Knap herstel Excelsior WEEKBLAD - SPORT SpaarBank ^SS Rotterdam R.E.O.F.BV Een boekenbon? Be Fair-dames starten niet succesvol Eerste overwinning voor Florida 1 - badminton Aantal van de 17 WSV-partijen waren verrassend Zilvervloot i-o Junior Sparen Een ander cadeau-idee! Geef kinderen tot 11 jaar hun eigen spaarrekening. Met boven de rente van het gewone spaarbankboekje 3% extra rente. Piek-Fijn bankrekening Een heuse bankrekening voor jongeren tussen 11 en 18 jaar. En, let op: met 7'/2% rente en aan het einde van de rit 5% extra premie! De volgende stap. Voor 15 tot 21-jarigen. Met een aantrekkelijke hoge rente van 8!/2%. En een premie van 10%. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! Ieder kind een eigen rekening. Aangepast aan de leeftijd. Om ze al in hun jongste jaren met geld te leren omgaan, zodat ze langzamerhand verder komen. Daar kunt u ze een handje bij helpen Automatisch. Ja, als ze hun eigen rekening hebben, kunt u ze een extra steuntje geven. Door bijvoorbeeld elke maand automatisch een vast bedrag naar hun rekening over te schrijven. Dat kan vanaf uw eigen rekening. f7,50 premie. Opent u een jeugdrekening vóór 1 novem ber 1980 dan geeft de Spaarbank Rotterdam op deze rekening een inlegpremie van U moet dan wel tenminste f 15,- op deze rekening storten en dit bedrag 2 maanden hierop laten staan. Per kind kan slechts 1 rekening geopend worden. Het openen. Heel eenvoudig. Er zijn meer dan 100 vestigingen van de Spaarbank. Dus ook bij u in de buurt. Loop er eens binnen. Daar kan men u alles vertellen over dejeugdrekeningen. U kunt er uiteraard ook een folder halen. I Jelgd WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 successie, JEUGDREKENINGEN. 1-0 1/2-1/2 onder druk zetten. Deze moest goed spelen om aan schijfverlies te ontko men. Met nog zeer weinig schijven op het bord wist Kees zijn tegenstander door een fraaie combinatie te verschal ken en de winst zeker te stellen. 1-0 1-0 eerste 1-0 afgebr. ...0-1 1/2-1/2 afgebr. .0-1 ...0-1 1-0 1-0 1-0 .0-1 1-0 ...0-1 1-0 ALTIJD WELKOM! 2-0 1-1 1-1 1-1 2-0 //-5 1-1 1-1 2-0 14-8, maar mede door scheidsrech- Fabrieken terlijke dwalingen slaagde de ploeg WADDINXVEEN In de derde bad- mintonwedstrijd heeft het eerste team van Florida in Den Haag met 6-2 gewonnen van Morgenstond 1. Het team draaide eindelijk, zoals mocht worden verwacht en heeft nu 3 punten uit drie wedstrijden. Ro nald Struys is nog steeds ongeslagen. Het derde damesteam van Be Fair deed het tegen Supralux DOS 2 be ter. Dit treffen eindigde in een 2-2 gelijkspel. De Waddinxveense dames wonnen de eerste set met 11-15, maar verloren de tweede met 15-9. De derde set werd weer gewonnen (10-15), doch een stand van 15-9 in de vierde set in het voordeel van DOS betekende toch een puntendeling. Behalve bij Florida 4, dat de 3e wed strijd nog moet spelen, maar reeds 4 punten heeft, zijn de uitslagen van de andere teams nog niet zo gewel dig. Vele nieuwe en onervaren spe lers, spelen in een hogere klasse en de ingrijpend gewijzigde teamsamen stellingen maken dit wel verklaar baar, maar het is toch wel even wen nen in vergelijking met vorig seizoen. Verdere uitslagen: Flair 4 Florida 5: 8-0. Florida 6 - G.B.C. 7: 5-3. Flair 10 Florida 7: 6-2. Florida 8 - Capelle 6: 2-6. Florida 9 - H’woude 1: 0-8. Oudewater 2 Flo rida 10: 7-1. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsport ver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Exceisior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal). De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen stelling). Laatstgenoemde moest offe ren, waarna Cor door overmacht het eindspel winnend kon afsluiten. Invaller Jaap van der Eist trachtte de linker vleugel van zijn tegenstander aan te vallen. Goed verdedigend spel van de Lissenaar leidde tot een puntende ling. Ruud van Dijk wist in het gevor derd middenspel zijn tegenstander on- j een fantastische positionele stelling ver kreeg. Aanvankelijk werd één, later een tweede schijf gewonnen, waarna Ruud gedegen naar de partijwinst af wikkelde. Aan bord 2 speelde Piet Swart een schitterende positionele strijd, in welke partij Piet na verloop meer het initiatief nam. Het resultaat was een puntende ling. Wellicht had er voor de Exceisior- speler volle winst in gezeten. UITSLAG Excelsior - Lisse T. den Ouden - J. van Hal P. Swart - G. Slottje WADDINXVEEN Het eerste team van de damvereniging Excelsior heeft zich fantastisch geweerd na de 10-6 ne derlaag van de vorige week in de uit wedstrijd tegen GÓNA. In de competi tie om de Zuidhollandse damtitel werd op donderdag 25 september in het Ge reformeerd verenigingsgebouw aange- er niet in het karwei af te maken. Broleco won met 16-14 en zou ook de vijfde set met 15-13 pakken. Dit nadat Be Fair hierin opnieuw met 10-13 had voorgestaan. treden tegen de damvereniging Lisse. Drie fraaie winstpartijen van Kees Kramp, Ruud van Dijk en Cor Barelds vormden de basis van een klinkende 11-5 overwinning op de Lissenaren. Eerste-bordspeler Tijmen den Ouden speelde een fraaie positiepartij. Beide spelers waren goed aan elkaar gewaagd en zagen de vele ingebouwde combina ties. Remise was het gevolg. Teun Twigt werd in het middenspel verrast door een combinatie van zijn tegenspe ler. In de resterende stand kon Twigt ten koste van 5 schijven een damzet ne men. Door een goede opstelling van de overige stukken had hij zo veel com- pendatie, dat hij een gelijkspel kon be- WADDINXVEEN In de onderlinge werkstelligen. van de Wad- Fred Zaadhof speelde een sterk aanval- Schaakvereniging WSV lende partij. De doorstoten van Fred werden goed door de Lisse-speler ge weerd, waarna beiden de punten kon den delen. In het gevorderd midden- wintercompetitie van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV werden in de afgelopen week 17 parti jen gespeeld, waarvan er drie nog niet tot een beslissing kwamen. Ook nu vie len er weer enkele regelrechte verras singen te noteren. In de ie klasse A eindigde de Vries- Ellers in remise, een uitslag waarmee de zwartspeler, gezien het verloop, zich het gelukkigst mocht prijzen. Voorzit ter Versluis kon het niet bolwerken te gen v.d. Laan. Muit hield goed stand Aanvankelijk speelde Cor Barelds epn u-u:.- afge. gelijkopgaande strijd. Na een positio nele foutzet van de Lisse-speler wist hij zijn tegenstander te omklemmen (tang- aanvankelijk een goede strijd en wist zelfs Op dam te komen. Deze dam werd echter afgenomen. In het resterend spel bleek zijn tegenstander sterker, waardoor deze partij voor Excelsior verloren ging. UITSLAG B. R.D.V. - Excelsior D. Heeren - P. Sonneveld 2-0 J. de Heer - J. Bes2-0 C. Stolker - D. Muilwijk1-1 R. van Willigen - L. Bolleboom 0-2 In de promotieklasse kwam het eer ste herenteam van Be Fair, dat dit seizoen door de komst van Wim Ban- nink en Wim Keizer zeer versterkt is, tot een verdienstelijke 3-0 overwin ning op V &A Zevenhuizen 2. Hoe wel de spelers nog duidelijk aan el kaar moeten wennen, kwam de zege van Zevenhuizen geen moment in gevaar. De setstanden waren 15-10, 15-9 en 15-10. Uitblinker naast Wim Bannink (goed blok) was dit keer Jack Rothuizen. Be Fair 2 (dames) kwam in de eerste klasse van het rayon Gouda binnen de lijnen voor een wedstrijd tegen V A Zevenhuizen 3. Dit duel ein digde in een zege voor Zevenhuizen (1-3). De eerste set ging naar Be Fair (15-6) en de tweede naar Zevenhui zen (12-15). Toen ontstond in de derde set een spannende strijd, die uiteindelijk met 16-18 in het voor deel van Zevenhuizen beslist werd. Daarna gaf Be Fair de moed op: 6-15. C. Barelds - P. van Hal F. Zaadhof - C. de Rooy J. v.d. Eist - J. de Boer T. Twigt - J. Algera R. van Dijk - P. Boogerd WINST VOOR EXCELSIOR 3 In de eerste wedstrijd voor de competi- Zondag kómt het°sterke SIO°1 op°be- j. i__ r-,2Oek en dat kan een spannende wed strijd worden. Florida 2 won thuis met 5-3 van het nog ongeslagen Eridos 4 Een zeer nuttige over- Reeds spoedig liet Dik Heeren de eer- winning dus, die het tweede team c,“ voorlopig op de eerste plaats brengt in de le klasse Z.H. Daarentegen verloor Florida 3 voor de derde maal op rij, nu met 5-3 van Zigo 2 in Al- i aan den Rijn. Zoals steeds een zeer langdurige wedstrijd met vele spannende partijen, maar helaas nog geen punten. tie van de Goudse Districts Dambond wist Excelsior 3 (het le viertal) een toch wel knappe overwinning te beha len in de uitwedstrijd tegen het le team eveneens van B.R.D.V. (Berkel en Rodenrijs). (Z’meer). p» J J 1 1 i i i ste winstpunten voor de Waddinxve- ners aantekenen. Via een Coupe Royal in het middenspel wist Dik Heeren en kele schijven winst te behalen en wist zich daardoor verzekerd van partij- phen winst. Cor Stolker speelde een fraaie partij en wist via goed positiespel op dam te ko men. Ten koste van 2 schijven wist zijn spel kon Kees Kramp zijn tegenstander tegenstander deze dam af te nemen, 1__ - rx___ -j waarbij hij in de resterende stand juist voldoende compensatie had om tot een puntendeling te komen. Jan de Heer speelde een mooie, gelij kopgaande strijd. In het gevorderd middenspel wist de Excelsior-speler dankzij een foutzet van zijn tegenstan der via een combinatie de winst zeker te stellen. Rinus van Willigen speelde WADDINXVEEN Het eerste da mesteams van Be Fair-volleybal, uit komend in de landelijke derde divi sie van de volleybalcompetitie, is het seizoen niet succesvol begonnen. De Waddinxveensen werden met 3-2 door Broleco geklopt. De Be Fair-dames speelden in de eer ste twee sets van het duel tegen Bro- tegen Philipse. Hoewel hij in broken stand een pion minder heeft, geeft de aanwezigheid van ’’lopers van ongelijke kleur” hem nog remisekan- sen. Besemergaf zijn afgebroken partij tegen van Randwijk zonder verder te spelen gewonnen. In zijn partij tegen Kardol werd hij geconfronteerd met een mataanval, ingeleid door een lope- roffer. In de le klasse B braken van Gils en W. van Oort hun partij af. De immer opti mistische van Oort, in het bezit van het der zodanige druk te zetten, dat hij loperpaar, staat ontegenzeggelijk iets beter. Volgende week zal hij moeten bewijzen dat hij inderdaad gewonnen staat. De grootste verrassing van de avond vormde de overwinning van v.d. Starre op Wolfs. Knap verdedigend wist hij de door een stukoffer ingeleide aanval van Wolfs te weerstaan en het’ voordeel tot het eind vast te houden. I Van Haaren-Burger werd remise, ter- wijl de partij de Roodt-Bloem in een I moeilijk te beoordelen stand werd afge- I broken. I In de 2e klasse A wist Dirksen Assche- I man op de knieen te dwingen. Ponsioen I boekte zijn tweede zege in successie, _j_ nu tegen Servaas. Torenbeek versloeg C. Kramp - W. van Noort I de nestor van WSV, Kleiweg. Ket leed in de 2e klasse B zijn eerste nederlaag I en kwam daarmee op 50%. De jeugdige I Martin Sonneveld was hier verant- I woordelijk voor. Oosterloo had weinig I moeite met v.d. Berg, evenals Ritter I die vrij vlot v.d. Eijck versloeg. Littooy I boekte een nuttige overwinning op v.d. I Heyde. J. v. Oort moest in de een groep I hoger uitkomende van Randwijk zijn I meerdere erkennen. Hulsman bleef De I Bruin de baas. I UITSLAGEN I H. de Vries - L. Ellers1/2-1/2 I P. v.d. Laan - A. Versluis 1-0 I E. Philipse - J. Muittafgebr. I W. v. Randwijk - G. Besemer 1-0 I A. Kardol - G. Besemer I H. v. Gils - W. v. Oort I L. Wolfs - A. v.d. Starre I T v. Haaren - G. Burger I H. de Roodt - L. Bloem I C.Asscheman - A. Dirksen I T. Servaas- J. Ponsioen I G. Torenbeek - J. Kleiweg I M. Sonneveld - E. Ket I 0. Oosterloo - A. v.d. Berg I A. v.d, Eijck - F. Ritter A. Littooy - P. v.d. Heyde E v. Oort - W. v. Randwijk I H. Hulsman - M. de Bruin I Al is er na vier ronden in de voorcom- Petitie nog niet veel vast te stellen, toch 's er al een bepaalde aftekening van de krachtsverhoudingen te bespeuren. Zo heeft Eric Claassen tot nu toe al zijn Partijen nog gewonnen. Claudia Toren- I “eek en Richard Wientjens hebben elk. een verliespuntje. Alle anderen reeds meer. Voor een volledige stand is het B nog wat te vroeg. UrrSLAGEN 4e RONDE Boeter Doornenbal - Marcel de Haan0-l «K Claassen - Lucas Blom1-0 Arte Smitskamp - B E.v. Woudenberg yaudia Torenbeek - B Arthur Köllmann fl hans Kimmel - handra Wientjens B diehard Wientjens - I I k ert Schroten j i^Hiemstra-Patrick de Haan I BA^crdag 2 oktober wordt de /Strijd voor de zeskamp gespeeld te- ^hetjeugdtiental van Reeuwijk. Het B addinxveense tiental is samengesteld F 1 °e meest konstante spelers, die vol Panning naar hun eerste wedstrijd 3-5 leco verdienstelijk. De eerste set werd moeiteloos een prooi voor het team uit Waddinxveen met 9-15 en in de tweede set ging het helemaal van een leien dakje. Broleco werd compleet afgeserveerd, want pas bij de stand van 3-15 waren de Waddinxveense dames tevreden. Hierna echter kwam de terugslag. De derde set namelijk WADD1NXVEEN/GOUDA Bij werd door ontzettend veel fouten R.E.O.F. BV, Waddinxveen, is als di- van de kant van Be Fair door Brole- recteur uitgetreden de heer P. R. Brans co met 15-3 gewonnen. In de vierde te Barendrecht. Dit blijkt uit een wijzi- set stond Be Fair voor met 13-7 en ging in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en voor Midden-Holland. Winkelcentrum De Passage 15, 2741 HB Waddinxveen, tel. 01828 - 2468.

Weekblad voor Waddinxveen | 1980 | | pagina 21