangetast ten behoeve van bedrijven die voor de volle hon derd procent aan de veiling gebonden zijn. ook praktisch niet realiseerbaar en bovendien onduidelijk. Onduidelijk ook in die zin omdat de houding van de Haagse gedeputeerden betekent dat door het niet goedkeuren van een deel van de planvoorschriften zelfs bebouwing voor bij uitsluiting aan de veiling gebonden bedrijven niet meer wordt toegestaan. WADDINXVEEN De gemeente raad van Stavoren heeft de Waddinx- veense gemeenteraad verzocht adhe sie te betuigen aan de motie, waarin verontrusting wordt uitgesproken over het kabinetsvoorstel tot het bouwen van nog eens drie kerncen trales. B. en W. hebben de volgende week donderdagavond vergaderende gemeenteraad voorgesteld deze motie - zoals in Waddinxveen de ge - woonte is - voor kennisgeving aan te nemen. WADD1NXVEEN/DEN HAAG Het Haagse gerechtshof heeft in hoger beroep een 19-jarige verkoper veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs voor het rijden onder invloed van alco hol. De verkoper werd op de Henegouwer- weg aangehouden waar hij volgens zijn zeggen onder het rijden een black-out kreeg. Hij kwam van een feestje en was op weg naar huis. De politie consta teerde echter dat de man zo dronken was dat hij nauwelijks op zijn benen kon staan. De Rotterdamse politierechter had hem veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs. De procureur- generaal vroeg bevestiging van dit von nis, gezien de toestand waarin de ver koper achter het stuur zat. De verkoper pleitte echter voor kor tere intrekking van het rijbewijs omdat hij zonder auto niet kan werken. Het hof heeft hier rekening mee gehouden. WADDINXVEEN - Omdat er een jaar is verstreken waarin niets is ge beurt hebben B. en W. de volgende week donderdagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd opnieuw te besluiten dat er een herziening wordt voorbereid voor het gebied van de Wagnerlaan. Deze plek is namelijk buiten het bestemmingsplan Groens- waard 1 en 2 gehouden om het on der te brengen in het nieuw te maken bestemmingsplan voor de Dorpstraat. Maar deze plannenmakerij is voorlo pig nog niet rond. Met het voorbereidingsbesluit in de hand en verklaringen van geen be zwaar van het provinciaal bestuur kunnen drie bewoners aan de Wag nerlaan hun bouwplannen realiseren. Eén bewoner heeft intussen van B. en W. een bouwvergunning gekregen, de andere twee bouwplannen zijn nog bij de gemeente in behandeling. Te gen deze bouwplannen bestaan geen planologische bezwaren. Daarom vin den B. en W. het verantwoord op nieuw een voorbereidingsbesluit te nemen dat wettelijk een geldings duur heeft van één jaar, zodat ook de bouwplannen van twee Wagnerlaan- bewoners doorgang kunnen vinden. ’’ACHTERBAN” Het bestemmingsplan is door de ge meente gemaakt om de Coöperatieve Tuinbouwveiling Gouda en Omstre ken een grotere ’’achterban” te kun nen geven. Maar de provincie vindt dat, ter voorkoming van verdere aan tasting van het landschap, ”ter plaat se alleen nog die bedrijven kunnen worden toegelaten, welke bij uitslui ting aan het reeds bestaande veiling bedrijf gebonden zijn”. De gemeente zou dit niet waterdicht hebben ge regeld. Bovendien leidt het plan volgens de provincie tot een veel drukkere Beij- erincklaan, Middenweg en aansluitin gen op de rijksweg Al2 (Den Haag- Utrecht) en A20 (Rotterdam-Wad- dinxveen), zonder dat de gevolgen hiervan - ook financieel - zijn beke ken. Verder is het nog zo dat volgens het streekplan Zuid-Holland Oost Waddinxveen een bedrijfsterrein kan maken tussen de Kanaaldijk en de spoorlijn Alphen a/d Rijn-Gouda ("Coenecoop”). ONEENS Met al die provinciale bezwaren is Waddinxveen het volstrekt oneens. Geconstateerd wordt in de klaarlig gende brief aan de Kroon dat uit het besluit van het college van Burge meester en Wethouders niet blijkt dat - volgens wettelijk voorschrift - de Provinciale Planologische Commissie (PPC) is gehoord. Volgens de ge meente zijn er geen bedrijven die voor de volle honderd procent aan de veiling gebonden zijn, zoals de pro vincie dat stelt. Elk bedrijf, ook al is dit zeer nauw aan de veiling ge bonden, heeft relaties met andere bedrijven en kan daardoor ook aan die andere bedrijven ’’gebonden” zijn. De gemeente vindt het standpunt van de provincie over ’’bedrijven”, welke bij uitsluiting aan het reeds bestaande veilingbedrijf gebonden zijn” dan Het Waddinxveense fanfarekorps ’’Concordia” verzorgt zaterdagavond 20 september voor de derde maal in de sporthal ”de Sniep” aan de sniep- weg een grandioze muzikale show, waaraan naast het Waddinxveense korps ook meedoen ’’Concordia” uit Boskoop, ’’Crescendo” uit Reeuwijk en de Goudse Padvinders Marsband. De show, die wordt gepresenteerd door José Jansen en wordt geregis seerd door de heer R. van Eist, begint om 20.15 uur en is tegen betaling van drie gulden (inclusief programma) voor een ieder toegankelijk, Het door dirigent G. de Knegt gelei de muzikale spektakel zaterdagavond in de sporthal ”de Sniep” zal onge twijfeld weer kunnen rekenen op veel publiek. Deze derde showavond van ’’Concordia” volgt op de taptoes in de buitenlucht van jaren geleden. Het programma in ”de Sniep” ver meldt de volgende punten: 1. Ope- ningsfanfare, 2. Concordia Boskoop, 3. Crescendo Reeuwijk, 4. Goudse Padvinders Marsband, 5. Concordia Waddinxveen, 6. Finale. Over het or ganiserende korps nóg de volgende informatie: Concordia Waddinxveen is opgericht op 16 maart 1898. Het aantal leden bedraagt 85. De onder- WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Reformato rische Politieke Federatie (RPF) houdt dinsdagavond 23 september in het kader van de Vredesweek een voorlichtingsbijeenkomst over het be wapeningsvraagstuk. Dat gebeurt die avond om acht uur in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoomlaan, waar zal spreken rit meester J.K. Brouwer uit Hoogland. De toegang is vrij. De Waddinxveense RPF houdt don derdagavond 25 september in het gereformeerd Verenigingsgebouw De Loods aan de Zijde 11 in Boskoop ook een om acht uur te beginnen bijeenkomst in het kader van de Vredesweek. Spreker op deze bij eenkomst is EO-regisseur Meindert Leerling uit Huizen, de kandidaat- lijsttrekker van de RPF bij de komende Tweede-Kamerverkiezingen. LEDENVERGADERING Vorige week dinsdagavond werd tea huize van voorzitter K. Senneker aan de Onderweg de eerste RPF-ledenver- gadering van dit seizoen gehouden. Gemeld kon worden, dat door het federatiebestuur als kandidaat-lijst- trekker voor de RPF bij de komende Tweede-Kamerverkiezingen is voor gesteld. Meindert Leerling. Op 25 september zal Meindert Leerling als spreker optreden in een voorlich tingsbijeenkomst van de RPF in Bos koop. Na de pauze werd er gediscussieerd over kernbewapening. Geconcludeerd werd, dat wil de overheid haar bur gers effectief kunnen beschermen de aanschaf van kernwapens in de huidi ge situatie helaas onvermijdelijk is. De laatste wereldoorlog heeft immers geleerd, dat een machtshebber er niet voor terugschrikt om in een oorlog een beslissing te forceren -door mas saal burgers te doden, wanneer hij mag verwachten, dat de tegenstander niet gelijkwaardig kan reageren (denk aan het bombardement op Rotter dam). In geval van eenzijdig kemwapenbe- zit zal waarschijnlijk alleen al de drei ging om dit wapen te gebruiken vol doende zijn om de tegenstander op de knieën te dwingen. Desondanks wordt wel ingezien, dat beslissingen over aanschaf, opstelling, ontwikke ling en eventuele beslissingen om ze al of niet te gebruiken onvoorstelbaar moeilijk zijn. aal gezellig versierd. Men verwacht zellig wordt. delen van het korps zijn majoretten, miniretten, drumband en fanfare. Tamboermaitre H. Winters. Miss majorette R. Hogewoning. Miss mini- rette C. Bakker. Dirigent G. de Knegt. De film- en theaterwerkgroep De Spintol vertoont vrijdagavond 26 sep tember in het jeugd- en vrijetijdscen trum De Bonkelaar om 21.00 uur de film Jeanne de Frangaise of Joanna Francesca. De toegangsprijs van deze Braziliaanse film uit 1973 van regis seur Carlos Diegues bedraagt f 6,50 voor CJP-houders en 65-plussers f4,-. In Jeanne de Frangaise zet hoofdrol speelster Jeanne Moreau een goed ge- styleerde Joanna op het witte doek, een Franse vrouw die jaren in Brazilië heeft gewoond. Ze wordt voor de keuze gesteld of ze terug zal gaan naar Europa in gezelschap van Pierre, een oude vriend van haar, of dat ze met Aureliano naar het binnenland van Brazilië zal gaan, waar hij suiker- rietplantages heeft. Uiteindelijk be sluit ze dit laatste te doen. Wat daarna getoond wordt is in feite de ondergang van de eens zo machti ge grootgrondbezitters. De film speelt zich af in de dertiger jaren, een keuze die niet toevallig is. In 1930 vond namelijk een revolutie plaats onder leiding van Vargas, die het be gin betekende van vooruitgang en in dustrialisatie in Brazilië. Deze film biedt een ieder die betrokken is met het gebeuren in Latijns-Amerika vol doende stof om er over na te denken. WADDINXVEEN De Waddinxveense danssociëteit Instuif Inn ’77 houdt zaterdagavond 27 september haar eerste dansavond van dit seizoen, waaraan wordt meegewerkt door het dans- en show- orkest Ruby Set. In de theaterzaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad wordt zoals altijd om acht uur begon nen. Ook ditmaal wordt de zaal gezellig versierd. Men verwacht dan ook dat het weer reuze gezellig wordt. Toegangsbewijzen voor deze avond kunnen telefonisch worden besteld op donderdag 25 september tussen 19.00 en 21.00 uur. Tel: 7488. Het bestuur verzoekt iedereen dringend op bovengenoemde wijze toegangs bewijzen te bestellen om teleurstel ling van een ’’volgeboekte” zaal te voorkomen. Dat is de visie van het Waddinxveense gemeentebestuur, zoals die blijkt uit het beroepschrift dat klaar ligt om naar de Kroon te sturen. B. en W. hebben de volgende week donderdag avond vergaderende gemeenteraad voorgesteld deze brief aan koningin Beatrix te sturen nu het provinciaal bestuur heeft besloten om het bijna anderhalf jaar oude bestemmingsplan ’’Veilingterrein Bredeweg” maar voor een klein deel goed te keuren. Het betreft hier alleen de plek waar het veilingcomplex staat en waar de be drijven van Lehman en Troost en van Kruidenier zijn gevestigd. WADDINXVEEN Op langere termijn moet een goede - econo misch verantwoorde - exploitatie van de Coöperatieve Tuinbouw veiling Gouda en omstreken aan de Bredeweg mogelijk zijn. Dat is van groot belang voor de werkgelegenheid in Waddinxveen. Daarom moeten er zich bij de veiling bedrijven kunnen vestigen die met het gebeuren daar volop te maken hebben. Voor deze be drijven is het nieuwe bedrijfsterrein Coenecoop - tussen Kanaal dijk en spoorlijn - geen oplossing. Het is te ver weg en moet nog helemaal van de grond komen. VERGADERINGEN VERGADERING MARKTCOMMISSIE: donderdag 18 september a.s., aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. VERGADERING PLANN1NGSGROEP SOCIAAL CUL TURELE AKTIV1TE1TEN: dinsdag 23 september a.s., aan vang 20.00 uur in het gemeentehuis. VERGADERING SCHOOLRAAD ONDERWIJS: dinsdag 23 september a.s., aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. SPREEKUREN SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen 10.00 tot 12.00 uur. SPREEKUUR WETHOUDER MEVR. L. M. OOSTER- BROEK-WAAGMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. WADDINXVEEN De ge meenteraad van Waddinxveen komt donderdagavond 25 sep tember in openbare vergadering bijeen. Om half acht begint men in de raadzaal van het gemeente huis met de afhandeling van deze agenda: 1. vaststelling van de notulen van de vergadering van 25 juni 1980. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van de Wag nerlaan. 4. Voorstel tot het instellen van beroep bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Sta ten tot gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring aan het bestemmingsplan ’’Veilingter rein Bredeweg”. 5. Voorstel tot invoering van een voorrangsregeling voor de Beethovenlaan. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van onderhoud gebouw speeltuinvereniging ”De O- verkant”. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aan schaffing van rubbertegels ten behoeve van de kleuterschool ”De Morgenster”. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een voorbereiding- skrediet voor een plan inzake bouwkundige voorzieningen in de Jan Ligthartschool. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aan schaffing van leermiddelen voor de Bethelschool (g.l.o.). 10. Voorstel tot vaststelling van de concept-verordening, rege lende de procedures voor in ventarisatie, planning en in spraak op het terrein van sociaal-culturele activiteiten; 11. Voorstel tot het instellen van een Commissie van Bestuur ten behoeve van de wijkac- commodatie ”De Padde stoel”. 12. Voorstel inzake wijziging ge meenschappelijke regeling In tergemeentelijk Overlegor gaan Midden-Holland. 13. Voorstel tot verkoop van de voormalige Bethelkerk aan de Tafeltennisvereniging ”K- wiek”. 14. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het volgen van een cursus in de bediening van de office computer. 15. Begrotingswijzigingen, w.o. nr. 13, dienstjaar 1979 en nr. 10, dienstjaar 1980 van de Dienst van Openbare Werken en nr. 7, dienstjaar 1979 en nr. 2, dienstjaar 1980 van het Centraal Antennesysteembe- drijf. 16. Rondvraag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 15