I T IL_ Bejaarden gaan 3 juni 1981 naar de Biesbosch Splien met Sylvia Plath in De Bonkelaar Rehorst beschikt over goed gevulde orderportefeuille c. 7 Soosie is UIT IN WADDINXVEEN Betuws Poppen theater komt nu woensdag Majoor Andriesse sprak over kernbewapening in Remonstrantse Kerk Cursus Duits van het NIVON 23 oktober Kamermuziek Verwacht omzet van 45 miljoen in 1981 Expositie Theo den Boon en Otto Schouten weer gestart f- GOED EN GOEDKOOP! p* llBBiBis GOEDE GELUIDEN 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 Eén van de Zilvermeeuwen van rederij Zilvermeeuw BV uit Drimmelen, waarmee de Waddinxveense bejaarden volgendjaar de Biesbosch zullen gaan verkennen. W ih speeld door onder regie f. 10,- plussers. Sylvia Plath van de Zoetermeerse toneelgroep Splien wordt gespeeld door Anna Korterink, Ineke Roosen en An De Donder. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Pan Sok). WADDINXVEEN Op uitnodiging van de film- en theaterwerk - groep De Spintol komt zaterdagavond 4 oktober om half negen m de Bonkelaar optreden de Zoetermeerse theatergroep Spiien met de première van ’’Sylvia Plath”. Dit toneelstuk, geschreven door Barry Kyle en vertaald door Anneke Brassinga, wordt ge- An de Donder, Anna Korterink en Ineke Roosen van Ad van Kempen. De toegangsprijs bedraai voor volwassenen en f. 5,50 voor CJP-houders en 6! j. ra™ ia»' fe?’ Hoewel de kranten in deze tijd vol staan van malaise op dit moment en wellicht blijvend in de bouwwe reld vallen er van het Waddinxveense bouw- en aannemingsbedrijf Rehorst BV goede geluiden te horen. Door hard en inventief werken is de direc tie er in geslaagd te beschikken over een tot in 1982 goedgevulde order portefeuille. Verwacht wordt dat in 1981 een omzet van 45 miljoen gul den gehaald kan worden. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van het NIVON gaat een cursus ’’eenvoudig spree k-Duits” houden. In een tijdsbestek van 25 lesavonden a anderhalf uur wil men de Waddinxveners zich laten behel pen in de Duitse taal. Dat gebeurt op maandagavonden in een school lokaal aan de Mozartlaan. De eerste cursusavond is op 27 oktober om 20.00 uur. Aanmeldingen zo spoe dig mogelijk bij het NIVON-secre- tariaat: Jan Luykenstraat 14, tel. 3579. WADDINXVEEN - Met een open huis vanaf twee uur ’s mid dags, waaraan medewerking ver leent de folkgroep Zwingel, gaat komende zaterdag in Galerie Den Boon aan de Dorpstraat 58 een tentoonstelling met acryl- schilderijen van Theo den Boon en tekeningen en schilderijen van Otto Schouten van start. De expositie duurt tot en met vrijdag 31 oktober. Otto Schouten, die nu voor het tweede jaar op de Academie in Den Haag zit, laat in Galerie Den Boon een 12-tal werkstukken zien die hij in de residentie ge maakt heeft. Het is niet de be doeling dat hij in Waddinxveen een afgerond geheel van zijn werk laat zien. Het is meer een tonen wat er zoal gedaan wordt op de afdeling schilderen en te kenen van de academie in het Haagse. Otto Schouten is dan ook aan de Dorpstraat zowel fi guratief als abstract aanwezig en toont zowel tekeningen als col lages. Theo den Boon laat in zijn eigen galerie in het Dorpstraatgebied een 20-tal nieuwe acrylschilde- rijen zien met als centraal the ma: beweging en tegenbeweging in het landschap, veroorzaakt door ingrepen van buitenaf (mens) of bewegingen die ont staan vanuit een verzet door het landschap zelf. De strijd-cultuur- natuur zou je dus kunnen zeg gen. NIET ALTIJD MAKKELIJK Als beroepsmilitair heeft majoor An driesse het niet altijd makkelijk met zijn stellingname. ’’Veel mensen vra gen me nogal eens waarom ik niet uit dienst ga. Dat zijn dan rechtse men sen die vinden dat je het leger ver raadt als je kritiek levert; of daaren tegen mensen die vinden dat het niet consekwent is dat je nog in het leger blijft. Mijn idee is dat je er niet zo maar uit kunt stappen. Er moet zo veel veranderen en daarvoor moet je je verantwoordelijkheid dragen. Zo lang ik in het leger ben kan ik wat doen”, aldus majoor Andriesse. De bijeenkomst in de Remonstrantse kerk, georganiseerd door de IKV- kern Waddinxveen en de Werkgroep Politiek Avondgebed, was niet de enige activiteit in de Vredesweek. Op de Waddinxveense markt stpnd vrijdag een kraam van de IKV-kem. Ook voerden leden van de kern Waddinxveen een rollenspel op over de bewapening, vanaf de fabrikage van de eerste knots tot aan de kern bewapening. Een poppenkastvoor stelling in De Bonkelaar, die woens dagmiddag gehouden zou worden kon helaas niet doorgaan. Deze voor stelling zal nu op woensdagmiddag 8 oktober gehouden worden. WADDINXVEEN Twee weken geleden meldden we in het Weekblad voor Waddinxveen dat er in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Holland een aantal wijzigingen waren aangebracht met betrekking tot de inschrijving van Beheermaatschappij Rehorst BV te Waddinxveen en haar vier werkmaatschappijen. Wie hieruit de conclusie zou hebben getrokken dat directeur G. Rehorst het rustiger zou gaan aandoen, heeft het helemaal mis want voor alle duidelijkheid heeft het gerenommeer de Waddinxveense bouwbedrijf aangegeven hoe het eigenlijk zit met de be heermaatschappij en de bestaande werkmaatschappijen. De projecten die Rehorst BV op dit moment onder handen heeft zijn bij voorbeeld: 167 woningen voor het Bouwfonds van Nederlandse Ge meenten in Den Haag, 141 woningen (fase I) in Rotterdam (Beverwaard IJsselmonde), 232 woningen (fase 2) in dezelfde Rotterdamse woon wijk, terwijl men in de Maasstad in onderhandeling is over een renova- tiecomplex van 348 woningwetwo ningen. Niet onvermeld mogen verder blijven een renovatieproject van 44 huizen in Bolnes, de bouw van het 15.000 vierkante meter metende hoofdwin kelcentrum in Hellevoetsluis (inclu sief 95 woningen), de bouw van 71 premiekoopwoningen in dezelfde gemeente en het neerzetten van 39 vrije sectorwoningen in Woerden. WADDINXVEEN - 'De Waddinx veense bejaarden gaan volgend jaar op woensdag 3 juni 1981 op reis naar de Biesbosch, waar een twee uur du rende boottocht gehouden zal wor den. Het Comité Bejaardenreis Wad dinxveen, dat deze jaarlijkse reizen voor alle in onze gemeente wonende ouderen organiseert, heeft dezer da gen goedkeuring gehecht aan dit reis doel. De op deeerste woensdag van juni in 1981 te houden bejaardenreis om vat een busreis naar Werkendam, waar koffie wordt gedronken, insche pen in de boten van rederij de Zilver meeuw B.V. in Drimmelen, bustocht naar het restaurant van de diergaarde Blijdorp in Rotterdam en een diner in het parkrestaurant Avifauna in Al- phen aan den Rijn. De bejaardenreis vangt aan om half negen ’s morgens en duurt tot onge veer half negen ’s avonds. De lunch zal op het water in de Biesbosch wor den gebruikt. Zoals bekend bezoch ten de Waddinxveense bejaarden deze zomer de Zuidhollandse eilanden. Ook die trip viej bijzonder in de smaak. De merkwaardige Biesbosch het reisdoel van 1981 is een gebied dat grote bekendheid en waardering heeft gekregen door onder andere zijn uniek landschap, brede en smal le kreken, biezen- en rietbegroeiing, moderne landbouwbedrijven en WADDINXVEEN - Afgelopen woensdag is door allerlei pech de voorstelling van het Betuws Poppen theater niet doorgegaan. Het oplaten van de ballonnen wel. Als de kinde ren hun kaartje terugkrijgen willen ze misschien een verhaal en/of teke ning maken over vrede en dit dan opsturen naar Dikkie Kuyt, Groens- voorde 184. Op woensdag 8 oktober om 15.30 uur gaat het Betuws Poppentheater nu echt door in De Bonkelaar. Toe gang: gratis. Gehoopt wordt op een overvolle Bonkelaar, met kinde ren van 9 tot 12 jaar. Het Betuws Poppentheater komt met een vormingsspel over vrede onder het motto "Vredeen wat doe je d’er an?” Daarin zit een persiflage op de koude oorlog en worden voorbeel den gegeven, in verschillende scenes, hoe je daadwerkelijk vanuit jezelf in gesprekken iets aan vrede kunt doen. spaarbekkens voor drinkwatervoor ziening. De tocht wordt gemaakt in twee speciaal voor dit gebied ge bouwde, verwarmde rondvaartboten, die zijn voorzien van geluidsinstalla ties, marifoon, zonnedek en toilet ten. Er is buffet aan boord. WADDINXVEEN - Vrijdag is in ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan Soosie, een sociëteit voor 12- tot 15-jarigen van start gegaan met de groep Rhianon. De eerstvolgende soosavond is op vrijdagavond 3 ok tober van 20.00 tot 22.00 uur. De organisatoren rekenen op meer be zoekers dan de eerste maal, toen de opkomst tegenviel. Soosie kan wor den bezocht als men in het bezit is van een pasje. De entree per a- vond is één gulden. De oude blauwe pasjes van vorig seizoen moeten worden ingewisseld voor nieuwe groene pasjes. WADDINXVEEN - ”Het is een illu sie te denken dat kernwapens veilig heid geven”. Dit was één van de waarschuwingen die majoor Andries se, in een administratief-organisatori- sche functie verbonden aan de konin klijke Militaire Academie in Breda, vorige week woensdagavond voor hield aan de ongeveer zestig aanwe zigen op het politiek avondgebed in de Remonstrantse Kerk aan de Zuid- kade. Ruim de helft van de bezoekers maakte van de gelegenheid gebruik om na de viering en de toespraak die majoor Andriesse hield met de spre ker in discussie te gaan. Deze wees onder meer op het belang van het voortzetten van akties tegen de kern bewapening. ”Wij vormen met zijn allen zoals we hier zijn een stukje hoop dat het verzet tegen de kernbe wapening door zal gaan”. Volgens majoor Andriesse heeft het verzet tegen de atoomwapens mo menteel de wind in de zeilen. ”Er be staat veel meer aandacht voor dan en kele jaren geleden. Toen werd ik hoogstens in de Vredesweek gevraagd om ergens te komen praten. Nu ko men de aanvragen het hele jaar door”. De tweede serie Kamermuziekcon certen in de raadzaal van het gemeen tehuis begint donderdagavond 23 ok tober om half negen met een piano concert van Reinbert de Leeuw. Los se plaatsen kosten f 7,50. CJP-hou- ders en 65-plussers betalen f 5,-. A- bonnementen f 35.-. CJP-houders en 65-plussers f 22,50. De plaatsbewij zen worden verkocht door de afde ling Algemene Zaken in het gemeen tehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 uur. Reinbert de Leeuw is sinds 1963 hoofddocent hedendaagse muziek aan het koninklijk Conservatorium in Den Haag. Als musicus legt hij zich in het bijzonder toe op stro mingen en componisten uit de 20e eeuw. Als pianist hebben vooral zijn interpretaties van de muziek van Erik Satie de aandacht getrokken. Samen met Louis Andriessen, Hugo Claus, Misha Mengelberg, Harry Mu- lisch, Peter Schat en Jan van Vlijmen, was hij als componist betrokken bij het operaproject „Reconstructie”, dat in het Holland Festival van 1969 werd opgevoerd. Dat betekent dat de heren G. Rehorst en G.A.J. van Duimen direc teur zijn van de Beheermaatschappij Rehorst BV, welke beheermaat schappij op zijn beurt leiding geeft aan de vier werkmaatschappijen, zo dat de twee Rehorstdirecteuren ook weer terug te vinden zijn aan de top van de werkmaatschappijen Houtin dustrie De Gouwe Waddinxveen BV, Rehorst Materieel BV, Rehorst Reno vatie en Restauratie BV en Bouw- en aannemingsmaatschappij Rehorst BV. Het stuk, dat voor het eerst werd ge speeld door de Royal Shakespeare Company, gaat over het leven van de jonge vrouwe en dichteres Sylvia Plath. Zij werd geboren in Boston, oktober 1932. Na het overlijden van haar vader, die professor was aan de universiteit te Boston, begon voor haar een leven vol problemen. Op achttien-jarige leeftijd begint zij poëzie te schrijven. In 1956 trouwt Sylvia Plath met Ted Hughes te Lon den. Daar studeert zij verder aan de universiteit. In 1960 wordt haar eerste bundel poëzie uitgegeven. Zij krijgt twee kinderen. Moeilijke jaren volgen nu: niet alleen haar gezondheid maar vooral haar emo tionele leven ondergaat grote pro blemen. Na een aantal depressies pleegt zij uiteindelijk zelfmoord. Karakteristiek voor het werk van Sylvia Plath is haar cynisme. Zo wel gebeurtenissen van geluk en in tense emoties alswel haar gewon? huishoudelijke bezigheden zijn in haar gedichten vaak heel direct en integer verwoord. Zij is geen femi niste, maar wel een vrouw geweest, die op geheel eigen wijze uiting gaf aan het vrouw zijn. Over de Waddinxveense film- en theaterwerkgroep De Spintol in het algemeen en de voorstelling in De Bonkelaar van komende zaterdag avond kunnen inlichtingen worden ingewonnen bij A. Wijnen-Vervlossen tel: 5935 en G. Blom-de Wolff tel: 8060.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 11