Afscheid van ds Joh. Verwelius Aanleg Gouwebos allerminst zeker Vijftig voertuigen aan gehouden 26 verbalen PW Regionale politieverkeerscontrole Receptie en kerkdienst Vrouwencabaret op 1 oktober in De Bonkelaar Andere tijden omschakeling nachtverlichting Borreltje van pastoor voor de bejaarden Bi w,. .’4^ A W r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1980 WADDINXVEEN/BOSKOOP en 13.00 uur door de rijkspolitie een de 13 aangehou- Dienst Invoerrechten'en Accijnzen en Niets was te veel voor de politiemensen I I I» I 1 I genbelasting) en het Korps Controleurs Gevaarlijke Stoffen. Gecontroleerd werden 50 voertuigen, te weten: 37 personenauto's en 1 mo torrijder. Totaal zijn 26 processen verbaal aangezegd, welke in totaal 42 overtredingen behelsen. In 7 gevallen werd waarschuwend opgetreden. Ongeveer de helft van de auto’s die in de regio rondrijden, vertoont gebreken. Die conclusie kan gezien de genoemde cijfers worden getrokken uit de groot scheepse controle van de politie. Bij de 37 aangehouden personenauto’s werden alles bij elkaar 42 gebreken ge constateerd, terwijl zeven waarschu wingen werden uitgedeeld. Eén van de gebouw achter de kerk gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van ds. Verwelius en zijn gezin. De in Waddinxveen blijven wonende predikant zal een dag eerder, zaterdag middag 27 september, een afscheidsre ceptie worden aangeboden in het Her vormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Deze receptie wordt gehouden van 16.00-18.00 uur. openbare verlichting voorwal betreft de omschakeling van avond- op nacht- verlichting worden doorgevoerd. Het overleg met de betrokken gemeen tebesturen en vertegenwoordigers van rijks- en gemeentepolitie, heeft geleid tot het besluit om de omschakelingstij- den van de openbare verlichting met ingang van 24 september 1980 te wijzi gen als volgt: 1. de omschakeling van avond- op na- chtverlichting zal met ingang van die datum plaatshebben om 23.00 uur i.p.v. om 24.00 uur; ”Op de eerste hoorzitting werd het hele plan Gouwebos vluchtig gepre senteerd, en op de tweede werden de plannen snel weggehamerd en werden er drie filmpjes geprojecteerd. En als je nu ziet wat hier gebeurt... Hou dan gewoon een besloten vergadering, maar noem dit in elk geval geen in spraak”, zo reageerde één van de le den van de werkgroep dan ook na af loop. Teleurstelling die in tegenstelling stond tot het optimistische geluid van Reinders over het ontwerp. ”Ik denk dat de bevolking van Boskoop en Waddinxveen met dit bos erg ge lukkig zal zijn”, zo zei hij. Als het er komt, tenminste. De grote vraag is namelijk, zo stelt Reinders die tevens burgemeester van Boskoop is, of het rijk wel 60 pro cent van de kosten van dit middenge deelte (2,3 miljoen) zal bijdragen. In de woensdag bekend gemaakte rijks- begroting voor 1981 wordt namelijk flink het mes gezet in de CRM-sub- sidies (en van het ministerie van CRM moet deze subsidie komen). Mocht CRM besluiten de aanvraag om subsi die (gisteravond werd besloten die op de post te doen) te weigeren, dan komt tevens de provinciale subsidie (20 procent van de kosten) op de tocht te staan. De aanleg van het middengedeelte van het Gouwebos kan dan voorlopig wel worden verge ten. er er weinig uitzicht de overige twee in drie delen ge- tot De Bonkelaar is vrij. Inlichtingen role gehouden op de Willem de Zwij- bij Gerda de Roo, tel. 3023 en Ineke gerlaan en de Usernianweg. Aan deze controle, welke regelmatig op diverse plaatsen in de regio wordt gehouden, werd meegewerkt door 8 rijkspolitieambtenaren uit de regio, 3 de technische assistenten, 3 motorrijders van de Verkeersgroep der Rijkspolitie WADDINXVEEN In de zondag middag 28 september om half drie te houden kerkdienst in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost zal ds. Joh. Verwelius zich gaan losmaken van de Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen. De predikant van wijk Oost van deze kerk gaat per 1 oktober met emeritaat. Na afloop van de kerkdienst is er in het auto’s bleek zelfs acht gebreken te ver tonen. Het inspecteren van de 13 aangehou den vrachtwagens bracht in totaal acht gebreken aan het licht. Twee wagens waren overbeladen met respectievelijk zestien en drie ton. Eén vrachtwagen, geladen met butagasflessen, bleek een gescheurd chassis te hebben. Ook constateerde de politie vijf over tredingen van het rijtijdenbesluit. Een illegale zender werd in beslag geno men. Het onderzoek ging gepaard met een wagenbelasting-controle van 35 voertuigen. De uitslag daarvan is nog niet bekend. plezierige avond bezorgd. De 65- plussers vonden een gastvrij onthaal en werden vergast friet een optreden van De Cormula’s, koffie met cake, Optre den van de toneelgroep Gouwestreek met de eenacter Het Contract, een bor reltje van pastoor P. M. Olsthoorn en een geweldige loterij. Het organisatiecomité: "Jammer dat er een grens gesteld moest worden, maar de ruimte van de zaal liet niet toe dat we het voor alle leeftijden konden doen. Maar wat was het gezellig en wat werd er fijn meegedaan. Fijn dat De Cormula’s er weer waren o.l.v. de heer B. Langendam. Bedankt toneelgroep Gouwestreek. En zoals bij alle festivi teiten het geval is geweest. De inzet van de vrijwilligers was weer hartverwar mend. En rest ons nog de jubileum viering op 12 oktober. Gun de pastoor op die dag een stampvolle kerk.” WADD1NXVEEN/GOUDA In het kader van de energiebesparing zal in het verzorgingsgebied van het Energie bedrijf Gouda en omstreken met in gang van woensdag 24 september een wijziging van de schakeltijden van de 2. de omschakeling van nacht- op och- tendverlichting zal met ingang van die datum plaatshebben om 07.00 uur i.p.v. 06.00 uur, behalve op za terdag en zondag, op welke dagen niet omgeschakeld wordt op och- tendverlichting en dus tot het doven van de verlichting de nachtverlich ting ontstoken zal zijn. Een wijziging onder 1 zal een energie besparing van 5% opleveren en de wij ziging onder 2 een energiebesparing van 1,2%. De kostenbesparing zullen respectievelijk 4,3 en 2,7% bedragen. INSPRAAK Op het definitieve ontwerp dat ter tafel kwam was weinig kritiek van de kant van de recreatie- raad. Alleen L. ’t Hart, tevens fractie voorzitter van de Boskoopse progres- sieven, uitte ernstige kritiek. Hij vond dat het plan het natuurlijke land- schap te veel aantast, en hij sprak dan ook van ’’weggegooid geld”. ”Ik vind dat we onvoldoende krijgen voor ons dure geld”, aldus *t Hart, die als enige tegen het ontwerp stem de. Kritiek was er wel volop van de zijde van de werkgroep ’’Vijftien jaar Gouwebos”. In het half uur dat aan de vergadering vooraf ging konden belangstellenden nog eens hun me ning over het ontwerp geven. De werkgroep, die al eerder een nota uitbracht waarin met name de in spraakprocedure scherp werd veroor deeld, greep deze kans aan om de kri tiek op het ontwerp te uiten. De pa denstructuur werd door woordvoer der T. Aben als een ’’afbreuk aan de aanwezige structuur” betiteld, terwijl hij ook vond dat er veel te veel beton (in de speelpleinen) wordt verwerkt. Het zwaartepunt van de kritiek be trof echter de inspraakprocedure. ”Wij hebben altijd al gezegd dat er te- weinig inspraak is geweest. Het feit dat er nu een half uurtje voor in spraak wordt uitgetrokken, onder streept dat nog eens”, aldus Aben. Voorzitter Reinders wees er echter op dat er al twee inspraakavonden over het Gouwebos zijn geweest. ”We hebben daar alle kritiek ver gaard en doorgegeven aan de tech nische dienst. Dit half uur is een ge legenheid om na de hoorzittingen de leden van de recreatieraad op be paalde punten nog even op te scher pen zei Reinders, die pogingen van de werkgroep een gesprek tussen de raad en de werkgroep op gang te brengen in de kiem smoorde door te stellen dat er ’’vanavond niet wordt gedebatteerd”. Noteboom centrum de bejaarden een bijzonder kovnrrt/-| FAt* Een drukte van belang tijdens de regionale politieverkeerscontrole op de IJsermanweg. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN De Werkgroep Vrouwenemancipatie van het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar start het nieuwe seizoen aan de Beukenhof WADDINXVEEN In Waddinxveen op woensdagavond 1 oktober om acht is vorige week donderdag tussen 9.00 uur met een cabaretavond. Alle vrou- en 13.00 uur door de rijkspolitie een wen zijn van harte welkom. De toegang grootscheepse regionale verkeerscont- t r' - - bij Gerda de Roo. lel. 3023 van der Meulen, tel. 2747. Het vrouwencabaret "Krimpen in de was” laat een aantal herkenbare situa ties voor vrouwen zien, veelal op een vrolijke manier gebracht. Verder is werkgroep van plan dit seizoen weer van de Verkeersgroep der Rijkspolitie met verscheidene thema’s te komen, in het district’s-Gravenhage, personeel Omdat er zowel vrouwen zijn die over- van de Centrale Recherche Informatie dag activiteiten zoeken, als vrouwen dienst, de Rijksverkeersinspectie, de die, bijvoorbeeld door een baan bui- Dienst Invoerrechten'en Accijnzen en tenshuis, alleen ’s avonds kunnen, zul- de P.M.B. te Rotterdam (motorrijtui- len er afwisselend bijeenkomsten op ochtend en avond gepland worden. WADDINXVEEN Het feestcomité ”St. Victorkerk 100 jaar" heeft Vorige week vrijdagavond in het Anne Frank- om nader te onderzoeken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak WADDINXVEEN/BOSKOOP ”We zullen erg blij zijn wanneer deze fase van het Gouwebos wordt gerealiseerd7’. Zo reageerde de voorzitter van het recreatieschap Bospark, Boskoops burgmee ster J.H. Reinders, op de goedkeuring vorige week woensdag avond in de Waddinxveense raadzaal van het gemeentehuis door de recreatieraad van het definitieve ontwerp voor het middenge deelte van wat in de toekomst het Gouwebos moet worden. Zelfs wanneer het middengedeelte komt, dan nog is- op de realisering van gedeelten van dit splitste recreatiebos, dat op de grens van Boskoop en Waddinxveen moet komen. ’’Wanneer de twee andere ge bieden worden ingevuld, zal afhangen van de financiële positie van Boskoop en Waddinxveen, én van die van de subsidiegevers”, zo vertelde be stuurslid mevrouw L.M. Oosterbroek- Waagmeester (tevens wethouder van Waddinxveen). Aangezien Boskoop een zogenaamde artikel-12 gemeente is,wat inhoud dat de gemeente het slechts met ex tra rijksgeld kan volhouden en daar om onder toezicht van de provincie wordt gesteld, is het niet waarschijn lijk dat deze gemeente zich in de toe komst grote uitgaven voor het Gou webos kan veroorloven. En Boskoop moet samen met Waddinxveen wél 20 procent van het benodigde geld op tafel leggen. 'V.* y. - 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 5