U en de wet Predikant wekt iedereen op Jezus lief te hebben boekhandel veldwijk b.v. Fietsfoto-expositie bij Wielaard-voor-de-fiets DRUKKE RECEPTIE IN DE HOEKSTEEN Afscheidsdienst ds. Joh. Verwelius Zangduo in De Schaapskooi Harry Verbeke bij So Waht Vergadering De Bonkelaar uitgesteld Regenjas voor rokdragende vrouwen I I I 1 I j 4'. g* j ylw'v WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN Praktische wegwijzer voor het dagelijkse leven: Gezin HuisWerkiVrije tijd Overeenkomsten Geld Belastingen Sociale voorzieningen Overheid De met emeritaat gegane ds. Joh. Verwelius en zijn echtgenote bij de hem in De Hoeksteen aangeboden droogtrommel, een kastje, manden Dili RjJlli HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! GEBONDENƒ84,90 ^Passage Waddinxveen Tel. 018 28-2 620 Een deel van de fietsfoto-expositie bij Wielaard-voor-de-fiets aan de Dorpstraat. (Foto: Weekblad voor Waddinx veen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEENDs. Joh. Verwelius en zijn vrouw hebben zaterdagmiddag in De Hoeksteen aan de Es- doornlaan een drukke receptie beleefd. Waarschijnlijk hebben zo'n duizend mensen de handen geschud van de predikant die met ingang van vandaag woensdag 1 oktober) met emeritaat is gegaan. Tijdens de receptie werd nog het woord gevoerd door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, die ds. Verwe lius een bijzondere dominee noemde, vooral gezien het feit dat hij tweemaal door Waddinxveen beroepen is geweest en dat hij tweemaal de Centrale Hervormde Gemeente heeft mogen dienen. Gezien dit bijzondere rond de persoon van ds. Verwelius bood hij namens de gemeente een ets aan van de Nesse, een straat waar de scheidende predikant vroeger zeker vaak gefietst zal hebben. Voordat de receptie begon werd ds. Verwelius door zijn collega ds. L. Roetman namens de afscheidscommissie een aantal bij zonder waardevolle huishoudelijke geschenken aangeboden, zoals een droogtrommel, een kastje, manden met inhoud een filmviewer en een boiler. - fz- I u W f' in dezelfde samenstelling I huishoudelijke geschenken. (Foto: Weekblad voor WaddinxveenfSjaak Noteboom). F F F F É- Ê- e- e- e e ring van o.a. Nina Simone, Stan Getz en Phil Woods, met welke hij ook speelde. Met het kwartet waarmee hij de naar So What komt speelt hij sinds 1977 WADDINXVEEN Vrijdagavond 3 oktober zal in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse 4, naast de Brugkerk) een zangduo uit Bodegraven optreden. De koffiebar is een ontmoe tingsplaats voor jongeren, een plaats waar het evangelie centraal staat. Op vrijdagavond willen Piet en Franny dit evengelie d.m.v. zang doorgeven. De koffiebar is iedere vrijdagavond vanaf 19.45 uur open voor iedereen vanaf 15 jaar. Het programma begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. genade dat hij dit heeft mogen doen. ’’Dit afscheid mag overstraald wor den door de dankbaarheid jegens Hem. De Heere riep mij tot die scho ne taak. En er isgeen rijkere taak dan dienaar van Hem te zijn. Een op drachtgever die nooit teleurstelt. He raut zijn van Koning Jezus, vriend van die Hemelse Bruidegom, onder het beding van Zijn Geest. Van Hem WADDINXVEEN/GOUDA Vrijda gavond 3 oktober treedt op initiatief van de Jazzcommissie Gouda in de so ciëteit So What in onze buurgemeente op het Harry Verbeke Kwartet, be staande uit Harry Verbeke (tenorsax), Irv Rochlin (piano), Harry Emmery (bas) en Max Bolleman (drums). De toegangsprijs tot dit om acht uur begin nende concert bedraagt voor leden en CJP-houders zes gulden en voor niet- leden acht gulden. Gehoor gevend aan de roep van het pu bliek, hebben de Jazzcommissie Gouda dit seizoen enige klinkende jazznamen naar So What gehaald, waarbij men kan swingen. Gestart wordt met Harry Verbeke en verder zijn te verwachten Rob Agerbeek, Wim Overgauw, Frans Eisen, Ferdinand Povel, Ronald Snij ders e.a. Tenorsaxofonist Harry Verbeke is be kend van (ie legendarische Diamond Five. In 1968 kreeg hij in Paradiso de Wessel-llckenprijs als beste jazzmusi cus van het jaar. Hij speelt een stuk ij zersterke swingmuziek, waarmee hij zelfs in oude-stijl Jazzclubs veel onthaal WADDINXVEEN De openbare al gemene bestuursvergadering van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum "Waddinxveen”, welke vorige week donderdagavond gehouden zou worden is door omstandigheden uitgesteld. Deze vergadering zal waarschijnlijk nu plaats vinden op donderdag 2 oktober. VRIJWILLIGERS Dinsdae 30 september om 10.00 uur is vindt. Hij kreeg internationale waarde er in De Bonkelaar een vrijwilligsters- r,no vqn na Ni,nq Q‘an vergadering gehouden met de mensen die taal- en naailessen geven aan de buitenlandse vrouwen op dinsdagochtenden. dense huisvrouwen. Ze prezen uit bundig het bestaande regenpak, maar ze hadden toch ook een ’’grief”..... Waarom houden jullie zo weinig reke ning met vrouwen die op de fiets een rok dragen? Tenslotte loopt niet elke vrouw in een lange broek. Daar zat wat in. Ook in de verschillende vrouwenbladen kwamen regelmatig vragen naar voren: waar blijft de fiets-regenjas voor rokdraagsters? Goed luisteren naar de verlangens van de consument was de volgende stap. Er zijn namelijk een heleboel vrouwen en meisjes die kleine kinde ren naar school moeten brengen, boodschappen doen of de middel bare school bezoeken. En dit gebeurt veelal op het nationale vervoermid del: de fiets, in weer en wind. Prak tische wenken werden gegeven en er kwam een hele waslijst van wensen waaraan tegemoet gekomen moest worden. De ontwerpers togen aan het werk en zo ontstond ”de eerste fietsgrage regenjas voor rokdragend Neder land”. De jas is gemaakt van hetzelf de beproefde materiaal als het be kroonde regenpak en bezit de volgen de pluspunten: volledig wind- en waterdicht, sportief ’’trenchcoat”- model, veilige reflecterende strepen op beide mouwen, twee aparte rits sluitingen die tot onder aan de jas doorlopen waardoor deze tot over de knie sluit, speciaal ”klok”-model zorgt ervoor dat ook tijdens het fiet sen genoeg bewegingsvrijheid over blijft, goede ventilatie door dubbele rug, afneembare capuchon met ruim- ■'.icht-venster en gratis opbergtasje. WADDINXVEEN Met een predikant die hij geheel in het teken zette van de liefde voor Jezus Christus heeft ds. Joh. Verwelius zich zondagmiddag losgemaakt als dienaar des Woords van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Het deed dat in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost met de tekst uit 1 Corinthe 16:22 ’’Indien iemand de Heere Jezus Christus niet lief heeft, die zijn een vervloeking; Maranatha” en met als thema ”Een wel gemeend ernstig afscheidswoord”. Ds. Verwelius, die van zijn ruim 33 jarig predikantschap tweemaal Her vormd Waddinxveen diende (een pe riode van 6 en een periode van 3 jaar), stond er bij stil dat hij drie decennia lang Gods Woord heeft mo gen verkondigen in Hei- en Boeicop, Bodegraven, Oldebroek, Schoonho ven en Waddinxveen. Hij dankte God voor Zijn trouw en TOESPRAKEN Na de preek werd ds. Verwelius nog toegesproken door ds. W. Verboom namens zijn Waddinxveense collega’s, ds. Van der Linden uit Oudewater namens de classis Gouda en door ou derling Alblas namens de wijkkerke- raad Oost. Ds. Verboom wees erop dat ds. Verwelius iets vaderlijks had, zo echt menselijk was, terwijl zijn op treden best als herderlijk zou kunnen worden omschreven. Volgens hem sprak de scheidende predikant met mensen uiterst links in de kerk en met mensen uiterst rechts en hij bleef iedereen gedag zeggen. In zijn dankwoord benadrukte ds. Verwelius een mens te zijn met fou ten. Hij stond er bij stil dat hij zijn werk niet had kunnen doen zonder zijn echtgenote, die hij ten overstaan van een overvolle Brugkerk nog een echte huisvrouw noemde, met de na druk op huisvrouw. Ds. Verwelius be dankte ook de burgemeester en de plaatselijke rijkspolitie voor de goede contacten, die hij met deze over heidsdienaren mocht hebben. Hij stelde verder deel te hebben uitge maakt van een hecht predikanten team en maakte er melding van dank zij de hartelijke zorg van de kerk voogdij onbezorgd in Waddinxveen te hebben kunnen wonen, leven en werken. WADDINXVEEN Bij Wielaard-voor-de-fiets in de Dorpstraat hangen op dit moment een 60-tal foto’s van drie leden van de Goudse Foto Club over alles dat met fietsen in weer en wind te maken heeft. De expositie op de eerste verdieping van het pand en in de etalages bevat foto’s van M. Schey- grond, A. van Kan en B. Wekking. Wie de fietsenzaak in het Dorpstraatge- bied bezoekt wordt aanbevolen een blik op de vaak zeer mooie en veelzeg gen zwartwitfoto’s te werpen. Nieuw is - nu we het toch over Wie laard-voor-de-fiets hebben - dat daar de inmiddels ook wettig gedeponeer de regenjas voor rokdragende vrou wen in de kleuren marine-blauw en papaver-rood is te verkrijgen voor f- 89,50. Zoals misschien nog bekend heeft een aantal jaren geleden de toenmalige minister drs. T.E. Wester- terp van Verkeer en Waterstaat een wedstrijd uitgeschreven voor het ont werpen van doelmatige regenkleding. Dit om het fietsgebruik te stimu leren. AGU-Sport uit Alkmaar won toen de eerste prijs en intussen zijn er van dat bekroonde regenpak vele honderdduizenden over de toonbank gegaan. Nog niet zo lang geleden ontvingen' de Alkmaarse ontwerpers een brief, ondertekend door vijfendertig Naar- getuigen, ambassadeur zijn van het werk der Verzoening”, sprak ds. Verwelius. Volgens de vandaag (woensdag 1 ok tober) met emeritaat gaande domi nee, die aan de Passage blijft wonen en de classis Gouda blijft dienen als visitator, geeft het liefhebben van Jezus Christus een getroost leven. ”Eens breekt de dag aan dat ik Hem ongestoord mag liefhebben. Hem kan ik niet meer missen uit mijn le ven. U mag mij vergeten na mijn te rugtreden, maar Hij leeft. Maranatha. Dat betekent: de Heere is nabij, Hij komt, maar ook: Hij is aanwezig. Het is een troost dat dienaren des Woords gaan, maar dat Hij blijft”. 1 Ij 'K

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 13