W’vener J. H. Koetsier en de streekcommissie Gouda Vriendelijk dank DUITSE (22) SLIEP IN WEGBERM AMNESTY Lezers schrijven DTEBOTIOHU Amnesty: Wees actief schrijf een brief! Eerste avond van de NCVB Leden willen praten met raadsleden Ziekenfonds- bezoek voor NVV Vrouwenbond f1>) nii «Hf IHUMiNi Tgfi ALTIJD VERS! POLITIENIEUWS WADDINXVEEN f gendienst, uit Nederland verwijderd. Zij 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1980 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN In de berm tussen de Tweede Bloksweg en de Beyerincklaan werd op zaterdag 13 september door de plaatse lijke rijkspolitie een 22—jarige Duitse vrouw slapend aangetrof fen. Blijkens een stempel in naar paspoort was zij op vrijdag 12 september door de gemeentepolitie Rotterdam, aid. Vreemdelin gendienst, uit Nederland verwijderd. Zij is aangehouden en over gegeven aan de Duitse autoriteiten. arbeidsongeval f I het nog goed maken. Het gironum mer is 388.000 t.n.v. de Ned. Nier stichting. Een collectante Da Costaweg 15 WADDINXVEEN Onder het motto ’’Wees actief, schrijf een brief!” roept de werkgroep Wad- dinxveen van Amnesty Interna tional alle Amnestyleden en be- SCHAKEL De doelstelling (zie boven) maakt duidelijk dat de streekcommissie er is ten behoeve van de streekbevolking. Zij is een schakel tussen het provinci- Bij dit alles gaat het erom dat de be volking zich er in moet kunnen ver diepen, een mening moet kunnen vormen, en daarmee invloed kan uit oefenen op beslissingen. TECHNISCHE GEBREKEN Bij enkele kleine routinecontroles werden de volgende overtredingen ge constateerd: 1 keer ontbreken linker buitenspiegel; 2 gladde banden, waarbij van 1 band het staalkoord zichtbaar was; defecte handrem en in 4 gevallen defecte verlichting. ONTVREEMDE FIETSEN/BROM— FIETSEN De afgelopen week werden wederom 6 aangiften van diefstal van een rij wiel gedaan aan het politiebureau. Twee bromfietsen werden de afge lopen week gevonden, waarna deze aan de rechtmatige eigenaren zijn teruggegeven. FIETSEN OP TROTTOIRS Menige fietser en bromfietser over traden de laatste dagen wederom het fietsverbod op trottoirs en in het bij zonder geldt dit voor de Passage. Zes tien fietsers (bromfietsers) zijn ter zake overtreding van het verbod al daar bekeurd. WADDINXVEEN Vorige week woensdag hield de Nederlandse Chri sten Vrouwenbond, voor het eerst in dit seizoen, haar vergadering. De dames Den Hertog en Konings uit Moerka- pelle vertelden op boeiende wijze aan de hand van erg mooie dia’s hun reiser varingen door het land israël. Een ge slaagde avond, die bij menigeen het verlangen opriep om dat land zelf te gaan zien. WADDINXVEEN - Vorige week heb ik op verzoek van de Nierstichting de vooraf gebrachte envelopjes opge haakt i.v.m. de landelijke inzameling ten behoeve van de vele nierpatiën- ten. Collectanten en alle verdere me dewerkers stellen hiervoor graag hun tijd beschikbaar. De ontvangst door diverse Waddinxveense inwoners aan hun deur is echter hoogst bescha mend. Het lijkt er soms op als of men voor zich zelf komt!!! Het kwam mis schien wat ongelukkig uit door dat er 'zondheid! Wie de schoen past, kan meerdere inzamelingen werden ge houden, maar dan hoeft men hier door toch niet geirriteert te raken? Het resultaat van één wijk was ook zeer teleurstellend, nog geen gulden DIEFSTAL UIT SCHOOL Vanuit een school aan de Essengaar- de werden een videorecorder en twee cassette-recorders ontvreemd. Bij ontdekking van de inbraak trof men een raam geopend aan. Sporen van inbraak werden niet aangetroffen. Naerebout van de afdeling Verstrek kingen. Zij hebben opheldering gege ven over vele zaken betreffende de dienstverlening van het ziekenfonds, wat het is en wat het doet. Er zijn door de leden van de vrou wenbond NVV veel vragen gesteld van uiteenlopende aard. Het heeft de 4 heren heel wat tijd gekost om dui delijk en vaak met humor antwoord te geven. De meeste vragen werden gesteld aan de heren van de Verzeker denadministratie. Wat zijn de rechten en plichten, en die van het zieken fonds. Er valt heel wat over te leren, het is een vak apart. Aan het eind van de avond werden de leden van de Vrouwenbond op hun beurt uitgenodigd voor een bezoek tan het kantoor van het Regionaal Ziekenfonds te Gouda. Met een bloemetje werden de sprekers be dankt voor him enthousiaste mede werking. SNELHEIDSCONTROLE Op donderdag 18 september werd er gedurende de avonduren snelheids controle gehouden op het Noord- einde en de Juliana van Stolberglaan. Er werden respectievelijk 21 en 8 au tomobilisten proces-verbaal aange zegd terzake het overschrijden van de maximumsnelheid. In veel gevallen werden snelheden van meer dan 80 km per uur binnen de bebouwde kom geconstateerd. aal bestuur en de bevolking. Of het nu gaat om plannen van de provincie of initiatieven vanuit de streekbewo- ners zelf. Als beperking van de activi teiten van de streekcommissie geldt dat het moet gaan om zaken die van meer dan locaal belang zijn. Een be stemmingsplan valt dus meestal bui ten de werkingssfeer van de streek commissie. Ook moet het provinciaal bestuur bij de materie betrokken zijn. Verder maakt de doelstelling duidelijk dat het gaat om de invloed van de bevolking op haar ruimtelijke omgeving. Daarbij komen zaken aan de orde als stadsvernieuwing, aanleg van wegen, uitbreiding van de be bouwing, behoud en beheer van land- schap en natuur, winkelvoorzienin gen, openbaar vervoer, voorzieningen voor sport en recreatie e.d. De streekcommissie ziet graag dat de streekbevolking zich uitspreekt over de wijze waarop de mens zijn omge ving heeft vormgegeven (waar staan de huizen en winkels, hoe zien ze er uit, vormt de weg geen aantasting van het landschap, is er nog wel voldoen de uitbreidingsmogelijkheid voor de agrariërs?). Maar ook kan de bevol king zich bezighouden met de wijze waarop de mens zijn omgeving ge bruikt. We denken dan aan b.v. de drukte op de plassen, de files, mil- lieuverontreiniging, etc. Tenslotte kan de bevolking aandacht schenken aan het beheer van de omgeving. De wijze waarop de overheid (gemeente, provincie) of instanties (zoals staats bosbeheer, recreatieschappen, water schappen e.d.) omspringen met de ruimte. Wat hebben zij voor plannen? Welke regels worden er gehanteerd? SINDS 1973 Voor Waddinxveen heeft, in de uit 20 personen bestaande commissie Gouda e.a., zitting de heren J.H. Koetsier van de Piasweg 28 B. Niet alleen de Alphense, maar ook de Goudse streekcommissie is er veel aan gelegen om meer van het doel en functioneren naar buiten te brengen. In december 1973 zijn vier streek- commissies ingesteld voor Zuid-Hol- land west. In maart zijn nog eens drie commissies ingesteld voor Zuid-Hol- land oost en in oktober 1976 nog drie voor Zuid-Holland zuid. Tien commissies in totaal dus voor onze provincie met daarin 200 leden. Van af de begintijd tot nu is steeds meer duidelijk geworden dat de streekcom- missies in belangrijke mate kunnen bijdragen tot een verantwoorde com municatie tussen het provinciaal be stuur en de bevolking van kleine ge bieden, waarvoor zij zijn ingesteld. In de periode 1974-1980 is de be langstelling voor deelname aan in spraakprocedures bij de voorberei ding van het provinciale beleid sterk toegenomen. Deze ontwikke ling is verheugend voor de streekcom missie, voor het provinciaal bestuur en voor allen die grote betekenis toe kennen aan een verdere democratise ring van het bestuur. commissie Gouda en omgeving geeft bij haar uitgaande persberichten. langstellenden in Waddinxveen op om te komen schrijven voor de vrijlating van gewetensgevange- nen overal ter wereld. U krijgt de gelegenheid persoonlijk te prote steren tegen politieke onderdruk king. Het gaat in alle gevallen om de onrechtmatige gevangenhouding van en/of om de toepassing van martelingen op mensen. U kunt een beroep doen op de autoritei ten van Joegoslavië, Laos, Gabon en de Sovjet-Unie om de gevan gene in kwestie vrij te laten en, waar genoemd, wrede behande ling stop te zetten. Uiteraard wordt er in beleefde bewoordin gen geschreven. Scheldpartijen kunnen de belangen van gevange nen alleen maar schaden. De eerstkomende maanden zijn tijdens de openingsuren (18.30- 20.30 uur) van de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan op de laatste woensdagavond van de maand Amnestyleden aanwezig om u met raad en daad bij het schrijven terzijde te staan. Voor beeldbrieven zijn trouwens ook aanwezig, evenals informatiema teriaal, stickers en affiches. bent u 's avonds verhinderd? Elke 2e donderdag van de maand is er een schrijfmiddag bij Carla 'Schuurs, Peuleyen 182, tel. 5813 om 13.30 uur. Met ingang van I oktober is het contactadres van Amnesty Waddinxveen: Hermien Kleyer, Heuvelhof 28, tel. 4298. WADDINXVEEN - De vrouwen bond NVV afdeling Waddinxveen- Boskoop is het nieuwe seizoen vorige week woensdagavond gestart met een bijeenkomst in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt. Te gast was het Regionaal Ziekenfonds Gouda. Na behandeling van het huishoude lijke gedeelte kregen van het zieken fonds het woord de heren Van Mau- rik, Heemsbergen en Hielema van de Verzekerdenadministratie en de heer per adresVoor elk zakje wat men in de bus deponeerde zei ik ’’Vriendelijk dank”, ook voor het zakje waar 1 dubbeltje in was. Dit jaar komen er 400 nierpatiënten bij, die ongeveer f. 100.000,- per persoon kosten, alleen dat is al f. 40.000.000,-: Met een dubbeltje schiet je dan lekker op! Maaren dat is nog het ergste, vijf maal heb ik ’’Vriendelijk dank” gezegd voor een leeg zakje. Vriendelijk dank, lieve mensen, ge- TWEE RICHTINGEN Een streekcommissie werkt in twee richtingen. Plannen van de provin ciale overheid worden onder de aan dacht gebracht van de streekbevol king, maar ook kan de commissie, op verzoek van de overheid of streekbe- woners, een discussie onder de bevol king op gang brengen teneinde de meningsvorming te bevorderen, meningen worden dan ter kennis ge bracht van het provinciaal bestuur of de betreffende overheid. DIEFSTAL WINKELWAGEN De afgelopen week is er tot 2 keer toe ingebroken in een winkelwagen. Vermoedelijk met behulp van een schroevendraaier is een ruit uitge wrikt, waardoor men toegang wist te verschaffen. Ontvreemd werden siga retten, waarde ca f 200,- en snoep- .goed, waarde f 30,-. Op dinsdag 16 september om 16.20 uur vond er een arbeidsongeval plaats nabij perceel Jan Dorrekenskade— Oost 60. Dakbedekkers waren voor nemens om een dak te teren. Om bij de daknok te komen, maakte men ge bruik van een trap, welke op een aan hangwagen was gemonteerd, waar te vens een plateau aan was bevestigd, waarmede men goederen naar het dak kon brengen. Deze lift kon te vens gebruikt worden als trap. Men stelde de traplift in op de gewenste hoogte, waarna men de traplift op de dakrand liet zakken. Hierna is 1 dak- bedekker met een butagasfles op het plateau, waarmee men goederen be hoort te vervoeren, gaan staan. Op dat moment bediende zijn colle ga het plateau met een benzinemo tor. Toen de dakbedekker op onge veer een halve meter van de dakrand was verwijderd, begon de aanhangwa gen te rollen. De traplift viel daarop 2 etage’s naar beneden en de man kwam met zijn gezicht op de trap- lift terecht. Dokter Siemons verleen de ter plaatse medische hulp, waarna de man met spoed naar het St. Jozef- ziekenhuis in Gouda werd afgevoerd. Hij bekwam een kaakfractuur en ver der verwondingen in het gelaat. De dakbedekker was een 36—jarige Amsterdammer. In samenwerking met de Arbeidsinspectie is een onder zoek ingesteld. WADDINXVEEN/GOUDA - Begin 1981 wordt een bijeenkomst belegd voor de streekcommissie Alphen en omgeving en raadsleden in de regio. Doel hiervan is om meer bekendheid te geven aan het functioneren van streekcommissies. Dit is besloten tij dens een vergadering van de commis sie in Woubrugge. Regelmatig worden in deze krant vergaderingen van de streekcommissie Gouda en omgeving aangekondigd. De publieke belang stelling blijkt echter minimaal. Door onbekendheid met de functie, zo wordt vermoed. Het doel van een streekcommissie is het bevorderen van de mogelijk heden voor de bevolking om mee te doen aan inspraak op het provinciale ruimtelijke beleid. De streekcommis sie houdt zich o.m. bezig met het sig naleren van onderwerpen welke de aandacht van bevolking en/of provin ciaal bestuur verdienen. Daarnaast het op eigen initiatief (of op verzoek van streekbewoners of overheid) or ganiseren van bevolkingsinspraak en het bevorderen van direct contact tussen bevolking, provinciaal bestuur en ambtelijke diensten. Belangstellenden zijn tijdens de open bare vergaderingen welkom om de streekcommissie bij te staan bij het signaleren van problemen, knelpun ten en ontwikkelingen, welke in hun streek leven. Daarbij gaat het om za ken van regionaal belang. Zoals aan leg van wegen, grote recreatie-projec- ten, openbaar vervoerproblemen en andere. Men is in de gelegenheid de vergaderingen bij te wonen en het woord te voeren. Dit is, in het kort, de begeleidende uitleg die de streek- AANRIJDINGEN Op vrijdag 12 september om 15.45 uur vond er een licht verkeersongeval plaats op het parkeerterrein van het ,K.W. plein. Twee auto’s stonden naast elkaar geparkeerd in parkeer vakken. Eén van de automobilisten wilde uit de parkeerhaven draaien en ging hierbij iets te scherp langs de tweede geparkeerd staande personen auto. Er ontstond daardoor lichte materiele schade. Op zaterdag 13 september om 10.05 uur vond er een aanrijding plaats tus sen 2 personenauto’s op de W. de Zwijgerlaan, nabij de kruising met het K.W. plein. Een personenauto reed achter op een tweede personen auto. De oorzaak van het ongeval is niet geheel duidelijk, daar de verkla ringen van de betrokkenen uiteen lopen. Op zondag 14 september om 22.40 uur vond er een aanrijding plaats tussen 2 personenauto’s nabij de kruising Perkstraat/Staringlaan. Een uit de Perkstraat komende personen auto reed de Staringlaan richting 'Groensvoorde op. Een van rechts op de Staringlaan naderde personenauto remde toch wat af,doch vanwege het natte wegdek gleed deze wat door en botste tegen de andere personenauto. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Op donderdag 18 september om 16.15 uur vond er op de Henergou- werweg bij het gemaal een kop-staart- aanrijding plaats, waarbij drie perso nenauto’s waren betrokken. Een per sonenauto moest afremmen voor een auto, die voor hem reed en rechtsaf wilde slaan. Twee achterop komende personenauto’s konden niet tijdig tot stilstand worden gebracht, waarna de aanrijding volgde. Ook een kop-staart-aanrijding deed zich voor op vrijdag 19 september om 17.30 uur nabij de splitsing Beijerincklaan/Sniepweg. Hierbij ontstond lichte materiele schade. INBRAAK Vermoedelijk in de nacht van vrij dag op zaterdag 21 september werd ingebroken in een distributiebedrijf op het industrieterrein te Moerkapel- le. Het is niet na te gaan op welke wijze men het bedrijf is binnengeko men. Bij onderzoek bleek, dat 6 col li koffie waren ontvreemd. VERNIELINGEN De speeltuin aan de Nicolaas Beets- laan is de afgelopen week erg ver nield. Nagenoeg alle speelobjecten werden verwoest, terwijl ook de af rastering het moest ontgelden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 7